Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Banan
|12 Sty 2015|, o 21:08
Frixion Mod
Autor Wiadomość
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |8 Sty 2015|, o 20:59   Frixion Mod



========================================


FRIXION MOD
[/b]

Przedstawiam wam poradnik dotyczący Frixion Moda! Mod jest autorstwa LNT_Phat (VNPSC), ja zaś go tylko dla was tłumaczę. Na początek powiem o nim co nieco - jest dość tani, długi i lekki i mocno seksowny z wyglądu. Niektóre z części są dostępne w polskich sklepach papierniczych - resztę znajdziemy na Pens Factory. Oto jak się prezentuje:



Czas pozbierać szczękę (lub to co z niej zostało) z podłogi i brać się do roboty!

========================================


Dane:


  • Nazwa: Frixion Mod
  • Typ: Double-Capped
  • Rozkład Masy: COP=COG
  • Waga: 15g
  • Długość: 20,5 cm (jeśli nie utnie się kawałka body to mod osiąga długość 22,1 cm, o tym później)



Potrzebne części:




  • 2x Pilot Frixion / 2x Body, 1x Rurka - dostępne w Polsce
  • 2x Dong-A Comssa / 2x Cap - niedostępne w Polsce
  • 2x Pentel Hybrid Gel Grip / 2x Tip - dostępne w Polsce
  • 2x Pilot Dr. Grip / 2x Grip (można użyć 1 gripa, ale mod nie będzie identyczny z 2 stron) - niedostępne w Polsce
  • 1x Sailor Gel / 1x Grip - niedostępne w Polsce (polski sub - Easy Duraflash)
  • 1x Metallic Gel / 1x Grip*




Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co to jest ten Metallic Gel, może to przez to, że LNT_Phat nie podał firmy i nie kojarzę, albo po prostu dawno mnie tu nie było i nie spotkałem się z tym długopisem. Autor używa tego w celach estetycznych i śmiało można to zastąpić np. innym kolorem Sailora, Anyballem, O-Ringami, Paskami z G2 lub innym wąsko pociętym gripem, który pasuje na cap Comssy.



Modding:
[/b]

1. Odkręć kolorowe body Frixion od czarnej rurki. Całe body ma długość 8,2 cm. Od strony ścierającej utnij 1,2 cm. Mając do dyspozycji 7 cm body Frixion, 0,8 cm delikatnie spiłuj od strony ścierającej. Powtórz kroki dla drugiego body Frixion. Powinno to wyglądać tak:









Jeśli nie lubisz się bawić w cięcie plastiku i piłowanie, możesz pominąć ten krok i przykleić później capy Comssy do body.



2. Weź czarną rurkę i utnij ją od strony piszącej tak, by pozostało 1 cm rurki. Następnie ten 1 cm rurki przypiłuj tak jak na zdjęciach. Uważaj, by nie spiłować za dużo.





3. Weź oba body i nałóż je na przeciwne końce rurki. Włożenie body od strony piszącej może wymagać odrobinę więcej wysiłku. Jeśli wchodzi wyjątkowo ciężko, to znaczy, że rurka jest za słabo spiłowana. Trzeba uważać, żeby nie wciskać na siłę, body Frixion może pęknąć. Po wykonaniu tego kroku długopis powinien wyglądać tak:



4. Czas na złożenie capów. Weź cap Comssy, włóż do niego tip HGG. Później nałóż gripy tak jak pokazano na zdjęciach. Powtórz to samo dla drugiego capa. Oryginalne wymiary gripów:

Metallic grip: 0.5 ~ 0.6 cm
Sailor grip: 2 paski
Dr. Grip: 1,2 cm

Jak wiadomo, to jakich się użyje gripów to kwestia gustu, ja osobiście użyłem Anyballi zamiast Metallic Gripa. Zdjęcie autorstwa LNT_Phat:



5. Najłatwiejsza i najbardziej satysfakcjonująca część - założenie spreparowanych capów na wcześniej przygotowany korpus. Opcjonalnie możesz dodać paski Sailora na body, tuż przed capami, tak jak poniżej. Gratuluję, właśnie złożyłeś własnego Frixion Moda! Zapraszam do podzielenia się wrażeniami w komentarzach.



========================================


Galeria - Frixion Mod
[/b]











========================================


Tłumaczenie by Phantasm ;)
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |8 Sty 2015|, o 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl