Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy system Mistrzostw Polski
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |23 Gru 2014|, o 23:23   Nowy system Mistrzostw Polski

Jesteśmy świeżo po Mistrzostwach Polski 2014. Sądzę, że prawie każdy uczestnik i zaangażowany obserwator tych zawodów ma jakieś przemyślenia i komentarze związane z ich przebiegiem. Chcemy je tutaj zebrać i przedyskutować, bo już rozplanowujemy kolejną edycję. Wiąże się to z pewnymi akcjami, które podejmujemy już teraz.

Champer, aktualny system obsługujący MP, został napisany przeze mnie i kiwiego w 2011, powstawał wraz z biegiem tamtych mistrzostw. Miałem wtedy wiele rzeczy jednocześnie na głowie i wyłuskiwałem tyle czasu na tworzenie tego, ile się dało, ale było to zbyt mało, by zrobić w pełni funkcjonalny system na lata. Tegoroczne MP w szczególności pokazały, że brakuje w nim kilku przydatnych elementów. Dlatego też od stycznia zaczynamy prace nad jego nową wersją.

Głównym założeniem planowanych zmian jest większa automatyzacja działania systemu, żeby nie było konieczne czekanie, aż ktoś z adminów będzie miał możliwość udostępnić wyniki, czy otworzyć kolejną rundę. Niemniej jednak już teraz mam wizję kilku usprawnień dla samych zawodników. MP14 pokazały, że warto umożliwić zawodnikom za zgodą wszystkich biorących udział w danej walce przedłużyć deadline dla tej konkretnej walki bez większej ingerencji administracji. Podobnie z umożliwieniem oznaczenia wrzuconego comba jako ostateczne, dzięki czemu możliwe byłoby wcześniejsze przesłanie informacji do sędziów o tym, że mogą już sędziować. Kolejnym przykładem może być rozszerzenie panelu zawodnika tak, by mógł on dodać od razu kilka filmów, które po kolei byłyby automatycznie brane do następnych rund, jeżeli nie uda mu się nagrać nic lepszego przed deadlinem danej rundy. Dzięki temu już zapisując się do MP będzie można dodać zapasowe filmy na wszelki wypadek, i zawodnicy nie musieliby się już martwić tym, że mają tylko tydzień na wrzucenie czegoś, a akurat jest to tydzień, kiedy są offline.

Champer pozwala w ramach jednego systemu przechowywać dane o wielu zawodach i chciałbym w nadchodzącym roku także zrobić coś, co planowałem od początku, ale na co nie miałem czasu - odtworzyć wyniki wszystkich wcześniejszych zawodów i udostępnić je z poziomu strony jako wygodne archiwum z rozpiską zawodów, filmami i ocenami oraz powiązanych newsów. Będzie to jednak zrobione zapewne dopiero w końcowej fazie, kiedy już wszystkie bieżące elementy będą sprawdzone w boju. Niemniej i to zalicza się do prac, jakie planujemy na rok 2015.

Przy projektowaniu Champera w 2011 przyjąłem kilka założeń, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie go niezależnie od forum PPP, z czym związane mogą być niektóre pomysły, jakie będą przez nas realizowane. Jednym aspektem jest to, że po dopracowaniu i "wydaniu" Champera 2.0 będziemy mogli zaproponować go jako system zarządzania zawodami innym społecznościom penspinningowym - zwłaszcza, że nasi dotychczasowi sędziowie bardzo sobie chwalą wersję aktualną. Drugim jest fakt, że wraz ze startem rozwoju drugiej wersji umieścimy kod publicznie, dzięki czemu każdy będzie mógł zobaczyć co i jak działa i tym samym będzie mógł nam pomóc, jeśli tylko będzie mieć czas i odpowiednie umiejętności. Tak więc być może to właśnie Ty dołożysz cegiełkę do bardziej dopracowanego systemu Mistrzostw Polski.

Aktualna lista rzeczy, które przyszły mi do głowy znajduje się pod tym linkiem i każdego, kto chce coś zaproponować proszę o zapoznanie się najpierw z tym, co już zostało tam wpisane. Chcę poznać wasze zdanie na temat tego, co na tej liście już jest, więc jeżeli coś niejasno tam napisałem, to dajcie znać. Jesteśmy też oczywiście otwarci na wszelkie propozycje z waszej strony - po to powstał ten temat.

Mam już wizję rozwoju i testowania Champera 2.0 na właściwie cały przyszły rok. Zależy nam, by nowa wersja była zgodna z oczekiwaniami zawodników, więc będziemy was wielokrotnie potrzebować. Szczegóły jednak będą spływać współmiernie do waszego ogólnego zaangażowania w ten temat, więc czas pokaże, kiedy będę mógł coś więcej o tym powiedzieć. Tak, czy inaczej jestem dobrej myśli i czekam na wasze opinie. :)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl