Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Chowcow Dex
Autor Wiadomość
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 13:05   Chowcow Dex

CHOWCOW DEX BICTORY MOD





. . . . WSTĘP . . . .


Witam. Chciałbym wam pokazać tutka, do moim zdaniem najlepszej modyfikacji, jaką posiadam i jaką kręciłem. Mod nie jest za ciężki, ale też do lekkich bym go nie zaklasyfikował, waga mi pasuje idealnie, a momentum to po prostu mistrzostwo! Jest lepsze od Dr. Comssy, którym kręciłem ponad pół roku. Jest na bazie Chowcow Had Bictory personal modzie, do którego tutorial podam na końcu. Mój mod różni się od niego między innymi tym, że jest odrobinę krótszy i używa tipów signo, a nie zebry telescopic, które są tańsze i moim zdaniem lepiej pasują. Użyłem dosyć ciekawej kminy z tipami, mod się nieco różni od oryginału Chowcowa, nazwa wzięła się od pierwotnej modyfikacji, a DEX, ponieważ zrobiłem tę modyfikację na dekstrometorfanowym haju. Nie no, żartuję, po prostu mój nick poza forum to Dzexon/Dex Jest po prostu boskie rozłożenie masy, dlatego nie potrzeba ciężkich tipów, aby podbić momentum, a waga jest rozłożona na samych końcach, dlatego momentum jest takie duże. Zakochałem się w tej modyfikacji, mam nadzieję, że wam także się ona spodoba. Z góry przepraszam za, hmm, niezbyt kaligraficzne pismo oraz nie najlepszą jakoś zdjęć.




+ duża możliwość personalizacji, różne dostępne kolory biców, możesz dodać długość, lub ją zmniejszyć poprzez cięcie capów, zmieniać wagę użytymi gripami.
+ mod może być naprawdę tani, ja zapłaciłem równo 13zł 50gr, ale mam bardzo tanią hurtownię w mieście i użyłem subów anyballi oraz suba patio tricolours. Za oryginalne części zapłacilibyśmy jakieś 18-25zł.
+ bardzo dobre momentum
+ świetnie wygląda
+ łatwo dostępne części w Polsce
+ piszący! Można z jednej strony dać czarny wkład, a z drugiej niebieski

- body może być trochę zbyt cienkie, dla przyzwyczajonych do kręcenia super piratem, palców
- wkłady z tuszem przy kręceniu wydają charakterystyczny dźwięk, można to wyeliminować nie korzystając z nich
- przez swoją cienką budowę, nie należy do wytrzymałych. Round Stic jest łamliwe, wiem coś o tym...

. . . . TUTORIAL . . . .

Potrzebne części



Etap pierwszy - cięcie clipów. Można też spiłować tego cycka, który nam zostanie.





Etap drugi - wyjęcie wkładów i ich preparacja







Etap trzeci - body



^^^ tutaj można użyć także zwykłego bic stica, jeżeli chcemy mieć transparentne body, jeżeli zdecydujemy użyć się Bic Round Stic, należy pamiętać, aby go skrócić o 2.4cm aby zachował pierwotne rozmiary


Etap czwarty - tipy




Etap piąty - capy

- Mod na 23~cm długości(elo phantasm)






- Mod na 21.5cm długości



*cm



Etap szósty - gripy na capach


Tutaj moja, przykładowa kolejność i rodzaje gripów. Możecie użyć dowolnych, ale chyba jednak najlepsze będą airfity.



Etap siódmy - założyć capy na body.

Skromne fotki




Porównanie długości z innymi modami


Chowcow Dex
MX
Dr. Comssa
Jumping pirat

A tutaj filmik do Bictorego Chowcowa, który był moją inspiracją.


Wersja HQ na YouTube

Dzięki za przeczytanie mojego tutorialu. Z chęcią przyjmę krytykę, rady oraz sugestie ;)
Ostatnio zmieniony przez Banan |5 Lut 2015|, o 14:42, w całości zmieniany 7 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 13:34   

Elo, Krence :mrgreen:

Modzik bardzo ciekawy. Tani jak barszcz, z tego co widzę. Gdyby to było coś na grubym body, to pewnie bym rozważył złożenie moda. Już przy comssie przeszkadza mi cienkie body, a na ostatnim obrazku widzę, że BIC jeszcze cieńszy :( Anyway, propsiki ode mnie. Od strony estetycznej jeśli chodzi o tutorial - jeśli chcesz nazywać spoilery to musisz dać takie coś:

Kod:
[spoiler=Nazwa spoilera]tekst w środku spoilera[/spoiler]


Popracuj nad estetyką w tutorialu to pewnie wraz z MrBananem przeniesiemy go do zatwierdzonych. :) Pzdr.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |4 Lut 2015|, o 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 13:37   

Okej, pomęczę się nad tym jeszcze dzisiaj, dopracuję. A co do samej modyfikacji - złóż i spróbuj. To cienkie body po 5 min kręcenia w ogóle nie przeszkadza, a commsa to co innego, bo nie ma takiego rozłożenia masy, co jest w sumie najlepszą cechą tej modyfikacji.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 19:51   

Pamiętam swego czasu, jak kręciłem bictory na tipach signo. W społeczności też spotkałem się z dużym niezrozumieniem, że za cienki, za lekki, ale rozkład masy był dla mnie tak genialny, że utrzymywał się w moim top przez dłuższy czas ;) Twoja wersja wygląda schludnie ;)


Jeszcze tylko dodam, że za dużo spoilerów jak dla mnie. Rozumiem chowanie zdjęć, ale już opis, plusy i minusy mogłeś dać jako goły tekst ;)
ps. capy wyglądają na skrócone jakoś 10 razy więcej niż 0.6mm ;)
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
Ostatnio zmieniony przez Fuco |4 Lut 2015|, o 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Banan 



Kręcę od: IV 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 25
Posty: 389
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 21:04   

Mod wygląda świetnie, dość długi, waga wydaje mi się być odpowiednia, nie za lekki, nie za ciężki (zbliżona do Waterfalla, nie?) i można pobawić się kolorystycznie używając Spokosów i innych kolorów BIC'a ;) Jak dorwe gdzieś wszystkie części, to złożę ^^

Popracuj nad tym tutorialem, tak jak mówi Fuco i Phantasm, - i + daj bez spoilera, zmień troszkę treść, dopisz coś, whatever ;) Generalnie chodzi mi o estetykę tego wszystkiego, a jeśli nie masz czasu, to z chęcią się tym zajmę :P

Jeśli znajdzie się jeszcze parę opinii, to z chęcią przeniesiemy go do zatwierdzonych.
_________________
https://www.youtube.com/c/BananPPP <--- kanał na yt
Ostatnio zmieniony przez Banan |4 Lut 2015|, o 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Lut 2015|, o 22:24   

MrBanan Okej, zaraz się tym zajmę :) Tak, porównałbym go do waterfalla, jednak rozłożenie masy jest naprawdę niebo lepsze.
Fuco, poprawiłem pod zdjęciem, że cm, takiego bubla walnąłem... i masz rację, momentum jest po prostu świetne. Mój waży jakieś 14.5g a odczuwam zupełnie większą wagę. To dzięki lekkości partsów od bica, które ważą tyle co nic, przez co waga jest rozłożona na samiutkich końcach.
Ostatnio zmieniony przez Krence |4 Lut 2015|, o 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl