Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Tabaki
Autor Wiadomość
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |21 Lut 2008|, o 21:35   Tabaki

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat, w miarę taniej i ciekawej "używki" jaką jest, tabaka.

Macie jakieś doświadczenia, opinie??

Osobiście mogę powiedzieć, iż ciągnę już od jakiegoś roku i uważam to za "ciekawe urozmaicenie"

Ciągnie ktoś jeszcze z forum??



Ps: mi po małej "dawce" lepiej się kręci, ale to tak na marginesie ( podobno po zażyciu wydziela się więcej adrenaliny w organizmie )
PTP Wymiany/Trades
 
Netavi 
Użytkownik


Kręcę od: 20-10-2007
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 59
Skąd: Iława
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 14:12   

• Skutki zażywania tabaki:
* Kichanie
* Orzeźwienie
* Poszerzenie śluzówki – chwilowe (od 5 do 30 minut) lekarstwo na katar.
* Podwyższone ciśnienie
* Przy większej dawce łzawienie
* Powoduje osłabianie węchu

• Objawy zażycia zbyt dużej ilości:
* Łzawienie (zaraz po zażyciu tabaki).
* Zwężenie śluzówki nosa– efekt podobny do kataru– niemożność oddychania przez nos
* Dość częste i intensywne kichanie
* Zawroty głowy
* Szybkie bicie serca
* Nudności
* Wymioty

• Szkodliwość:
* Zażywanie nadmiernych ilości może powodować problemy ze śluzówką nosa itp.
* Z opakowań tabaki co prawda zniknęły napisy "powoduje raka", jednak wciąż widnieje ostrzeżenie o uzależniających właściwościach tej używki (zarówno w Polsce jak i na opakowaniach sprzedawanych w Wielkiej Brytanii). Tabaka uzależnia, ponieważ dostarcza organizmowi nikotyny, która wywiera wpływ na mózg.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Halvir 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 72
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 16:08   

"Netavi" napisał/a:
Tabaka uzależnia, ponieważ dostarcza organizmowi nikotyny, która wywiera wpływ na mózg.


Imo bezsensu. Komputer/internet dostarcza nikotyny ?? Nie, ale uzaleznia. Alkohol dostarcza nikotyny ?? Nie, ale uzaleznia. Mozna dlugo wymieniac, choc moze z medycznego punktu widzenia masz racje, to uzaleznic moze wszystko.

Co do tematu, nie, nie probowalem, jakos mnie nie ciagnie, tak samo jak papierosy.
PTP Wymiany/Trades
 
mysza 
Użytkownik


Kręcę od: VI 2006
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 519
Skąd: okolice Olsztyna
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 16:51   

Halvir, myślę, że chodzi o to, że tabaka powoduje uzależnienie od nikotyny (bo ją po prostu zawiera :P ).

Cytat:
Z tego co wiem to teraz nawet sa w roznych smakach np. coli

Ponoć beznadziejna. :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kniga 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 34
Posty: 41
Skąd: Limanowa
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 17:19   

Mnie się tam w najmniejszym stopniu nie spodobała tabaka. W najmniejszym. Za to, jeśli tylko macie możliwość, to polecam fajkę wodną. Piękna sprawa, szkodliwość niska (mokry tytoń, zawartość nikotyny liczona w setnych procenta - tak, części dziesięciotysięczne :) ) Przyjemny zapach no i niezła atrakcja towarzyska :) Sama czynność jest po prostu bardzo fajna.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 17:37   

taa... i już widzę rodziców, wchodzących do pokoju :
- "Co robisz synku?"
- "a dymam sobie fajeczkę wodną, chcecie trochę??"


tabaka pod względem dyskrecji jest lepsza, no chyba, że ktoś się popisuje : "Patrzcie wciągam już dwudziesty metr!! :neutral: "
PTP Wymiany/Trades
 
VanSavas 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Skąd: Siemianowice Śl.
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 18:58   

"O boshe..." :P Co ty mowisz :D ? Ja sobie w pokoju fajke wodna pale, rodzice wiedza i co powiedzią "Bartku ale tak nie wolno"? , w Egipcie to nic dziwnego tam to sie dopiero jara ;]

A co do tabaki - jak chcesz to bierz, ja wciagam Gawith Apricot. Nie wciagam po 5m. Tak troszeczke na paznokiec :) Choć mam kolege z gimnazjum ktory 10m wciaga (z przerwa ofkoz)
_________________
...estoy apriendiendo por ahora :)

PTP Wymiany/Trades
 
 
Maciek 
Użytkownik


Kręcę od: '06
Wiek: 32
Posty: 109
Skąd: Radom
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 19:08   

"Halvir" napisał/a:
Imo bezsensu. Komputer/internet dostarcza nikotyny ?? Nie, ale uzaleznia. Alkohol dostarcza nikotyny ?? Nie, ale uzaleznia. Mozna dlugo wymieniac, choc moze z medycznego punktu widzenia masz racje, to uzaleznic moze wszystko.
Tylko można się uzależnić psychicznie i fizycznie. Od penspinningu raczej psychicznie, jak cię coś skręca, bo pena nie możesz znaleźć, ale jak zapomnisz o nim to już cię nie ciągnie. Od nikotyny i narkotyków twój organizm się uzależnia i co byś nie robił to on się domaga kolejnej dawki (z narkotykami coraz większej). O tabace nie mam tyle informacji, żeby coś więcej powiedzieć, ale IMHO od niej się uzależnia psychicznie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 19:14   

Ja jakoś uzależnienia, nie odczuwam specjalnie.
Mogę ciągnąć kilka razy dziennie, a czasem tylko raz w tygodniu zależy od tego czy mam jakieś pudełko przy sobie ( nie tak jak z papierosami, że kogoś ciągnie i za cholerę nie wytrzyma jak zapali ).

Bardziej od tabaki, uzależniony jestem od penspinningu ( chyba każdy zna to uczucie )
PTP Wymiany/Trades
 
Rude Boy 
Mielonka



Kręcę od: 09.2007
Wiek: 34
Posty: 993
Skąd: Krk
Handel: 100% (+46, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 22:10   

Ja doświadczenia z tabaką mam, ale Red Bull średnio mi przypadł do gustu :P
Ale nie wciągnęło mnie jakoś bardzo...
A jeśli chodzi o skutki (takie daleko idące) zarzywania tabaki, to można węch stracić :P
Cały ten tytoń podrażnia komórki odpowiedzialne za wrażenia węchowe i po dłuższym czasie zarzywania przestają funkcjonować poprawnie
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Szuvi 
Użytkownik


Kręcę od: 02.03.2008
Ręka: prawa
Posty: 25
Skąd: Gołdap
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |3 Mar 2008|, o 21:36   

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - Witam!

Chciałbym trochę wyjaśnić odnośnie tabaki bo widzę, że jest tu kila teorii wyssanych z palca...

Przede wszystkim rak. Owszem, była kiedyś nawet nagonka w mediach na tabakę i jej rakotwórczość lecz usunięto ją z powodu braku naukowych potwierdzeń, również nie odnotowano nigdy raka górnych dróg oddechowych(spowodowanych tabaką) u zażywających tabakę.

Nałóg - występuje po baardzo długim okresie rozsądnego zażywania, prędzej jest to uzależnienie psychiczne, niż fizyczne. Ze swojego doświadczenia - tabaczę od 2 lat, czasami mam przerwy nawet po 2-3 miesiące, bo porpostu nie mam akurat ochoty. Nie mówię oczywiście, że nałogu nie ma, jest to nikotyna, która co prawda w mniejszych ilościach niż w papierosie, jednak swoje robi...

Sproszkowany tytoń pod żadnym pozorem nie dostaje się do płuc jak niekiedy słyszę :shock: , zostaje on w nosie ewentualnie leci do gardła, do płuc daleka droga :wink: .

Od tabaki mogą często odstraszać jakieś dzieciaki w gimnazjum wciągające rurkami metry tabaki niczym amfetamine, heretycy powinni spłonąć na rurkowym stosie. :twisted: Ni jak to się ma do tradycji tabaki, jest to jedynie szpan...

Smaków, a raczej aromatów jest multum, od ziołowo mentolowych po mandarynkowe czy też cola. Co do leonard dingle medicated magnetic mentol snuff nie jest to najmocniejsza tabaka na świecie, polecam indyjskie tabaki Dholakia :grin: .

To taki mój mały wykład o tabace :shock: Nie chcę nikogo nakłaniać do niej, poprostu chciałem sprostować pare rzeczy :mrgreen: .
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 15:50   

W PSP powstał mały offtop o tabace - czas odświeżyć temat :P

Sam tabaczę od niecałych dwóch lat, spróbowałem wielu różnych smaków :D Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie mam żadnych objawów uzależnienia ^^ mimo, że od poniedziałku do piątku (zgadnijcie czemu wtedy :P ) snuffam nawet kilka razy dziennie, to spokojnie mogę sobie pozwolić na przerwę, w której zupełnie mnie do tabaki nie ciągnie :P

Jako, że nie chcę świadomie działać przeciwko zdrowiu to kilkukrotnie sporo na temat rzekomej szkodliwości tabaki czytałem - nie ma na nią jednoznacznych dowodów :D W odpowiednich dawkach tabaka wydaje się zupełnie bezpieczna :]


Mój ranking ulubionych tabak:
1. Packard's club snuff - nie ma sobie równych :D Jest dość mocna, ale w granicach dobrego smaku. Bardzo dobrze odświeża, no i jest bardzo smaczna ^^ A tabakierka to po prostu majstersztyk. Zdecydowanie warta swojej ceny!
2. Virginia replay - smak ma niezrównany :D Słodki, ale nie zapychający :D
3. Ozona raspberry
4. Ozona cherry - ostatnio wciągam tylko ją :P
5. Gawith Apricot <3
6. RedBull
7. Gawith Cola


Nie wiem jak ludzie mogą wciągać Lowen Prise :/ Moim zdaniem jest okropna. No i przestrzegam przed próbowaniem Samuel Gawith KB original/special. Od razu wylądowała w śmietniku, pachniała jak stare skarpety [to nie tylko moje zdanie].


A wy jakie mi polecicie? Wciągał ktoś Ozona Orange? Kusi mnie, ale nie wiem czy się opłaca :P
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
Ostatnio zmieniony przez Fuco |9 Paź 2009|, o 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Mared 
Użytkownik


Kręcę od: 09 X 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+40, 0, 0)
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 16:25   

Ozone Orange jest na prawdę dobra.Polecam :) ładne opakowanie :)
_________________

-Acade- and Mared psiapsióły FOREVER
PTP Wymiany/Trades
 
Dio 
Użytkownik


Kręcę od: 5.VIII.2007
Ręka: 1p3h
Wiek: 29
Posty: 206
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 16:59   

Moje ulubione:
-Alpinka ^^ (Cały las zamkniety w pudełeczku)
-Ozona Chery (Świeże wiśienki w proszku, 2 razy uratowała mi skóre jak jeździłem na rowerze i miałem taki katar że nie umiałem oddychać. Snuff, Snuff, Snuff i przejechałem 45km z średnią 25.)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dio |9 Paź 2009|, o 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
KhaDori 
Użytkownik


Kręcę od: 24.02.08
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 449
Skąd: Siemianowice śl.
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 17:04   

ja najbardziej lubie gawith apricot i redbull. Osobne te dwie sa dość dobre a z nich robi się mieszankę o nazwie black hammer czy jakos tak ;d

Ale sam nie jestem jakims maniakiem tabaki - czasami tylko cos sobie wessam ;f
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 17:26   

Temat o tabace? Whoooah ^^
Próbowałem ok 60 rodzajów, aktualnie na swoim stanie z tych rzadzszych mam wos honey&lemon, wos choclate&orange, wos irish coffe (polecam ;) ), dholakie swiss chocolate, toque toffee, ozone orange i samuela gawitha peach. Najczesciej snuffam alpine, lowena i wosa kawowego.
Rodzice jak na razie nie wiedzą, raczej nie mam zamiaru ich informować, chociaż czasami czuję taką chęć 'wyjścia z podziemi' XD
Snuffam co dzień z kolegami, w szkole. W domu prawie wcale, jakoś samemu nie mam ochoty. Pomimo tego że wciągam od dobrego roku praktycznie codziennie (oprócz wakacji. wtedy wciągnąłem tylko pare razy) nie czuję się uzależniony. Powiedz kiedy, a przestane :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl