Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MadEye
|7 Wrz 2009|, o 21:56
Poradnik dla początkujących kupujących
Autor Wiadomość
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |14 Gru 2007|, o 16:51   Poradnik dla początkujących kupujących

Przybyło nowych, początkujących i średniozaawansowanych, a przy okazji jest organizowane zamówienie z Penwisha.
W kilku zdaniach postaram się wyjaśnić początkującym, co warto kupić, czego nie warto.
Uwaga : to są tylko i wyłącznie moje poglądy, czytacie na własną odpowiedzialność, nie musicie się do tego stosować.

1. RSVP (MX - najpopularniejszy mod) kręci się niezwykle trudno. Nie polecam początkującym.
2. Nie opłaca się kupować gotowych modów, które kosztują po 6-7$. Lepiej kupić części składowe (RSVP+hgg) za jakieś 3-4$. Modowanie MXa nie jest trudne, wszystko znajdziesz na forum.
3. Ballsign - wygląda ładnie, kręci się nim bardzo trudno, nie dla początkujących.
4. Dr. KT - jeden z najłatwiejszych penów, dobry do nauki, dobry dla wszystkich. Drogi. Przed zakupem zastanów się, czy naprawdę jesteś gotowy wydać kilkadziesiąt zł na długopis (szczególnie, jeśli za tydzień się zniechęcisz).
5. Comssa - zdecydowanie polecam. Dla wszystkich. Cena - bardzo tanio. Kupujesz comssę z dwoma capami (koło 1$), kupujesz jakieś gripy (anyballe pasują), możesz w Polsce albo na Penwishu kupić HGG i z nich wziąć tipy. Nie opłaca się kupować zmodowanych comssa, są dużo droższe.


Dlaczego nie kupować niektórych penów :
Nie od dziś wiadomo, że im coś lżejsze, krótsze, mało wyważone, tym trudniej się kręci.
Ballsign - długość ok, wyważony ok, bardzo lekki.
RSVP MX - długość styknie, wyważony fatalnie, waga lekka.
Dr. KT - długość git, wyważony jest, waga ok. Drogi. Trochę klocowaty.
Comssa - długość ok, wyważony, wagę można bardzo modyfikować (gripy, tipy, bez gripów, bez tipów).

Powyższe informacje wcale nie mówią, że np MX to zły pen. MX to bardzo dobry pen, jednak dla zaawansowanych. Kręcenie nim wymaga wyćwiczenia, przyzwyczajeń, opanowania tricków itp.

Macie czas do chyba 2 stycznia, nie spieszcie się, przemyślcie zakup, nikt was nie ponagla, towaru nie zabraknie.

Tu nie trzeba nic komentować, tylko przeczytać i ewentualnie grzecznie o coś zapytać.
Ostatnio zmieniony przez Rarka |14 Gru 2007|, o 17:22, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |28 Gru 2007|, o 18:41   

Ostatnie zdanie w sumie popieram jak najbardziej, nie radzę zaczynać czymś ciężkim, bo później na prawdę trudno przełożyć się na coś lekkiego. Kręcenie czymś lekkim wymaga w sumie większego skilla raczej, dlatego też Kruk ma rację moim zdaniem.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Poohatek 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawy rąk xD
Wiek: 31
Posty: 339
Skąd: Okolice Gdańska
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |29 Gru 2007|, o 15:39   

Ja moją osobą również popieram wyżej obecnego FeniX'a oraz obecnego na poprzedniej stronie Kruk'a, że ciężkimi penami kręci się ... ciężej i znacznie upośledza to zdolności . Spróbujcie sobie pokręcić kijem takim większym, a potem spróbować odwzorować to samo combo od razu na zwykłym długopisie .
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mapetus 
Użytkownik

Kręcę od: 13.XII.2007
Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 109
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2008|, o 16:12   

Tzn ze co, ze newbies powinni zaczynac np od Ballsigna? W sumie najlzejszy- wymaga najwiekszego skilla :P zrobic nim cos to jest ciezko :P . Wiec czy newbie zaczynajacy od Ballsigna, choc dlugo bedzie uczyl sie trickow lepiej je wycwiczy i przy przerzuceniu sie na cos ciezszego bedzie lepszy ? Ta mysl wlasnie gryzie mnei od wczoraj, bo zrobilem sobie Ballsigna i zastanawiam sie czy go odlozyc, czy krecic ( krece od 7 tyg ).
PTP Wymiany/Trades
 
Geno
Użytkownik


Kręcę od: 30.11.06
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 326
Skąd: Legionowo
Handel: 92,31% (+12, 0, -1)
Wysłany: |30 Sty 2008|, o 16:27   

heh... kręć tym czym Ci wygodnie. Poprostu jak Ci sie nim fajnie kręci to nim kręć. Ja na początku kręciłem BK 77 potem niestety klejem:) teraz (od kilku dni) kręce tylko KT i czasami Bazn modem:)
_________________
ciach
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maciek 
Użytkownik


Kręcę od: '06
Wiek: 32
Posty: 109
Skąd: Radom
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2008|, o 16:59   

"Mapetus" napisał/a:
Tzn ze co, ze newbies powinni zaczynac np od Ballsigna? W sumie najlzejszy- wymaga najwiekszego skilla :P zrobic nim cos to jest ciezko :P . Wiec czy newbie zaczynajacy od Ballsigna, choc dlugo bedzie uczyl sie trickow lepiej je wycwiczy i przy przerzuceniu sie na cos ciezszego bedzie lepszy ?
"Poohatek" napisał/a:
ciężkimi penami kręci się ... ciężej i znacznie upośledza to zdolności
IMO nie powinno się zaczynać tylko od lekkich penów. Cięższy pen upośledza zdolności ale można coś więcej wyciągnąć z takiej kombinacji, że najpierw uczysz się cięższym, żeby "pojąć" ten trick, a potem ćwiczysz na lekkim.
Można sobie sprawić coś cięższego w parze z np. Ballsignem. Ja zaczynałem od kimbar's pencil + klej i dobrze mi było, jak się nauczyłem na kleju, żeby potem wyćwiczyć go na ołówku.

"Mapetus" napisał/a:
Ta mysl wlasnie gryzie mnei od wczoraj, bo zrobilem sobie Ballsigna i zastanawiam sie czy go odlozyc, czy krecic ( krece od 7 tyg ).
nie odkładaj. to co nauczysz się na lekkim wyjdzie ci na cięższym.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Zaliwaja 
Użytkownik


Kręcę od: 31.10.2006
Ręka: [Prawa]
Wiek: 32
Posty: 1239
Skąd: Legionowo
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |30 Sty 2008|, o 17:40   

Zaczynać można czymkolwiek, przestawienie się na co innego nie jest trudne i długie, w max. 1.5 tygodnia przyzwyczaimy się co każdego pena. Co do najlepszego pena dla początkującego.. każdy woli inny, ale na początek napewno dobra jest comssa, ani za lekka, ani za ciężka, środek ciężkości=środek pena. Myślę, że nie warto kontynuować dyskusje o tym czy zaczynać od ciężkiego pena czy od lekkiego, ponieważ każdy ma swoje zdanie i zapewne nie dojdziemy do consensusu.
_________________
Nie zajmuję się Listą wymian, nie pisać w tej sprawie.
PTP Wymiany/Trades
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |20 Kwi 2008|, o 08:20   

Ja kręce klejem z gripami ktory jest ciezki ( jak bardzo to chyba kazdy wie kto mial kleja ) jak myslicie czy bede musail się przerzucac na jakis inny pen jak bede lepiej krecil czy mozna krecic klejem lepsze tricki tzn. czy budowa, waga czy cos kleju przeszkadza w lepszych trikach ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Bieras 
Użytkownik


Ręka: nie mam rąk
Wiek: 29
Posty: 231
Skąd: Białystok
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2008|, o 08:39   

Klej jest cięzki a jak będziesz chciał się przerzucić na lekkiego pena to będzie ci się cięzko kręcilo i niektóre triki mogą ci nie wychodzić.
_________________
last.fm
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |20 Kwi 2008|, o 09:57   

a jesli bede chcial pozostac przy kleju to klejem mozna wszystkie triki robic czy przy jakis przeszkadza np jego dlugosc lub waga ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Bieras 
Użytkownik


Ręka: nie mam rąk
Wiek: 29
Posty: 231
Skąd: Białystok
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |20 Kwi 2008|, o 09:59   

A jaka jest waga i dlugość kleju którym kręcisz?
_________________
last.fm
PTP Wymiany/Trades
 
 
sp3cu 
Użytkownik

Kręcę od: 4500 P.N.E
Ręka: lewa noga
Wiek: 30
Posty: 448
Skąd: Polanica Zdrój
Handel: 98,86% (+87, 0, -1)
Wysłany: |20 Kwi 2008|, o 10:02   

waga nie wiem dokladnie ale miedzy 20-30 g bo nie mam gdzie zwarzyc dokladnie a dlugosc 20 cm dokladnie
PTP Wymiany/Trades
 
 
KUBO 
Użytkownik

Posty: 1
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |25 Maj 2008|, o 10:37   

A gdzie moglbym jeszcze kupic dlugopisy do penspinningu??
PTP Wymiany/Trades
 
Eddie 
Użytkownik

Kręcę od: 28.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Poznań
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |25 Maj 2008|, o 10:43   

popatrz w papierniczym
marketach typu carfour(nie wiem jak sie pisze) tesco makro
wszystkie takie sklepy do sprawdzenia
ja np wczoraj w tesco znalazlem opakowanie HGG za 15zl ale to dla ciekawych ^^
PTP Wymiany/Trades
 
 
Czesio 
Użytkownik


Kręcę od: 18/06/2008
Ręka: [Prawa]/[Right]
Wiek: 29
Posty: 345
Skąd: Warszawa, Ursynów
Handel: 98,82% (+84, 0, -1)
Wysłany: |20 Cze 2008|, o 17:20   

Mam pytanie. Czy moglby ktos pokazac jak kazdy ten ten wyglada. Najbardiej mnie interesuje wyglad DR.K(chyba jakos tak) :D Pozdro
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rarka 



Kręcę od: IX 2006
Ręka: 1p2h
Wiek: 32
Posty: 2943
Skąd: Kraków/Opole
Handel: 100% (+53, 0, 0)
Wysłany: |20 Cze 2008|, o 17:22   

Zdjęcia są na PSPedii i penwishu do samodzielnego znalezienia.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl