Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Fluo Mod
Autor Wiadomość
Mataus 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: Ostrowiec Św
Handel: 66,67% (+2, 0, -1)
Wysłany: |9 Sie 2011|, o 12:55   Fluo Mod

Witam.Jako że nie znalazłem żadnego moda na tym forum o takiej zdolności-mówię tu modzie który świeci,postanowiłem takiego wykonać.Po szybkim wypadzie do sklepu papierniczego i wędkarskiego,zabrałem się do pracy.Nie miałem wcześniej ustalonego planu działania,wiec wszystkie pomysły przychodziły mi w czasie budowy.

Mod nie został stworzony w zamyśle aby stał się popularny wśród penspinnerów,ani nie był wykorzystywany jako mod głównego użytku,lecz po to aby urozmaicić naszą kolekcję długopisów,oraz dawać świetne efekty w czasie niedostatku światła.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć i wykonanie,ale nie miałem aparatu,a wszystko wykonywane było na szybko.

Będzie nam potrzebne:
-2xPentel Super Pirat/Sheriff
-Paczka świetlików(pałeczek fluorescencyjnych)
dostępne są w każdym w wędkarskim.
-2xZebra Airfit
-taśma



Dane:
-Nazwa:Fluo Mod
-Długość:20,5 cm
-Waga:tu niestety nie podam dokładnej wagi,ale
waży on na tyle aby zadowolić osoby które wolą
cięższe mody.

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY WYRZĄDZONE W WYNIKU NIEPRAWIDŁOWEJ PRACY.

A wiec,do dzieła.

Pierwszym krokiem będzie zmazanie nadruku na Super Piracie,możemy to zrobić zmazywaczem do paznokci,lub rozpuszczalnikiem.Po czym za pomocą np.żyletki
odcinamy część piszącą,z jednej jak i z drugiej strony.Cięcie dokonujemy przy samym body.



Teraz należy pozbyć się wkładów.Przed dokonaniem właściwej czynności należy wypłukać całą zawartość wkładu.Należy temu poświecić chwilę,ponieważ atramentu jest tam całkiem sporo.
Teraz będzie nam potrzebny śrubokręt.Wypychamy zawartość z obudowy,wkładając śrubokręt od strony tego niebieskiego zakończenia.Trzeba użyć do tego trochę siły.Gdy naszym oczom
ukaże się biały wkład należy go wyciągnąć za pomocą kombinerek.To samo robimy z wkładnem niebieskim.








A oto zawartość paczki z wędkarskiego.




Przeźroczystą rurkę przecinamy na połowę.




Po czym jedną wsuwany na świetlika.Będzie ona przytrzymywać na miejscu świetlika włożonego w body.To samo robimy z drugim




Teraz nawijamy trochę taśmy przeźroczystej na dłuższą część świetlika.
Ilość tej taśmy musimy dobrać samodzielnie.Robiimy to na obydwu świetlikach.Po wykonaniu tego kroku nawijamy na JEDNYM świetliku na tej rurce którą wcześniej założyliśmy.Tej taśmy ma być niewiele,ponieważ bez niej gdybyśmy włożyli tego świetlika w body od strony białej nie trzymał by się on zbyt dobrze.Na drugim świetliku nie nawijamy już tej taśmy na tą rurkę ponieważ będziemy go wkładać w body od strony niebieskiej.




Teraz należy wcisnąć tą dłuższą część świetlika w zatyczkę.Tutaj możemy poeksperymentować z ilością taśmy,ale pamiętajmy!Nie nawijajmy jej zbyt dużo ponieważ jasność świetlika będzie mniejsza.Jeszcze jedno,ta rurka przeźroczysta najlepiej będzie gdy jej krawędź będzie mniejwiecej na równi z krawędzią zatyczki.



Przyszła pora na zamontowanie wcześniej przygotowanych świetlików z zatyczkami.
Bierzemy ten zestawik(świetlik z zatyczką) na którym wcześniej nawijaliśmy taśmę na tą rureczkę przeźroczystą.Wtykamy ten zestawik do obudowy od strony BIAŁEGO zakończenia.
Tutaj możemy poeksperymentowac z ilością taśmy na rurce.To samo robimy z drugim zestawikiem na którym nie nawijaliśmy na rurkę taśmy.Dodam że krawędź rurek wcześniej założonych powinna mniejwiecej być na równi z krawędzią zatyczki.



Ucinamy gripy na pożądaną długość nadładamy je,zostawiając kawałek poza zatyczką.



Wkładamy tipy w gripy.


I oto naszym oczom ukazuje się świecący mod.




Aby ujarzmić jego niezwykle tajemniczą moc :) ,musimy zdjąć zatyczki ,tak aby świetliki zostały w korpusie



Po czym naginamy delikatnie tego świetlika praktycznie przy samym korpusie,robimy to w taki sposób jak byśmy chcieli go złamać,lecz robimy do delikatnie,ta przeźroczysta rureczka w środku powinna pęknąć.Dodam że trzeba przy tym uważać aby świetlik naprawde nie pękł ponieważ możemy ta zawartości dostać w oczy.Na opakowaniu jest napisane że nie jest to toksyczne i w razie kontaktu z oczami należy je tylko przemyć,ale lepiej uwazać.I ukazuje sie nam to :



Teraz bierzemy pena w ręce ustwaiamy w pozycji pionowej trzymamy jakieś 30 sec do minuty ,odwracamy i tak kilak razy kilak razy .Robimy to dlatego,aby zawartość dobrze się wymieszała.Zakładamy zatyczki.
Moc tegoż pena została ujarzmiona,GRATULUĘ. :)

A oto efekt.Jakoś na zdjęciach to dziwnie wyszło,z jednej strony za mocno świeci a z drugiej za jasno-taki urok aparatów w telefonach :D






Dziękuję za uwagę.Dodam że taki świetlik świeci ponad 12 godzin.
PTP Wymiany/Trades
 
 
MPLQ 
Użytkownik

Kręcę od: 2011
Ręka: Prawa/Right
Posty: 24
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |9 Sie 2011|, o 13:58   

http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=5994


http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=3930


Szukajcie a znajdziecie
_________________
Poniższe stwierdzenie jest fałszywe.
Powyższe prawdziwe.
Ostatnio zmieniony przez MPLQ |9 Sie 2011|, o 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Mataus 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: Ostrowiec Św
Handel: 66,67% (+2, 0, -1)
Wysłany: |9 Sie 2011|, o 14:04   

Dzięki.Widocznie przegapiłem te tematy.Trochę się różni od pozostałych :)
PTP Wymiany/Trades
 
 
player_X 
Użytkownik


Kręcę od: 2008
Posty: 229
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |9 Sie 2011|, o 16:19   

MPLQ, z tym, że te mody do których Ty dałeś linki są "takie same tylko inne". W modzie Matausa jest użyte niewiele części, ładnie to wszystko pasuje i IMO to jeden z lepszych świecących modów.
_________________
KLIKNIJ TUTAJ ⇩


MÓJ KANAŁ YOUTUBE
PTP Wymiany/Trades
 
kamilkaze21 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawica
Wiek: 32
Posty: 154
Skąd: jestem?
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |9 Sie 2011|, o 18:31   

Mataus, bardzo fajny mod. Ciesze się że ktoś korzysta z moich pomysłów (przynajmniej częściowo). U mnie dużego plusa masz bo mod jest pomysłowy i na pewno dobrze się kręci. Keep modding baby
_________________




PTP Wymiany/Trades
 
 
karolek 
Użytkownik

Wiek: 27
Posty: 235
Skąd: Częstochowa.
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |11 Sie 2011|, o 16:31   

"kamilkaze21" napisał/a:
U mnie dużego plusa masz bo mod jest pomysłowy i na pewno dobrze się kręci.


Dokładnie i jeżeli mówisz że robiłeś go na tzw. 'spontana', to jestem pełen podziwu.

Jeżeli będę miał części, na pewno postaram się go złożyć, chociaż będę miał problem z Dr.Gripem, ale mniejsza z tym, ważne że mod miażdży wśród modów świecących ;D

Jeżeli jest to twój pierwszy tut opublikowany na forum, to naprawdę propsy.
_________________
"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo''
Pidżama

PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl