Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dociążyć Stabilo point-88 - Tutorial
Autor Wiadomość
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 18:40   Jak dociążyć Stabilo point-88 - Tutorial

Jeszcze kilka dni temu, gdy kupiłem od kolegi z ławki trzy długopisy Stabilo za 1zł od sztuki, nie wiedziałem jak ważna jest waga pena. Na początku, mój pen wygladał tak:



Później dodałem dwa i pół gripa na końcówki, co już delikatnie zwiększyło wagę pena, poprawiło wyglad i komfort wykonywania niektórych tricków.
Dziś kilkanaście minut temu, dociążyłem pena tak, jak jeszcze nikt na tym forum go nie dociążał (chyba :lol: )...

Poniżej przedstawiam Fotoporadnik pt. "Jak dociążyć Stabilo point-88. Poradnik dla bardziej i mniej doświadczonych."

Zaczynamy!

Potrzebne będą:
-1x Stabilo point-88 (to chyba oczywiste)
-2x Cap od Stabilo point-88
-kilka ciężarków ołowianych (takie jakie się zakłada na żyłkę wędki) lub plastelina, lecz w tym wypadku, spekuluję, iż waga będzie niższa.
-2x Kombinerki
-Gripy od jakiegoś najtańszego żelowego. Mi takie najlepiej pasują, mozna dopasować inne. Mozna władować dowolną ilość, jak się komu podoba...Ja mam trzy
-Trochę taśmy
-kawałek drutu, gwoździk, wklad od długopisu (po co? Czytajcie dalej...)

Oczywiście na początek zakładamy Gripy na cap'y. Moje gripy są takie jak na tej aukcji, mozna spróbować dopasować inne.
Ok. Gripy są, jednak jest to ciągle mało. W niektórych trickach pena po prostu nie czuć...

Jedziemy dalej...

Wypychanie cap'ów plasteliną. Jak dotąd nie znalazłem innego materiału, który będzie tak plastyczny i tani jak plastelina. Przystępujemy do wypychania. Wkładamy małe kawałki plasteliny i ubijamy je głęboko i mocno, tak żeby weszło jak najwięcej... Przy wypychaniu, musimy uważać, żeby nie wepchać za dużo, bo wtedy Cap'y mogą nie wejść do końca...
"Zatyczki" zapchane, ale waga skupia się na końcach, jak w większości modów. ajnie się kręci i niby mozna tak zostawić, ale mój cel byl inny.

Kolejna czynność to...

Wypchanie korpusu...Zdecydowanie będzie to najtrudniejszy sposób wypchania, ale za to mieści się tam wiele "wagi" i gra jest warta świeczki...
Bierzemy kombinerki w dwie ręce i łapiemy pena w zaznaczonych miejscach.



UWAGA: Najlepiej podłożyc pod miejsce "złapania" przez kombinerki jakiś materiał (chusteczka), w przeciwnym razie, możemy zostawić na korpusie pewne, nieznaczne, ale zawsze, zniszczenia...

UWAGA2: Przy ściąganiu tylnej zatyczki (bo to o nią w tym podpunkcie chodzi) trzeba uważać. Nie należy ściskać jej zamocno, bo może pęknąć - Z wyczuciem moi mili!

UWAGA3: Wkład może być brudny od atramentu - Uwaga na ubrania!!!

Teraz lekko kręcąc kombinerkami, wyciągamy tylną zatyczkę. Powinno wyjść coś takiego:



W korpusie pena, jest dość długi wkład. Nalezy go wyciągnąć bo w przeciwnym razie, nie zmieśimy za dużo materialu balstowego. Do tego celu używamy gwoźdźa, kawałka drutu itp. Aby wyciągnąć ten syf, wystarczy wepchnąć np. Kawałek drutu do środka korpusu, aż poczujemy opór i wyciągnąć wkład.Nie powinno być z tym problemów...

Części pena:
--->Korpus--->Wkład--->tylna zatyczka

Zdjecie


Bierzemy mały (jak ziarnko grochu) kawałek plasteliny i wpychamy go do końca długopisu. Ubijamy. Po to ten kawałeczek, aby obciążniki, takie jak te np.



Nie przemieszczały się w srodku. W przypadku gdy nie macie wystarczająco duzo obciążników, trzeba naładować naprzemian plastelina-ołów-plastelina-ołów.Tutaj już nie ubijajcie tak mocno, bo całość musi być tak spasowana, żeby zatyczka (ta którą wyciągneliśmy) napotkała lekki opór. Osobiście ową zatyczkę, też wypchałem plasteliną, jak hartkor to hartkor :cool:

Wariant z plasteliną:

Wypychamy korpus taką ilością plasteliny aby wypełnił maksymalnie body długopisu. Chodzi nam o jak największą masę.

Zatknięcie Zatyczki ( :lol: )

Jak pewnie zauważyliście tylna zatyczka nie trzyma się już z wlasnej woli na swoim starym miejscu. Nalezy uwinąć jej górną część (pomijając główke) taśmą bezbarwną. Owincie kilka razy, a potem wepchnijcie zatyczkę na miejsce

W moim wykonaniu, po pewnym Tuningu wizualnym, wyglada to tak:

zdjecie

Mam nadzieję, że tutek się podobał. Liczę na konstruktywną krytykę oraz komentarze. Gdyby ktoś zechciał zrobić mod opisany przeze mnie, proszę podzielić się wrażeniami z kręcenia...

Słowo końcowe...

Jako iż pen, ma równomiernie rozłożone masy po całej długości, kręci się nim specyficznie. Mój cel osiągnąłęm - chciałem poeksperymentować, zobaczyć, jak będzie lepiej, a jak gorzej. Może ktoś, w nudny sobotni poranek, postanowi sklecić coś takiego, chociażby po to, aby sprawdzić czy autor nie ściemiał :lol:


Na życzenie, mogę zrobić filmik z tym tutorialem....

pozdrawiam!
_________________
I tak to właśnie bywa...
Ostatnio zmieniony przez Spojler |14 Gru 2008|, o 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Dio 
Użytkownik


Kręcę od: 5.VIII.2007
Ręka: 1p3h
Wiek: 28
Posty: 206
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 19:07   

O boże >< jak ja kocham jak osoby nie mające pojęcia o penspinningu robią tutoriale "Jak z ołówka zrobić długopis", "Jak zrobić ołówek z dwoma gripami obklejony taśmą izolacyjną"

Według mnie dociążanie długopisa PLASTELINA to chyba najgorszy sposób dociażania pena. Dla wiadomości autora najbardziej sprawdzonymi sposobami na dociażenia pena to : cięższe gripy, tipy
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 19:21   

Dzięki za komentarz. Widzisz, dobrze, że mówisz własnie o dociążaniu. Wiem że przeważnie wkreca się tipy, nakłada gripy. Ja jednak, chciałem zrobić coś innego. Pen jest równomiernie ciężki po całości, przez co kręci się nim inaczej. Nie powiem, że źle czy dobrze, bo nie mam zbytnio porównania. W stosunku do penów z największym ciężarem na końcach, kręci się wyjątkowo dziwnie :) ....

Pozdro!
_________________
I tak to właśnie bywa...
PTP Wymiany/Trades
 
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 19:38   

Dzięki, Veyner. Jutro zbiorę się za jakieś kolory, aby było bardziej czytelnie, poprawię zdjęcia...
_________________
I tak to właśnie bywa...
PTP Wymiany/Trades
 
triger 
Użytkownik

Posty: 46
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 21:50   

Ja dzisiaj na malkontenta wyjde ale:

1/ Plastelina jest fe ;)
2/ Dodawanie masy do środka body troszke sie z celem mija => zwiększa się ciężar a moment pędu prawie nic/nieadekwatnie do korzyści
3/ Było już pare razy wspominane (wersje z 'ołowiem;, ciężarkami wędkarskimi, śrutem ( :shock: ), plasteliną ; śrubami)

literówka :X
Ostatnio zmieniony przez triger |18 Gru 2008|, o 00:54, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
jano 
Użytkownik


Kręcę od: 1.11.08
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2008|, o 22:42   

@UP
Nie wiem, może wyjdziesz, może nie, ja tam nie wiem nawet co to znaczy.

A ten tutorial jest jakby niekonwencjonalny, zwykle jak była mowa o ciężarkach to rownolegle do tego była mowa o przetapianiu. A tu są one w całości wkładane do pena. Nie jestem zbyt pewny. I jak pan tiger mówił ciężar pena się zwiększy, no, ale nie na końcach, a to trochę gorzej. I małe pytanko: COP = COG?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Gru 2008|, o 15:06   

Tak COP=COG. Spodziewałem się tkich komentarzy jak tutaj padają, Rzeczywiście, zauważyłem, że dodawanie masy na końcach przynosi wymierne efekty...ja jednak chciałem zrobić jakiś eksperyment i mi się udało :)

Pozdro!
_________________
I tak to właśnie bywa...
PTP Wymiany/Trades
 
XBARTEKX 
Użytkownik


Kręcę od: Dłuższego czasu :)
Ręka: Dolna
Wiek: 29
Posty: 277
Skąd: Kurów Woj Lubelskie
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |15 Gru 2008|, o 17:08   

W sumie powiem tak. Celem tego tutka nie było wymyślenie jakiegoś innowacyjnego nowego pena że ludzie zaczną wyrzucać swoje kt comssy buster cyle i wgl wszystkie peny na śmietnik. Lecz nauka początkującego jak dociążyć prostego selfmoda. Powiem szczerze że bardzo dobrze ci się ten cel udał i ba dodam więcej że ciężarki wędkarske to fajoski sposób na dociążenie pena xD.
_________________
Dziękuje Vequsiowi za avatarek
PTP Wymiany/Trades
 
 
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Gru 2008|, o 17:44   

Tak ciężarki ołowiane mają rzeczywiście wysoką wagę, jednak jedynym malkamentem jest to, że są trochę za małe i z lekka dzwonią w obudowie. Myslę, że kilkanaście minut pracy załatwiloby sprawę, ale jakoś mi to nie razi...
_________________
I tak to właśnie bywa...
PTP Wymiany/Trades
 
Dio 
Użytkownik


Kręcę od: 5.VIII.2007
Ręka: 1p3h
Wiek: 28
Posty: 206
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |15 Gru 2008|, o 18:44   

Mój pierwszy post chyba został trochę źle zrozumiany. Tutoriala (zdjecia, dokładny opis itd.) oceniam jako b.dobry natomiast sposobu nie pochwalam. Długopisy dociąża sie zawsze na końcach (można sie przyjżeć, DrKT czy comssa) ponieważ to daje najlepsze rezultaty w kręceniu. Gdy kręcimy wprawiamy w ruch praktycznie tylko końcówki pena a body kreci się już tak "jak końce zagrają". Ale przyznać musze żę tutorial jest starannie wykonany.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Spojler 
Użytkownik

Kręcę od: 10.04.09
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 30
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Gru 2008|, o 13:53   

Dzieki, już po raz kolejny, za krytykę. Rzeczywiście teraz, po dłuższym czasie kręcenia tym pen'em, mozna już zauwazyć, że ciężar spoczywa po całości i kręci się trudniej.

Jednakowoż zachecam do eksperymentowania na penami, bo praktyka jest o wiele cenniejsza od teorii w Penspinning'u.

Pozdrawiam!
_________________
I tak to właśnie bywa...
PTP Wymiany/Trades
 
XBARTEKX 
Użytkownik


Kręcę od: Dłuższego czasu :)
Ręka: Dolna
Wiek: 29
Posty: 277
Skąd: Kurów Woj Lubelskie
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |16 Gru 2008|, o 16:25   

Cytat:
Mój pierwszy post chyba został trochę źle zrozumiany. Tutoriala (zdjecia, dokładny opis itd.) oceniam jako b.dobry natomiast sposobu nie pochwalam. Długopisy dociąża sie zawsze na końcach (można sie przyjżeć, DrKT czy comssa) ponieważ to daje najlepsze rezultaty w kręceniu. Gdy kręcimy wprawiamy w ruch praktycznie tylko końcówki pena a body kreci się już tak "jak końce zagrają". Ale przyznać musze żę tutorial jest starannie wykonany.
A jaki karabin wsadzić ciężarki do capa/końcówkę body??
_________________
Dziękuje Vequsiowi za avatarek
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl