Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Banan
|12 Sty 2015|, o 21:08
Hybrid Zebra.
Autor Wiadomość
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2009|, o 15:28   Hybrid Zebra.

Hybrid Zebra.








Nikt nie prosił, ale daje tutorial.

Jest to kolejny z moich selfmodów, ale pierwszy tutorial. Tworząc własne długopisy zawsze kieruję się ceną, tutaj trochę zaszalałem, ale mam nadzieje, że cena tego moda nie jest przerażająca. Ten mod jest tani, ładnie wygląda(przynajmniej taką mam nadzieje) i przede wszystkim dobrze się nim kręci.

Długość: 20cm
Waga: ~20g
Koszt części: ~26zł przy użyciu spoko, ~30zł przy użyciu knocktype.
COG=COP

Potrzebne długopisy:

1x Hybrid Gel Grip
1x Hyper Jell (albo Jimnie Rollerball)
1x Zebra Telescopic
1x Uniball Signo knocktype (albo Spoko Mini)
1x Anyball/Profile-s/Shabity-s






Potrzebne części:

1x całe HGG
1x Hyper Jell albo Jimnie Rollerball cap
1x Hyper Jell albo Jimnie Rollerball grip
1x Zebra Telescopic tip
1x Uniball Signo knocktype albo Spoko Mini grip
1x Anyball/Profile-s/Shabity-s grip






Let’s go!

Przygotowujemy części.

Ucinamy clip i wygładzamy, miejsce, gdzie był clip w capie HGG. Odklejamy naklejkę z capa.

Wyjmujemy backpluga z body HGG i wygładzamy wypustkę pomiędzy miejscem gdzie nakręca się tip i gdzie znajduje się grip w HGG.

Urywamy clipa z capa Hyper Jella/Jimnie i wygładzamy miejsce rwania.

Ucinamy kolejno 7mm i 1cm gripa Jimnie/Hyper Jella.

Ucinamy 3 frontowe sekcje z gripa Anyballa.

Wycinamy wzorek w knokctype/spoko.






Front
Wbijamy kombinerkami/młotkiem tip ZT na część gdzie nakręca się tipa w HGG. Zakładamy 7mm gripa Jimnie na body HGG. Następnie wsuwamy gripa HGG.

Na gripa HGG wsuwamy gripa knocktype/spoko. Na przód dajemy anyballa. Warto dać pod grip anyballa(na chudszą część tipa ZT, którą się wkręca w body) dużo taśmy, by nadać mu odpowiedni kształt.








Cap
Wkładamy tipa HGG w capa Jimnie. Można użyć kleju lub mojego sposobu. Ja uciąłem taką część z gripa airfita(chodzi o tą mniejszą):




Następnie wsunąłem ją z tipem HGG w capa, tak by ten kawałek gripa był pomiędzy tipem HGG a capem. Dzięki temu tip trzyma się idealnie w capie, a grip airfita nie jest widoczny.

Następnie wsuwamy wcześniej przygotowanego capa HGG z owiniętym wokół niego insertem do capa. Wymiary inserta to 3cm x 3,5cm.






Body
Wkładamy do body insert. Wymiary inserta to: 8,5 cm x 2cm.

Cieńszą część body (tą, pod którą był backplug) owijamy kilkoma warstwami izolatki i nakładamy na nią 1 cm gripa jimnie.






Zakładamy cap na body i THE END!

Ten mod ma miliardy wariantów kolorystycznych, liczę na waszą pomysłowość. Miłego kręcenia!
_________________

Fingers' Artists
Ostatnio zmieniony przez Precel |5 Wrz 2010|, o 09:39, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |15 Sie 2009|, o 16:25   

Wygląda świetnie i śmiem przypuszczać że może kręcić się równie dobrze ;) Jak mniemam mod jest raczej lekki, jestem ciekaw rozkładu masy...
Zwykle narzekam na wygląd tipa ZT, ale tu pasuje całkiem nieźle ^^
Gdyby ew. zamienić capa jimnie na jimnie classic, to nie byłoby problemu clipa [który, nie oszukujmy się, bywa bardzo uciążliwy].

Całość złożona dość pomysłowo, mod jest estetyczny, niedrogi i w ogóle miód ^^ Jedna z najlepszych "premier" w ostatnim czasie :P
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Freestyle 
Użytkownik


Kręcę od: lewej do prawej ręki :]
Ręka: Prawa/Right
Posty: 337
Skąd: że znowu
Handel: 96,77% (+30, 0, -1)
Wysłany: |16 Sie 2009|, o 22:35   

fajny ; ) mialem tez moda z body hgg i capem zebry, tyle ze laknock grip i signo tip z przodu, a z tylu g1 tip (albo hi tec ) xd Wygląda bardzo ladnie, gripcut tez niczego sobie, tylko ciekaw jestem jak Fuco jak z rozkładem masy, może zloże jak będę miał zt tipa ; )
PTP Wymiany/Trades
 
 
pkpioro 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy się urodziłem
Ręka: lewa
Wiek: 26
Posty: 57
Skąd: Czeladź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |17 Lis 2009|, o 19:09   

modzik wypaśny ale czy nie dało by się dać signo tipa zamiast zebry??zebra może i ciężka ale wygląda jakby była piłowana albo gorzej a signo może mniej waży ale przynajmniej wygląda jako tako a jak będzie za lekki to jakiś grip dołóż na przód od git
PTP Wymiany/Trades
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |26 Lis 2009|, o 12:08   

Mi się podoba.I nie wiem co wy macie do tych tipów z ZT.Dla mnie są ekstra.Mod wykorzustuje tipy ZT a one są rzadko używane dlatego to idzie na plus.Myśle że mod mógłby pójść do oficjalnych tutoriali.Tylko podaj wagę.
PTP Wymiany/Trades
 
Sectienne 
Użytkownik


Ręka: Prawa.
Wiek: 27
Posty: 54
Skąd: Kraków.
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |28 Lis 2009|, o 18:10   

Fajny. Ładnie wygląda i wygląda na to, że nie jest trudny do 'zmodowania'. Może kiedyś się za niego wezmę, jak przekonam się do modów asymetrycznych ;D
_________________
girl in mirror.
PTP Wymiany/Trades
 
 
ola98 
Użytkownik

Kręcę od: 26.09.09
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 133
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |29 Lis 2009|, o 13:08   

a można zamienić ten cap na capa od bk101? u mnie w mieście nie ma tych jimnie ani tych drugich a i tipa czy też można zmienić na jakiś inny jeśli tak na jaki?
Ostatnio zmieniony przez ola98 |29 Lis 2009|, o 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |29 Lis 2009|, o 15:19   

Jak wiadomo cap bk101 jest tej samej długości co cap jimnie, nie wiem jak wagowo, ale oczywiście można je zamienić. Zamiast Zt tipa można nakręcić tipa HGG i na niego przykleić gripmatica, tylko wtedy stracimy ten piękny wygląd frontu pena, pen nie będzie oryginalny i nie wiem co z cogiem ; p

W poniedziałek powinienem uzupełnić informacje o wadze pena.
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
Winotu 
Użytkownik


Kręcę od: 23-09-2010
Ręka: Prawa
Posty: 208
Skąd: Łódź
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |15 Sty 2011|, o 20:03   

Zrobiłem tego moda. Jest on moim ulubionym modem. Kręciłem nim na meecie oraz kręciłem k7 hybrid i mogę powiedzieć, że kręci się nimi podobnie. Moim zdaniem to jest taki tańszy zamiennik k7. Oto zdjęcie:

http://zapodaj.net/31e31e2fec85.jpg.html
_________________
http://osu.ppy.sh/u/winotu
osu!
PTP Wymiany/Trades
 
Kopik 
Użytkownik

Kręcę od: Grudzień, 2010 z mega przerwą w 2011
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 80
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |12 Sie 2012|, o 00:52   

Mod jest ładny i tani. Składam na pewno ;) Wg. mnie to precel powinien być moderem roku.....
PTP Wymiany/Trades
 
pacioziom 
Użytkownik

Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 40
Skąd: Ślask
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |13 Sie 2012|, o 18:46   

Mi się to bardzo podoba, że wszystkie części można na PF kupić
_________________
Za mało kręcę teraz temu się poświecę
http://chomikuj.pl/pacio97
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl