Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|28 Paź 2009|, o 21:24
Artfit
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |27 Cze 2009|, o 22:28   Artfit

Nie lubię, jak ludzie ściągają z za granicy długopisy, które w Polce osiągają kolosalne ceny, zamiast dobrze poszukać i zrobić coś swojego.

Pewnie kilka osób już natknęło się na te pisaki, ale to ja pierwszy odważyłem się je kupić :) Na pierwszy rzut oka, nie przypominają żadnych znanych pisaków, ale po głębszym zastanowieniu, nazwałbym je polskimi odpowiednikami CT.





Zapakowane są w ładnym pudełku, sprzedawane w paczkach 12, 18 (chyba) 24 i 36. Ceny podane są na stronie pentel.pl. (zapakowane podobnie jak CT)

Jak wyglądają z bliska?

Pisaki wykonane są bardzo dobrze, w końcu to porządna marka: Pentel.

Jak zrobić z tego moda?
Wymyślenie moda z tych pisaków nie było trudne. Zakładamy jeden cap na drugi, dodajemy jakieś gripy, oraz tipy z lżejszych Airfitów i jest gotowy:



Lżejszy tip pasuje idealnie:

Tak wygląda gotowy mod:


Oczywiście, kolorów jest dużo, można kombinować, tak samo jak i z gripami. W powyższym użyłem niestety gripa dr. Gripa, bo raczej ciężko znaleźć tak dobry grip, ale z powodzeniem można zastąpić je sailorami, durkami albo eliteballami. Jak wychodzi w porównaniu do Kt?

Capy są minimalnie dłuższe, ale tip akurat tak nachodzi, że zakrywa tą dłuższą część:
[URL=http://imageshack.com/i/bbnj9aj]





Odległość między capami w KT i w Artficie jest prawie taka sama:
Uploaded with ImageShack.com
Body natomiast jest minimalnie cieńsze.



Jak się tym kręci?
Oczywiście, nieco inaczej. Niemniej jednak, masa kt i masa Artfita jest identyczna. Tylko rozłożenie masy jest nieco inne. KT w capach ma zgrubienia, które dodają mu wagi w środku, w Artficie tego nie ma (co skutkuje masą na zewnątrz). Brak zgrubień, sprawia, że nie przeszkadzają one w kręcenu, jak to czasem zdarza się w KT.

Ktoś na meetingu w Krakowie stwierdził również, że napisy na body Artfita trochę przeszkadzają, bo są "wyryte". Jednak mi osobiście w niczym to nie przeszkadza. (jak zwykle, co osoba, to inna opinia)

Pentel Color Arts, powinny być dostępne w całej Polsce. Być może nie będzie ich w każdym papierniczym, ale w tych lepszych na pewno (no i oczywiście dostępne są na stronie pentel.pl)

Koszt złożenia Artfita waha się pomiędzy 35 a 40 zł, dlatego jest dużo tańszy od moda Ryo.
Jako twórca nie będę tutaj wyrażał swojej opinii na temat moda, może ktoś w przyszłości napisze jakąś konstruktywną krytykę (dobrą albo złą) na temat tego moda.

Polecam :)

Pytania co do moda proszę kierować w temacie, być może ktoś inny będzie miał podobny problem.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
KaplannSJ 
Użytkownik

Kręcę od: 10,09,2011
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 28
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |2 Gru 2011|, o 23:30   

Sprawdzcie sobie tego moda z tipami od FlexGripa... uzylem tych tipow bo narazie nie mam airfitow, tez calkiem przyjemnie sie kreci :)
_________________

I jest PIĘKNIE :D
PTP Wymiany/Trades
 
Keban 
Facepalm Artists


Kręcę od: 14.01.2010
Ręka: mam płetwy...
Wiek: 30
Posty: 437
Skąd: Ciemnogród
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |3 Gru 2011|, o 20:19   

KaplannSJ, z flex grpami jest o wiele lżejszy,Dr gripy na nim brzydko wyglądają,jedynym plusem tego połączenia jest to że dobrze się w capy wkręcają i nic poza tym.
Osobiście nie polecam.
_________________
Waaagh!
"Don't care about others,just spin the way you like"-Fratleym&RomainHXC
PTP Wymiany/Trades
 
 
ziomuch 
Użytkownik

Kręcę od: 01.09.11
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 152
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |27 Sie 2012|, o 18:16   

Mam obecnie tego moda i dla mnie jest w porządku

Ps: Jest troche klocowaty ale można się przyzwyczaić ;D Polecam
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kwazimierz 
Użytkownik

Kręcę od: 20/08/11
Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |4 Gru 2012|, o 20:27   

Jeśli to jest polski odpowiednik KT, który w ogóle mi nie podchodził, to jest to jednocześnie dowód, że Polak potrafi. Rzeczywiście trochę klocowaty, ale jeśli przyzwyczaiłem się do bustera i wytrwałem z nim kilka miesięcy, to tym bardziej powinno wyjść z artfitem. Zostało tylko przystosować się do nowego moda i chyba przy nim pozostanę z "przerwami" na waterfalla i CK-moda. Krótko mówiąc - polecam.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Banan 



Kręcę od: IV 2012
Ręka: Prawa
Wiek: 25
Posty: 389
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |12 Sty 2013|, o 19:37   

Mod bardzo ciekawy, dziś właśnie miałem okazję nim kręcić, naprawdę super :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/c/BananPPP <--- kanał na yt
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl