Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Maniek
|26 Paź 2009|, o 22:38
Seven G3 mod
Autor Wiadomość
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |1 Wrz 2009|, o 08:03   Seven G3 mod

Nie ma konkretnego tutoriala po angielsku, ale na podstawie google translatora z japońskiego i tutoriala wideo od TEKa zdecydowałem się napisać dla was ten tutorial. Za błędy z góry przepraszam, nikt nie jest doskonały, jeśli widzicie gdzieś błąd, to dajcie znać.
Indżoj ;)

Potrzebne nam będą:
1 Pilot G3(body i plastic tip, jeśli masz metal tipped G3, to nic straconego, bierzesz tipa Spoko mini i piłujesz go tak, żeby był identyczny jak tip z G3(mini tutorial jak to zrobić w punkcie pierwszym))
1 Zebra Jimnie (cap i grip)
1 Uni Lakubo (grip, osobiście zsubowałem tego gripa gripem z Uni Lacknock 0,5 (grip identyczny jak Lakubo, a lacknock jest bardziej dostępny w polsce chyba) )
1 Ohto Needle Point (tip, można zsubować tipem Uni Signo)
1 Ohto Metallic Gel (można zsubować tipem z Pilot Super Grip)
1 Uni Signo Broad (Grip i tip)
kilka pasków Anyballa/Shabity's/Profile (2,5 paska, będziesz potrzebować jednego całego paska i 1,5 paska)(1,5 paska możecie uzyskać ucinając pasek z samego końca gripa, ten nieco dłuższy niż pozostałe)
2 milimetry gripa HGG
Taśma izolacyjna
taśma przezroczysta
taśma aluminiowa (nie wiem po co są te wszystkie rodzaje taśm, ja użyłem zwykłej przezroczystej taśmy i taśmy izolacyjnej)

Wykonanie

1. Jak zrobić z tipa Spoko tipa podobnego do plastic G3 tipa?
Bierzemy tipa G3, dwa tipy super gripa i tipa spoko. na tipa G3 nakładamy na wierzch tipa super gripa, to samo robimy z tipem spoko mini. Widzisz, że tipy spoko i super grip są wyżej niż G3 i super grip? W takim razie bierz pilnik i piłuj spoko tak, żeby tip Super gripa wchodził na niego i żeby razem były tej samej wysokości, co tipy na G3. rzecz jasna piłuj ostrożnie i trzymając pilnik płasko na spoko, żeby nie uszkodzić tipa.

2. Składanie capa
Bierzemy jimnie, ucinamy clip w całości i wygładzamy nierówności.

3.Ucinamy (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) 2 mm gripa HGG, wciskamy go do capa, a tuż za nim tipa Signo. Kiedy to zrobisz, to powinno to wyglądać mniej więcej tak:


4. Ucinamy 2,6cm gripa Zebry jimnie, licząc od początku gripa (jest tam małe zwężenie) i na sam tył gripa wciskamy 1,5 paska anyballa, owijamy insertem i wkładamy całość do capa.


Dorzucamy kawałek "pastel" gripa. 3 milimetry gripa signo radzę wrzucić.


5. Piłujemy wypustki na G3 i przedni "pasek", który trzyma capa, ale tak, żeby nie spiłować miejsca, gdzie nakręca się plastic tipa G3.

6. W tipa G3 (spoko) do środka wkładamy pasek anyballa i nakręcamy na body tak, aby pasek anyballa wszedł bo środka body G3 i częściowo pozostał w tipie.


7. Na tipa G3 (spoko) nakładamy tipa metallic gela (super grip, plastic signo tip) a na tipa metallic gela nakładamy tipa needle pointa (signo), całość obwijamy taśmą tak, żeby się trzymało sztywno.


8. Nakładamy 6,6 mm gripa signo i grip Lakubo (tudzież Laknock, to to samo).


Gratulacje, właśnie skończyłeś swojego Seven G3 moda.
O błędach i niedopowiedzeniach pisać na PW, nie spamić zbytnio pod tematem.
Pozdro Iron.


PS. Podobno to jest oryginalny insert do sevena, więc wrzucę go tu.
Ostatnio zmieniony przez Banan |13 Sty 2015|, o 00:20, w całości zmieniany 8 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Antraksus 
Fingers' Artist


Kręcę od: Antkowych imienin
Ręka: Antka
Wiek: 29
Posty: 1008
Skąd: Antkolandia
Handel: 100% (+27, 0, 0)
Wysłany: |22 Gru 2010|, o 17:35   

Więc tak napisze jako pierwszy . Dziwne, że nikt się nie wypowiada.
Mam oryginalnego SEVEN g3 mod'a. Polecam w 100%
miałem wczesniej 2-3 subnięte.
Jest dość znacząca różnica między oryginalnym a ,nie .
Sądzę, że warto się pofatygować o częśći do niego.
Jak każdy wie jeden z lepszych SC, lepsze od K7 itd.
^^
_________________

http://www.youtube.com/user/Antraksus?feature=mhum
PTP Wymiany/Trades
 
 
Robbin 
TOL


Wiek: 27
Posty: 280
Handel: 100% (+6, 0, 0)
Wysłany: |22 Gru 2010|, o 19:05   

W takim razie ja też się wypowiem:
Już za kilka dni będę miał okazję nim kręcić i mam nadzieję, że seven okaże się dobrym wyborem.Jak dla mnie wygląd wizualny, długość i masa są idealne.
Też spotkałem się z opiniami, że zsubowany seven jest gorszy pod względem kręcenia niż oryginalny, więc postarałem się o orginalne części.
_________________
http://rockmetalshop.pl/?...bert9@gmail.com
PTP Wymiany/Trades
 
Piętas 
Użytkownik


Kręcę od: styczeń 2011
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 25
Skąd: Stąporków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Kwi 2011|, o 13:58   

Chciałbym dodać, że cap musi być z Zebry Jimnie Classic (japońska wersja) nie ze zwykłej europejskiej Jimnie. W większości tutków do Sevena G3 jest również napisane, że grip w capie to Hyper Jell. Czy Jimnie Classic ma identyczny grip? I co oznacza 2mm. "pastel" gripa w capie - tzn. dowolnego gripa?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rafau 
TSG

Kręcę od: I 2k8
Ręka: odkąd pamięta
Wiek: 25
Posty: 515
Skąd: się biorą dzieci?
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |21 Kwi 2011|, o 15:49   

Cytat:
grip w capie to Hyper Jell. Czy Jimnie Classic ma identyczny grip?

Tak. Grip jimnie classic moze byc "przezroczysty" ale parametry ma takie same.
Cytat:
I co oznacza 2mm. "pastel" gripa w capie - tzn. dowolnego gripa?

Z tym pastel gripem chodzi o bialy sub signo.
PTP Wymiany/Trades
 
Piętas 
Użytkownik


Kręcę od: styczeń 2011
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 25
Skąd: Stąporków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |21 Kwi 2011|, o 16:29   

"Rafau" napisał/a:
Z tym pastel gripem chodzi o bialy sub signo.


Ten sub ma jakąś konkretną nazwę? I gdzie go można ewentualnie dostać?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rafau 
TSG

Kręcę od: I 2k8
Ręka: odkąd pamięta
Wiek: 25
Posty: 515
Skąd: się biorą dzieci?
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |22 Kwi 2011|, o 18:20   

Na blogu ponkotu go widac. Typowy noname sub. Mysle ze i u nas by sie znalazl bo inne kolory subow signo sa.
PTP Wymiany/Trades
 
Piętas 
Użytkownik


Kręcę od: styczeń 2011
Ręka: prawa
Wiek: 30
Posty: 25
Skąd: Stąporków
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |22 Kwi 2011|, o 20:27   

Skoro i tak mamy signo to chyba nawet lepiej uciąć 3 mm z niego niż kupować jeszcze suba. A tak btw to nie powinno być signo DX zamiast signo broad? Zdaje mi się, że na blogu Ponkotu jest DX.

edit:
down:
Sugerowałem się tym, że na blogu Ponkotu pokazany jest w odnośniku DX co można rozpoznać po capie mniejszym niż w Broad.
Ostatnio zmieniony przez Piętas |22 Kwi 2011|, o 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Rafau 
TSG

Kręcę od: I 2k8
Ręka: odkąd pamięta
Wiek: 25
Posty: 515
Skąd: się biorą dzieci?
Handel: 100% (+48, 0, 0)
Wysłany: |22 Kwi 2011|, o 21:03   

Ponkotu zamiast broad uzywa tego suba ^^ Nie ma bialych dx'ow(podobno kiedys byly pastel dx w tym bialy ale nic o tym nie wiem).
PTP Wymiany/Trades
 
Shippy 
TOL

Wiek: 25
Posty: 198
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |5 Lip 2011|, o 19:45   

Ja mam taki problem ,że cap Jimnie spada z body G3 , o co chodzi ?
PTP Wymiany/Trades
 
 
IronShadow 
WawSpin


Kręcę od: 15-09-2008
Ręka: Rajt
Wiek: 30
Posty: 273
Skąd: Z mroku.
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |5 Lip 2011|, o 20:26   

O to, że nie zgadzają się średnice, pisałem w tutku, że trzeba taśmą obwinąć tył body G3.
Pozdrawiam, miłego modowania.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl