Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Phantasm Mod
Autor Wiadomość
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |20 Paź 2010|, o 22:16   Phantasm Mod



...::: :::...


Dane:


  • Nazwa: Phantasm Mod
  • Długość: 22,5 cm (zależy jak daleko wsunie się gripy)
  • Waga: 18 gramów
  • Rozkład masy: COG=COP
  • Cena: ok. 30 zł


...::: :::...


Potrzebne długopisy:


  • 1x Pelikan Super Pirat / dostępne w Polsce
  • 2x Beifa AA9979 / dostępne w Polsce
  • 2x Pilot SuperGrip / dostępne w Polsce
  • 2x PaperMate Flexgrip Ultra / dostępne w Polsce
  • 1x Sailor Gel Innovation / suby dostępne w Polsce






Długopisy łatwo dostać w hurtowniach papierniczych. Na pewno są dostępne w Radomiu, jeśli potrzeba, mogę załatwić. Nie jestem pewien czy można to czymś zsubować (Signo Knock?). Beify posiadają bardzo miękki, elastyczny i przyczepny grip oraz duży, ciężki, metalowy tip o matowej powierzchni.



Potrzebne części:


  • 1x Pelikan Super Pirat - Body
  • 2x Pelikan Super Pirat - Cap
  • 2x Pilot SuperGrip - Grip
  • 2x 1/2 Beifa AA9979 - Grip
  • 2x 1cm Beifa AA9979 - Grip
  • 2x 2 paski Sailor Gel Innovation - Grip
  • 2x PaperMate Flexgrip Ultra - Tip
  • 2x Pinezka
  • Taśma klejąca/izolacyjna




...::: :::...


Modding:





Potrzebny będzie gruby wkład (G-2, Zebra Airfit, Uniball Signo - ja użyłem Zebry).

Opróżnianie body Super Pirat - Na początek wyciągnij wystające "pędzelki" z piszących części body. Użyj nożyczek lub kombinerek. Utnij piszące części body Super Pirat w taki sposób, by została sama rurka. Wypchnij wkłady - może to być trudne.

Weź gruby wkład, opróżnij i utnij 2 segmety o długości minimum 3 cm. Weź 1 segment wkładu i przy pomocy młotka (bądź ręki, ale może boleć) wbij/wsadź go do capa Super Pirat do końca. Wkład MUSI siedzieć sztywno w capie. Kiedy to się uda, nałóż cap na body Super Pirat wsadzając drugi koniec wkładu w dziurę po piszącej części Super Pirata. Powtórz dla drugiego capa z drugiej strony body.



1. Zaczynamy preparowanie capów - przygotowujemy pinezki. Utnij pinezkę wzdłuż czerwonej linii. Na pozostałą część pinezki nawiń trochę taśmy. Jej zadaniem będzie trzymanie tipa.



2. Nałóż tip Flexgrip Ultra na pinezkę z taśmą.



3. Przy pomocy igły pinezki przebij do końca capa Super Pirat.



4. Na całość nałóż grip Pilot SuperGrip. Koniec gripa SuperGrip powinien być równo z końcem tipa.



5. Na grip Pilot SuperGrip nałóż 2 paski Sailor Gel Innovation. Powinny być w miejscu gdzie kończy się pinezka, a zaczyna cap Super Pirat.



6. Na grip Pilot SuperGrip nałóż połówkę gripa Beify AA9979. Powinien lekko wystawać poza grip SuperGrip i stykać się z paskami Sailor Gel. Opcjonalnie możesz zrobić jakiś fajny gripcut na gripie Beify.



7. Od strony capa nałóż na grip SuperGrip 1cm segment gripa Beify AA9979. Ma się stykać z drugą stroną pasków Sailor Gel.



Tak powinien wyglądać prawidłowo przygotowany cap:



8. Powtarzamy kroki 1-7 dla drugiego capa. Zakładamy capy na body Super Pirat i gotowe! (Efekt końcowy - pierwsze zdjęcie tutoriala)

Od autora: Jeśli coś jest niejasne, pytać :P Co do samego moda - dla mnie jest świetny, odpowiedno dociążony i długi, ładnie wchodzą na nim busty. Jest dużo kolorów SuperGrip, Beify też są w różnych kolorach, tak samo Sailory więc istnieje mnóstwo opcji kolorystycznych. Jeżeli ktoś się obawia, że kostrukcja cap-pinezka-tip jest niestabilna, to niech przestanie. Mam tego moda już naprawdę długo i nigdy się nic nie rozwaliło w trakcie kręcenia. Proszę was tylko, nie pytajcie skąd wziąłem clear SuperGrip i clear Beifę... nie mam zielonego pojęcia, same się pojawiły u mnie w domu :D To by było na tyle, idę kręcić swoim Phantasm Modem.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |13 Sty 2015|, o 17:58, w całości zmieniany 7 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |13 Sty 2015|, o 16:57   

Bump do góry - zrobiłem cały tutorial od nowa. Stary się nadawał do niczego. ;)
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Krence 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 48
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |18 Sty 2015|, o 18:54   

Czego polecasz użyć zamiast tych gripów? Przeczesałem hurtownię, nie ma, a mod ciekawy i muszę go złożyć. :P
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |18 Sty 2015|, o 19:21   

Może dr.grip? Ewentualnie Signo Knock lub Spoko. Nie próbowałem innej opcji niż Beifa. Coś szerokiego załóż :p
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl