Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
UV ComSsa :D
Autor Wiadomość
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2007|, o 13:59   UV ComSsa :D

Pewnie widzieliscie na pds store taki dlugopis jak SCIENCE3. Jesli nie to polecam zobaczyc go teraz :D

Szkoda mi bylo kasy zeby sobie takiego zamowic zwlaszcza ze moge sobie cos podobnego zrobic w domu :D No wiec zrobilem i wyszedl niesamowicie. :D
Bylo wiecej roboty niz sie spodziewalem ale oplacalo sie jak nic innego :D
Gdy jest ciemno to pen swieci jak maly neonik :D Na dodatek zostawiajac za soba zielona smuge :D Jesli szybko sie kreci jakies combo np tw sonic -> sonic to po prostu robi sie zielony wachlarz :D Gdy robi sie wolniej to efekt jest jeszcze lepszy. :)


No dobra. Zaczynamy od zdobycia 2 capow comssa. Balem sie ze jak bedzie jasno to proszek zielonego koloru nie bedzie pasowam do kapow(zolte) ale jest blado zielony i kolory bardzo ladnie sie komponuja.
Ja swoje capy mialem z jetpena. Jesli ktos sie nie zalapal to niedlugo na pds store kupujemy zabawki wiec mozna poszalec :D

Nastepnie kupujemy(w pl) 1 pilota g2 i 1 hgg. Oba te peny mozna kupic w ksiegarniach lub od kogos na forum.

Gdy bedziemy mieli juz te czesci zabieramy sie za zrobienie clear comssa.
Czyli:
Grip i tip z hgg zdejmujemy i wsadzamy do szufladki. Odcinami kolo 5 cm rurki od g2.
Nastepnie na rurke od g2 nasadzamy skuwke od cammsy a sama rurke w miejsce gdzie byl grip od hgg.
Niby prose ale rurka jest za gruba na cap i za cienka aby zalozyc ja na hgg. Dlatego warto zaopatrzyc sie z noz z zabkami(jak ja) lub pilnik.(ew papier scierny)
Tu pokazane jak spilowac hgg
http://www.penspinstore.c....php?number=604
A tu jak rurke g2
http://www.penspinstore.c....php?number=733

Ok, jesli zrobicie to i dodatkowo wepchneliscie cap na tylna czesc hgg to otrzymaliscie clear comssa. Czyli comssa ale z przezroczysta rurka.

Teraz najlepsza czesc :D
Trzeba nam ofc swiecacego w ciemnosci proszku. Dostaniecie 25 gram takiego cuda za 8 zl na allegro.(Reset Micro)
Proszek jest w dilerce wiec nie ma obawy o jego przechowywanie (transport).
Wysypcie okolo 1/4 proszku na zgieta kartke papieru i wsypujcie do rurki hgg.(ta od g2 nie jest zamocowana i mozna ja spokojnie zdejmowac )
Co chwile ubijajcie proszek.(pukajac penem o biurko)
Nie sypcie proszku do do oporu. Musi zstac okolo 4 czy 5 mm na plasteline. Po prostu ja tam wcisnijcie(ale zeby nie bylo tam powietrza bo sie proszek bedzie przesywywac)
Zalozcie spowrotem rurke of g2(z capem) na te od hgg.
Cap przy rurce hgg calkowicie zakryje plasteline i spilowana czesc hgg.

Bardzo wazne jest dokladne spilowanie rurki od g2. Tak zeby cap dalo sie nasadzic do samego konca i zeby nie bylo widac ze cos bylo pilowane.

Koszty
Capy od comssa= 2zl
Hgg= 6 zl
Pilot G2 = 7-8 zl
Swiecacy proszek = 8 zl (+przesylka okolo7.50)
Czyli wychodzi kolo 3 dych. Dodatkowo troche roboty przy pilowaniu i plastelny.

Oto zdjecie pena



Niestety nie mam zdjecia po ciemku bo moj aparat (jednoczesnie kamerka) nie rejestruje swiatla z pena. Wiec nici z filmiku czy zdjecia po ciemku ale efekt widzieliscie na pds store. :D Nie wiem tylko jeszcze co zrobic zeby capy swiecily.(ze zwyklego papieru farba sie bedzie scierac) ale moze do tego jakos dojde. :D

To tyle. Mam nadzieje ze ktos zrobi sobie cos podobnego i pochwali sie zwoim penem :D

Edit:
Parametry
Pen ma rozmiary jak zwykly mod comssa ale jest ciezszy. 1,5 masy comssa metalic.
PTP Wymiany/Trades
 
Geno
Użytkownik


Kręcę od: 30.11.06
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 326
Skąd: Legionowo
Handel: 92,31% (+12, 0, -1)
Wysłany: |25 Kwi 2007|, o 20:00   

"melwin91" napisał/a:
Ktos ostatnio zarzucil pomysl przerobienia za pomoca proszku rsvp mmt. ALe nie wsypania tam go po prostu :D Nie wiem kto to wymyslil wiec sam to napisze.

Potrzeba dobrego insertu(tribal) i czegos z ostrym czubkiem. Wykrajacie w insercie wzorek, wsadzacie insert do pena i dopiero wsypujecie proszek. Jak jest jasno to pen wyglada normalnie, jak jest ciemno to swieci tribal :D
Nie mam wprawy we wkladaniu insertow(nie wiem jak sobie poradzilem z mmt :D ) ale pomysl jest przedni :D

Problem polega na tym ze rsvp i hgg maja kanciaste scianki wewnatrz. I swiatlo sie zalamuje. Mam w domu rurke pleksi zrobiona tak samo. Ale moze ktos znajdzie taka bez kantow.


ja na to wpadlem^^ ale myslalem o nx mmt ktore do mnie przyjdzie z PDS
_________________
ciach
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fafik 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2006
Ręka: left
Wiek: 31
Posty: 211
Skąd: Opole
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |27 Kwi 2007|, o 15:10   

Wlasnie doszly dzisiaj do mnie swiecace proszki. Mam wszystkie kolory po 1 g(tak porownac moc swiecenia) + 25 g zielono zoltego.
Najmocniej swieca:
1.Morski
2.Zieleno-zolty
3.Fioletowy
4.Niebieski
Innych kolorow nie polecam...

EDIT:

swiecacy pen gotowy, zrobilem go z pleksi.
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 19:19   

Ja mam pytanie do clear commsy w sumie jako takiej - czy po nalozeniu na te czesc z G2 capa z comssy rozciagnal sie on jakby troche (co da sie zauwazyc po nalozeniu go z powrotem na comsse)? Bo nie wiem, czy za malo spilowalem ten plastik czy tak powinno byc. I jeszcze jedno - czy przyklejales capa czy jest ona nalozony po prostu?
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 19:28   

Cap trzeba wcisnac na sile, trzyma sie mocno, ale nie rozciaga sie na trwale - po zdjeciu wraca do pierwotnej postaci.
PTP Wymiany/Trades
 
Fafik 
Użytkownik


Kręcę od: IX 2006
Ręka: left
Wiek: 31
Posty: 211
Skąd: Opole
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 21:25   

"KRuq" napisał/a:
Cap trzeba wcisnac na sile, trzyma sie mocno, ale nie rozciaga sie na trwale - po zdjeciu wraca do pierwotnej postaci.

Nie zgodze sie z tym bo jak cap bedzie tam rok to na 100% sie odksztalci ale to jako dodatek. Chodzi mi o to, zeby wymyslec sposob umieszcenia proszku. Jak juz wczesniej pisalem, bezposrednie napelniene rurki to nienajleprza metoda gdyz nienaswietlony proszek po kilku upadkach zaslania naswietlony. Mam taka idee narazie zeby jedna klejaca sie stone zwyklej tasmy pokryc proszkiem i potem nakleic na ten proszek druga warstwe takiej tasmy. Nastepnie wlozyc do do pena jaki insert. To jest mojpomysl ale moze ktos z was wymysli cos leprzego,latwiejszego. Acha no i plusem tej metody z tasmami jest to, ze zuzywa sie niewiele proszku.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Do_usuniecia_!!
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 21:52   

JAK bede mial czas to tez sprobuje takie cos skombinowac :D :D
PTP Wymiany/Trades
 
Geno
Użytkownik


Kręcę od: 30.11.06
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 326
Skąd: Legionowo
Handel: 92,31% (+12, 0, -1)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 22:31   

hmm....

znacie cos takiego jak klej szewski?? (czy cos o podobnej konsstencji... ) to klej ktory jak zaschnie jest przeĹşroczysty... moze gdyby zmieszac proszek z tym klejem ( duzo proszku malo kleju) i wepchnac taka papke do srodka....

mysle ze to by zdalo egzamin:D
_________________
ciach
PTP Wymiany/Trades
 
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |28 Kwi 2007|, o 23:00   

Proszek sie nie miesz. Po prostu wsypujcie go po trochu i co chwile capem(miejscem gdzie ma byc kap) uderzajcie o biurko zeby go zbic. U mnie zadzialalo i jest piknie :D
Dobra lece na efekt motyla :D
PTP Wymiany/Trades
 
Do_usuniecia_!!
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |29 Kwi 2007|, o 06:09   

http://www.penspinstore.c....php?number=733


gdzie to kupic ??
PTP Wymiany/Trades
 
Kruk 
Użytkownik


Kręcę od: VII 2006
Ręka: prawa
Posty: 481
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+26, 0, 0)
Wysłany: |29 Kwi 2007|, o 07:02   

Przeciez sam sobie odpowiedziales...
PTP Wymiany/Trades
 
Dulek 
Użytkownik


Kręcę od: 1.03.07r
Ręka: Left
Wiek: 31
Posty: 738
Skąd: Giżycko
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |29 Kwi 2007|, o 08:56   

G2 CUT (CREAR CS material). :P

Rurka z G2? :o
IdĹş do sklepu i sobie kup...
PTP Wymiany/Trades
 
 
melwin91
Użytkownik


Posty: 450
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |29 Kwi 2007|, o 15:17   

No dokladnie. To jest odpilowana i spilowana rurka od g2.
3 dolary to duza cena ale trzeba sie nameczyc zeby spilowac rurke tak zeby cap zostal tam na stale i zeby nie bylo widac ingerencji pilnika :D
Wiec sie nie dziwie ze typowi trodno sie z tym rozstac :D
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl