Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Pen na imieniny
Autor Wiadomość
Natrina 
Użytkownik

Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |11 Paź 2017|, o 01:45   Pen na imieniny

Cześć,

Mój kuzyn niedługo będzie miał imieniny. Chciałem kupić mu nieszablonowy prezent, a z racji że wiem iż lubi kręcić długopisem, postanowiłem kupić mu jakiś fajny. Sam się na tym nie znam, dlatego chciałem zapytać z jakiego wy byście się ucieszyli na początek? Dzięki.

Dzień babci i dziadka
Obchodzone w Polsce 21-ego i 22-ego stycznia święta na cześć babci i dziadka to jedne z najprzyjemniejszych i najbardziej pozytywnie odbieranych dni w całym roku. W tych dniach przypadają imieniny m.in. Agnieszki, Jarosława, Anastazji czy Wiktora, jednak nie mają związku z samym świętem. Jak się narodziły, jak obchodzone są w innych krajach i dlaczego są tak ważne nie tyle z punktu widzenia osób starszych, co raczej ze względu na dzieci?

Początki
Z pomysłem obchodzenia ogólnopolskiego dnia babci wyszedł tygodnik ?Kobieta i życie? w roku 1964. Z czasem kolejne czasopisma, stowarzyszenia, a co najważniejsze ? społeczeństwo ? zaczęło brać udział w organizacji obchodów tego wydarzenia. Z kolei Dzień Dziadka powstał niejako przez analogię nieco później, prawdopodobnie przychodząc do nas z Ameryki.

Obchody
Święta na cześć babci i dziadka przebiegają zazwyczaj pod znakiem różnego rodzaju akademii i uroczystych przedstawień w szkołach i przedszkolach. Dzieci bardzo często wykonują w szkole małe rękodzieła w postaci laurek lub drobnych obrazków, które następnie wręczają dziadkom. Jak widać, prezenty wręczane zainteresowanym w tym dniu są podobne do tych jakie wręcza się bliskim z okazji imienin, urodzin czy okazji takich jak Dzień Mamy lub Dzień Taty. Jest to więc bardzo pozytywne święto nie tylko dla dziadków, ale także dla dzieci.

W innych krajach
Dni dziadków obchodzone są szeroko poza granicami naszego kraju, przeważnie w innych datach. Na przykład w Hiszpanii Dzień Babci wypada 26-ego lipca, a we Francji jest to święto ruchome, natomiast w Rosji dzień ten nie ma oficjalnej daty obchodów, ale zazwyczaj obchodzony jest 15-ego października. Ciekawostką jest na przykład, że w Ameryce obchodzi się jedno święto na cześć babć i dziadków, które to święto ma nie tylko swój symbol (niezapominajkę), ale także swój hymn.
Ostatnio zmieniony przez Natrina |4 Lis 2017|, o 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |11 Paź 2017|, o 12:18   

Jaki staż, jaki budżet? Jakieś preferencje?
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl