Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|25 Gru 2009|, o 19:57
[FAQ]Początki - jesteś nowy? Przeczytaj
Autor Wiadomość
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2008|, o 23:02   [FAQ]Początki - jesteś nowy? Przeczytaj

Witam Cię Użytkowniku na forum Portalu Polskich Penspinnerów.
Tematem wiodącym na forum jest Pen Spinning.

Czym jest Pen Spinning?
Pen Spinning jest to odmiana żonglerki kontaktowej, w której używa się długopisu. W Pen Spinningu liczą się efektowne sztuczki robione długopisem: obroty, podrzuty, przekładanie między palcami.
Sport ten (przez wielu uważany za sztukę) narodził się prawdopodobnie w Japonii, w latach 80. i 90. XX wieku. Rozpowszechnia się głównie przez internet.
Zobacz więcej na PSPedia

Zasady użytkowania forum:

To, co właśnie czytasz, to zbiór najważniejszych rzeczy, kompendium wiedzy, FAQ, najczęściej zadawane pytania. Oznacza to, że jak zapytasz na forum o coś, co tu jest wytłumaczone, to leci warn z miejsca.
Zapoznaj się z Regulaminem!(Regulamin)

=======

Podstawowe pojęcia (PSPedia)



0. Chcę napisać nowego posta / temat, widzę taką informację:
Cytat:
Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać nowe tematy na tym forum.

Zapoznaj się z tym tematem: http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=3824

1.
Cytat:
Plss pomóżcie jestem nowy czym mam kręcić gdzie kupić pena co to tip grip od czego zacząć???



Drogi Początkujący pojęcia są wytłumaczone punkt wyżej.
Nie wiesz, gdzie co kupić?
Długopisy można kupić w sklepach papierniczych oraz w większości marketów, czy hipermarketów.
Naukę Pen Spinningu zaczynamy zazwyczaj od tricków fundamentalnych. Wszystko konieczne do tego znajdziemy w Dziale z fundamentalami, przeważnie w przyklejonych tematach będą wszystkie tutoriale i porady.

2.
Cytat:
Czym mam kręcić?


Tym, czym ci wygodnie! Nikt Ci nie powie, czym akurat Tobie najlepiej się kręci. Często zaczyna się od powszechnie dostępnego cienkopisu Stabilo, na niego jakieś dowolne dwie gumki z długopisów i heja. Dobrym wyjściem jest też zmazik do pióra (np. Super Pirat firmy Pelikan, powinien być w każdym papierniczym; koło 3 zł.).

Jeśli jesteś pewny, że Pen Spinning nie znudzi Ci się po dwóch dniach kręcenia TA, to możesz pokusić się o zakupienie Comssy (cena różna, w zależności od gripów i tipów, okolice 15-25 zł). Comssa składa się z: 1 body, 2 capy. Na capy jakieś gripy (pasują Anyballe/Shabity, pasują Sailory). Jeśli chcesz dodać masy, polecam użycie tipów (HGG pasują idealnie), wtedy to się nazywa Metal Comssa.
Długopisy można wymieniać w dziale Bazar, W tym temacie. Piszesz, co masz (np. kasa), piszesz, co chcesz.
Jeśli planujesz jakieś zamówienie ze sklepu dla penspinnerów (Penwish, Jetpens, PDS), to zobacz ten temat

Sklepy penspinnerskie :
www.penwish.com - bardzo dobry, pewny sklep, żadnych problemów z transakcją, bardzo duży wybór towarów. Lokacja : USA.
www.penspinstore.com - bardzo duży wybór towarów, nie polecam ze względu na problemy z zakupem i kontaktem. Lokacja : Korea
www.jetpens.com - dość duży wybór, lokacja : USA.

3.
Teraz bardzo często powtarzające się pytanie:
Cytat:
Czy mój długopis nadaje się do kręcenia?


Tak, nadaje się.

Jeśli masz mimo wszystko wątpliwości, albo po prostu chcesz zabłysnąć na forum, czy nabić sobie posta więcej to zapytaj o to samo w tym temacie


4.
Wielu początkujących użytkowników chce się pochwalić, co już umie, pisząc posty:

Cytat:
Umiem Sonic, TA, co dalej?


Otóż Ci powiem, dalej ucz się tego, co Ci się podoba. Nikt Ci nie da lepszej odpowiedzi, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki trick jest teraz dla Ciebie najlepszy. Kolejność nauki nie jest aż tak ważna, i tak bez płynności Twoje combosy będą brzydkie :twisted: Tricków jest dużo, bardzo dużo. Niektóre znajdziesz na PPP, niektóre na PSPedii, po niektóre będziesz musiał sięgnąć na zagraniczne fora, strony czy po prostu na YouTube.
Linki do kilku z nich
GPC Forum
UPSB
Pentrix
Spis tricków : Spis tricków wraz z tutorialami/filmami!

Jednak, jeśli jesteś aż tak bardzo uparty i koniecznie chcesz wiedzieć, co masz się teraz uczyć, to od niechcenia mogę Ci zaproponować: TA, Sonic, Charge, Sonic rise harmonic, TA harmonic, Tw sonic, backaround,K4L, infinity, wszelkie połączenia charge i passa, aroundy, shadowy, rising fans,
Z czasem tricki mają mniejsze znaczenie; dużo ważniejsze jest łączenie pojedynczych tricków w kombinacje, płynność w ich przejściach.

5.
Ćwiczysz 2 tygodnie, umiesz TA i Infinity i chcesz to pokazać na forum?
Zrób to W TYM TEMACIE
Tam możesz zapostować swój film i zapytać o cenne rady zaawansowanych penspinnerów lub po prostu pochwalić się i zaistnieć na tym forum.
Początki zawsze są trudne, nie zrażaj się.

6.
Jesteś załamany bo trick Ci nie wychodzi, nie umiesz zrobić TA rev?
Nie poddawaj się!

Jedyna rada, to ćwiczenia. Ćwiczeniem możesz się nauczyć wszystkiego. Tak, wszystkiego, nawet tego cholernego TA rev. Nie pytaj wszystkich naokoło, jak zrobić jakiś trick, gdy to już zostało omówione na 5 filmach instruktażowych. Nikt, zapewniam Cię, nikt nie powie Ci żadnych tajnych sposobów na zrobienie pozornie niewykonalnego tricku. Praktyka czyni mistrza.
Co do ćwiczeń palców, rozciągania, wzmacniania - NIE! Żadnego rozciągania na siłę. Wszystko się samo wyćwiczy. Najlepsze z możliwych ćwiczeń, to te z penem. Uwierz mi, do niczego Ci nie potrzebne zginanie każdego palca z osobna. Ja nie umiem poruszać samym ringiem, czy samym pinky, a robię 15 cont ringaroundów i wszyscy na UPSB biją mi pokłony. Nie musisz robić żadnych ćwiczeń, najlepszym ćwiczeniem jest Pen Spinning.

7. Zachowania niepożądane na forum: (czyli czego masz nie robić)
- "odgrzewanie/odświeżanie" starych tematów - Nie odpowiadaj na pytania zadane dawno temu. Autor postu zapewne znalazł już odpowiedź, albo w ogóle go to już nie obchodzi
- nabijanie postów, spam - nie pisz na siłę posta, tylko dlatego, żeby był. Jest zasada : Post piszemy tylko wtedy, gdy to coś wnosi do tematu, gdy jest na temat, gdy jest to pytanie nigdzie indziej niewyjaśnione
- pamiętaj o ortografii. Masz papierek z dysfunkcją? OK, uszanuję to i dam Ci łaskawie dodatkowe 15 minut na napisanie posta (żebyś sprawdzał w słowniku). Post ma być napisany po polsku, rażące, częste błędy będą bezlitośnie wytykane ^^
- Kłótnie, wyzwiska - bardzo nie lubię takich rzeczy
- nie baw się w moderatora, nie upominaj innych, gdy już inni to zrobili, korzystaj z ikonki "zgłoś post"
- zadawanie po raz n-ty tych samych pytań - właśnie po to są te wszystkie poradniki i FAQ
- pisanie postów nic nie wnoszących do tematu - chyba nie muszę tłumaczyć.
Stosując się do ogólnie przyjętych norm (np. netykieta), nie narazisz się nikomu i będziesz z pewnością wzorowym użytkownikiem. Jesteśmy tutaj, aby sobie nawzajem pomagać i uczyć się kręcić długopisami, a nie robić wyścigi w pisaniu postów, czy kłótnie.

8.
Cytat:
Czym się różni Fake double od Ext.TA/Tornado?

Proszę Cię, nie zaczynaj znowu dyskusji na ten temat. Tego nikt ci jednoznacznie nie wyjaśni. Niby UPSB wyjaśniło, jednak mi dalej Fratleym, Eriror i Ephem mówią całkiem inne rzeczy (każdy co innego). Nie przejmuj się tą nazwą, po prostu rób tricki. Tornado jest japońską nazwą, której się nie używa.



Załączniki:
Lekcje używania forum: Lekcja 1, Lekcja 2
PSPedia
UPSB (eng)
UPSB Wiki (eng)
netykieta
Przeglądarka Mozilla Firefox (wbudowana korekta błędów w języku polskim), dodatkowe słowniki


Najważniejsze tematy na forum (czyli tam masz pisać, jak masz problem, a nie zakładać nowy temat):

Tricki
Spis tricków wraz z tutorialami/filmami!
Tutoriale - Fundamentale
Tutoriale - Zaawansowane
Wszystko o fundamentalach
ThumbAround
Fingerpass
Sonic
Charge
Co to za tricki?
Shadow
Neobak, Backaround, Shadow Reverse
Breakdowny

Porady
1 pytanie 1 odpowiedz
Poradnik dla poczatkujacych !!!
Mini Slownik Penspinningu !!!

Spinning
Filmy początkujących
Penspinning Journal
Regulamin Laddera
Nalepsze filmy penspinningowe

Dlugopisy
Pokaz swoje peny
Czy ten dlugopis nadaje sie do krecenia?
Lista Tutoriali i dlugopisow ktore warto miec do Penspinnigu
Porównanie tipów niektórych długopisów

Handel
Biala Lista
Czarna Lista
[Pen Trading Partners / Enchange] -wymiany penow.
Poradnik dla początkujących kupujących

Inne
Przedstaw sie!
Wolna rozmowa na tematy penspinningowe i nie tylko...

Ikony
Ikony Penspinningu


Nie znalazłeś tu czegoś? Dalej masz jakieś ważne pytanie, na które tu nie ma odpowiedzi? Napisz mi pw, a może dodam tutaj coś i staniesz się współtwórcą FAQ!


Pozdrawiam wszystkich początkujących penspinnerów.
Nie zadawajcie głupich pytań, tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :]

Rarka, Hakan, szczypcik, reszta PPP.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |18 Sie 2009|, o 22:42, w całości zmieniany 25 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Godles 
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Lis 2008|, o 17:28   

a nie ma jakis polskich storn gdzie mozna takie cos kupic ? ja do empika nie moge pojechac bo mam gdzies 100km tam to gdzie mam kupic jakiegos pena ?
PTP Wymiany/Trades
 
SoPociek 
zły skurczybyk


Wiek: 34
Posty: 167
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |19 Lis 2008|, o 22:25   

w kiosku.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
404ErOr404 
Użytkownik


Ręka: raz to lewa raz
Wiek: 33
Posty: 5
Skąd: GliwicE
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |13 Gru 2008|, o 02:21   

mam pytanko co do mojego profilu ni h**a nie moge znaleźć dodaj avatar .....KAJ ŁON JEST?? Jeśli można wiedzieć?? :roll:
_________________
PenSpinning jest po to żeby Spinning był Penowy !:P

http://pl.youtube.com/watch?v=b2jLs-3rIhY
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tvister 
Facepalm Artists


Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 942
Skąd: Dobczyce
Handel: 100% (+57, 0, 0)
Wysłany: |13 Gru 2008|, o 02:24   

Kiedy wejdziesz z panelu kontrolnego w swój profil, na samym dole twoim oczom ukaże się "Panel kontrolny Avatarów". Voila!
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |13 Gru 2008|, o 11:14   

Czasem się zdarza, że tam nie ma; albo jeszcze tego nie wyczaiłem dlaczego tak sie dzieje, albo avek jest od 1 lub 2 postów. Trza potem śledzia przycisnąć, żeby wyjaśnił.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
sleep 
Użytkownik


Kręcę od: 13.12.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 135
Skąd: Bobrowniki
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 16:21   

bardzo przydatne. Ja też jestem początkujący na pewno mi się przyda.
_________________
Lubie jajka [;
PTP Wymiany/Trades
 
 
sharkuna 
Użytkownik


Kręcę od: 2 tygodni
Ręka: prawa
Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |27 Sty 2009|, o 17:56   

jakie tricki sa najtrudniejsze
>?<
PTP Wymiany/Trades
 
sk1ll_z 
Użytkownik

Kręcę od: 17 styczeń 2009
Ręka: Prawa / Right
Posty: 15
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |28 Sty 2009|, o 16:32   

"sharkuna" napisał/a:
jakie tricki sa najtrudniejsze
>?<

Te które są dla ciebie najtrudniejsze ... chyba proste
popatrz pspedia.penspinning.pl albo na stronie głównej lub szukaj na YT
PTP Wymiany/Trades
 
kirmes 
Użytkownik


Kręcę od: 9 grudnia 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 18
Skąd: Żagań
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |24 Gru 2009|, o 17:53   

mam pytanko co to jest collab?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |24 Gru 2009|, o 21:06   

Collab – Jest to film złożony z comb grupy penspinnerów, często połączonych jednym motywem przewodnim [np. we Friends Collab na każdym filmie mają kręcić co najmniej dwie osoby, w Girls in PPP kręciły tylko dziewczyny z naszego portalu, a we Frustration Collab ważne było nie tyle samo combo, co okazanie frustracji po upadku pena], jednak ten warunek nie jest konieczny. Ogólnie rzecz biorąc jest to połączenie comb kilku penspinnerów w jeden film.

Polecam przejrzeć słownik ^^
http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=3892
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Fuxx 
Użytkownik


Kręcę od: 21.07.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |3 Sie 2010|, o 20:18   

Przydało sie ; ]

Ostrzezenie slowne. Posty "dziekuje" , "extra" itp. nie sa tolerowane.

L.
Ostatnio zmieniony przez Lawliet |4 Paź 2010|, o 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
KaspiaN 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy zacząłem kręcić
Ręka: mam, nawet dwie
Wiek: 26
Posty: 33
Skąd: się biorą dzieci?
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |27 Wrz 2010|, o 13:18   

Fajny temat. Przydał mi się. :smile:

Ostrzezenie slowne. Posty "dziekuje" , "extra" itp. nie sa tolerowane.

L.
Ostatnio zmieniony przez Lawliet |4 Paź 2010|, o 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Jeffero 
Użytkownik


Kręcę od: wczoraj ;p
Ręka: prawa
Posty: 1
Skąd: Trzebiatów
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Paź 2010|, o 14:09   

Extra :mrgreen: .

Ostrzezenie slowne. Posty "dziekuje" , "extra" itp. nie sa tolerowane.

L.
Ostatnio zmieniony przez Lawliet |4 Paź 2010|, o 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Świtu 
Użytkownik

Kręcę od: 27-09
Ręka: Right
Wiek: 28
Posty: 2
Skąd: Łask
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Paź 2010|, o 16:18   

OK no to wymyśliłem moda i chciałem go zamieścić na forum. Czy mogę go po prostu dać w nowym temacie w dziale modyfikacje czy gdzieś indziej?
_________________
Bless!
PTP Wymiany/Trades
 
Mormegil 
Użytkownik


Kręcę od: od od od... JUŻ
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 276
Skąd: Kroscienko N/D
Handel: 93,75% (+15, 1, 0)
Wysłany: |4 Paź 2010|, o 16:19   

Daj go poprostu tutaj http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=252 jak komuś się spodoba to później możesz zrobić tutka.
_________________



[/rul]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl