Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 19:00
Spoko G3
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 00:00   Spoko G3

Spoko G3 tutorial


Wstęp

Witam, już dawno mnie kilka osób prosiło o tutorial do złożenia tego pena, ostatnio też ktoś się upomniał, więc wrzucam. ;) Wszelkie dane techniczne są zależne od jakości sprzętu mierniczego i potencjalne niepoprawne dane mogą być wynikiem błędów tychże urządzeń.

Dla tych, co nie wiedzą, co to za pen:



A tutaj w akcji:
http://pl.youtube.com/watch?v=8j-vDMdvUpM
http://pl.youtube.com/watch?v=6VdjK22cRKY


Dane techniczne:

Waga: 18g (bez wkładu)
Długość: 18,7 cm (prawie tyle co RSVP MX)
COG: przy włożonym pełnym wkładzie wydaje mi się, że COP = COG; bez wkładu ubywa trochę wagi z przodu, ale nie jest to problematyczna różnica
Rozmiar inserta: podam, jak będę sobie rysował nowy, dam wtedy też nowe zdjęcie końcowe

Tutorial

Potrzebne peny:
  • 2x Spoko
  • 1x Zebra Telescopic
  • 1x HGG
  • 1x Signo (metal tip)
  • 1x G3



Potrzebne części:
  • 2x gripy Spoko
  • 1x tip ZT
  • 1x grip HGG
  • 1x tip Signo
  • 1x G3 (cały pen)




Modowanie:
1) Zdejmij clipa z capa G3.


2) Odetnij i spiłuj dokładnie część capa, na którą był nałożony clip.


3) Włóż tip ZT do capa G3.


4) Włóż grip HGG do cpa G3. Grip powinien najść na gwint tipa ZT i powinien minimalnie wystawać z capa.


5) Weź body G3 - trzeba przymocować tipa Signo do body. Tutaj trzeba podjąć dwie decyzje. Pierwsza - czy zostawiamy wkład, czy nie. Druga - jeśli zostawiamy wkład, to czy chcemy czasem móc nim pisać. Jeśli na oba "pytania" odpowiadamy tak, to tipa G3 oklejamy taśmą - można go "okrążyć" kilka razy, by warstwa taśmy nie była zbyt cienka. Następnie nakręcamy na tę warstwę taśmy tipa Signo. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można zdejmować łatwo tipa Signo, by pisać (końcówka pisząca nie jest widoczna po założeniu tipa Signo), jednak ten tip może się gorzej trzymać. Dlatego też w jakimkolwiek innym wariancie odpowiedzi na tamte "pytania" najpierw nakładamy tip Signo na tipa G3, po czym oklejamy je razem taśmą (najlepiej by taśma sięgała nie wyżej niż ta "płaska" część tipa).
[na zdjęciach niebeiski G3 to pierwsza opisana metoda, czarny to druga]


6) Nakładamy jednego Spoko gripa na przód body tak, by zakrył on w całości gripa G3. Powinien on również zakryć idealnie "płaską" część tipa Signo.


7) Drugiego Spoko gripa nakładamy na capa.


8) Nakładamy capa. Body powinno wsunąć się do środka gripa HGG. Trzeba docisnąć capa na tyle, by nie było widać backpluga.


W tym momencie mamy już gotowego Spoko G3. Można oczywiście dorzucić jakiś insert. ;) Może jutro narysuję sobie inserty, to wrzucę zdjęcia.

Osobiście uwielbiam tego moda, kręcę nim cały czas. Komentarze mile widziane, ale preferuję raczej opinie ludzi, którzy go złożyli/mieli okazję kręcić nieswoim.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
Ostatnio zmieniony przez Veyner |22 Cze 2009|, o 01:23, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Nowy 
Użytkownik


Kręcę od: X 2008
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 06:51   

Bardzo fajny modzik, jak będe miał części to go sobie złoże. Ale części chyba trudno dostępne w polsce?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cienki 
Mistrz Polski 2009


Kręcę od: VI.07
Ręka: Prawa/ Right
Wiek: 30
Posty: 2229
Skąd: Opole Lubelskie
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 10:16   

No niestety - Zebra Telescopic i G3 nie dostaniesz w sklepie. Ale z pewnością kupisz od kogoś z forum ;)
_________________

http://www.lastfm.pl/user/CienkiPPP - tego słucham.
http://www.myspace.com/cienkibbx/
PTP Wymiany/Trades
 
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 17:26   

Mogę zastąpić tipa ZT tipem Signo? Próbowałeś bez tipa ZT to zrobić?

A tak btw., to kręciłem tym cudeńkiem na meetingu i stwierdzam że jest całkiem spoko. IMO jest dużo lepszy od normalnego G3 mx'a - cięższy, chyba troszke dłuższy. Gripy z długopisów "spoko" są świetne do infinity i miłe w dotyku. Ogólnie moda polecam. Jak już ktoś ma G3, to myśle, że warto się wysilić i zdobyć 2 długopisy spoko, żeby złożyć tego właśnie moda.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/steq93
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |27 Lis 2008|, o 20:36   

Teoretycznie można użyć Signo zamiast ZT - cap z Signo daje radę nałożyć na body tak jak z ZT. Jednak jest różnica w wadze tych tipów:

"K4S" napisał/a:
2. Signo - 1.836g (±0.015g)
14. Zebra Telescopic pen - 2.3494g (±0.015g)


Miałem wtedy 10 luźnych tipów ZT i stwierdziłem, że są ciężkie, ale brzydkie, więc nadają się tylko do dociążania capa w modzie i tak też ich użyłem. ;) Obecnie mam 4 luźne tipy z ZT i będę miał zapewne jeszcze co najmniej kilka, jakby ktoś chciał. ;)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |28 Lis 2008|, o 20:24   

Rzeczywiście "Spoko" ten G3 ^^
Mam taki grip, ale G3 wręcz odstrasza! ;o
Gripy spoko poza tym, że są miłe mi dobrze przyczepne, to jeszcze ciężkie... Miałem RSVP NX MMX, walnąłem Spoko gripa na przód i zrobił się równy, jakbym go wagą wyważył, a wcześniej był cięższy od strony capa...
Mod super, jak kiedyś będę miał takie części, to sobie zrobię...
POZDROOO!
:wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pawlo1908 
Użytkownik

Posty: 5
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |16 Gru 2008|, o 13:30   

Witam! FeniX pen ładny i fajny. Podoba mi się. Myślę, że może kiedyś sobie taki złoże...
Jakbym miał oceniać pena to stawiam na 10/10.

Pozdrawiam wszystkich penspinnerów,
Pawlo1908
_________________
http://i33.tinypic.com/20psoex.gif
PTP Wymiany/Trades
 
Mikusek 
Użytkownik


Kręcę od: 10 stycznia 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 113
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+89, 0, 0)
Wysłany: |24 Gru 2008|, o 00:16   

Złożyłem sobie Tego CUDOWNEGO pena :) Kręci się nim nieziemsko... Jest dobrze wyważony,Bardzo ładny, długość też jest dobra.

jest to jeden z lepszych modów jakimi kręciłem (a kręciłem wieloma :P )

Podsumowując : PEN JEST NAPRAWDĘ - "SPOKO" :wink:

WARTO GO SOBIE ZŁOŻYĆ :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |4 Sty 2009|, o 12:57   

Przetłumaczyłem tutka i dałem na UPSB - http://www.upsb.info/foru...showtopic=15443 Proszę o konkretne komentarze ludzi, którzy nim już machali. ;)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 10:09   

Właśnie sprawdziłem dziś na jeszcze innej wadze w innym sklepie i okazuje się, że Spoko G3 waży 18g bez wkładu. Dla porównania mój s777 mx waży 12g.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
jano 
Użytkownik


Kręcę od: 1.11.08
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 19:28   

Fenix, a wiesz, że OPCJA EDYTUJ nie boli?? Naprawdę. Więc może następnym razem byś tak edytował posta, bo przykładu ładnego to ty nie dajesz.

tak, tak:
" target="_blank">

ale skoro kurde sam moderator robi źle, to chyba znaczy, że nie zasługuje, żeby nim być.
Żebyście nie płakali, to na otarcie łez, post wygaśnie. Przy okazji to też offtopowy post, ale to trzeba wyjaśnić, a moda [chodiz o pen nie o Fenixa] nie znam, więc nie będę pisał, że jest "elo i czoko", bo to chyba gorzej.

Pozdro for all expect MadEye
"
[ Komentarz dodany przez: MadEye: Sro 07 Sty, 2009 ]

"jano" napisał/a:
Fenix, a wiesz, że OPCJA EDYTUJ nie boli?? Naprawdę. Więc może następnym razem byś tak edytował posta, bo przykładu ładnego to ty nie dajesz.


Kolego, rozumiem, że może Ci się nie układać w swoim życiu prywatnym, ale forum to nie miejsce na wyładowanie swoich emocji na niewinnych userach. Nie wiem czemu Fenix zrobił double posta, ale jestem pewien, że to przez nieuwagę (zważywszy na to, że posty Moderatorów nie scalają się tak jak posty zwykłych użytkowników).

"jano" napisał/a:
ale skoro kurde sam moderator robi źle, to chyba znaczy, że nie zasługuje, żeby nim być.


Na szczęście to nie Ty o tym decydujesz, takie sprawy zostaw Administracji.

"jano" napisał/a:
Żebyście nie płakali, to na otarcie łez, post wygaśnie. Przy okazji to też offtopowy post, ale to trzeba wyjaśnić, a moda [chodiz o pen nie o Fenixa] nie znam, więc nie będę pisał, że jest "elo i czoko", bo to chyba gorzej.


Podsumowując sugerujesz władzom co mają robić, upominasz innych userów i offtopujesz. Robisz to z pełną premedytacją już po raz kolejny. Niestety następny raz może być Twoim ostatnim, więc proponowałbym się trochę ogarnąć.
Potraktuj to jako pouczenie i dla swojego dobra nie odpowiadaj.

"Slaith, dostajesz oficjalnie ostrzeżenie słowne - opcja szukaj nie boli." - Fenixowi też się w takim razie nie układa. Madzia, swojego tekstu nie piszemy już na fioletowo?
Ostatnio zmieniony przez MadEye |8 Sty 2009|, o 20:52, w całości zmieniany 4 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mikulew 
Facepalm Artists


Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Wiek: 33
Posty: 1141
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |8 Sty 2009|, o 17:01   

Mam pytanie, pamiętacie F1r3fly's g3 mod? Zrobili film i prezentacje tego moda.
Co wy na to ,żeby zrobić PPP prezentacje modów takich jak Stylish Pirat albo jak tutaj Spoko G3 Mod?

Napisz o tym w "Wolna rozmowa na tematy penspinningowe i nie tylko".
Ostatnio zmieniony przez Pari |8 Sty 2009|, o 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
KhaDori 
Użytkownik


Kręcę od: 24.02.08
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 449
Skąd: Siemianowice śl.
Handel: 100% (+24, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 12:23   

Po meetingu w krk wzrosła o 300% popularność tego moda, więc warto by było podać rozmiar inserta żeby się nie trzeba było męczyć :>
PTP Wymiany/Trades
 
 
Acade 
Użytkownik


Wiek: 31
Posty: 112
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 14:15   

Mod ten nie był zbyt popularny ze względu na części (nie wszystkie dostępne w Polsce),
dlatego wyprzedził go Stylish.Teraz gdy kręciło nim dużo osób i parę weszło w jego posiadanie, myślę, że uda się go wypromować.
Nie mogę się doczekać aż dorwę się do jednego z egzemlarzy Mareda:D
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Freestyle 
Użytkownik


Kręcę od: lewej do prawej ręki :]
Ręka: Prawa/Right
Posty: 337
Skąd: że znowu
Handel: 96,77% (+30, 0, -1)
Wysłany: |1 Lut 2009|, o 14:25   

Spoko G3 FTW.! na początku myślałem ze ten mod jest taki jak inne mody z g3 którymi źle mi się kręci (czyt Firefly G3 mod itd..) ale ten mod jest taki jakiś fajny :p kręci mi sie nim bardzo dobrze, jeśli tylko będę miał G3 i ZT Tip to na pewno sobie go złoże :]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl