Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
SG2 retractable
Autor Wiadomość
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 20:37   SG2 retractable

Oto mój drugi mod, pisze, jest klikany i w ogóle jest fajny xD .

TUTORIAL


I. Potrzebne Długopisy
1x Pilot SuperGrip
1x Pilot G2
1x Pentel BK77/HGG (choć i tak wszyscy wybiorą pewnie BK :P)
(opcjonalnie) 1x Shabity/Anyball

II. Potrzebne części
1x Pilot SuperGrip body
1x Pilot G2 body
1x Pentel BK77/HGG tip
1x Pentel BK77 wkład

III. Konstrukcja moda
1. Najpierw odkręcamy plastikowego tipa z Pilota Super Gripa i zdejmujemy z niego gripa, odłamujemy clipa i wyrównujemy nierówność. Powinniśmy otrzymać coś takiego - ZDJĘCIE
2. Rozkręcamy G2 i zostawiamy tą część, po której stronie jest mechanizm klikający.
3. Wyjmujemy clicker z G2 i ucinamy go na długość 1cm. Ważne, aby uciąć go z tej gładkiej strony, musimy zostawić tą ząbkowaną część!!!
4. Zdejmujemy z G2 tą część, na której znajduje się clip.
5. Wkładamy upiłowany clicker w uprzednio przygotowane body od G2, ząbkowaną częścią do góry. Powinniśmy go przykleić, bo inaczej będzie latał do góry i w dół. ZDJĘCIE
6. Bierzemy sprężynkę z Anyballa (choć podejrzewam, że inna sprężynka też by pasowała, jeśli nie macie Anyballa/Shabity, możecie spróbować) i wkładamy ją w tip od BK77. Tip ze sprężynką nakładamy na ząbkowaną powierzchnię clickera, można go przykleić. ZDJĘCIE
7. Teraz bierzemy wkład od BK77 i robimy na nim zgrubienie w odległości 2 cm od piszącej części wkładu. Ucinamy wkład do długości 13,4 cm.
8. Przygotowany wkład wkładamy w body od G2 z tipem. ZDJĘCIE
9. Na body od G2 nakładamy body od SuperGripa - powinno wpasować się idealnie, możecie użyć również kleju. ZDJĘCIE
10. Na końce dajemy jakieś gripy, np. od Anyballa i możemy kręcić!

GOTOWY MOD

IV. Dane ogólne
Waga: Metal Comssa < SG2 retractable < Any-X
Długość: ~18,5 cm
COG=COP
Koszt: 1x G2 - ~8zł; 1x SG - ~4 zł; 1x BK77 - ~4zł [ew. 1x Shabity - ~4zł] = 16zł [lub 20, jeśli wybierzecie Shabity]

Mod wygląda znacznie lepiej z jakimś in/outsertem, dodatkowo u mnie prezentuje się jeszcze bardziej szkaradnie, bo przez regulowanie długości wkładu BK poplamiłem go od środka xd . Ale dla mnie ważne jest jak się kręci, a nie jak wygląda, nie wiem jak dla Was.


A, i sorry za niewiele zdjęć i w słabej jakości, jak czegoś nie wiecie, możecie pytać, postaram się wytłumaczyć :P .
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
homik3pl 
Użytkownik

Kręcę od: grudzień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 102
Skąd: Czeladź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 20:45   

Podobny trochę do any-x według mnie. Tutorial jak dla mnie dokładny. z insertem wyglądałby lepiej. Ode mnie 4/5. :wink: :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Eddie 
Użytkownik

Kręcę od: 28.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Poznań
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 20:46   

osobiscie bradzo mi sie podoba ten mod i daje 10/10
+dosc latwy do wykonania
+ to rowniez to ze pisze
+za to ze czesci sa latwo dostepne(przynajmniej u mnie)
+za to ze ladnie wyglada

a minusow nie widze bardzo ladnie :grin:
Ostatnio zmieniony przez Eddie |30 Maj 2008|, o 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 20:53   

"homik3pl" napisał/a:
Podobny trochę do any-x według mnie. Tutorial jak dla mnie dokładny. z insertem wyglądałby lepiej. Ode mnie 4/5. :wink: :wink:

ano, wlasnie taki mialem zamiar - stworzyc alternatywe dla any-x'a, uzywajac latwo dostepnych czesci [; .

@down: jak cos, to sie polecam, sam mam shabity na sprzedaz :P . Poza tym napisalem, ze opcjonalnie shabity.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kanonier |30 Maj 2008|, o 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
macioster 
TSG


Kręcę od: 24.03.08 z prz.
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 593
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+43, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 20:58   

Dla mnie niezły ale niestety u mnie nie ma don-g a shabity-s ale jak je gdzieś znajde to se zrobie a co do pena -5/5
PTP Wymiany/Trades
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 21:33   

No calkiem fajny mod. Podobny do Any-xa. Chociaz gdybym mial wybierac miedzy any-x a tym na pewno wybralbym to pierwsze :wink: W brew pozorom shabity-s w cale nie sa tak trudno dostepen. Mimo to mod zasluguje na wysoko ocene.
4.5/5 :cool:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Toban 
Użytkownik


Kręcę od: 1.5roku(.5roku przerwy)
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 29
Posty: 190
Skąd: Kurów
Handel: 96,67% (+29, 0, -1)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 21:48   

Niezł pomysł tylko pisze poraz kolejny (bo juz bylo pisane) skmiń jakis insercik i bedzie ciekawiej wygladal... DUZY + za dokladny tutorial i za latwe modowanie :wink: 4/6
_________________

Wracam do Penspinningu po dlugiej przerwie!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 22:25   

Maniek, może dlatego wolałbyś Any-X, bo jest po prostu sławniejszy? ;P
A z insertem dam wkrótce jakieś zdjęcia, jak będę miał tusz w drukarce ;d .
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kanonier |31 Maj 2008|, o 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |30 Maj 2008|, o 22:44   

Wolalbym Any-x ze wzgledu na to, ze lepiej wyglada :wink: I wiem, ze nim w maire dobrze sie kreci. A to, ze jest slawniejszy inna droga :mrgreen: Zawsze lepiej miec KT, niz podrobke ktora by krecilo sie tak samo :wink:
Ale oczywiscie ten mod tez fajny.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |1 Cze 2008|, o 16:30   

Czegoś takiego właśnie szukałem! Niezła "podróbka" Any X'a. Niestety muszę stwierdzić, że nieco krótkawe :/. Ale ogółem bardzo mi się podoba, daję 5/5.

P.S. Ostatnio jakiś najazd Retractable czy jak :D ? To już 3 jaki widzę w ostatnim czasie :P . Pozdro
Szymi
PTP Wymiany/Trades
 
 
SokoS 
Użytkownik


Kręcę od: xx.04.2008
Ręka: 0p0h xD
Wiek: 30
Posty: 104
Skąd: LeGnIcA
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |2 Cze 2008|, o 22:57   

heh... tez kiedys wykombinowalem takiego moda :P dokladnie taki sam tylko troszke niedopracowany mialem dac tutka ale ty byles szybszy :P
_________________
]
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |27 Cze 2008|, o 19:43   

Kilku osobom obiecywałem, że dam tutaj fote mojego SG2, tak więc prosze:

http://img519.imageshack....dsc00249gb9.jpg

Oczywiście SG2 to ten na dole, ten u góry to HAR.
Pozdro
Szymi
PTP Wymiany/Trades
 
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |3 Paź 2008|, o 12:30   

No to czas na mnie, bo już zrobiłem :wink: Modzik super, nie przeczę, ale dodam parę wskazówek...

Kolega wyżej dokonał zgrubienia jakieś 4cm od początku wkładu. A wystarczy (np. małymi kombinerkami z drobnym dziubkiem, albo nawet innym wkładem) po rozginać lekko koniec wkładu, żeby było coś takiego =< wtedy nie wpadnie do środka klikacza i będzie chodził cacy(u mnie wkład od bk77 ma 13,3cm i zgrubienie około 4 cm, żeby nie było zbyt dużej presji na tipa, bo lubi się urwać :wink: ):


Radzę również (cięcie kosztów :razz: ) użyć gripów od tychże penów (jak ktoś całe kupił, żeby nie marnował) przez przycięcie ich do odpowiednich rozmiarów (w tym miejscu, gdzie kolega dał z shabitów), przycinamy na 9 pasków(jest tylko 8, na przód 9 robimy na 4mm, a na tył na 2,5-3mm [4mm będzie już właził na to zgrubienie i nieładnie wyglądał] )

Są z nich dwóch (po ściągnięciu) jeden lekko chudszy, a jeden lekko grubszy, ten chudszy po przycięciu na początek pena, a ten grubszy porozciągać (lekko i powoli, ze wszystkich stron od środka) i naciągnąć na koniec, żeby zakryć miejsce ułamania clipa.

Mój SG2 wygląda tak(szkoda, że sprzedawca nie miał różowych gripów :facepalm: [ale z niego noob :evil: ] ):


PS:
Jeśli ktoś jeszcze coś umyśli, to nie bójcie się, autor tego moda na pewno się ucieszy :grin:


EDIT:
Trochę większa rozdzielczość, bo wtedy byłem śpiący i na najmniejszej możliwej wstawiłem... Sorki ;p

A oto większa rozdziałka:


Na zdjęciu wygląda na czarny (moim zdaniem), ale jest cały niebieski i nawet pisze na niebiesko :lol:
POZDROO!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |21 Paź 2008|, o 16:58   

Też zrobiłem swojego SG2 retractable:

Lekko go zedytowałem, to znaczy:
-tip z bk nałożony na clicker czesto wypadał, więc nałożyłem tip z "BIC velocity gel", który idealnie sie wkręcił na body od g2 i mocno sie trzyma.
-zamiast niszczyc wklad robiac na nim zgrubienie, w miejscu gdzie tak owe ma byc dalem pare warstw tasmy
-body z g2 slabo sie trzymal body z super gripa, więc na "odsłoniętej" częsc super gripa na zdjęciu dalem tasme klejaca:
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl