Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Rarka
|21 Cze 2009|, o 18:57
Stylish Pirat
Autor Wiadomość
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 13:24   Stylish Pirat

Stylish Pirat


Dane:
długość - 20,2cm +/- 2mm
waga - trochę cięższy od Dr.KT
średnica - na body 9mm
Symetryczny
CoG = CoP

Potrzebne długopisy (1):
2x - Pentel Line Style
2x - Pelikan Super Pirat
Duraflashe lub inne zamienniki Sailorów

Potrzebne części (2):
2x metalowe rurki z LS
2x capy z SP
1x body z SP
gripy




Wykonanie:
UWAGA! Autor tutoriala nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone sobie i otoczeniu w trakcie wykonywania moda.


1. Body.
Polecam odbwarwić np. zmywaczem do paznokci.
Jeśli stosujemy niebieskie capy sprawa jest prosta, ale przy założonych białych capach w oczy rzuca się niebieski paseczek plastiku na wierzchu przy capie (3). Można zniwelować to stosując:
- cienki pasek białego outserta, u mnie tym outsertem jest błyszczący papier samoprzylepny (4)
- biały lakier do paznokci - NIE TESTOWANE
Capy po wykonaniu pena mają tendencję do spadania. Aby ją wyeliminować na końce pod capami oklejamy taśmą klejącą. (4)
Tak przygotowane body wygląda już lepiej. (5)

W Super Piracie po dłuższym kręceniu coś lata (a dokładniej rureczka z gąbką z atramentem). U mnie problem rozwiązał się po wbiciu jak najdalej w głąb zmazika tej niebieskiej, piszącej części.
Polecam wbijać trzymając pena niebieską częścią ku dołowi.

Próbowałem wyjąć tą niebieską zatyczkę żeby opróżnić zawartość body ale nie udało mi się to.


2. Nakładamy metalowe rurki z Line Style'a na capy z Super Pirata. Pozornie sprawa wygląda na prostą, ale te rurki wchodzą bardzo ciężko. Do ich poprawnego nałożenia polecam "metodę szuflady".
Wcześniej należy się upewnić, że szuflada jest dostatecznie mocna!
Otóż zakładamy ręką minimalnie te rurki, a następnie wkładamy capa między deski szuflady i nasadą dłoni (Krk :*) dobijamy szufladę. (6)
Rurka powinna wejść tak daleko na capa, aby razem z nim osiągnęła długość 4,4cm. (7)




3. Na metalowe rurki nakładamy gripy z Duraflashy lub innych substytutów Sailorów. (8)



Z większą (mój) czy z mniejszą (dla kumpla) ilością pasków mod wygląda równie dobrze (9), więc pozostawiam tu dowolność.

Nie posiadam wersji z niebieskimi capami, bo nie znalazłem jeszzce bezpiecznej metody ściągnięcia metalowych rurek z capów, a schodzą cholernie ciężko.



Ten pen swoją publiczną premierę miał 28.06.2008 na meetingu w Krakowie.

Plusy:
+ wszystkie części dostępne w Polsce
+ dobrze wyważony
+ duża waga i skupienie jej na końcach

Minusy:
- brak popularności - podobno nieaktualne
- dla niektórych zbyt duża waga



Bardzo proszę o komentowanie szczególnie te osoby, które na meetingu w Krk miały go w rękach.


IMHO jest to lepszy mod (czyt. łatwiej się nim kręci) od Dr.KT, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Ostatnio zmieniony przez Maniek |10 Lut 2011|, o 18:19, w całości zmieniany 6 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 13:35   

Zaprawdę powiadam wam, że pen jest cholernie ciężki i ładnie wygląda. Kręci się niemiłosiernie dobrze większość tricków, chociaż przy niektórych ewolucjach brakowało mi siły w palcach dłoni mej prawej. Na dodatek wygląd posiada on niebrzydki, co można zaobserwować na grafice wykonanej w GIMPie.
Jak mi ktoś wyśle części za darmo, to chętnie złożę.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:02   

Aż prosi się o jakiś cytrynowo-zielony outsert... Wyglądałby zabójczo ^^

Cóż. Lubię wszystko co jest wagowo podobne do DR.KT, a rurki z LineStyle są naprawdę dobrym sposobem na dociążenie prawie każdego dwustronnego moda.

Całe szczęście, że wszystkie części mam w 1 papierniczym, więc jak będzie kasa z trade'ów to zrobię swój odpowiednik i oczywiście dam znać jak się nim kręci/pochwale Cię/zbuduje Ci ołtarzyk za niesamowity mod.
PTP Wymiany/Trades
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:03   

Juz na poczatku mojej przygody z pen spinningiem zauwazylem pentel line style z metalowym "gripem" u mojej siostry w piorniku. Jednakz awsze mialem tylko jeden takowy "grip", wiec nigdy nie mysallem nad zlozeniem czegos takiego. A widac- warto :wink: . Jezeli tylko znajde gdzies jakies zamienniki sailorow to na pewno sobie cos takeigo zrobie. Pen jest elegancki, ma ponad przecietna wage, dlatego na epwno zasluguje na zamieszczenie tutoriala :mrgreen:

Pozsotalo mi tylko szukac czesci :wink:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
skrobi 
Użytkownik

Kręcę od: 2007
Ręka: Prawa\right
Wiek: 33
Posty: 526
Skąd: Ostrzeszow
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:09   

Ten kijek(pen) nawet ładnie wygląda;P "metoda szuflady" coś nowego:D hehe fajnie brzmi:)
_________________

Potrzebujesz pomocy?! :wink: Pisz na PW lub GG : 4959285 ! :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 14:51   

"Rarka" napisał/a:
chociaż przy niektórych ewolucjach brakowało mi siły w palcach dłoni mej prawej

Zaiste, jest to modyfikacja ciężka, wymagająca użycia wielkich nakładów siły mej fizycznej. Niewątpliwie waga owego moda pozwala na łatwiejsze wykonywanie dużej ilości tricków, aczkolwiek w mym odczuciu jest on jednak odrobinę za ciężki. Może jednak dlatego takież odczucia w mej pamięci się zakorzeniły, że w większej ilości czasu, gdy tenże mod spoczywał w mej dłoni, miał w sobie również tipy z Uni Signo.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 15:22   

"FeniX" napisał/a:
Może jednak dlatego takież odczucia w mej pamięci się zakorzeniły, że w większej ilości czasu, gdy tenże mod spoczywał w mej dłoni, miał w sobie również tipy z Uni Signo.

Zaprawdę powiadam Ci, dobrze prawisz. Kręciłeś tymże penem w czasie gdy testowane były na nim tipy z Uni Signo. Lecz zrezygnowałem z tego nie nazbyt dobrego pomysłu z powodu przsesadzonej wtedy wagi tegoż moda.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krupek 
Użytkownik


Kręcę od: xx.09.2006
Ręka: rajt
Wiek: 31
Posty: 618
Skąd: Opole
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 16:34   

P*jebalo was z tą "staropolszczyzna" ?xD
Powiadam ja Ci Moćpanku ! Zaiste jest to Święta prawda, niech Bóg ma Cię w swej opiece.

Btw. Chętnie bym sobie tego moda złożył, poszukam części ; D
PTP Wymiany/Trades
 
 
Eddie 
Użytkownik

Kręcę od: 28.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Poznań
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 17:12   

bardzo fajny mod jednak musze znaleźć w papierniczym części z czym będzie mały problem
z tego co wiem od kilku osób, że w każdym Auchanie(z tego co wiem) powinny być długopisy bardzo podobne do duraflashy więc można zobaczyć i z nich wziąść z niego gripy
kolory: różowy, żółty, pomarańczowy, zielony

część specjalna, jednak tym razem dla Krupka: zaprawdę powiadam Wam mod jest warty uwagi i dodania outserta :mrgreen: :mrgreen:

pisze, że zmieniłem "i dodania inserta" na "i dodania outserta", żeby się nikt skrzatusa nie czepiał, że źle napisał czy coś
przepraszam za błąd poprostu czasem nie myśle co pisze i musze potem edytować posty :grin:
Ostatnio zmieniony przez Eddie |1 Lip 2008|, o 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Skrzatuss 
Użytkownik


Kręcę od: 01.04.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 116
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 17:26   

"Marcin" napisał/a:
dodania inserta

outserta a nie inserta....

żeby nie było offtopu.
Tutorial świetnie napisany, pen rownie dobrze się prezentuje. Napewno godny uwagi, jeśli będe miał częsci/kase to sobie go złoże.

Pozdrawiam
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
steq 
Użytkownik


Kręcę od: sierpień 2007
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 308
Skąd: okolice Opola
Handel: 100% (+41, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 19:29   

Mam tego moda, ale jest za długi, gdyż nie wiedziałem o metodzie szuflady i nasady dłoni, jak go robiłem. Zaraz zrobie poprawki i może zaprezentuję go w odpowiednim temacie. Mod jest zdecydowanie cięższy od dr. KT, ale jednocześnie tańszy. Proponuję pokazanie go na UPSB o ile już tego nie zrobiłeś ;] Tutorial przetłumaczyć na angielski i też zapostować na UPSB. Na pewno mod zrobi furorę ^^
_________________
http://www.lastfm.pl/user/steq93
PTP Wymiany/Trades
 
 
divko 
Użytkownik

Kręcę od: X.X.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 290
Skąd: Białystok
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 19:42   

bardzo ladny mod :P dodac jakies lekkie tipy do wygladu (zeby niebyl zaciezki) i hopa :P jak bede miec dostep do tych penow to napewno se zloze
PTP Wymiany/Trades
 
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 19:58   

Cytat:
Proponuję pokazanie go na UPSB o ile już tego nie zrobiłeś ;] Tutorial przetłumaczyć na angielski i też zapostować na UPSB. Na pewno mod zrobi furorę ^^


Mogę się podjąć... Dercen da tylko zezwolenie.
PTP Wymiany/Trades
 
Dercen 
Użytkownik


Kręcę od: 25.07.2007
Ręka: right
Wiek: 30
Posty: 417
Skąd: Radłów k/Tarnowa
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 20:10   

"divko" napisał/a:
dodac jakies lekkie tipy do wygladu

Nie opłaca się, bo mod ma już odpowiednią długość, a żeby tipy było widoczne to trzeba by było moda wydłużyć.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Prezes 
Użytkownik

Kręcę od: od I 2008 z przerwą
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 28
Skąd: Osiny k. Opola
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 20:36   

mod fajny, bardzo ciężki i dobrze sie kręci, miałem okazje do tego w krk :mrgreen:
może sobie go złożę jak wszystkie części są w Polsce, to właśnie duży plus.

już nie mogę sie doczekać użyć "metody szuflady" :razz:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl