Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Banan
|14 Sty 2015|, o 18:59
Jumping Pirat
Autor Wiadomość
Buła 
Mistrz Polski 2014


Kręcę od: 20.05.2010
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 613
Skąd: Buk, WLKP
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |14 Sty 2015|, o 18:17   Jumping Pirat

No cześć ;)
Postanowiłem spróbować zrekonstruować ten poradnik, gdyż pamiętałem mniej więcej jak Jumping Pirat wyglądał i był zbudowany. Pewnie co do milimetra nie wszystko się zgadza, ale całokształt odtworzony jest wystarczająco dokładnie.
Modyfikacja stworzona została kilka lat temu przez (moim zdaniem) najlepszego modera na PPP, czyli Kamilkaze21 i jest ona wyposażona w mechanizm amortyzujący. tutaj możecie zobaczyć sposób, w jaki funkcjonuje:

Wersja HQ na YouTube

Dane podstawowe:
Nazwa: Jumping Pirat
Twórca: Kamilkaze21 [PPP]
Długość: 22cm
Waga: ~17g
Cena: 40PLN
CoG=CoP

1. Potrzebne długopisy:
-Uni-Ball Signo - 2szt.,
-Pelikan SuperPirat - 1-2szt.,
-Pentel BK77/HGG - 2szt.,
-Pilot G2 - 1-2szt.,
-SpokoMini - 2-3szt.,

To ile sztuk danego długopisu jest potrzebne zależy od wymagań modyfikującego.



2. Potrzebne części i przydatne narzędzia:
-Uni-Ball Signo - 2 capy,
-Pelikan SuperPirat - body i 2 capy,
-Pentel BK77/HGG - 2 tipy,
-Pilot G2 - body spod gripa, 2 sprężynki (mogą być z innych długopisów) oraz opcjonalnie grip,
-SpokoMini - 2-3 gripy,
-inne gripy (opcjonalnie), np. Spoko Mini, Dr. Grip, Pilot G2, Duraflash, Anyball,
-nożyk,
-linijka,
-papier ścierny,
-zapalniczka.



UWAGA! Zanim zaczniesz modować zapoznaj sięz treścią całego poradnika!
Pamiętaj, że im estetyczniej i dokładniej wykonasz każdy krok, tym lepszy będzie efekt końcowy! (Ja się nie do końca postarałem, gdyż zależało mi głównie na odtworzeniu poradnika.)
Do cięcia elementów z tworzywa sztucznego polecam użyć noża, który uprzednio zostanie rozgrzany w ogniu zapalniczki. Metoda cięcia plastikowych części gorącym ostrzem jest bardzo efektywna.

3. Przygotowanie capów SuperPirata.
Od capa należy odciąć zewnętrzną rurkę na długości 1,1cm tak, aby nie uszkodzić jego wewnętrznej części.



4. Cięcie body G2.
Rurkę spod gripa Pilota G2 uciąć musimy na dwie równe części, każda po 1,3cm. W miejscu gdzie zaznaczony jest środek, body możemy przeciąć na pół, a następnie dociąć odpowiednie długości.




5. Przygotowanie capów Signo.
Z capa musimy wyciągnąć tę część z clipem. Trzeba do tego użyć troskę siły, ale zrobić to ostrożnie, żeby nie uszkodzić właściwego capa. Kolejną konieczną czynnością jest skrócenie długości capa od węższej strony o kilka milimetrów tak, żeby tip mógł stamtąd wystawać, ale też nie pozbawiając go wypustki, na którym się on zatrzyma. Polecam najpierw włożyć tipa, żeby samemu sprawdzić, w którym miejscu się on zatrzymuje. Następnie musimy zetrzeć papierem ściernym zgrubienie na końcu capa.




6. Składanie capa.
Kolejnym etapem jest połączenie przygotowanych przez nas elementów w spójną całość.
Capy łączymy w następującej kolejności:
Cap SP :arrow: Rurka G2 :arrow: Sprężynka :arrow: Tip BK77/HGG :arrow: Cap Signo





Teraz mamy okazję, aby sprawdzić, jak działa mechanizm amortyzujący.



7. Nakładanie gripów.
Tutaj autor pozostawił nam spore pole do personalizacji moda. Możemy użyć gripów Spoko Mini, Dr. Gripa, Pilota G2, Duraflashy, a nawet Anyballi. Pełna dowolność.




8. Nałożenie capów na body.
Tutaj nie ma niczego zaskakującego. Po prostu nakładamy capy na oba końce body i w ten sposób ukończyliśmy tworzenie modyfikacji.



OCJONALNY 9. KROK!
Polecam Ci także zapoznać się z systemem opróżniania SuperPirata, którego użycie w tej modyfikacji nie jest konieczne, ale znacznie umili kręcenie gotowym produktem. Poradnik znajduje się tutaj: http://www.penspinning.pl...opic.php?t=7304

Na zakończenie dodam jeszcze kilka zdjęć tej modyfikacji, którą stworzyłem w 2011 roku:

_________________
Moja magia: www.michaelallen.pl
PenSpinning: http://www.youtube.com/c/michalbula
Ostatnio zmieniony przez Buła |14 Sty 2015|, o 18:24, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |29 Sty 2015|, o 00:11   

Naprawdę cenię sobie tą modyfikację. Jest przyjemnie długa, a waga w moim przypadku to na pewno nie 17g, wszystko zależy od gripów, jakie nałożymy, ja dałem G2 + jakieś ścinki i waży coś koło 15. Nie wiem, czy to wina subów G2, ale rurka spod gripa za luźno lata na capie SP z wyciętym ringiem. Na dodatek signo cap się jej nie trzyma, dlatego użyłem tylko części z gwintem tego samego elementu G2 i działa świetnie, cap się wpasowuje idealnie, słychać *click* i jest perfekcyjnie wpasowany. Szkoda, że już nikt nie wymyśla modyfikacji takich jak ta, bo jest naprawdę zacna i chyba nie mogłem sobie wybrać lepszej opcji, by przesiąść się na coś lżejszego niż Dr. :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
 
Buła 
Mistrz Polski 2014


Kręcę od: 20.05.2010
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 613
Skąd: Buk, WLKP
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |29 Sty 2015|, o 00:19   

Krence tak, to wina subów G2, mają na pewno węższą średnicę wewnętrzną.
_________________
Moja magia: www.michaelallen.pl
PenSpinning: http://www.youtube.com/c/michalbula
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl