Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Jednorazowe podświetlenie do moda
Autor Wiadomość
Styki 
Użytkownik

Kręcę od: Luty 2014
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 7
Skąd: Lublin
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |30 Kwi 2014|, o 21:08   Jednorazowe podświetlenie do moda

Co ma wspólnego Penspinning z wędkarstwem?
Chyba tylko tyle, że w wędkarstwie istnieje coś takiego jak spining, ale nie ma nic wspólnego z penspinningiem. Jednak po 2 godzinach nieudolnych prób zamontowania podświetlenia LED w moim modzie postanowiłem założyć do niego świetliki używane przez wędkarzy. Efekt jest całkiem ciekawy, ale świetliki działają chyba nie dłużej niż 24h. Plusem jest to że nie potrzeba żadnego zasilania. Po prostu łamiesz świetlika i przyczepiasz do moda. Niestety przyczepienie ich np. do gripów może uniemożliwić wykonywanie niektórych trików, więc najlepsze jest przezroczyste body takie jak na zdjęciu. Wtedy można umieścić je w środku i w niczym nie wadzą (są lekkie, nie powinny znacznie wpłynąć na wagę modyfikacji). Nie orientuje się dokładnie w cenach świetlików, ale widziałem ostatnio paczki po 50 sztuk za 14zł w lidlu. Dostępne są oczywiście różne kolory, więc można pokombinować z dwiema, a nawet większą ilością barw. Jeśli ktoś ma zamiar kręcić przez pewien czas po ciemku to jest to całkiem ciekawa opcja. Mam nadzieję, że nikt nie wpadł jeszcze na ten pomysł i nie ma nigdzie podobnego tematu, jeśli tak to sory, jestem nowy na forum. Tak to wygląda:

Jak zamontować świetliki w modyfikacji


Potrzebne przedmioty:
- Mod z przezroczystym body i możliwością dostępu do jego środka
- Świetliki (należy zwrócić uwagę na ich rozmiar, gdyż muszą zmieścić się do środka body)
- Rurki od świetlików (powinny być dołączone do świetlików, jeśli nie są potrzebny będzie zamiennik)



Zaczynamy od zdjęcia gripów, tipów i wszystkiego co uniemożliwia dostęp do środka body.





Następnie umieszczamy świetliki w środku body i podkładamy rurkę w celu uniknięcia luzu. Operację wedle upodobania przeprowadzamy po jednej lub dwóch stronach.
Jeżeli mamy pewność, że wszystko będzie pasowało, to przed tym krokiem przełamujemy świetliki. Na wszelki wypadek radziłbym bym jednak przeprowadzić próbę bez przełamywania, bo zaświeconych świetlików nie da się zgasić.



Powinniśmy otrzymać coś takiego:



Jeśli chcemy przemieścić, wyjąć lub dodać więcej niż dwa świetliki przesuwamy je jakimś cienkim patykiem jak na zdjęciu (byle nie ostrym, żeby nie przedziurawić świetlików).





Na koniec zakładamy z powrotem gripy i tipy. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:



W nocy zaś w ten sposób:



Podczas kręcenia widok jest bardzo ładny. Szczególnie przy trikach takich jak charge lub infinity. Mam nadzieję, że wszystko dobrze wytłumaczyłem, jeśli nie chętnie to poprawie, czekam na opinie.
Ostatnio zmieniony przez Styki |1 Maj 2014|, o 17:42, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |30 Kwi 2014|, o 21:47   

Muszę Cię zmartwić ale opcja była już kiedyś na forum, niemniej jednak nie była bardzo popularna. Mod wygląda bardzo schludnie, nie dało się tych świetlików umieścić na całej długości body?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Styki 
Użytkownik

Kręcę od: Luty 2014
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 7
Skąd: Lublin
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Maj 2014|, o 10:42   

Myślę że nie było by problemu, ale skoro ten pomysł nie został przyjęty to mam inny. Można zastosować materiały fluorescencyjne zamiast świetlików, czyli takie które naświetlają się pod wpływem słońca i świecą w ciemności. Czy taka koncepcja była rozważana?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |1 Maj 2014|, o 14:53   

Ale to że się nie przjął nie znaczy, że był zły :)po prostu musisz tak skonstruować moda aby świetliki można było szybko zmieniać i nie sprawiało to problemu.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Styki 
Użytkownik

Kręcę od: Luty 2014
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 7
Skąd: Lublin
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |1 Maj 2014|, o 17:39   

Dodałem poradnik, co o nim myślisz Pari, wszystko jest dobrze wytłumaczone? Pytam się bo nigdy czegoś takiego nie pisałem.
Ostatnio zmieniony przez Styki |1 Maj 2014|, o 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |3 Maj 2014|, o 09:56   

Fajny pomysł! Ktoś kiedyś o tym pisał, ale nie pamiętam takiego poradnika ;) Dobrze, że ludzie wpadają jeszcze na pomysły. Nawet jeśli już kiedyś się taki pojawił, to warto o nim przypomnieć.
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Manti 
Użytkownik


Kręcę od: 26.02.2010
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 373
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |15 Maj 2014|, o 23:44   

Jak dla mnie super pomysł, sam chętnie bym pokręcił takim modem, ale niestety nigdy nie umiałem i nie lubiłem modować ;)
_________________

,,Bywasz piekącym jadem trollów
Na internetowym forum
Wiwat Polonia frustrata!
Wiwat dąs psychopata
Jam nieudacznik, grafoman i śmieć"
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl