Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|25 Gru 2009|, o 19:57
[FAQ]Początki - jesteś nowy? Przeczytaj
Autor Wiadomość
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |5 Lut 2008|, o 23:02   [FAQ]Początki - jesteś nowy? Przeczytaj

Witam Cię Użytkowniku na forum Portalu Polskich Penspinnerów.
Tematem wiodącym na forum jest Pen Spinning.

Czym jest Pen Spinning?
Pen Spinning jest to odmiana żonglerki kontaktowej, w której używa się długopisu. W Pen Spinningu liczą się efektowne sztuczki robione długopisem: obroty, podrzuty, przekładanie między palcami.
Sport ten (przez wielu uważany za sztukę) narodził się prawdopodobnie w Japonii, w latach 80. i 90. XX wieku. Rozpowszechnia się głównie przez internet.
Zobacz więcej na PSPedia

Zasady użytkowania forum:

To, co właśnie czytasz, to zbiór najważniejszych rzeczy, kompendium wiedzy, FAQ, najczęściej zadawane pytania. Oznacza to, że jak zapytasz na forum o coś, co tu jest wytłumaczone, to leci warn z miejsca.
Zapoznaj się z Regulaminem!(Regulamin)

=======

Podstawowe pojęcia (PSPedia)



0. Chcę napisać nowego posta / temat, widzę taką informację:
Cytat:
Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać nowe tematy na tym forum.

Zapoznaj się z tym tematem: http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=3824

1.
Cytat:
Plss pomóżcie jestem nowy czym mam kręcić gdzie kupić pena co to tip grip od czego zacząć???



Drogi Początkujący pojęcia są wytłumaczone punkt wyżej.
Nie wiesz, gdzie co kupić?
Długopisy można kupić w sklepach papierniczych oraz w większości marketów, czy hipermarketów.
Naukę Pen Spinningu zaczynamy zazwyczaj od tricków fundamentalnych. Wszystko konieczne do tego znajdziemy w Dziale z fundamentalami, przeważnie w przyklejonych tematach będą wszystkie tutoriale i porady.

2.
Cytat:
Czym mam kręcić?


Tym, czym ci wygodnie! Nikt Ci nie powie, czym akurat Tobie najlepiej się kręci. Często zaczyna się od powszechnie dostępnego cienkopisu Stabilo, na niego jakieś dowolne dwie gumki z długopisów i heja. Dobrym wyjściem jest też zmazik do pióra (np. Super Pirat firmy Pelikan, powinien być w każdym papierniczym; koło 3 zł.).

Jeśli jesteś pewny, że Pen Spinning nie znudzi Ci się po dwóch dniach kręcenia TA, to możesz pokusić się o zakupienie Comssy (cena różna, w zależności od gripów i tipów, okolice 15-25 zł). Comssa składa się z: 1 body, 2 capy. Na capy jakieś gripy (pasują Anyballe/Shabity, pasują Sailory). Jeśli chcesz dodać masy, polecam użycie tipów (HGG pasują idealnie), wtedy to się nazywa Metal Comssa.
Długopisy można wymieniać w dziale Bazar, W tym temacie. Piszesz, co masz (np. kasa), piszesz, co chcesz.
Jeśli planujesz jakieś zamówienie ze sklepu dla penspinnerów (Penwish, Jetpens, PDS), to zobacz ten temat

Sklepy penspinnerskie :
www.penwish.com - bardzo dobry, pewny sklep, żadnych problemów z transakcją, bardzo duży wybór towarów. Lokacja : USA.
www.penspinstore.com - bardzo duży wybór towarów, nie polecam ze względu na problemy z zakupem i kontaktem. Lokacja : Korea
www.jetpens.com - dość duży wybór, lokacja : USA.

3.
Teraz bardzo często powtarzające się pytanie:
Cytat:
Czy mój długopis nadaje się do kręcenia?


Tak, nadaje się.

Jeśli masz mimo wszystko wątpliwości, albo po prostu chcesz zabłysnąć na forum, czy nabić sobie posta więcej to zapytaj o to samo w tym temacie


4.
Wielu początkujących użytkowników chce się pochwalić, co już umie, pisząc posty:

Cytat:
Umiem Sonic, TA, co dalej?


Otóż Ci powiem, dalej ucz się tego, co Ci się podoba. Nikt Ci nie da lepszej odpowiedzi, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki trick jest teraz dla Ciebie najlepszy. Kolejność nauki nie jest aż tak ważna, i tak bez płynności Twoje combosy będą brzydkie :twisted: Tricków jest dużo, bardzo dużo. Niektóre znajdziesz na PPP, niektóre na PSPedii, po niektóre będziesz musiał sięgnąć na zagraniczne fora, strony czy po prostu na YouTube.
Linki do kilku z nich
GPC Forum
UPSB
Pentrix
Spis tricków : Spis tricków wraz z tutorialami/filmami!

Jednak, jeśli jesteś aż tak bardzo uparty i koniecznie chcesz wiedzieć, co masz się teraz uczyć, to od niechcenia mogę Ci zaproponować: TA, Sonic, Charge, Sonic rise harmonic, TA harmonic, Tw sonic, backaround,K4L, infinity, wszelkie połączenia charge i passa, aroundy, shadowy, rising fans,
Z czasem tricki mają mniejsze znaczenie; dużo ważniejsze jest łączenie pojedynczych tricków w kombinacje, płynność w ich przejściach.

5.
Ćwiczysz 2 tygodnie, umiesz TA i Infinity i chcesz to pokazać na forum?
Zrób to W TYM TEMACIE
Tam możesz zapostować swój film i zapytać o cenne rady zaawansowanych penspinnerów lub po prostu pochwalić się i zaistnieć na tym forum.
Początki zawsze są trudne, nie zrażaj się.

6.
Jesteś załamany bo trick Ci nie wychodzi, nie umiesz zrobić TA rev?
Nie poddawaj się!

Jedyna rada, to ćwiczenia. Ćwiczeniem możesz się nauczyć wszystkiego. Tak, wszystkiego, nawet tego cholernego TA rev. Nie pytaj wszystkich naokoło, jak zrobić jakiś trick, gdy to już zostało omówione na 5 filmach instruktażowych. Nikt, zapewniam Cię, nikt nie powie Ci żadnych tajnych sposobów na zrobienie pozornie niewykonalnego tricku. Praktyka czyni mistrza.
Co do ćwiczeń palców, rozciągania, wzmacniania - NIE! Żadnego rozciągania na siłę. Wszystko się samo wyćwiczy. Najlepsze z możliwych ćwiczeń, to te z penem. Uwierz mi, do niczego Ci nie potrzebne zginanie każdego palca z osobna. Ja nie umiem poruszać samym ringiem, czy samym pinky, a robię 15 cont ringaroundów i wszyscy na UPSB biją mi pokłony. Nie musisz robić żadnych ćwiczeń, najlepszym ćwiczeniem jest Pen Spinning.

7. Zachowania niepożądane na forum: (czyli czego masz nie robić)
- "odgrzewanie/odświeżanie" starych tematów - Nie odpowiadaj na pytania zadane dawno temu. Autor postu zapewne znalazł już odpowiedź, albo w ogóle go to już nie obchodzi
- nabijanie postów, spam - nie pisz na siłę posta, tylko dlatego, żeby był. Jest zasada : Post piszemy tylko wtedy, gdy to coś wnosi do tematu, gdy jest na temat, gdy jest to pytanie nigdzie indziej niewyjaśnione
- pamiętaj o ortografii. Masz papierek z dysfunkcją? OK, uszanuję to i dam Ci łaskawie dodatkowe 15 minut na napisanie posta (żebyś sprawdzał w słowniku). Post ma być napisany po polsku, rażące, częste błędy będą bezlitośnie wytykane ^^
- Kłótnie, wyzwiska - bardzo nie lubię takich rzeczy
- nie baw się w moderatora, nie upominaj innych, gdy już inni to zrobili, korzystaj z ikonki "zgłoś post"
- zadawanie po raz n-ty tych samych pytań - właśnie po to są te wszystkie poradniki i FAQ
- pisanie postów nic nie wnoszących do tematu - chyba nie muszę tłumaczyć.
Stosując się do ogólnie przyjętych norm (np. netykieta), nie narazisz się nikomu i będziesz z pewnością wzorowym użytkownikiem. Jesteśmy tutaj, aby sobie nawzajem pomagać i uczyć się kręcić długopisami, a nie robić wyścigi w pisaniu postów, czy kłótnie.

8.
Cytat:
Czym się różni Fake double od Ext.TA/Tornado?

Proszę Cię, nie zaczynaj znowu dyskusji na ten temat. Tego nikt ci jednoznacznie nie wyjaśni. Niby UPSB wyjaśniło, jednak mi dalej Fratleym, Eriror i Ephem mówią całkiem inne rzeczy (każdy co innego). Nie przejmuj się tą nazwą, po prostu rób tricki. Tornado jest japońską nazwą, której się nie używa.



Załączniki:
Lekcje używania forum: Lekcja 1, Lekcja 2
PSPedia
UPSB (eng)
UPSB Wiki (eng)
netykieta
Przeglądarka Mozilla Firefox (wbudowana korekta błędów w języku polskim), dodatkowe słowniki


Najważniejsze tematy na forum (czyli tam masz pisać, jak masz problem, a nie zakładać nowy temat):

Tricki
Spis tricków wraz z tutorialami/filmami!
Tutoriale - Fundamentale
Tutoriale - Zaawansowane
Wszystko o fundamentalach
ThumbAround
Fingerpass
Sonic
Charge
Co to za tricki?
Shadow
Neobak, Backaround, Shadow Reverse
Breakdowny

Porady
1 pytanie 1 odpowiedz
Poradnik dla poczatkujacych !!!
Mini Slownik Penspinningu !!!

Spinning
Filmy początkujących
Penspinning Journal
Regulamin Laddera
Nalepsze filmy penspinningowe

Dlugopisy
Pokaz swoje peny
Czy ten dlugopis nadaje sie do krecenia?
Lista Tutoriali i dlugopisow ktore warto miec do Penspinnigu
Porównanie tipów niektórych długopisów

Handel
Biala Lista
Czarna Lista
[Pen Trading Partners / Enchange] -wymiany penow.
Poradnik dla początkujących kupujących

Inne
Przedstaw sie!
Wolna rozmowa na tematy penspinningowe i nie tylko...

Ikony
Ikony Penspinningu


Nie znalazłeś tu czegoś? Dalej masz jakieś ważne pytanie, na które tu nie ma odpowiedzi? Napisz mi pw, a może dodam tutaj coś i staniesz się współtwórcą FAQ!


Pozdrawiam wszystkich początkujących penspinnerów.
Nie zadawajcie głupich pytań, tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :]

Rarka, Hakan, szczypcik, reszta PPP.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |18 Sie 2009|, o 22:42, w całości zmieniany 25 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |11 Lut 2008|, o 17:18   

http://penwish.com/information.php?info_id=5

Jak eng nie znasz, to nie wiem, jak chcesz to zamówić.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
filip94 
Użytkownik

Kręcę od: 3 luty 2008
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 22
Skąd: żory
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |11 Lut 2008|, o 17:44   

jako tako znam troche narazie nie bede zamawial, starczy mi stabilo z gripami :mrgreen:
_________________
Punky Reggae live!!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
SoPociek 
zły skurczybyk


Wiek: 34
Posty: 167
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |14 Lut 2008|, o 15:46   

jeszcze w ogłoszeniach moze doklejcie ten temat...
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |14 Lut 2008|, o 19:37   

Ja dalej jestem za przypięciem tego w widocznym miejscu (np w każdym dziale, w ogłoszeniu).
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Hakan 



Wiek: 44
Posty: 1375
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |14 Lut 2008|, o 19:45   

Wiecej nie moge przypiac, dla mnie max to Ogloszenie, admin moze zrobic Wazne ogloszenie
_________________
Pentrix dla każdego!
PTP Wymiany/Trades
 
Śledź 



Kręcę od: październik 2006
Ręka: prawa
Posty: 884
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |14 Lut 2008|, o 20:29   

macie ważne ogłoszenie.
_________________
Kliknij, jeśli masz odwagę!
PTP Wymiany/Trades
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |10 Mar 2008|, o 14:42   

mam takie pytanko. czy na pspedii sa wszysciutenkie tricki jakie istnieja?
PTP Wymiany/Trades
 
D4W!D 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Posty: 252
Skąd: Dzierżoniów
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Mar 2008|, o 14:44   

nie. Tutaj jest duzow więcej: http://forum.penspinning....ighlight=#27495
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |10 Mar 2008|, o 18:46   

obawiam sie ze nie istnieje lista wszystkich trickow
a przydala by sie ;] ale link podany przez Dawida jest bardzo dobry bo w tym temacie jest dosc sporo trickow i do niektorych jest link do tutka wiec dobre dla poczatkujacych
pozdro
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
PTP Wymiany/Trades
 
 
VBenekV 
Użytkownik

Wiek: 30
Posty: 4
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2008|, o 08:41   

Ja kręcę niezatemperowanym ołówkiem, który jest owinięty taśmą izolacyjną, a na końcach ma przyczepione gumki. Jest on dużo wygodniejszy od zwykłego długopisu i niektórych tricków łatwiej jest się nauczyć.
PTP Wymiany/Trades
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |21 Mar 2008|, o 09:31   

sory ale co to ma do tematu? widze ze jestes nowy to lepiej przeczytaj bardzo dokladnie Regulamin bo juz widze ze masz kilka raportow na koncie, co nie wejde w jakis temat to jest twoja wypowiedz i juz ktos raport zglosil... wiec jak chcesz troche jeszcze z nami pobyc to sie powstrzymaj ;]

Ostrzezenie, jeden i drugi...
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
Ostatnio zmieniony przez Hakan |21 Mar 2008|, o 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
lionel13 
Użytkownik

Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Kwi 2008|, o 18:45   polskie sklepy z penami do pen spinningu

[color=yellow][/color] gdzie w polsce a najlepiej w bydgoszczy można dostać orginalne peny


[color=violet][/color] prosze o odpowiedz :roll:
PTP Wymiany/Trades
 
agilus 
Użytkownik


Kręcę od: I 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 198
Skąd: DDZ
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |18 Kwi 2008|, o 18:55   

w Polsce nie dostaniesz oryginalnych penów (rozumie że chodzi Ci o dr. KT Metal Comssa (takie jak można dostać na PENWISHU)

a jeżeli Ci chodzi o takie jak HGG itp to są w empikach i musisz szukać w papierniczych :smile:
_________________
Problem z komputerem ? sprawdź
PTP Wymiany/Trades
 
 
korny95 
Użytkownik

Kręcę od: niedawna.
Ręka: prawa/lewa
Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Lis 2008|, o 14:44   

Mam pytanie :
Gdzie mogę kupic Metal Comse :?: :?:
PTP Wymiany/Trades
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |7 Lis 2008|, o 15:17   

Od uzytkownika forum lub ze sklepu internetowego www.penwish.com lub www.pen spinstore.com
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl