Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Precel G3 Mod
Autor Wiadomość
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 12:20   Precel G3 Mod

Precel G3 Mod



Pewnego dnia miałem ochotę zacząć kręcić SC modami. Jednakże nic nie spełniało moich wymagań. Saizen za krótki, Seven za lekki, mx źle wyważony, Kuzu za ciężki. Pewnie mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Postanowiłem stworzyć moda pod swoje preferencje, obciążonego na samych końcach, wyważonego, długiego, nie za ciężkiego i nie za lekkiego. W rezultacie powstał moim zdaniem najlepszy SC mod na tej planecie. Może wam też przypadnie do gustu ;)

Ten mod miał swoją premierę na meetingu w Gdańsku i się spodobał, więc daje tutorial.

Długość: 20,7 cm
Masa: ~20g (COG=COP)
Koszt części: ~45zł
Potrzebne części:

2x Hybrid Gel Grip (2x tip, 1x grip)
2x Hyper Jell (albo Jimnie Rollerball) (1x cap, 2x grip)
1x Pilot G3 metal tipped (1x body, 1x tip)
2x Uniball Signo (2x tip)
1x Spoko (1x tip)
1x Zebra airfit (1x grip- kilka minimetrów) (opcjonalne)




Ja użyłem 2x jimnie rollerball. 1 grip może być jakiegokolwiek koloru, ponieważ zostanie przykryty insertem. Aby cap ładniej wyglądał użyłem capa z brązowej jimnie (nie jest on przyciemniany) i wymieniłem brązowy clip na różowy z różowej jimnie.

Go Go Go!
Przygotowujemy części.

Urywamy clipa z capa Hyper Jella/Jimnie i wygładzamy miejsce rwania.

Ucinamy kolejno 1,7 cm(ten kawałek pójdzie na przód) i 2,5cm(ten kawałek będzie schowany pod insertem w capie) gripa Jimnie/Hyper Jella. Potrzebne do tego są 2 gripy, ponieważ grip Jimnie/HJ ma 3,5 cm długości.

Zdejmujemy gripa z body g3. Następnie mocno nakręcamy na body tipa spoko. Potem trzemy papierem ściernym w miejscu pomiędzy dwoma czerwonymi liniami na tym zdjęciu:




Chcemy, aby to miejsce było tej samej grubości co miejsce gdzie normalnie jest grip w g3. Jednakże zawsze lepiej jest zostawić to kilka minimetrów, abyśmy nie spiłowali za dużo i nie rozwalił nam się tip.




Front
Na tipa spoko nakręcamy tipa HGG(powinien się trzymać idealnie, jak nie to możemy lekko spiłować tipa spoko lub dać taśmę pomiędzy tipa HGG a tipa spoko).
Następnie naklejamy kilka warstw taśmy izolacyjnej w miejscu widocznym na zdjęciu.




Na tipa HGG i taśmę izolacyjną wkręcamy tipa signo. Na signo naklejamy jedną warstwę zwykłej przezroczystej taśmy i na to wkręcamy tipa g3.




Następnie na przód nakładamy 1,7 cm gripa Jimnie/HJ i gripa HGG. Jednak polecam włożyć gripa Jimnie/HJ przed nakręcaniem tipów. Łatwiej wejdzie. Pod gripa HGG dałem jedną warstwę czarnej taśmy izolacyjnej, by grip HGG był ciemniejszy i bardziej pasował kolorem do gripa różowej Jimnie.




Cap
Wyjmujemy gumeczkę z capa Jimnie/HJ.

Wkładamy tipa HGG w capa Jimnie. Można użyć kleju lub mojego sposobu. Ja uciąłem taką część z gripa airfita(chodzi o tą mniejszą):




Następnie wsunąłem ją z tipem HGG w capa, tak by ten kawałek gripa był pomiędzy tipem HGG a capem. Dzięki temu tip trzyma się idealnie w capie, a grip airfita nie jest widoczny.

Potem wkładamy tipa signo a za nim 2,5cm gripa Jimnie/HJ owiniętego insertem. Ja użyłem kartki samoprzylepnej. Wymiary inserta to 3cmx3cm.




Body
Wkładamy do body insert. Wymiary inserta to: 8,5 cm x 2,5cm.

Końcówkę body owijamy kilkoma warstwami izolatki i zakładamy capa. Na izolatkę nakleiłem jeszcze kawałek kartki samoprzylepnej(tej samej co uzyłem jako insert w capie), by pen ładniej wyglądał.

Brawo! Właśnie zmodowałeś Precel G3 moda!

_________________

Fingers' Artists
Ostatnio zmieniony przez Precel |5 Wrz 2010|, o 12:47, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Klapcio 
Użytkownik


Posty: 172
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 12:30   

"Precel" napisał/a:
Jednakże nic nie spełniało moich wymagań. ... Kuzu za ciężki.


Toż to cięższe od kuzu...
Za ciężki brzydki przez to, że ten grip hgg taki wklęsły z przodu i w sumie drogi.

@down: Kuzu waży 19 gram a "Precel g3 mod" jak piszesz 20. Więc ja kurcze felek się pogubiłem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Klapcio |5 Wrz 2010|, o 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Precel 
Fingers' Artist

Kręcę od: IX 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 1006
Skąd: Gdańsk/Wwa
Handel: 100% (+285, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 12:40   

"Klapcio" napisał/a:
"Precel" napisał/a:
Jednakże nic nie spełniało moich wymagań. ... Kuzu za ciężki.


Toż to cięższe od kuzu...

Toż Ty chyba nie wiesz co do Kuzu g3 mod. W Kuzu w capie masz tipy: signo, hgg, hi-tec, więc jak to kurcze felek może być cięższe od samego signo i hgg?

Co do frontu to nie zwrociłem uwagi na to przed zrobieniem fotki. Aparat chyba trochę to zniekształcił. Wgniecenie w tym żółtym modzie wcale nie jest większe niż w różowym. Jak komuś się to wgniecenie nie podoba to może dać kilka warstw izolatki w tym miejscu i po problemie ;)
_________________

Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
 
macioster 
TSG


Kręcę od: 24.03.08 z prz.
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 593
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+43, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 12:54   

Hmm proponowałbym pokombinować przy gripach na przodzie, za proste i wydaje się cholernie długie, dałbym jakieś kolorowe przegródki z gripów, niezły choć jak mówie troche za prosty z wyglądu.
PTP Wymiany/Trades
 
Adio 
Użytkownik


Kręcę od: 18 maja 2008r.
Ręka: prawa (2p 1h)
Wiek: 27
Posty: 407
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 13:55   

Jeśli mowie źle, to mnie upominajcie, ale chyba jestem jedna z pierwszych osób, która tego moda złożyła. :razz:
Kreci się miodnie. Rzeczywiście
"macioster" napisał/a:
wydaje się cholernie długie
, ale jest ok.
Schludnie wykonany, prosty w złożeniu, części dość dostępne, bez ciecia plastiku-super. Może rzeczywiście jest trochę ciężki, ale nie odczuwa się tego tak bardzo i nie meczy palców.
"macioster" napisał/a:
za prosty z wyglądu

Piękno tkwi w prostocie, ale tez bym coś z tym frontem zrobił

Słownik ;000 Potrzebny od zaraz.
Ostatnio zmieniony przez Gildor |7 Wrz 2010|, o 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Burning Man 
Użytkownik


Kręcę od: odp:. A
Ręka: 86p3h3legs
Wiek: 28
Posty: 129
Skąd: talent?? :)
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 15:28   

pamiętam tego moda bardzo fajny a, że znam już jego cenę :) czekam na jakąś poważną recenzje która umożliwi mi zdecydowanie się :grin:
_________________

TRESURA DELFINÓW. POLECAM SIĘ
SZCZĘŚLIWY POSIADACZ KAMIENIA FILOZOFICZNEGO

CZAS SIĘ ROZKRĘCIĆ :D
Ostatnio zmieniony przez Burning Man |5 Wrz 2010|, o 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Enigma 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: LENIWA
Wiek: 30
Posty: 267
Skąd: Biała Podlaska
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 16:21   

W końcu doczekałem się tego tutka. Modzik bardzo mi się podoba i chyba go sobie zmoduję.
Dla tych , którzy jeszcze nie kręcili tym modem powiem ,że miodnie nim się spinnuje i jest bardzo fajny . Polecam !
_________________

KRĘCĘ, BO TO MNIE KRĘCI
Ostatnio zmieniony przez Enigma |5 Wrz 2010|, o 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Adio 
Użytkownik


Kręcę od: 18 maja 2008r.
Ręka: prawa (2p 1h)
Wiek: 27
Posty: 407
Skąd: Tychy
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 19:03   

Burning Man: Prosiles o recenzje.

Spinning:
-dosc duze momentum,
-dobrze siedaja TA, spiny, busty tez nawet,
-wywazony,
-srednia waga: Kuzu G3 > Precel G3 > Key3 G3.

Wyglad:
-duza mozliwosc kolorystyczna.

Modding:
-bez ciecia plastiku (oprocz clipa, ale z tym to chyba nikt nie ma problemu :wink: ),
-latwy w modowaniu.

Chyba Ci starczy zeby zlozyc tego moda. Ja osobiscie go polecam.
Ostatnio zmieniony przez Adio |5 Wrz 2010|, o 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
floostar 
Użytkownik


Kręcę od: 15 listopad 2009
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra
Handel: 95% (+19, 0, -1)
Wysłany: |5 Wrz 2010|, o 20:53   

Hmm. Mod nawet ładny, nie wiem jak w kręceniu, bo nim nie kręciłem. dużo wersji kolorystycznych, fajna waga i nie drogi. Ogólnie ok, tylko wg mnie grip od hgg, nie wygląda najlepiej jako główny grip w modzie. ja bym dał na to jakiś gripcute. Nie wiem tylko, czy wtedy przód nie byłby za gruby. Ładnie się prezentuje, ale mnie jakoś ten hgg odstrasza ;d. pozdrawiam
PTP Wymiany/Trades
 
 
mhyzy15 
Użytkownik


Kręcę od: kiedy?
Ręka: jest fajna xD
Posty: 124
Skąd: Tarnów/Tarnowiec
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Wrz 2010|, o 15:10   

W tym różowym nie podoba mi się to że grip hyper jell jest troszeczkę za krotki i widać tą prostą część tipa (nie stożek tylko ten walec).
_________________
kupię:
1x dr. grip szejker
2x dr. grip francuzy
1x przeźroczysty sailor
_____________________
E= MineCraft²
PTP Wymiany/Trades
 
Made 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: Prawa
Wiek: 32
Posty: 273
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+69, 0, 0)
Wysłany: |25 Wrz 2010|, o 17:04   

Najlepszy jednostronny mod jakim kiedykolwiek kreciłem ;p dzisiaj go robie ;)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl