Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Penspinnerskie Halo! #5
Autor Wiadomość
Banan 



Kręcę od: IV 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 25
Posty: 389
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |14 Lis 2016|, o 23:11   Penspinnerskie Halo! #5

Halo Halo! Było trochę przerwy, ale wracamy do żywych! :)
Poniżej efekt mojej współpracy z Gibkim, któremu serdecznie dziękuję za rozmowę! :)

Banan: Cześć Gibki, masz ochotę odpowiedzieć na kilka pytań?

Gibki: Jasne, pytaj :)

B: Kiedy poznałaś penspinning i stwierdziłeś, że "to jest to"?

G: Zaczęło się od tego, że któregoś dnia na lekcji w szkole zacząłem robić mój pierwszy trick. Był nim fingerpass reverse. Ćwiczyłem zwykłym długopisem, nie wiedziałem nawet że jest coś takiego jak pen spinning. Kilka dni później, trafiłem na jakiś filmik pen spinnerski w internecie, i wtedy się zaczęło. Był to dokładnie 23 maja 2009 gdy złożyłem pierwszego pena z ołówka i nauczyłem się pierwszego triku, od tamtego czasu myślę że nie było dnia w którym nie miałbym długopisu w ręku

B: Podczas swoich pierwszych kroków byłeś bardzo dobrze oceniany przez ludzi z dłuższym stażem - co wtedy czułeś?

G: Wydaje mi się że było to coś co dawało mi motywację. Czułem się trochę jak Harry Potter, na widok którego każdy się zatrzymywał mówiąc że on jest tym wybranym. Tylko, że w moim wypadku ludziom imponowało to jak szybko uczyłem się trików. Ale wtedy dla mnie była to super zajawka i raczej nie myślałem o tym że chcę być najlepszy lub żeby komuś zaimponować. Po prostu się dobrze bawiłem a progress przychodził. A ludzie jarali się rzeczami, którymi ja nawet nie wiedziałem że są jakimś osiągnięciem. Wracając do ocen ludzi z dłuższym stażem, to trzeba przyznać że jak kilkanaście osób mówi że masz talent, to w końcu zaczynasz w to wierzyć. Do dziś nie wiem czy to kwestia talentu czy jakiś efekt autosugestii. Ale przyniosło efekty :)

B: Efekty.. I to jakie! :) Mając na swoim koncie dwa lata stażu zostałeś Mistrzem Polski! Na kim się wzorowałeś, kto Cię inspirował?

G: W pierwszych mistrzostwach w których brałem udział przegrałem w trzeciej rundzie jednym punktem z Cienkim, który był wtedy obecnym mistrzem Polski i to było moje pierwsze osiągnięcie bo wiedziałem że się dopiero rozgrzewam. Rok później, wygrałem mój pierwszy tytuł.
A wracając do wzorów i inspiracji to na początku mojego stażu było kilku pen spinnerów którzy przykuli moją uwagę, ale nie było jednej konkretnej osoby. Generalnie nie za bardzo rozumiałem ludzi zajawkę żeby kopiować jakiś japończyków, bo nie podobał mi się ani pen spinning single capped, ani kopiowanie kogoś innego. Pamiętam bardzo spodobały mi się triangle passy Stuhla. Oczywiście wśród ulubionych pen spinnerów nie mogło zabraknąć Bonkury, bo przecież jego combo było jednym z pierwszych które obejrzałem. Ale jak teraz sobie o tym pomyślę to nie podobało mi się to że wszyscy mnie do kogoś porównywali. Wychodziły moje pierwsze solo i słyszałem komentarze, że kopiuje Stuhla, tylko dlatego że zakręciłem triangle passa i miałem Stuhl moda. Nawet po nagraniu mojego solo na 3 miesiące, dostałem komentarz: "zobaczcie, kręci fingerpassa jak Bonkura i takie samo ułożenie kciuka, haha gdy ja wtedy nawet nie widziałem fingerpassa Bonkury. Prawda jest taka, że od początku próbowałem tworzyć własny styl z dwóch powodów. Po pierwsze uważałem, że jest dużo łatwiej wziąć długopis, usiąść, i sobie pokombinować jak połączyć różne triki, niż bezsensownie kopiować czyjeś combosy. Po drugie w tamtym czasach nie za bardzo miałem czas na spędzanie czasu przed komputerem. Poza szkołą, grałem też w tenisa codziennie, więc do komputera siadałem może na godzinkę w weekend. A nauka pen spinningu była zabawą na nudnych lekcjach w szkole :) Było też kilku Polaków. Fuco, Maniek, Szajbon, Gildor, Fenix, Pari, którzy byli inspiracją, każdego lubiłem za coś innego. Solo Pariego i solo Fenixa były jednym z pierwszych Polskich które obejrzałem. No i wtedy chęć dołączenia do legendarnej drużyny Fingers' Artist była czymś magicznym. Pierwszą osobą która odezwała się do mnie był Fenix, i już po kilku tygodniach kręcenie, powiedział mi że myśli że pasowałbym do FA. Dla mnie była to ważna wiadomość, mimo że nie za bardzo rozumiałem o co chodziło z tymi drużynami :)

B: Jak na penspinning reagowali Twoi bliscy, czy znajomi ze szkoły? Spotykałeś się może z krzywym wzrokiem, czy raczej podziwem?

G: Rodzina zawsze mnie wspierała i cieszyli się z mojego nowego hobby. Razem oglądaliśmy moje pierwsze solo zanim wstawiłem je na youtube. Brat i siostra nawet nauczyli się fundamentali. Tak samo w szkole, koledzy jarali się razem ze mną i kilku z nich też uczyło się kręcić. Niestety większość z nich poległo na fudamentalach. Pamiętam że na początku ludzie prosili mnie żebym im też zrobił mody, bo chcą kręcic. Nie pamiętam ani jednej sytuacji żeby ktoś się dziwnie patrzył. Ja się raczej pen spinningiem nie obnosiłem, a większość ludzi reagowała bardzo pozytywnie z ciekawością :)

B: Jak wspominasz swój pierwszy meeting, jak i każdy kolejny? Czy ktoś z ludzi tam poznanych stał Ci się bliski i masz z nim kontakt na co dzień?

G: Mój pierwszy meeting był w Warszawie, organizowany przez Szajbona i Gildora i właśnie oni byli pierwszymi pen spinnerami których poznałem. Pamiętam ich pierwsze słowa: 'to pokaż co umiesz'. Wtedy wyjąłem mojego pena na ołówku i zrobiłem kilka podstawowych trików. Pierwsze meetingi były dużą motywacją. Byłem pod wrażeniem ilości penów i tym jak ładnie wszyscy kręcą, wyglądało to niesamowicie. Dużo się też na takich meetingach nauczyłem. A po każdym meetingu motywacja do kręcenia byłą dwa razy większa. Oczywiście z czasem meetingi stały się czymś regularnym i czymś czego się wyczekiwało. W ciągu kilku lat poznałem dużo osób, którzy potem zostali moimi przyjaciółmi, a nawet wyjeżdżaliśmy razem na krótkie wakacje (FA trip). Z Preclem spotykałem się raz na jakiś czas i jedliśmy pizzę i kręciliśmy długopisami. Był też Bułą który na początku swojej kariery do mnie pisał inspirując się moim pen spinningiem. Już wtedy mówiłem mu że jak się nie podda to któregoś dnia też stanie się mistrzem Polski. Po jakimś czasie takich rozmów, zaprzyjaźniliśmy sie a on wygrał zawody. Do dziś utrzymujemy regularny kontakt. Chciałbym wymienić kilka osób, które uważam za ludzi którzy na pewno warto było poznać i cieszę się że pen spinning dał mi taką możliwość: Buła, Maniek, Snoop, Seihe, Precel, Szajbon, Fenix, Mojec, Socus, Kanonier, Kolczak, i jest jeszcze dużo więcej osób, których tutaj nie wymieniłem. Z większością z tych ludzi mam jakis kontakt i są to ludzie dla których warto było zaczynać przygodę z pen spinningiem. Z czasem pen spinning przestał być tylko hobby, ale okazał się być czyś więcej. Były też osoby, które z czasem odeszły od pen spinningu a były bardzo ważne na początku mojej kariery. Był taki pen spinner o nicku Steq, z tego co pamiętam, z którym często rozmawiałem na gadu gadu na temat pen spinningu. Z czasem ten kontakt zniknął. Ale generalnie, bez ludzi i nowych przyjaźni, pen spinning by był pusty i smutny. Tak jak Fenix przedstawił to kiedyś w swoim filmiku - pen spinning connecting people. Bo w końcu kto by pomyślał że kręcenie długopisem okaże się żródłem moich dobrych przyjaźni.

B: Czy penspinning nauczył Cię np. wytrwałości, cierpliwości? Czy dzięki niemu podchodzisz do swoich mniej ważnych obowiązków z większym zaangażowaniem?

G: Hmmm ciekawe pytanie. Jest kilka rzeczy które pen spinning mnie w jakimś stopniu nauczył. Po pierwsze dużo szukałem. Uważałem że jeżeli jest coś czego chciałbym się nauczyć lub dowiedzieć, muszę sam najpierw poszukać. Często szukałem i czytałem na zagranicznych stronach z wytrwałością, żeby znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Myślę że obecni nowicjusze takich wartości z pen spinningu nie wyniosą, bo większość pytań już ma swoje odpowiedzi. Wygląda na to że wielu z nowych pen spinnerów chciałoby mieć wszystko podane na tacy. Wolą zadać pytanie i zmarnować 5 minut innej osoby odpowiadającej na ich pytanie, zamiast spędzić samemu 5 minut na szukaniu odpowiedzi. Obecnie nie ma potrzeby szukania, bo większość odpowiedzi w świecie pen spinningu jest na wyciągniecie ręki, a i tak są tacy którym nie chce się tej ręki wyciągnąć. Ale to pewnie dlatego że mają ważniejsze priorytety. W końcu w dzisiejszych czasach wszyscy mamy tyle na głowie. :)
Po drugie na pewno udział w zawodach pen spinnerskich jest dużym wyzwaniem i nauczyłem się wytrwałości i lepszej organizacji czasu. Przy codziennych obowiązkach trzeba się dobrze zorganizować żeby co dwa tygodnie nagrać combo na dobrym poziomie, szczególnie gdy w życiu są rzeczy ważniejsze (np. studia).
Ale ciężko mi powiedzieć czy dzięki kręceniu długopisem podchodzę inaczej do moich obowiązków, ale na pewno jest kilka wartości które we mnie wzmocnił. Świadomie lub podświadomie.
Myślę że najważniejszym wnioskiem który byłem w stanie wysnuć z kręcenia penem, jest to że obojętne co chciałbym osiągnąć w życiu, trzeba ćwiczyć. W pen spinningu jeśli był trick, którego bardzo chciałem się nauczyć, po prostu ćwiczyłem aż się go nauczyłem. Tak samo jest w życiu, czym bardziej chcesz się czegoś nauczyć lub być w czymś dobrym, musisz to 'coś' często praktykować. Jak ktoś Cię zapyta o przepis na sukces to możesz mu zacytować: "3 x ćwiczyć!"

B: Niestety młodzież się troszkę teraz rozleniwiła.. Ale świat idzie cały czas do przodu :) Wspomniałeś o mistrzostwach Polski.. Czy w tym roku (o ile czas pozwoli) chciałbyś szarpnąć się na odzyskanie tytułu?

G: Jestem trochę zapracowany, ale i tak spróbuję swoich sił w tym roku. Dawno nie nagrywałem i mam kilka trików które chętnie wykorzystam. Myślę że jest szansa że wrócę na tron mistrz Polski, ale jak się nie uda, to trudno. To jest tylko zabawa. Oczywiście że bym chciał, bo przecież kto zapisując się na zawody planuje przegrać. Prawda jest taka że nie mam pojęcia czego oczekiwać. Na pewno jest teraz wielu mocnych pen spinnerów. Trochę ostatnio wypadłem z obiegu, i nie wiem dużo o obecnym pen spinningu, ale chodzą pogłoski że będziemy mieli w tym roku nowego mistrza. Kto wie?

B: Jak widzisz całokształt tych mistrzostw pod względem organizacji z tego, co już było widoczne? Chodzi mi tutaj też o frekwencję uczestników.

G: Myślę że frekwencja będzie podobna. A co do organizacji, to chciałbym żeby combosy oceniany były tylko przez wybrane jury. Głos publiczności jest bez sensu, bo niestety ludzie głosują na tych których lubią a nie tych którzy nagrali lepsze combosy. Taki system faworyzował by popularnych pen spinnerów, a ja bym chciał żeby wygrał najlepszy
Myślę że jury ludzi odpowiedzialnych i doświadczonych powinno oceniać nagrania. A prawda jest taka że wyniki często są kontrowersyjne, bo przecież każdy ocenia pen spinning subiektywnie. Nie ma obiektywnej oceny poza kategoriami takimi jak styl lub trudność, ale nawet one są subiektywne.
Wiem że organizatorzy zadbali w poprzednich latach o dobrą organizację, i jestem pewny, że podobnie będzie w tym roku.

B: Gdybyś mógł coś powiedzieć nowym - jakoś ich zmotywować - co by to było?

G: Żeby się dobrze bawili pen spinningiem. Żeby nagrywali filmiki bo to daje motywację, szczególnie jak można porównać własny progress. A każdy początkujący powinien wiedzieć że jedyne co ich dzieli od bycia dobrym pen spinnerem jest czas. Wystarczy ćwiczyć, a czas i tak upłynie!

B: Dzięki za rozmowę, było mi bardzo miło! :)

G: Mnie również :)


_________________
https://www.youtube.com/c/BananPPP <--- kanał na yt
Ostatnio zmieniony przez Banan |14 Lis 2016|, o 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl