Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
LS.xx - Dercen's mods - ODŚWIEŻONE
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:32   LS.xx - Dercen's mods - ODŚWIEŻONE

Każdy kraj, region, obszar posiada jakieś swoje charakterystyczne produkty regionalne:
- my mamy oscypek, ogórki kiszone
- Włosi spaghetti, pizzę
- Hiszpanie i Francuzi wina
- Niemcy autostrady
- Chińczycy prawie wszystko :wink:
- Amerykanie fast food'y

Ale do czego dąże...

Otóż po tygodniach poszukiwań odpowiednich długopisów złożyłem pena na podstawce z BIC round stic'a (niedostępnego w Polsce, bardzo bardzo taniego w USA). Osobiście byłem z niego zadowolony, może był troche za krótki, ale chciałem się cieszyć moim "odkryciem" z innymi kręcącymi, a nie wszyscy mają dostęp do BIC round stic'ów.
Amerykanie mają swoje BIC round stic'i, my mamy coś innego i stwierdzając że nieźle pasuje przedstawiam:

LS.BK = Pentel Line Style + Pentel BK-77


Potrzebne są na 100% dostępne w Polsce:
2x Pentel Line Style (sądze że około 5-6 zł)
1x Pentel BK-77 (3,5-5 zł)
2x Corvina lub inny zwykły pen posiadający capa i zakrętkę z tyłu (patrz zdjęcie) (40 gr)
2x jakiś grip, według gustu


Wykonanie:
1. Przygotowujemy potrzebne części:
- 2 capy
- 2 "metalowe gripy" :grin:
- rurkę od BK-77 (tip przyda się przy innych modach więc nie wyrzucać)


2. Odcinamy wystające części clipa:


3. Na metalowe części nakładamy gripy, a całość na capa (trzeba wcisnąć dosyć mocno żeby trzymało):


4. Do rurki wkładamy insert, na rurke wciskamy capy:

wysoka rozdzielczość:


Gotowe!

Parametry:
długość - 20,5 - 21 cm (mocno wcisnąć capy i na capy metalowe części)
średnica - 8 mm (na rurce od BK-77)
waga - zdecydowanie cięższy od FPM Metal i Grip Aviaire, najcięższy z moich wszystkich penów


KOLEJNE POSTĘPY




Do każdego moda potrzebujemy:
2x Pentel Line Style (stąd wszędzie mamy LS.*)

Od góry:
LS.PE

PE - Patio Eraser - nie wiem jaka oryginalna nazwa, zmazik do pióra firmy Patio

Potrzebujemy:
1x - zmazik do pióra firmy Patio

Wykonanie:
1. Metalowe części zakładamy na końce.
2. Gripy zakładamy na metalowe części.

Parametry:
dł. = 22 cm +- 2 mm
śr. = 9 mm


LS.BK


Jak wyżej, wersja kolorystyczna zielona.


LS.SP !!!

SP - Super Pirat

http://img215.imageshack....=img0641uv5.jpg
Potrzebujemy:
1x - Pelikan Super Pirat (lub 2 jeśli chcesz mieć takie same capy)

Wykonanie:
1. Metalowe części zakładamy na końce.
2. Gripy zakładamy na metalowe części.

Parametry:
dł. = 20,5 - 21,5 cm (zależy jak mocno wciśniemy metalowe części na capy)
śr. = 9 mm


LS.SL

SL - Space Line (zmazik do pióra)

Potrzebujemy:
1x - zmazik Space Line

Wykonanie:
1. Metalowe części zakładamy na końce.
2. Gripy zakładamy na metalowe części.

Parametry:
dł. = 17,5 cm +- 2 mm
śr. = 8,5 mm


LS.BC

BC - BICtory

Potrzebujemy:
2x - BIC round stic OR
1x - BICtory

Wykonanie:
1. Wykonujemy BICtory
2. Metalowe części zakładamy na końce.
3. Gripy zakładamy na metalowe części.

Parametry:
dł. = 19 cm +- 2 mm
śr. = 8 mm


Metalowe części nie wchodzą na pewno na:
- capy od comssy/FPM
- rurkę od G-2
- Papermate Flexgrip Ultra
- Pentel RSVP
- Fibra Color

Prace nadal trwają, jeśli masz jakieś propozycje, uwagi, wątpliwości: PISZ!
Ostatnio zmieniony przez Dercen |26 Kwi 2008|, o 14:13, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
RedRum! 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 113
Skąd: Bydgoszcz
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:35   

Ja mam takie pytanie, zna ktoś jakiś polecony sposób odcinania tych wszystkich części, jak np. w BK-77 tych ogonków" i zeby to wyrównać, kiedyś się bawiłem rozgrzanym nożem ale chyba znacie jakieś lepsze idee co?
_________________
"Czego to ludzie nie wymyślą..." - powiedzial plemnik splywajac po brodzie.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:37   

fajnie wyglada, kiedys moze sobie zrobie bo narazie mam post na peny :twisted:
i nie wiedziec czemu przypomina mi ballsigna....
na prawde mysle ze to jedna z bardziej udanych modyfikacji na tym forum, gratki za pomysl
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:38   

@RedRum!
Te wystarczy naciąć nożem i odłamać, to jest taki słaby plastik.
A przy BK-77 clipa najlepiej odciąć piłką do metalu (ja tak robiłem) tu jest już materiał dużo lepszy - potem poprawić pilnikiem

@Cienki
Może i przypomina ale ballsign jest lekki, a to jest ciężkie powiem nawet bardzo (nie miałem w ręku Dr.KT żeby móc porównywać).
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:41   

Szczerze z podstawka bica lepiej wyglada :wink: . W tym nie pasuja mi capy, musze poszukac moze znajde jakies zamienne. A pen fajny, wazne ze wszystkie rzeczy sa dostepne w Polsce i kazdy bedzie mogl go sobie zrobic (szczegolnie dobrze dla poczatkujacych). :wink:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
homik3pl 
Użytkownik

Kręcę od: grudzień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 102
Skąd: Czeladź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:46   

Mi się ten Mod bardzo podoba. najlepsze że wszytko dostępne jest w Polsce. Zrobię go jak tylko znajdę tego Pentela Line Style.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:46   

Ta nadbudówka od clipa nie przeszkadza?
Hmm, jak na swoją wagę, to cienki jest, wiem bo mam bk77 i na dłuższą metę nie ciekawie.
Pokażesz na mitingu jakimś... :P
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 20:49   

Cienki jest na wagę?? Te końcówki na końcach z Pentel Line Style są całe metalowe - jedna ma wagę prawie 1 MX'a. Jakby nie to to bym wam d... użej głowy nie zawracał.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Niki 
Użytkownik


Kręcę od: grudzień 07
Ręka: Prawa
Posty: 62
Skąd: Czeladź
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |19 Lut 2008|, o 21:16   

Latwy do zrobienie i wszystko dostepne w Polsce. wery gud :P Jak bys mogl to podaj dokladna wage tegu cuda.
PTP Wymiany/Trades
 
Stillos 
Użytkownik

Kręcę od: 4 XII 2007
Ręka: Prawa i Lewa
Wiek: 28
Posty: 194
Skąd: Łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 09:42   

Podoba mi się może zrobię jako że u mnie jak poszukasz to w sklepach coś znajdziesz to si.ę wybiorę i poszukam. Podoba mi sie długość lubię takie peny i do tego wszystko w Polsce....... GIT :P
_________________

PTP Wymiany/Trades
 
 
Kyo 
Użytkownik


Ręka: R
Posty: 5
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 17:14   

Wchodzę, patrzę i mam te długopisy u siebie :grin: Złożyłem Bk77 dzisiaj, ale średnio mi się kręci, po tym , jak się na swoim przyzwyczaiłem. Warto spróbować i ten :smile: . A co do BK77 dzisiaj próbowałem załozyć gripy, bez brutalnego power'a ojca nic bym nie wskórał.
_________________
Chaml00
PTP Wymiany/Trades
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |22 Lut 2008|, o 17:51   

"Kyo" napisał/a:
Złożyłem Bk77 dzisiaj

"Kyo" napisał/a:
A co do BK77 dzisiaj próbowałem załozyć gripy

Czy na pewno mówisz o tym penie? Bo odnosze inne wrażenie.

Co do minusów:
- body jest cieńsze niż np u comssy, każdy chyba miał w ręce Bk-77 to powinien wiedzieć jakie jest
- nadbudówka przy capach nie przeszkadza prawie w ogóle, chyba że chcesz zrobić ładnego kolistego charge trzymając pena dokładnie w tym miejscu
PTP Wymiany/Trades
 
 
danielos 
Użytkownik


Kręcę od: hmm
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 319
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |23 Lut 2008|, o 07:59   

mod fajny ;) lecz bardziej ciekawi mnie :

Cytat:
Dla ciekawych poprzedni mod w którym za podstawkę służył BICtory (krótszy bo miał 19 cm):


kurcze zrobił bym sobie taki
PTP Wymiany/Trades
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |23 Lut 2008|, o 15:05   

Mod ciekawy, ale z tymi capami z Corviny i body z BK wygląda średnio, a ja osobiście nie lubię zbyt cienkich penów, zaś do BIC'ów nie mam dostępu (jak chyba większość z nas). Mam zatem takie pytanko: Czy te metalowe gripy z Pentela Line Styl'a pasują np. na capy z comssy lub FPM'a? Jakby pasowały to pen byłby lepszy do kręcenia, ale to nie byłby już LBSK :razz:

Mod podoba mi sie głównie dlatego, że jest oryginalny i jest czymś nowym. Teraz tylko zareklamować go jakimś collabem i bedziemy sie wymieniać z Japończykami za Cartoon KT a Dercen bedzie sławny na całym świecie :wink:

Edit. A to szkoda że nie wchodzą. Z tych nowych modów najlepiej prezentuje sie LS.SP :grin:
Ostatnio zmieniony przez steq |23 Lut 2008|, o 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |23 Lut 2008|, o 16:48   

Aktualizacja, zerkać i komentować...
(Zabrzmiało jak na fotce :razz: )

@up BICtory i BK-77 mają taką samą grubość. Nie wchodzą, niestety.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl