Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy system listy wymian (whitelist/feedback)
Autor Wiadomość
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |28 Sie 2010|, o 22:16   Nowy system listy wymian (whitelist/feedback)

Jak zauważyliście, zamknąłem dziś stary temat z listą wymian. Od teraz oceny wymian należy wystawiać w nowym skrypcie - http://forum.penspinning.pl/wl/index.php Ten link możecie znaleźć w dziale Handel - http://forum.penspinning.pl/index.php?c=9

Stare plusy i minusy zostały przeze mnie dodane do listy. Jednak nie wszystkim - najprawdopodobniej przez błędy w nicku na starej liście wymian. Jeśli jest tak w Twoim przypadku, to napisz do mnie PW.

System ten pozwala dodawać oceny pozytywne, negatywne, bądź neutralne. Ten ostatni tym jest dobrym rozwiązaniem w przypadkach, gdy wymiana doszła do skutku, ale z wieloma problemami ze strony danej osoby.

Aby dodać ocenę trzeba być zalogowanym. Jeżeli jesteś zalogowanym użytkownikiem na PPP i wejdziesz z forum na stronę z listą wymian, to zostaniesz automatycznie zalogowany na niej. Jeżeli wylogujesz się z forum, to i z listy zostaniesz wylogowany.

Dodawane oceny nie będą od razu widoczne na liście - muszą one zostać najpierw zatwierdzone przez moderatora. Jednak nie będzie to dla moderatorów tak uciążliwe, jak aktualizowanie starego tematu z listą, dzięki czemu nowa lista wymian może być uaktualniana na bieżąco.

Jeśli ocena wystawiona przez Ciebie zostanie zatwierdzona przez moderatora, to pojawi się ona na liście i w profilu danego użytkownika. Zostanie też on powiadomiony poprzez prywatną wiadomość o otrzymaniu nowej oceny. Jeżeli natomiast Twoja ocena zostanie odrzucona, to Ty otrzymasz wiadomość z informacją o tym.
Prawdopodobnie dodam wybór, czy chce się otrzymywać powiadomienia, czy nie.

Jest możliwość wyszukania użytkownika w systemie, co pozwala na szybkie i łatwe sprawdzenie, czy nie ma on przypadkiem minusów. I równie wygodne dodanie danemu użytkownikowi własnej oceny.

Przy każdym poście pod avatarem od teraz widoczna jest ilość ocen danego rodzaju, jakie ma dany użytkownik. Procentowa ilość pozytywnych ocen jest jednocześnie odnośnikiem do profilu tego użytkownika w liście wymian. Tam można zobaczyć dokładniejsze informacje na temat wszystkich jego ocen. Identyczna informacja, jak ta pod avatarem, znajduje się w widoku profilu użytkownika na forum.

Dodatkowo w dziale Handel w pierwszym poście każdego tematu widoczna jest tabelka przedstawiająca ilość plusów, minusów i ocen neutralnych autora tematu. W temacie PTP w każdym poście znajduje się taka tabelka. Zrobiłem tak po to, by zmniejszyć prawdopodobieństwo, że ktoś z minusami będzie mógł spokojnie handlować.

Chyba tyle chciałem rzec na chwilę obecną. Jeśli macie jakieś uwagi/pytania, to zapraszam.

Podziękowania należą się Śledziowi głównie - dzięki temu, że miałem jego skrypt PTP powstała ta lista wymian. Poza tym Gildorowi, z którego pomocą wczoraj zwalczałem różne błędy mniejsze i większe i Frasiowi za ładny banner. :D I Kiwiemu za drobną pomoc dzisiaj. :)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Maksym 
TOL


Posty: 694
Handel: 100% (+58, 0, 0)
Wysłany: |29 Sie 2010|, o 15:10   

Pytanie odnośnie systemu:
Jak procentowo będą liczone oceny neutralne? Będą zmniejszały procenty handlu?

Tak pytam z czystej ciekawości.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Hiro 
Użytkownik

Kręcę od: 16 Stycznia 2010
Ręka: Prawa
Wiek: 26
Posty: 307
Skąd: Lubaczów
Handel: 94,12% (+32, 2, 0)
Wysłany: |29 Sie 2010|, o 19:45   

Maksym, zapewne tak- zwiększa się liczba opinii, jednak pozytywów i negatywów jest tyle samo. Na twoim przykładzie- masz 6 plusów- a dojdzie ci 1 neutralny, i ten 1 neutralny zmniejsza procent pozytywów o 1/7( Wtedy nie masz 100%, tylko 85,72%). Analogicznie do tego- im większa suma opinii, tym mniej zmniejsza ta jedna opinia neutralna- dla przykładu, przy 99 pozytywach jest 100%, a przy 99 pozytywnych i jednej neutralnej opinii już tylko 99%.
Tak uważam, to logiczne-ten system może działać inaczej, ale to prosta zasada matematyczna.

[ Komentarz dodany przez: Pari: Nie 29 Sie, 2010 ]

I po co to wygaszasz?

H: Chciałem to tylko wytłumaczyć użytkownikowi powyżej, więc dałem post na wygas, coby nie spamować- nie myślałem, że Fenix posłuży się moim postem jako przykład obliczeń.
Ostatnio zmieniony przez Pari |29 Sie 2010|, o 20:53, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |29 Sie 2010|, o 20:23   

Tak, jak napisał Hiro - ilość % przedstawia ilość samych pozytywnych ocen w stosunku do wszystkich. Tak więc oczywiście jeśli dostaniesz neutralny komentarz, to nie będziesz miał już 100% pozytywnych. Wtedy ktoś, kto chce z Tobą prowadzić wymianę będzie wiedział, że jakieś minimalne problemy z Tobą się mogą zdarzyć.

Oczywiście poza procentami wyświetlana też jest ilość opinii danego rodzaju, więc każdy od razu może zobaczyć, że to nie minus zaniża Ci statystyki, tylko ocena neutralna. Nie powinno więc być większych problemów z powodu takiego, a nie innego obliczania tego.

Z pomocą Skylera dodałem pozostałe plusy ze starego tematu z listą wymian. Minusy Maniek dogaduje jeszcze z ludźmi, jak będzie dogadane, to wtedy się coś z nimi zrobi. Dziękuję też Adio za chęć pomocy przy tym. I znów dziękuję Kiwiemu za pomoc w usuwaniu drobnych luk w skrypcie. :)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
krzycholek 
Użytkownik


Kręcę od: październik 09
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 231
Skąd: Wrocław
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |30 Sie 2010|, o 13:01   

To taki przykład.
Jeżeli od kogoś coś kupimy, i my mu wysłaliśmy kasę, czekamy, czekamy i nic. On zaczyna kręcić że wyśle, jest zajęty itd. no a paczki jak nie było tak nie ma.
No i teraz chcemy mu wystawić minusa, dajemy ocenę negatywną i nadal czekamy. Okazuję się że paczka jest u nas. Teraz mamy mu nic nie dawać czy dać ocenę neutralną?
Nie rozumiem rozróżnienia neutralna/pozytywna. No bo w starej liście wymian czasem trzeba było komuś wstawić minusa żeby wysłał paczkę. A tutaj neutralną ocenę wstawiamy wtedy kiedy są problemy z transakcją ale paczka dojdzie do nas. Ale gdzie jest ta granica pomiędzy neutralną a negatywną?
Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. ;)
_________________
http://www.formspring.me/krzycholek
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |30 Sie 2010|, o 13:31   

To już w Twojej kwestii leży, jak ocenisz daną wymianę. Ale jest jedna rozgraniczenie - minusa dajesz, jeśli nie dostałeś paczki albo kasy. W przeciwnym wypadku wybierasz, czy dajesz pozytywną, czy neutralną ocenę.

Jeśli dostaniesz paczkę po wystawieniu minusa i chcesz zmienić ocenę na neutralną, to możesz napisać do mnie, to się zmieni. Nie powinieneś wystawiać drugiej oceny za jedną wymianę. Jeśli będą jakieś nieścisłości, to jedna albo druga strona "konfliktu" powinna się do mnie lub do Mańka najlepiej zgłosić, żeby się to dogadało.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |30 Sie 2010|, o 14:02   

Neutralną z zasady daje się wtedy gdy dostajemy paczkę i:

a) nie wszystko co zamówiliśmy się w niej znajduje
b) czas oczekiwania był bardzo długi (np 4 miesiące)
c) osoba twierdzi, że dawno paczkę wysłała, ale nie ma na to potwierdzenia
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 23:35   

Wrzuciłem zaktualizowaną wersję - http://forum.penspinning.pl/wl/index.php Dodałem kilka drobnych udogodnień i zmieniłem lekko interfejs, żeby wygodniej było ogarnąć różne informacje.

Poza tym, jak zauważyliście już pewnie, w widoku tematu i w prywatnej wiadomości wśród starych przycisków w stylu "profil" i "PW" widnieje nowy przycisk - "wymiany". Przenosi on do profilu danego użytkownika na liście wymian. Dziękuję Frasiowi za wykonanie go. :)
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Anarviel 
Użytkownik


Kręcę od: XII '09
Ręka: Dziwna trochę
Wiek: 35
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+8, 0, 0)
Wysłany: |6 Wrz 2010|, o 08:21   

"FeniX" napisał/a:

Poza tym, jak zauważyliście już pewnie, w widoku tematu i w prywatnej wiadomości wśród starych przycisków w stylu "profil" i "PW" widnieje nowy przycisk - "wymiany". Przenosi on do profilu danego użytkownika na liście wymian. Dziękuję Frasiowi za wykonanie go. :)


W sumie nie wiem czy jest on potrzebny :) Do listy wymian można dostać się klikając na "procenty" pod avatarem, czyli teraz są dwa odnośniki pełniące tą samą funkcję :P
_________________
Phew!

World of Warcraft


YouTube

PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |6 Wrz 2010|, o 08:37   

Anarviel, głównie jest on po to, żeby przy porozumiewaniu się przez PW ludzie widzieli ten przycisk i mogli wygodniej i szybciej sprawdzić oceny kogoś z kim się wymieniają i żeby też mogli łatwiej dodać tej osobie ocenę po napisaniu jej, że paczka/kasa doszła, czy coś. ;) Do widoku tematu dodałem, żeby było. :D Jak będzie przeszkadzać, to wywalę. ^^
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Socus 
WawSpin


Kręcę od: 05.05.2009r.
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 525
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+108, 0, 0)
Wysłany: |8 Wrz 2010|, o 07:15   

a Ja mam pytanie, czy dałoby się cofnąć ocenę daną komuś? Np jeżeli się pomyliłem i dałem minusa zamiast plusa (tylko przykład)? Byłoby to w takich sytuacjach przydatne, albo naprzykład też w takiej: Ktoś u kogoś zamówił coś.. płaci za to od razu, paczki nie ma i nie ma.. czeka miesiąc.. nagle pisze do tej osoby ale ona nie odpisuje.. postanawia dać minusa. Następnego dnia paczka przychodzi, i koleś myśli sobie że jednak na minusa on nie zasługuje.. że neutralny wystarczy bo dostał paczke.

Takie 'cofnięcie' danej oceny byłoby użyteczne i przydatne myślę.. (o ile czegoś takiego nie ma jeszcze :grin: )
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |8 Wrz 2010|, o 13:15   

Socus, w takiej sytuacji na chwilę obecną wystarczy napisać do mnie i wyjaśnić sytuację. Wtedy ja zmienię co trzeba. Mam w planach dodanie możliwości zakwestionowania minusa przez osobę, która go dostała. Pomyślę nad dodaniem możliwości zmiany oceny przez zwykłych użytkowników, ale takich sytuacji jest na tyle mało, że nie ma sensu tego robić specjalnie raczej.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |24 Lis 2010|, o 21:50   

Dla sprostowania - ustaliliśmy po wprowadzeniu tego systemu, że za wycofanie się z licytacji przyznajemy nie minusa, a ocenę neutralną. Postanowiliśmy tak dlatego, że żadna stron nie odnosi tak na prawdę żadnych strat materialnych. To, że trzeba jeszcze raz wystawiać przedmiot i łapać kupców to dobry powód na ocenę neutralną, ale nie na negatywną.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl