Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Extended BeeMod
Autor Wiadomość
Buła 
Mistrz Polski 2014


Kręcę od: 20.05.2010
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 613
Skąd: Buk, WLKP
Handel: 100% (+21, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2011|, o 13:53   Extended BeeMod

Wstęp:
Przedstawiam wam najnowszą wersję BeeMod'a, czyli modyfikację przypominającą z wyglądu pszczołę. Pracowałem nad nim długo. Pen przeszedł wiele zmian wyglądu od czasu pierwszego projektu, ale efekt onieśmielił nawet mnie. Pewnie nie każdy przepada za tego typu modami, ale najważniejsza jest dla mnie satysfakcja jaką czerpię, gdy mogę kręcić własnym, pierwszym naprawdę fajnym modem :)

Dane:
Typ: SingleCapped
Długość: 20,4 cm
Waga: około 18 g
CoG=CoP
Cena: około 40 PLN
Wygląd i efekty specjalne: na najwyższym poziomie

Potrzebne długopisy:
1x Spoko Mini
1x Pilot G3
2x Pilot G2
1x Pilot G1
1x Pentel HGG
3x Pentel BK77/Pentel HGG
2x Starpak (G2 sub)



Potrzebne części:


Jak uciąć gripy:

Potrzebujemy o-ringa z G2, dwa podwójne "paski" z G2. Jeden grip musi mieć 6 segmentów, kolejny 7, no i zostaje nam jeszcze jeden cały grip G2. (Do "pasków" i o-ringów możemy użyć gripa z sub G2 od Starpak'a). Ze Spoko Mini potrzebnych nam będzie 9 o-ringów i jeden paseczek o szerokości 6mm. No i jeszcze 8 oringów z suba Pilota G2.



Tutorial:

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest przecięcie gripa od HGG na dwie części. Część znajdująca się przy tipie musi mieć długość 1,4 cm.


Zdejmujemy obie części gripa, a tą krótszą część kładziemy odwrotną stroną na body tak jak na zdjęciu:


Zakładamy tipa HGG, tak jak znajduje się on w pierwotnej wersji długopisu, a następnie owinąwszy go taśmą teflon, nakręcamy na niego drugiego tipa HGG.




Następnie zakładamy fragment gripa od G2, tudzież suba. To ten fragment, który powinien mieć 7 segmentów(na zdj, jest 6, wiem mój błąd)


Przejdźmy teraz do przygotowania capa. Przetnij wzdłuż pozostałą część gripa z HGG, zwiń ją, a następnie nałóż tipa z G1 i dwa tipy od BK77 (lub HGG) w kolejności jaką widzisz. Możesz także obkleić je delikatnie taśmą klejącą, będą się lepiej trzymać siebie i gładko wejdą do rurki z suba G2. Rurka z body suba G2 powinna mieć długość 4cm. Kładziemy do niej gripa z HGG połączonego z tipami, od strony przeciwnej niż znajduje się gwint (nowe zdjęcie, dlatego może to kolidować z kolejnym krokiem):


Kolejnym krokiem jest połączenie tej przygotowanej rurki z body HGG. Użyj kleju("Kropelkę" polecam) w miejscu zaznaczonym strzałką, aby skleić te dwie części ze sobą:


Skoro jesteśmy już tak daleko, to wypadałoby teraz nakleić outsert na body HGG i nałożyć gripa z G2 na front body HGG:


Teraz na rurkę na którą zaraz nałożymy capa kładziemy insert, a następnie delikatnie nakładamy na nią capa z G3. Powinien wejść najdalej jak się da, tak, żeby pen miał długość 20,4 cm. Wygląda to mniej więcej tak (również jedno nowe zdjęcie):




W tym momencie na gripy z G2 nakładamy na przemian po 8 o-ringów z gripa spoko mini i suba pilota G2:


Przed capa, a na końcu body HGG nałóż o-ring z G2, aby przysłonił ewentualny insert z capa i dodał penowi troszkę uroku ;)
Na capa nakładamy gripy w kolejności: 2 segmenty G2 > o-ring spoko mini >o-ring G2 > 6 segmentów z G2 i na ten największy kawałek gripa jeszcze 6mm paska ze spoko mini. Wygląda to tak:


W ten oto sposób dotarłeś do końca i złożyłeś sobie Pszczółkę. Efekt:



PS. Wiem, nie potrafiłem ładnie ciąć gripów, co psuje cały efekt :)

Aha, i tu jest jeszcze obrazeczek. Outsert to całość, insert to fragment tego obrazka o wymiarach 33mm na 33mm
_________________
Moja magia: www.michaelallen.pl
PenSpinning: http://www.youtube.com/c/michalbula
Ostatnio zmieniony przez Buła |13 Sty 2015|, o 01:36, w całości zmieniany 12 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |16 Lip 2011|, o 16:02   

moj insert zrobiony dwa lata temu! :D
Ostatnio zmieniony przez Hut |16 Lip 2011|, o 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Peerph 
Easy Team

Kręcę od: Styczen 2011
Ręka: Prawa :PP
Wiek: 29
Posty: 76
Skąd: mam wiedziec ?
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |16 Lip 2011|, o 18:33   

No wyglada spoko :P Ale u mnie w papierniczym juz nie ma spokosow :P Mozesz mi powiedziec gdzie moge kupic ? na pensfactory nie ma zoltych :( i na allegro tez ni ma :/
PTP Wymiany/Trades
 
 
Alexio 
Użytkownik


Kręcę od: 13.01.2010
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 26
Posty: 209
Skąd: Dębica
Handel: 100% (+36, 0, 0)
Wysłany: |17 Lip 2011|, o 18:15   

Jeśli cog jest o 5mm od copa w stronę capa, to zamiast paskować spokosa to wytnij w nim gripcut ala honeycomb, a inserty/outserty zamień też na taki wzór. Nie dość, że będzie wyglądał 2 razy lepiej to dodatkowo będzie COG=COP.

EDIT
Dodatkowo z gripa g2 tego całego obetnij rozszerzający się ring w miejscu, gdzie styka się z drugim kawałkiem gripa. Będzie lepiej wyglądało pod ew. gripcutem.
EDIT2
G3 cap a nie g1.
_________________
Kocham swój avatar.

Repeat Group
Ostatnio zmieniony przez Alexio |17 Lip 2011|, o 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Peerph 
Easy Team

Kręcę od: Styczen 2011
Ręka: Prawa :PP
Wiek: 29
Posty: 76
Skąd: mam wiedziec ?
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |17 Lip 2011|, o 19:15   

Zamiast dawac ringi spokosa na gripie g2 wzialebym na zmiane ringa g2 i ringa spoko,lepiej bedzie wygladac,oraz mniejszy koszt,wtedy nie trzeba 3 dl. G2 ,tylko 2 :P

Pozdro
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl