Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|21 Cze 2009|, o 20:03
Comssa Retractable
Autor Wiadomość
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 16:31   Comssa Retractable

Witam w tutorialu do Comssy Retractable !

To już 12 tutorial mojego autorstwa, K4S

Zdecydowałem zrobić ten mod po tym jak mój retractable flex MX rozpowszechnił się. To już mój drugi mod comssy.

Zauważyłem, że istnieje już wiele wersji retractable comssy, ale moją składało mi się tak łatwo i przyjemnie, że jest warta zrobienia tutoriala, aby dać ludziom więcej opcji. Ogółem, nie wiele jest zmienione względem oryginalnej metallic comssy. Jeżeli złożysz ją poprawnie to tylna część nie powinna wcale klekotać podczas kręcenia.


(Nie ponoszę odpowiedzialności, jeżeli jesteś nieostrożny i podczas modowania pozbawisz się oka/palców/ręki. Pamiętaj, nie możesz kręcić długopisem bez palców.)


Podstawowe informacje:
-19.9cm
-COG jest przesunięty o 0.2cm względem COP, w stronę przodu pena (przód jest minimalnie cięższy)
-Trochę cięższy od metallic comssy
-Dwustronny
-Piszący (klikany)
-Kosz całkowity wynosi około 10$ (zależy od tego jakich gripów użyjesz i gdzie kupisz długopisy)
-Nie klekocze, jeśli złożona poprawnie

Zaczynajmy więc...

1.

http://i246.photobucket.c...lecomssa001.jpg

Potrzebne długopisy:
1x comssa (z dwoma capami)
1x rsvp (wkład) *może być z bk77 - przyp. tłumacza
2x HGG (2 metalowe tipy i 1 tylna zatyczka)
1x Zebra F-301 *(niesprawdzone) może być Bic Clic pen - przyp. tłumacza
Gripy wybrane przez Ciebie (gripy anyball/profile zostały użyte w tutorialu; nie widać na obrazku)

2.

http://i246.photobucket.c...acFlexMX002.jpg

Rozłóż długopis F-301. Owiń gumkę wokół body dla lepszego chwytu (chodzi o to, żeby łatwiej było wyciągnąć mechanizm - przyp. tłumacza). Przytrzymaj metalowe body i wyciągnij klikający mechanizm.
***Pomoc: Podczas wyciągania metalowej tuby okręć mechanizm klikający, a ten wyjdzie łatwiej.

Tego potrzebujesz z długopisu F-301:


3.



Usuń dwie białe plastikowe części zanim zaczniesz ciąć body mechanizmu!!! (na obrazku widać, że plastikowe części są wciąż w środku, ponieważ byłem zbyt leniwy, aby rozkładać to wszystko.)

Potnij mechanizm F-301 nawiązując do wymiarów zawartych na obrazku. Potrzebujesz sekcji "2.0cm", więc obetnij 1.6cm z tyłu mechanizmu i 2.9cm z przodu.

4.



Napis 1: Owiń cienką warstwę taśmy tutaj. Zmniejszy to poziom "klekotów" w tylnej części podczas kręcenia.
Napis 2: Zostaw około 0.4cm wolne od taśmy. Dodasz ją w następnym kroku.

5.



Napis: Wciśnij tip HGG na tylną zatyczkę HGG. NIE potrzebujesz przycinać tylnej zatyczki. Tip jest umieszczony poprawnie kiedy wystaje około 0.8cm tylnej zatyczki.

6.



Napis: NAJPIERW włóż całą białą plastikową część ! Owiń taśmą sekcje, którą wcześniej zostawiłeś nieoklejoną. Owiń tyle, aby tylna zatyczka HGG weszła na nią.

Upewnij się aby włożyć biały plastikowy element ( z punktu 4 ) NAJPIERW przed dodaniem taśmy na 0.4cm sekcje.

Tak wygląda złożona część. Pamiętaj o włożeniu drugiego małego plastikowego elementu spowrotem do mechanizmu!

7.



Wyczyść comsse (usuń wkład, tylną zatyczkę, element piszący). Utnij tip tak jak na obrazku i użyj wiertła aby minimalnie poszerzyć otwór, tak aby wkład rsvp mógł przejść nienaruszony.

8.



Kompletnie "wywierć/wyczyść" jeden z capów comssy (tak jak widać po prawej stronie). Zrób dziurkę w drugim capie comssy, tak aby wkład rsvp mógł przejść przez nią, ale tak aby można było nakręcić HGG tip. (tak jak widać po lewej)

Po zmodowaniu capów comssy, nakręć tip HGG na cap z małym otworem i dodaj gripy.

9.



Napis 1 (od góry): Cały wkład RSVP
Napis 2 (obok napisu 1): Dodatkowy opróżniony wkład RSVP [1.7cm]
2 Napisy poniżej wkładu: (taśma) (taśma)
Napis 3 (ten z *): *Kiedy obcinasz sekcje "1.7cm", obetnij więcej niż 1.7cm ( zalecam około 2.5cm). Dzięki temu będziesz mógł dopasować mod do perfekcji, ponieważ 1.7cm może być za mało, jeżeli zrobiłeś coś innego ode mnie.

Sprężyna pochodzi z F-301.

10.



Wsadź złożony wkład do body comssy, następnie wciśnij mechanizm F-301 w tył comssy. Powinien wejść na swoje miejsce.

Tak to wygląda złożone

Potem nałóż capy comssa na obie części body...


Efekt Końcowy!



Problemy i Pytania :

P: Czy wiertarka jest potrzebna do zrobienia tego moda?
O: Nie, użyłem noża xacto (ostry nożyk, skalpel - przyp. tłumacza)

P: Jak zrobiłeś otwór/wyczyściłeś cap comssy?
O: Użyłem wierteł. Uważaj, dobre wiertła są o wiele ostrzejsze niż myślisz...

P: Czy zamiast pustego wkładu rsvp do przedłużenia wkładu (punkt 9) mogę użyć wykałaczki?
O: Tak.

P: Eee, COG nie jest dokładnie na środku pena
O: COG jest około 2mm bliżej przodu pena, nawet nie zauważysz podczas kręcenia.

P: Czy nie mógłbym po prostu dodać troszkę więcej gripa na końcu aby COG=COP?
O: Tak, dodatkowy pasek gripa prawdopodobnie wyważy pena.

P: Czy muszę użyć tipa HGG?
O: Tak, ponieważ tipy muszą zostać wkręcone na/do capów comssy. Również 1 tip musi gładko przechodzić przez wyczyszczony cap comssy, a naprawdę niewiele tipów ma odpowiedni do tego rozmiar.

P: Mod klekocze kiedy nim kręcę T_T
A: Czy dodałeś odpowiednio dużo taśmy na plastikową część "klikacza" (z punktu 4)? Musisz jedynie dodać trochę taśmy, tak aby mógł wciąż przejść przez otwór a zarazem tyle aby zminimalizować klekotanie.

P: Gdzie dostałeś peny do tego moda?
O: *Tu zastąpię tekst tak aby był odpowiedni dla PL tutoriala. : Zebra F-301 jest prawdopodobnie niedostępna w Polsce, jednak można zrobić ten mod używając długopisów klikających BIC (podobnie, ponieważ mają bardzo zbliżone mechanizmy klikające). HGG i RSVP można zamówić na stronie Pentel. Comsse można zamówić na stronie penwish.com lub kupić od któregoś z użytkowników forum.

P: Mała biała część z tyłu mechanizmu klikającego ciągle wypada
O: Tak, po tym jak obciąłeś mechanizm F-301, małe klapki które trzymały ten biały element zostały wyjęte, więc biały element łatwo wypada. Po prostu złóż wszystko poprawnie, a nie powinieneś się niczym martwić. Uważaj, żeby nie zgubić tego elementu ._.

P: Nie mogę włożyć mechanizmy F-301 do tyłu comssy T_T
O: Przypakuj trochę i spróbuj jeszcze raz ._.

P: Podążałem za twoim tutorialem dokładnie, ale to nie działa
O: Nawet jeżeli myślałeś, że zrobiłeś wszystko dokładnie tak samo, to składanie moda przez Ciebie mogło zmienić kilka rzeczy, więc może nie do końca pasować tak jak u mnie. Mod jest na tyle łatwy w złożeniu, że prawdopodobnie sam odkryjesz co jest nie tak.

P: Mechanizm nie klika
O: Prawdopodobnie wkład jest za długi

Autor moda : K4S
Tłumaczenie : Vodka

Ostatnio zmieniony przez Veyner |22 Cze 2009|, o 02:21, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Norek 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 30
Posty: 239
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |1 Lip 2008|, o 16:43   

Dobra robota Vodka :) muszę skołować części i bd brał sie do roboty :P .Akurat na lekcji będzie spoko mogę kręcić i pisać :D
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
pruCe 
TSG


Kręcę od: ~kwiecień 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 296
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+11, 0, 0)
Wysłany: |2 Lip 2008|, o 06:46   

Wielkie dzięki napewno go sobie złoże tylko kupie części :wink:
Ostatnio zmieniony przez pruCe |3 Lip 2008|, o 06:54, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Aroziom 
Użytkownik


Kręcę od: luty 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 74
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+90, 0, 0)
Wysłany: |2 Lip 2008|, o 09:47   

Według tego tutorialu - KILK!mechanizm klikający z zebry można zamienić bardzo powszechnym Super Gripem Pilota. Ja swoją comssę retractable oparłem właśnie na takim mechanizmie :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
iVodka 
Użytkownik

Kręcę od: 10.10.2007
Wiek: 31
Posty: 300
Skąd: Z Photoshop'a
Handel: 100% (+39, 0, 0)
Wysłany: |2 Lip 2008|, o 10:51   

Hmm... Aroziom ma racje. Pomyślę nad wykorzystaniem tego mechanizmu w retr. Namae v3 :wink:
PTP Wymiany/Trades
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |22 Kwi 2009|, o 12:38   

Złożyłem metodą od Arozioma z tego niemieckiego forum. Powiem tylko, że trudno było tego supergripa spreparować i capa comssy wyczyścić, a poza tym super.
Mechanizm chodzi jak należy, waga niewiele zmieniona, ale czuć, że lepiej rozłożona (jak dla mnie) i ogólnie fajny. Do szkoły super. ;) 10/10 za tutorial ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Boko 
Użytkownik


Kręcę od: 03-03-2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 499
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+74, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2009|, o 09:32   

Dobry mod, mam go. Najlepsze jest to, że kręci się nią prawie jak zwykłą Comssą. O dziwo nic tu nie stuka, ani klekocze! Jedyne co mnie denerwowało to to, że przy upadkach clicker F-301 wypadał. Zaradziłem temu niestety przyklejająć to, ale jest dobrze :D K4S +1 ^^
PTP Wymiany/Trades
 
floostar 
Użytkownik


Kręcę od: 15 listopad 2009
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra
Handel: 95% (+19, 0, -1)
Wysłany: |24 Maj 2010|, o 20:24   

Miałem to samo co wyżej... Pozdr Boko ! ;>
PTP Wymiany/Trades
 
 
fecik 
Użytkownik


Kręcę od: Marzec 2010 r
Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 11
Skąd: Tarnowiec
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |15 Gru 2010|, o 16:04   

mod jest niezbyt ciekawy kręciłem i jest niewygodny
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
zielas 
Użytkownik


Kręcę od: wczoraj
Ręka: oburącz
Wiek: 27
Posty: 23
Skąd: ni stąd ni zowąd
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |31 Mar 2012|, o 13:25   

na pewno wypróbuję jak tylko skołuję części... :]
wygląda bardzo ciekawie!
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl