Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Veyner
|22 Cze 2009|, o 01:04
Onyx Mod
Autor Wiadomość
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |24 Lut 2009|, o 13:00   Onyx Mod

Kilka słów od autora:
"Nudziłem się w weekend, więc napisałem tutka do mojego moda. Nie wiedziałem jak go nazwać, więc nazwałem go po prostu "Onyx Mod". Poza tym to jest mój pierwszy tutorial, jaki napisałem, więc jeśli coś się nie zgadza popraw mnie, lub zadaj pytanie."
Koniec wstępu od autora.

Potrzebne będą:

Długopisy:
-HGG
-RSVP
-Signo
-Anyball/Profile/Shabity-S

Narzędzia:
-Taśma teflonowa
-Nożyczki/nóż/nożyk X-acto
-Papier ścierny

Potrzebne części:
-HGG grip&body
-RSVP grip&cap&backcap (to nakręcane pod capem)
-Signo tip
-Anyball/Profile/Shabity-S grip (3 pierwsze segmenty z przodu jak się zdejmie z pena, to pierwsze od strony plastikowego "tipa")


1.) Zdejmij grip z RSVP i wsadź go do capa (jak w MXach, itp.). Z HGG wyjmij wkład, grip i tip, których nie potrzebujesz (poza gripem). Zdejmij tipa z Signo. Utnij 3 paski z gripa anyballa (muszą być z przodu, tak jak widzisz na obrazku. Potem zobaczysz dlaczego akurat z przodu).


2.) Weź nóż/coś ostrego (ale bez przesady ^^) i utnij część, na którą zazwyczaj nakręca się tipa HGG (zaznaczone czarną linią na obrazku dokąd masz uciąć.


3.) Wyszlifuj papierem ściernym część, którą dopiero co uciąłeś. (Sprawdzaj, czy tip Signo daje się nakręcić i nie spada, jeśli przeholujesz, dodaj trochę taśmy teflonowej, tak, żeby się trzymał bez klejenia, itp. brudnej roboty).


4.) Wyjmij backplug z HGG (najlepiej jakimś długim wkładem, po prostu wsadź i rąbnij nim o coś, sam wyleci), wsadź insert (jeśli chcesz, wymiary inserta, to 8,5cm na 2,5cm). Obklej końcówkę HGG taśmą teflonową, tak, żeby można było nakręcić na nią backcapa RSVP i żeby się mocno trzymał (jak za dużo nakleisz, to może rozwalić ci backcapa, więc kieruj się rozsądkiem). Załóż na to capa RSVP z gripem w środku.


5.) Załóż grip (3 paski z przodu, które trzeba było uciąć) anyballa/profila/shabity-s'a na body HGG i postąp tak samo z gripem HGG, oraz wkładem HGG. Nakręć tipa Signo na body. Upewnij się, czy to, co masz teraz w ręce wygląda jak na obrazku. (nie wiem po co wsadzać wkład HGG, skoro i tak nie będzie raczej pisał, w temacie pisali coś o tym, że można zrobić to jak w zwykłym MXie, czyli wkład RSVP, robisz reversa, dziurkę w backcapie i skręcasz to. Powinno zadziałać w każdym razie ;] )


COG: (pozostawiłem jak w oryginale, gdyż uważam, że nie trzeba tego tłumaczyć ^^)


Gotowy produkt:


Link do oryginalnego tematu:
http://www.upsb.info/foru...?showtopic=2031


Danych dokładnych niestety nie ma, autor jedynie wspomniał, że mod jest cięższy niż MX^2 a długością jest jak zwykły MX.

Komentujcie, suchej nitki nie żałujcie ;]
Bless i powodzonka w modowaniu.
A... i jakby co nie odpowiadam za uszkodzenia jakiejkolwiek części ciała podczas modowania.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tomex 
Użytkownik


Ręka: 2p2h
Wiek: 29
Posty: 402
Skąd: Sosnowiec
Handel: 100% (+30, 0, 0)
Wysłany: |24 Lut 2009|, o 13:13   

dzięki za tutka, zaraz sobie zmoduje, i dodam komenta

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2009 ]

kręci sie bardzo fajnie, aczkolwiek jestem przyzwyczajony do momentum z mxa, wiec odczucie jest dziwne
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |24 Lut 2009|, o 16:53   

Kreci sie super, wlasnie go zlozylem, tylko ze zastąpilem gripy gripem lakubo bo ma idealną dlugosc. Mod naprawde polecam, raczej czesci latwo dostepne a warto, naprawde warto
PTP Wymiany/Trades
 
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |24 Lut 2009|, o 17:06   

Szczególnie polecam osobom, które złożyły RSVPL i mają resztki normalnego RSVP , bo w RSVPL używa się tylko body, reszta zostaje. ;]
Mam nadzieję, że wam pomogłem ;]
Bless.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |24 Lut 2009|, o 17:35   

Haha, zrobiłem sobie coś identycznego na początku listopada, ale nikt nie zwrócił na niego wtedy uwagi (link). Z tym że użyłem całego gripa od anyballa, a nie tylko trzech pasków, nie piłowałem tej przedniej części HGG (to wcale nie jest konieczne, bez tego tez tip signo dobrze się trzyma, trzeba przykleić na wszelki wypadek tylko) i zrobiłem dziurkę w backcapie RSVP, żeby można było pisać.
Nie przypuszczałem wtedy, że ktoś już stworzył takiego pena, nawet nadałem mu nazwę jakąś ;p . Ostatnio właśnie przeglądałem UPSB i zauważyłem temat z tym modem i się mocno zdziwiłem ;d .
Bardzo lubiłem nim kręcić, był to mój ulubiony niesymetryczny mod, ale niestety go zgubiłem, a nie chce mi się nowego robić ;< .
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kanonier |24 Lut 2009|, o 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl