Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|26 Gru 2009|, o 00:42
[NZP] Najczęściej Zadawane Pytania
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |24 Lip 2008|, o 19:12   [NZP] Najczęściej Zadawane Pytania

Każda osoba którą poznajesz i zaprezentujesz jej Pen Spinning, od razu zasypie Cię pytaniami. Przeważnie są to pytania te same, niektóre głupie, niektóre typowe.

Postanowiłem stworzyć FAQ laików. (FAQ jako takie już jest, więc to będzie NZP) Osoby, które nie chcą trenować, ale zadają setki pytań. Czy to nie jest denerwujące, odpowiadać na to samo pytanie kolejny raz?!

Temat powstaje między innymi po to, aby można było ciekawskiej osobie wysłać link do tej strony. Wtedy sama przeczyta, a nam da spokój. Przynajmniej w internecie.

Zasada jest prosta: Piszecie pytania, które zadają wam osoby pierwszy raz widzące PS na oczy. Mogą być też te głupie, ale bez przesady. Pytania które będą się nadawały do tego NZP, napiszę w tym poście. Nie wszystkie zostaną dodane. Postaram się je posegregować od najbardziej ogólnych, do szczegółowych.

Zastrzegam sobie prawo do moderowania pytań i odpowiedzi do nich!
Wszelkie błędy proszę zgłaszać na PW.
Jeżeli na jakieś pytanie jest odpowiedź w innym, to go nie zadajemy. Nie rozdrabniajmy się.



:arrow: Jak Ty to robisz?!
Jestem Pen Spinnerem. Pen Spinning to sport polegający na żonglowaniu, obracaniu długopisem, ołówkiem, oraz wszystkim, co przypomina ten kształt.

:arrow: Po co Ci to, ktoś Ci za to płaci?
Hobby, pasja, sport. Tak jak Ty lubisz grać w piłkę nożną, grać w kosza, ja lubię sobie trochę pokręcić. Może dlatego, że jest to nietypowy sport, nie jest to takie oczywiste. Opanowanie kolejnych trików, lub łączeń, daje wielką satysfakcję, radość z tego co robimy.

:arrow: Do tego trzeba mieć wyćwiczone palce?
Do Pen Spinningu nie trzeba mieć giętkich palców, umieć wyginać ich w każdą stronę. Pen Spinning uczy przede wszystkim nietypowych ruchów dla ręki i palców. Dopiero po pewnym czasie można zauważyć jakieś zmiany. I tak dalej nie potrafię zgiąć małego palca bez zginania przedostatniego.

:arrow: Czy od tego bolą palce?
Rzadko się to zdarza, jednak można czasem przećwiczyć rękę, po prostu zmęczyć stawy, tak jak w innej części ciała.

:arrow: Ile zajmuje nauczenie się tego?
To zależy ile masz czasu na trening. Podstawowy trik można nauczyć się już w godzinę, po pół roku można już swobodnie łączyć triki, po roku, można pokazać coś bardzo zaawansowanego. Oczywiście to zależy od indywidualnych predyspozycji, od czasu wolnego, silnej woli, oraz wytrwałośći.

:arrow: Nie nudzi ci się to?
Pen Spinning to nie jest zwykłe machanie długopisem. Istnieje tyle trików, tyle kombinacji i możliwości wykonania tego samego triku na kilka sposobów, że nie sposób się nudzić. Możliwość wymyślania nowych rzeczy, indywidualność sprawia, że ten sport jest ciekawy. Niestety często tylko z perspektywy Pen Spinnera.

:arrow: Ktoś jeszcze w Polsce to robi?
Istnieje cała społeczność Pen Spinnerów. Wystarczy wejsć na stronę www.penspinning.pl , odwiedzić forum. Przeważnie to młodzież, chociaż i zdarzają sie starsi. Aktywnych Pen Spinnerów jest może 200, osób zarejestrowanych na forum ponad 1000, a osób które się z tym spotkały, wiele, wiele więcej.

:arrow: Gdzie się tego nauczyłeś?
Wszystko przez internet. Na Youtubie jest pełno filmów (tak zwanych tutoriali), pokazujących jak wykonać dany trik. Wiele porad można także znaleźć na forum Portalu Polskich Penspinnerów

:arrow: Do tego trzeba mieć specjalny długopis?
Można kręcić nawet zwykłym ołówkiem. Ale najczęsciej Pen Spinnerzy kręcą tak zwanymi Modami. Są to długopisy, pisaki poskładane z kilku innych długopisów. Są dociążone na koncach, przez co łatwiej wykonywać ewolucje. Przeważnie są dłuższe od zwykłych długopisów. Piłkarz może wyjść na zabłocone boisko w popękanych trampkach i kopać kamień, albo w dobrych korkach zagrać porządną piłką na dobrej murawie. Co jest bardziej efektowne? Można kręcić słabo zwykłym długopisem albo dobrze odpowiednio przerobionym. Wybór jest oczywisty.

:arrow: Po co Ci aż tyle tych długopisów, nie możesz kręcić jednym?
Każdym kręci się inaczej. Jedne są lżejsze, inne cięższe, dłuższe krótsze, masa skupiona na środku, lub na końcówkach. Każdy atrybut wpływa na to, jak kręci się danym długopisem. Przerzucając się z długopisu na długopis, można nauczyć się nowych rzeczy, niektórymi długopisami łatwiej jest zrobić te triki, a innymi inne. Ważny jest także aspekt kolorystyczny. Fajnie mieć kilka w różnych kolorach.

:arrow: Jak zacząć?
Przede wszystkim, nie rób bezsensownych ruchów, próbując mnie naśladować. Ucz się konkretnych trików. Pojedynczo, jeden po drugim. Łączenie ich przyjdzie potem. Od czego zacząć? Od fundamentali: Thumbaround Normal, Fingerpass, Sonic Normal, Charge.

:arrow: Jaki trik sprawił Ci najwięcej trudności?
Najtrudniejsze triki, to te, przy których używa się ruchu całej ręki(tak zwane triki fingerless). Długopis przetacza się po palcach, nie jest w jakikolwiek sposób trzymany. Bardzo dużo czasu trzeba poświęcić na wyćwiczenie idealnie, takiego triku. Oczywiście to nie znaczy, że będzie on wychodził za każdym razem. Są to: backaround, shadow, oraz całe ewolucje takie jak bakfall.

:arrow: Jaki trik jest najlepszy?
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy trik. Jedne są proste, a inne trudne. To tylko kwestia czasu i wyćwiczenia. Pojedyncze triki nie są efektowne. Za to ich łączenia mogą często zaskakiwać. To co właśnie widzisz, to połączone triki, wykonywane jeden po drugim. Pojedyncze triki nie wyglądają tak ciekawie.

:arrow: Do czego służą metalowe końcówki w twoim długopisie?
Są to tak zwane tipy. Mają na celu dociążenie długopisu na końcówkach, a poza tym ładnie wyglądają. Niestety ale coraz więcej hurtowni papierniczych decyduje się na zakup tanich długopisów, z plastikowymi końcówkami, które są tańsze. Coraz mniej jest długopisów z metalowymi końcówkami, są one drogie i niestety ale bardziej opłaca się kupować je za granicą. Dla Pen Spinnerów ma znaczenie czy końcówka jest z metalu czy nie. Dla kogoś kto potrzebuje długopis do pisania, niestety nie.

:arrow: Jak zrobić podobny długopis?
Kręcić można wszystkim, ale najlepiej stworzyć jakiś własny mod (przerobiony długopis).
Wystarczy trochę pomyśleć. Na początek wystarczy ołówek, lub zmazik do pióra. (Super Sheriff, Super Pirat, Fine Point Maker, Patio) lub pisak. Następnie musimy znaleźć gripy (gumki, uchwyty długopisów żelowych). Najczęściej spotykany to Pilot G2. Nakładamy na końce, możemy doczepić jakieś metalowe końcówki (tipy) i nasz długopis gotowy jest do kręcenia.

:arrow: Czy istnieją zawody w penspinnerowaniu?
Błagam, tylko nie penspinnerowaniu. Jak już coś, to kręceniu. Nie penspinneruje się, a kręci. Po prostu. Tak, istnieją zawody. W roku 2008 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski. W tym samym roku Portal Polskich Penspinnerów zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. Wszystkie zawody odbywają się przez internet. Każdy Pen Spinner wysyła nagranie swojego kręcenia do internetu, a sędziowie oceniają pod względem kreatywności, szybkości, poziomu trików, płynności itd.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |25 Lip 2008|, o 12:04   

Już zmieniłem, ucinam dyskusję. Czekam na pytania.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cichy 
Użytkownik


Kręcę od: 31.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 753
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |25 Lip 2008|, o 12:40   

Są z tego jakieś zawody...? Jak są to gdzie się zbieracie?

W Polsce odbywają się Mistrzostwa Polski i tam każdy z uczestników nagrywa filmik na walkę i wysyła poprzez internet... Są też Mistrzostwa Świata, czyli World Cup - tam każdy kraj wystawia dwa single i jednego doubla i potem ta drużyna, która ma wygrała więcej pojedynków przechodzi wygrywa*

*jak źle napisałem to poprawcie... :twisted:
PTP Wymiany/Trades
 
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |8 Lis 2008|, o 13:07   

Ja się spotkałem z pytaniem:
Czy ktoś ci za to płaci?
Nie wiem, czy dobrze mu odpowiedziałem:
A czy tobie ktoś płaci za latanie z wywieszonym jęzorem po boisku za jedną piłką u kogoś, jakbyś nie mógł sobie kupić własnej???
Nie wiem, czy dobrze odpowiedziałem, jak nie, to podajcie lepszy sposób, bo to dosyć częste ostatnio pytanie, które mi zadają...
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |8 Lis 2008|, o 18:22   

Podpiąłem pod "Po co ci to."
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kozidrak
[Usunięty]

Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |14 Lis 2008|, o 18:27   

Ehm... Jestem nowa no i mam taki błahy problem... Potrafię zarejestrować się jedynie na forum a na oficjalnej stronie nie. Tam nie ma nawet przycisku "Zaloguj"!

[ Komentarz dodany przez: Pari: Pią 14 Lis, 2008 ]

Tak jak pisze Fuco, rejestracja została wyłączona.
PTP Wymiany/Trades
 
Lemon 
Użytkownik


Kręcę od: 15.10.07
Ręka: prawa
Wiek: 35
Posty: 256
Handel: 100% (+23, 0, 0)
Wysłany: |17 Lis 2008|, o 22:42   

Ja często spotykam się z pytaniem:

Co ty z tym robisz to jest głupie i zwalone?

a także ze stwierdzeniem:

Przestań się tym bawić, to jest głupie!

To co mam na to odpowiedzieć ?
_________________
http://forum.penspinning....p=207145#207145

WYPRZEDAŻ SUPER DŁUGOPISY BARDZO TANIO 50% SALE POLECAM
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ozzy 
Użytkownik


Kręcę od: w sumie to przerwe robie co 4 miesiace
Ręka: Prawa noga
Wiek: 31
Posty: 32
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2009|, o 19:25   

:arrow: Po co Ci aż tyle tych długopisów, nie możesz kręcić jednym?
:arrow: Nie nudzi ci się to?
te pytania najczęściej mnie spotykają
PTP Wymiany/Trades
 
 
-MySza- 
Użytkownik


Ręka: right
Wiek: 29
Posty: 85
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |12 Kwi 2009|, o 17:35   

:arrow: A co to jest ten Penspinning?Pen spinning (z ang. Kręcenie, wirowanie długopisu) to odmiana żonglerki w której używanym przedmiotem jest długopis. Umiejętność , potocznie mówiąc, kręcenia długopisem, polega na przemieszczaniu go między palcami, obracaniu tak, aby wykonywał obroty.
Ostatnio zmieniony przez -MySza- |12 Kwi 2009|, o 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Itukoni 
Użytkownik

Kręcę od: Grudnia 2008
Ręka: Obie
Wiek: 51
Posty: 65
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |7 Wrz 2009|, o 18:08   

"Lemon" napisał/a:
Przestań się tym bawić, to jest głupie!


Mi to mówi:
babcia
mama
tata
siostra
siostra
kuzynka
kuzynka
nauczycielka
[...] Jednym słowem, wszyscy. Jak masz na to odpowiedzieć? To nie jest pytanie :D powiedz wolna Polska i dalej kręcisz :p ja ich ignoruje :P
PTP Wymiany/Trades
 
Kozak 
Użytkownik


Kręcę od: około X 2009
Ręka: prawa
Posty: 2
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |2 Paź 2010|, o 20:57   

moi koledzy tez kręcą ale tak dla żartu nic na poważnie chyba tylko ja i jeden kolega sie zainteresowalisimy sie tym
Mnie tez sie kolezanka spytała po co ci to nie umiałem ej tego wyłumaczyc
Dzięki temu już umiem
thx
PTP Wymiany/Trades
 
 
Siemik 
Użytkownik


Kręcę od: 5.11.10
Wiek: 27
Posty: 38
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |21 Gru 2010|, o 19:41   

Mnie też się raz spytał kumpel po co mi to ? co mi to daje ?
Wtedy zadałem mu pytanie wchodzisz na facebooka ?
-Tak.
- Po co ? Co ci to daje ?

:)
PTP Wymiany/Trades
 
Mekto 
Użytkownik


Kręcę od: dawna
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 112
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |22 Gru 2010|, o 08:05   

Ja sobie sam zadałem te pytanie i odpowiedzią była po prostu chęć posiadania jakiegoś hobby i myślę że penspinning jest bardzo dobrym hobby (nie trzeba chodzić na treningi ani nic z tych rzeczy).
_________________
Rekordy:
Fingerpass - 50 na minutę
Busty - 4

Pierwszy BakFall - 20:58 (20.11.11) - ''Każdy szanujący się penspinner powinien umieć BakFalla''.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Sting 
Użytkownik


Kręcę od: od kiedy zacząłem
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 51
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |14 Mar 2011|, o 20:35   

Ja mam taki dziwny w sumie problem, bo kręcę od tygodnia z kolegą, ale ja podchodzę do tego z większym zapałem niż on...zawsze jak rozmawiamy to wszystko sprowadza sie do pen spinningu...i kiedys byla taka sytuacja : Powiedziałem, że chcę sobie zrobic Stylish Pirata i Line Style, a on na to, że po co ci teraz...i tak sie nagle wszystkiego nie nauczysz... odpowiedzialem mu na to, że przez to się szybciej nauczę, a on będzie dalej kręcił tym swoim ołówkiem...jakby ktoś to ubrał w lepsze słowa to możnaby zrobic z tego jakieś pytanie ;]

PS. Niezły topic ;]
_________________
Load up on guns and bring your friends.

PTP Wymiany/Trades
 
Marcin18 
Użytkownik

Kręcę od: 03. 08. 2013r.
Ręka: Prawa
Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |4 Sie 2013|, o 16:16   

Dziekii, za przedstawienie tych najprostszych tricków. W YouTube to tylko prafiałem na zaawansowane. Już nauczyłem się Thumbaround Normal, a teraz męcze się z Fingerpass, ale dobrze idzie :D
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl