Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
X-Flash v2 by Szymi_2004
Autor Wiadomość
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2012|, o 14:46   X-Flash v2 by Szymi_2004

Witam wszystkich!

Dawno, dawno temu (mniej więcej jakieś... 4 lata temu) penspinner, a mianowicie niejaki iVodka wymyślił pewną ciekawą świecącą modyfikację, którą ochrzcił - X-Flash. Był to wtedy prototyp, który niestety nie doczekał się swojej finalnej wersji (prawdopodobnie z braku czasu iVodki). Przypadkowo wpadłem na trop użytych przez autora świecących długopisów, dlatego też czym prędzej zgromadziłem potrzebne materiały i zacząłem eksperymentować. Poniżej możecie zobaczyć efekt mojej pracy. Pozwoliłem sobie do każdego z użytych materiałów załączyć odnośnik do Pens Factory w celu oszacowania kosztu całości.


Potrzebne materiały:

- 2x Dong-A Shabity-S/Anyball (użyjemy body) // 3,50 zł x 2 = 7 zł
- 2x Dong-A Comssa Computer Sign Pen (użyjemy capów) // 4,80 zł x 2 = 9,60 zł
- 2x Świecące długopisy (użyjemy mechanizmu LED oraz części z mechanizmu klikającego) - do nabycia u mnie w sklepie w cenie 3,50 zł/sztuka // 3,50 zł x 2 = 7 zł
- 1x Uni-Ball Singo (użyjemy wkładu, w zasadzie każdy wkład będzie dobry, byle miał 0,5 cm średnicy wewnątrz) // 5,60 zł x 1 = 5,60 zł
- 2x Zebra Telescopic (użyjemy samych tipów, równie dobrze można użyć tipów z HGG czy Singo, bądź obyć się zupełnie bez nich) // 6,50 zł x 2 = 13 zł
- Odrobina taśmy teflonowej (z racji jej plastyczności) oraz spora ilość taśmy przeźroczystej (bądź jakiejkolwiek innej, wedle uznania)
- Ewentualnie niewielka ilość jakiegoś kleju typu super-glue dla pewniejszego połączenia obydwu body Shabity'ów

Chociaż koszty mogą zniechęcać, naprawdę warto zainwestować te parę groszy więcej względem konkurencji, jest to najwytrzymalsza świecąca modyfikacja jaką miałem przyjemność kręcić (a przechodziłem już przez różne wynalazki). Nie muszę chyba dodawać, że możliwości regulacji, dostosowania pod indywidualne preferencje są OGROMNE :) .


Instrukcja:

1. Samego sposobu rozbierania świecących długopisów nie będę tu opisywał, z racji tego, że jest to banalnie proste (wszystkie elementy są skręcane/wciskane). Interesować nas będą mechanizmy świecące, to te mosiężne tulejki zakończone z jednej strony plastikową zatyczką, a z drugiej diodą LED. Wyjmujemy plastikową zatyczkę po czym szlifujemy jej brzegi, tak aby były gładkie. Na zdjęciu: po lewej zatyczka przed szlifowaniem, po prawej po szlifowaniu.



2. Po wyszlifowaniu zatyczki wkładamy ją spowrotem do tulejki, po czym obklejamy cały mechanizm taśmą przeźroczystą. Wystarczą 3-4 warstwy, ważne żeby po włożeniu mechanizmu do capa siedział w nim pewnie i nie ruszał się on na boki. Wkładamy mechanizm do oporu, powinien wystawać ok. 1 cm.



3. Teraz zajmiemy się wkładem. Przy pomocy kombinerek wyciągamy część odpowiedzialną za pisanie znajdującą się z przodu. Jeżeli w środku znajduje się atrament, pozbywamy się go (do tego celu polecam użyć wody + patyczków higienicznych). Przycinamy wkład na długość ok. 9,2 cm. Następnie przy pomocy taśmy teflonowej obklejamy dłuższą część elementu klikającego (tego z blaszką na spodzie), po czym wciskamy go do jednego z końców wkładu. Upewnijmy się, że siedzi w nim pewnie i nie wypadnie/nie przemieści się. Dla pewności polecam nakleić z wierzchu parę warstw taśmy przeźroczystej pomiędzy wystającą częścią klikającą, a wkładem.





4. Obklejamy wkład kilka razy dookoła, tak aby po wciśnięciu pomiędzy oba body nie ruszał się i zapewniał im pewne połączenie. Dzięki temu rozwiązaniu eliminujemy możliwość połamania się body podczas upadku oraz zyskujemy możliwość regulacji odległości części klikającej do mechanizmu świecącego. Po włożeniu przygotowanego wcześniej wkładu wciskamy drugi element klikający w analogiczny sposób do pierwszego. Dodatkowo dla wzmocnienia konstrukcji zalecam użyć o odrobiny kleju w miejscu łączenia obu body.




5. Nasza konstrukcja jest już gotowa, wystarczy wcisnąć capy wraz z mechanizmami świecącymi po obu stronach i voila! Poniżej zdjęcia gotowej konstrukcji





Dane techniczne:

Długość: 23,3 cm
Waga: 27 g (w opcji, którą widać na zdjęciach)
COP=COG

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodam jeszcze, że modyfikacja (jak i same świecące długopisy) stworzona na potrzeby tego poradnika została wystawiona na licytację na łamach mojego sklepu - tutaj - w niezwykle atrakcyjnej cenie, nie możesz tego przegapić!


Czekam na wasze pytania jak i krytykę dotyczącą modyfikacji.
Szymon
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rude Boy 
Mielonka



Kręcę od: 09.2007
Wiek: 33
Posty: 993
Skąd: Krk
Handel: 100% (+46, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2012|, o 15:58   

To nawet wygląda jakby dało się tym kręcić, co nie jest takie oczywiste przy świecących modyfikacjach. Trochę za długi jak na moje potrzeby, ale zastosowane tutaj diody nie wymagają grubego body, ani capa, które przeszkadzały mi w innych modyfikacjach tego typu.

W jaki sposób się to włącza/wyłącza?
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2012|, o 16:31   

Zapomniałem wspomnieć, sam mechanizm działania jest banalnie prosty. Na plastikowej zatyczce mechanizmu znajdują się styki, które po dotknięciu części klikającej z blaszką zamykają obwód włączając w ten sposób ledy. Całą operację wykonuje się poprzez obrócenie capa z mechanizmem w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej:



Jeżeli chodzi o długość to nie problem, modyfikacja bez tipów będzie miała jakieś jakieś 2 cm długości mniej i straci ok. 5 g na wadze :)
Ostatnio zmieniony przez Szymi_2004 |7 Sie 2012|, o 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kopik 
Użytkownik

Kręcę od: Grudzień, 2010 z mega przerwą w 2011
Ręka: prawa
Wiek: 25
Posty: 80
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |9 Sie 2012|, o 16:26   

Ładnie się prezentuje, jak dla mnie długość prawidłowa. mógł byś jeszcze napisać w jaki sposób ładnie i łatwo przetnę body od anybala? (bo kątówką nie będę próbował)
PTP Wymiany/Trades
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |10 Sie 2012|, o 12:23   

Ja ciąłem zwykłą piłką modelarską, następnie trochę szlifowałem wodnym papierem ściernym tak żeby powierzchnia była podatna na klejenie (polecam zacząć od grubości 100 i stopniowo zmniejszać grubość). Tak jak wspominałem w poradniku, warto dodatkowo kapnąć kropelkę albo dwie kleju w miejsce złączenia obu części body.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl