Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|7 Wrz 2009|, o 20:56
Poradnik dla początkujących kupujących
Autor Wiadomość
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2007|, o 16:51   Poradnik dla początkujących kupujących

Przybyło nowych, początkujących i średniozaawansowanych, a przy okazji jest organizowane zamówienie z Penwisha.
W kilku zdaniach postaram się wyjaśnić początkującym, co warto kupić, czego nie warto.
Uwaga : to są tylko i wyłącznie moje poglądy, czytacie na własną odpowiedzialność, nie musicie się do tego stosować.

1. RSVP (MX - najpopularniejszy mod) kręci się niezwykle trudno. Nie polecam początkującym.
2. Nie opłaca się kupować gotowych modów, które kosztują po 6-7$. Lepiej kupić części składowe (RSVP+hgg) za jakieś 3-4$. Modowanie MXa nie jest trudne, wszystko znajdziesz na forum.
3. Ballsign - wygląda ładnie, kręci się nim bardzo trudno, nie dla początkujących.
4. Dr. KT - jeden z najłatwiejszych penów, dobry do nauki, dobry dla wszystkich. Drogi. Przed zakupem zastanów się, czy naprawdę jesteś gotowy wydać kilkadziesiąt zł na długopis (szczególnie, jeśli za tydzień się zniechęcisz).
5. Comssa - zdecydowanie polecam. Dla wszystkich. Cena - bardzo tanio. Kupujesz comssę z dwoma capami (koło 1$), kupujesz jakieś gripy (anyballe pasują), możesz w Polsce albo na Penwishu kupić HGG i z nich wziąć tipy. Nie opłaca się kupować zmodowanych comssa, są dużo droższe.


Dlaczego nie kupować niektórych penów :
Nie od dziś wiadomo, że im coś lżejsze, krótsze, mało wyważone, tym trudniej się kręci.
Ballsign - długość ok, wyważony ok, bardzo lekki.
RSVP MX - długość styknie, wyważony fatalnie, waga lekka.
Dr. KT - długość git, wyważony jest, waga ok. Drogi. Trochę klocowaty.
Comssa - długość ok, wyważony, wagę można bardzo modyfikować (gripy, tipy, bez gripów, bez tipów).

Powyższe informacje wcale nie mówią, że np MX to zły pen. MX to bardzo dobry pen, jednak dla zaawansowanych. Kręcenie nim wymaga wyćwiczenia, przyzwyczajeń, opanowania tricków itp.

Macie czas do chyba 2 stycznia, nie spieszcie się, przemyślcie zakup, nikt was nie ponagla, towaru nie zabraknie.

Tu nie trzeba nic komentować, tylko przeczytać i ewentualnie grzecznie o coś zapytać.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |14 Gru 2007|, o 17:22, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Krychu 
Użytkownik

Kręcę od: 15.12.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 3
Skąd: Okolice Krakowa
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |21 Sty 2009|, o 19:25   

Witam, mam kilka pytań, jak bardzo różni się waga między super piratem a comssa? Czym się różni Thai Spinner Comssa Kit with double black caps od Dong A with double Black Caps? Oraz jaka jest waga buster cyla i comssy? Będę bardzo wdzięczny pozdrawiam.
PTP Wymiany/Trades
 
 
jano 
Użytkownik


Kręcę od: 1.11.08
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |21 Sty 2009|, o 19:33   

Krychu, jedyne co mogę powiedzieć to Buster Cyl waży 16 gram.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dio 
Użytkownik


Kręcę od: 5.VIII.2007
Ręka: 1p3h
Wiek: 28
Posty: 206
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |22 Sty 2009|, o 07:10   

Co do wagi jak mu podałeś w gramach to ciężko to sobie wyobraźić,


Comssa > RSVPMX > Dr.KT = BusterCyl*

Tu masz ustawione wagowo rosnąco.





*W przbliżeniu.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
FloRida 
Użytkownik


Kręcę od: 16.01.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 16
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |16 Lut 2009|, o 20:56   Re: Poradnik dla początkujących kupujących

"Rarka" napisał/a:
1. RSVP (MX - najpopularniejszy mod) kręci się niezwykle trudno. Nie polecam początkującym.

Kręci sie przyjemnie

[ Dodano: Pon 16 Lut, 2009 ]

"Rarka" napisał/a:
1. RSVP (MX - najpopularniejszy mod) kręci się niezwykle trudno. Nie polecam początkującym.

Kręci sie przyjemnie
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |16 Lut 2009|, o 20:58   

Zaprawdę powiadam wam: Wszystko zależy do własnych upodobań. Coś więcej na ten temat powinno powstać wkrótce :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maniek |20 Lut 2009|, o 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ci@hO 
Użytkownik


Kręcę od: 01.09
Ręka: prawa/right
Wiek: 29
Posty: 40
Skąd: Kraków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |20 Lut 2009|, o 20:28   

Mam 1 pytanko bo jak zauważyłem ,nie można kupić RSVP w Krakowie.. i rozchodzi mi się o to czy można zamienić tego długopisa innym ?
_________________
It's just ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |20 Lut 2009|, o 23:47   

nie ma suba rsvp

@down, chodzi mi o polske
_________________


klik
Ostatnio zmieniony przez Ufo |20 Lut 2009|, o 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rouge 
Użytkownik


Kręcę od: 17 X 2008
Ręka: Prawa/Right
Posty: 433
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+80, 0, 0)
Wysłany: |20 Lut 2009|, o 23:49   

@UP: To odpowiadaj jasno np.:
Nie ma subow rsvp w polsce.

Envy: Fail, istnieje
http://www.theartshop.com.au/category939_1.htm
Ostatnio zmieniony przez Rouge |20 Lut 2009|, o 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Seihe 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 673
Skąd: Radom
Handel: 100% (+84, 0, 0)
Wysłany: |14 Lip 2009|, o 10:36   

Nie wiem czy to dobry dział, :roll: btw:

Wiele razy spotykałem się z pytaniem od kupujących podczas podawania adresu do wysyłki:
Cytat:
Imię i nazwisko też?


O tuż dla użytkowników, którzy coś kupują.

Trzeba podać pełne dane, trzy zasady podawania danych do wysyłki:

1. Podanie imienia i nazwiska jest istotne, nie wystarczy tylko adres, nie musi być to imię nazwisko osoby pełnoletniej, bo każda osoba może odebrać przesyłkę poleconą na jego dane.

Można też odebrać przesyłkę na awizo na swoje dane po okazaniu choćby legitymacji szkolnej. (Ważne, żeby zgadzało się imię i nazwisko i adres.)

2. Przy podawaniu ulicy, alei, placu itp należy podać skrót nie można podać
Jan Kowalski
Chrobrego 5

Wiadomym jest, że w malutkich miasteczkach da się to rozróżnić ale w większych miastach spotyka się ulicę, plac, aleję, osiedle itp. tak samo nazwane.

3. Kod pocztowy i nazwa miasta/wsi/miasteczka itp.

Jeżeli nie jest się pewnym, najlepiej zapytać rodziców lub na poczcie.


W niektórych miejscowościach nie ma ulicy a urząd pocztowy jest w sąsiedniej wsi i podawane zamiast ulicy jest nazwa naszej wsi a jako kod i nazwa miasta/wsi/miasteczka.



Tak wygląda poprawnie napisany adres
Jan Kowalski
ul. Chrobrego 5
26-600 Radom

Zdarzają się adresy jak ww:
Jan Kowalski
88-320 Strzelno
Markowice 25


Paczka z podanymi poprawnie danymi prawdopodobnie szybciej dotrze niż taka która jest dziwnie zaadresowana.


Także przy podawania danych do przelewu, należy podać Dokładne dany osoby której jest konto i numer konta składający się z 26 cyfr.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |14 Lip 2009|, o 13:12   

@up:
Muszę się nie zgodzić w pewnej kwestii. Wystarczy tylko adres. Wysyłałem paczkę do pewnego pana z Anglii i nie podał imienia i nazwiska. Wysłałem na sam adres i paczka doszła bezproblemowo. Jednak sprawą oczywistą jest, że paczka z imieniem i nazwiskiem adresata, ma większe szanse na dotarcie do celu niż bez. Jeżeli chcemy się zabezpieczyć zamiast imienia i nazwiska możemy podać nick z forum adresata.

Niestety nie wiem jak wysyłanie bez imienia sprawdza się w przypadku gdy przesyłkę musimy odebrać awizo.
_________________

Fingers' Artists
Ostatnio zmieniony przez Precel |14 Lip 2009|, o 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |14 Lip 2009|, o 13:20   

Ma się tak, że prawo odbioru ma osoba zameldowana pod danym adresem ^^
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
klubix 
Użytkownik


Kręcę od: 09.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 79
Skąd: Knurów (Gliwice)
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |11 Lis 2009|, o 22:02   

Filas73, kto szuka nie pyta...

Szukasz w internecie a na forum szukałeś?? :facepalm:

Metal comssy są na sprzedaż u nas na forum polecam: http://forum.penspinning.pl/viewforum.php?f=36 :!:

Z tego co na pewno wiem Precel ma metal comssy i Vothar pełno zwykłych z pendpolsy wystarzy dokupić tipy...
_________________
"Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia." Pitagoras
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rapan 
Użytkownik


Kręcę od: Stycznia 2010
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 485
Skąd: Lębork
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |31 Sty 2010|, o 21:13   

Szukałem duraflasha w wielu sklepach i nigdzie nie znalazłem..
Gdzie go znajdę ??
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2010|, o 10:47   

Duraflashe, jak każdy inny długopis, mazak, bądź cokolwiek innego co pisze, najczęściej kupujemy w sklepach papierniczych, hipermarketach, kioskach, czy nawet księgarniach. Jeśli nigdzie w okolicy nie znalazłeś interesującego Cię długopisu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twojej miejscowości po prostu go nie ma.

Zachęcam do przejrzenia również tego tematu: http://forum.penspinning....der=asc&start=0 . Być może w jakimś pobliskim mieście dostaniesz durki.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Blue 
Użytkownik

Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2010|, o 13:25   

"Precel" napisał/a:
@up:
Muszę się nie zgodzić w pewnej kwestii. Wystarczy tylko adres. Wysyłałem paczkę do pewnego pana z Anglii i nie podał imienia i nazwiska. Wysłałem na sam adres i paczka doszła bezproblemowo. Jednak sprawą oczywistą jest, że paczka z imieniem i nazwiskiem adresata, ma większe szanse na dotarcie do celu niż bez. Jeżeli chcemy się zabezpieczyć zamiast imienia i nazwiska możemy podać nick z forum adresata.

Niestety nie wiem jak wysyłanie bez imienia sprawdza się w przypadku gdy przesyłkę musimy odebrać awizo.

Sytuacja z awizo wyglada tak, że jak nie ma adresata to wraca od razu do nadawcy bez żadnego kwitka, dlatego nie podawanie imienia i nazwiska jest głupotą(nadawca musi zapłacić dodatkowe koszty związane ze zwrotem paczki, więc w przypadku kolejnego odsyłu płacimy 3 razy 2*za od nadawcy do adresata, 1* od adresata do nadawcy). Na awizo (z imieniem i nazwiskiem ofc)może paczkę odebrać ktokolwiek z dowodem tożsamości(przynajmniej u dorosłych, nie wiem jak młodszych się rozlicza), spisuja wtedy numer dowodu i odbiera się paczkę(często pytają kim się jest dla tej osoby, ale i tak nie mają tego jak sprawdzić raczej).
Ostatnio zmieniony przez Blue |1 Lut 2010|, o 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl