Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|28 Wrz 2010|, o 22:20
I Ty możesz kręcić!
Autor Wiadomość
Akeien 
Użytkownik

Posty: 936
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |31 Sie 2010|, o 08:34   I Ty możesz kręcić!

Witaj Adepcie!

Dziś zamarzyłeś o byciu mistrzem żonglerki kontaktowej w formie pięknej sztuki zwanej PenSpinningiem! Świetny wybór! Postaram się kroczek po kroczku wprowadzić Cię w trudny świat tricków, byś mógł w niedługim czasie zaskoczyć wszystkich swymi ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Na co czekamy? Masz przygotowany jakiś długopis, który posłuży Ci jako twój mod przez najbliższy czas? Nie? Pogrzeb trochę, pobaw się i stwórz coś, co będzie twym narzędziem! Jeśli potrzebujesz pomocy to śmiało klikaj! Zaczynamy naukę!


1.Początek - Fundamentale i TeoriaFundamentale


Zaopatrzyłeś się już w pena więc możemy zaczynać! Pierwszą i najważniejszą częścią PenSpinningu są tzw. Fundamentale, bowiem są one fundamentami wszystkich tricków (stąd nazwa). Oto one!
Obejrzałeś filmy i tricki wydają Ci się trudne? Nie bój się tutoriale wyjaśnią Ci wszystko! Bardzo ważną rzeczą jest byś się nie zrażał, nawet jeżeli dany trick sprawia Ci wielki kłopot. Wiem jak to jest w końcu sam kiedyś zaczynałem! Nie martw się i próbuj do skutku. Odpocznij sobie czasem od kręcenia, to Ci dobrze zrobi. Teraz będziesz ćwiczyć, ale nie zaszkodzi jeśli wyłuszczę Ci trochę teorii! Więc jak? Idziemy dalej?


Teoria


Sloty. Tzw. sloty to miejsca między palcami. W Penspinningu każdy palec ma swoja nazwę i numer.


T - Thumb - Kciuk
1 - Index - Wskazujący
2 - Middle - Środkowy
3 - Ring - Serdeczny
4 - Pinky - Mały


Slot to miejsce w którym pen się znajduje, czyli jeśli trzymasz pena między palcem wskazującym, a środkowym to slot będzie się zwał "12". Jeśli pen znajdzie się między kciukiem a palcem serdecznym to slot będzie się zwał "T3" itd. Wiedza ta będzie ci pomocna w czytaniu zapisu słownego różnych serii tricków, czyli comb.


Istnieją również tzw. "rodziny tricków" (z ang. familly). Istnieje 10 rodzin tricków:


1.Sonic family - Rodzina tricków oparta o Sonic Normal
2.Charge family - Rodzina tricków oparta o Charge Normal
3.Pass family - Rodzina tricków oparta o FingerPass Normal
4.Around family - Rodzina tricków polegająca na obrotach dookoła palców
5.Spin family - Rodzina tricków polegająca na obrotach pena na palcach
6.Infinity family - Rodzina tricków opierająca się o Infinity Normal
7.Devil's / Demon's family - Rodzina tricków opierająca się o Devil's Sonic i Demon's Sonic
8.Aerial's family - Rodzina tricków polegająca na tricka powietrznych
9.Counter family - Rodzina tricków polegająca na wykonaniu tricku ¾ po czym wykonaniu go w wersji Reverse
10.Roll family - Rodzina tricków polegająca na toczeniu pena


2.ReverseJak już pewnie zauważyłeś każdy z niżej wymienionych tricków ma dwie wersje: Normal i Reverse. Różnią się "kierunkiem wykonywania". W Sonicu Normal pen przemieszcza się w prawo natomiast w wersji Reverse pen przemieszcza się w lewo. Wniosek jest prosty. Wersja Reverse to trik wykonany od końca.Prawie każdy trick ma wersję Normal i Reverse.Twoim zadaniem jest teraz nauczenie się wyżej wymienionych tricków.
3.SlotyJak widać z powodzeniem udało Ci się opanować Fundamentale i ich wersje Reverse! Gratulacje! Wiesz już, że istnieje wiele slotów. Bardzo,bardzo, ale to bardzo ważną rzeczą jest nauka tricków we WSZYSTKICH slotach. Naucz się więc Sonica Normal i Reverse w slocie 34-23, charge'a w slotach 34, 23, 12, 13 i 24, oraz ThumbAround'a w slotach T1,T2,T3,T4. Kiedy skończysz przejdź do następnego działu.


4.Tricki średnio zaawansowane


Musisz się jeszcze wiele nauczyć. Skoro umiesz już tyle to powinieneś zostać z PenSpinningiem na dłuższy czas, więc może warto zaopatrzyć się w narzędzie z prawdziwego zdarzenia? Co ty na to? Jeśli sądzisz, że warto, to klikaj!

Odbiegliśmy jednak nieco do tematu. Dział ten pomoże Ci dowiedzieć które tricki mogą Ci się bardzo przydać. Istnieje masakryczna ilość tricków. Można jednak wyróżnić kilka niezwykle przydatnych.
Wiem, że to dużo, ale uwierz, nauka tych tricków odbije się na Twojej karierze. Jeśli chcesz być dobry to musisz ćwiczyć, więc trenuj i nie zapominaj, że tricków wyżej wymienionych MUSISZ się nauczyć we WSZYSTKICH slotach. Jak zauważyłeś w spisie tricków pojawiło się słowo FINGERLESS ( z ang. "bez palców" ) co oznacza, że trick jest wykonywany poprzez ruch dłonią, a nie popchnięcie palcem. Fingerless'y często nadają stylu spinningowi więc są warte nauczenia. Ponadto pojawiło się również słowo INVERSE. Oznacza ono, że trick wykonywany jest po odwrotnej stronie dłoni niż jego podstawowa wersja, np. w Sonicu Normal pen przechodzi za Middlem, a w wersji Inverse pen przemieści się przed Middlem. Pamiętaj o tym wszystkim i ucz się pilnie, a osiągniesz sukces.


5.Aroundy i BackAroundy


Jak przeczytałeś w nazwie działu, teraz zajmiemy się Aroundami i BackAroundami. Pochodzą z jednej rodziny i różnią się wykonaniem. Poprawna nazwa BackAroundów to np. ( w przypadku wykonania na Index'ie ) Fingerless IndexAround Reverse. Jednakże dla wygody zwiemy ten trick Backaroundem. Istnieje wiele mini-comb opartych o backi. Nadają combu wiele stylu i profesjonalnego wyglądu. Ponadto jest jedno z ulubionych mini-comb penspinnerów. Oto Aroundy i ich odmiany, czyli Baki:
Jak już zauważyłeś nie występuje trick taki jak PinkyAround. Nie występuje on, bo jest niewykonalny. NeoBak to nic innego jak dowolny Bak puszczony po dłoni do dowolnego slotu. Baki i Aroundy mogą ciekawie urozmaicić Twoje comba. Używanie ich, zwłaszcza Aroundów, w środku comba może Ci sprawić trudność, ale jeżeli wykonasz go odpowiednio wywoła błysk w oczach widzów. Wyucz się wszystkich Baków i Aroundów. Porządnie!


6.Filmy i trochę teorii


Wyluzujmy trochę i pooglądajmy sobie parę filmów. Wybrałem kreatywne i ciekawe filmy, które mogą Cię zainspirować. Jednakże żeby zbyt nie leniuchować dorzucę trochę teorii.


Bonkura 1st Solo

Wersja HQ na YouTube

Bonkura 2nd Solo

Wersja HQ na YouTube

R.I.P. Bonkura

Wersja HQ na YouTube

Musisz wiedzieć, że Bonkura to jedna z najważniejszych postaci w świecie penspinningu. Stworzył wiele tricków i wprowadził nowy wymiar kreatywności. Niestety zmarł przedwcześnie. Wyryj sobie ten nick w głowie płonącymi literami i nigdy o nim nie zapominaj.


PPP Promo 2nd

Wersja HQ na YouTube

The AirTime

Wersja HQ na YouTube

MaKiN Unnoficial Solo

Wersja HQ na YouTube

Explore M

Wersja HQ na YouTube

TOPS 2 Creativity

Wersja HQ na YouTube

TOPS 3 Speed

Wersja HQ na YouTube

Time of Pendulum

Wersja HQ na YouTube

Dawn of Artists

Wersja HQ na YouTube

Każdemu podobają się inne filmy penspinnerskie (tzw collaby). Wybrałem te, być może one zainspirują Cię i dadzą motywację do kręcenia.


Ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteśmy jedyni na świecie jeżeli chodzi o pen spinning. Niemal w każdym kraju istnieje forum poświęcone pen spinningowi. Jest bardzo wiele boardów. Ważne jest byś znał chociaż kilka ważniejszych. Odwiedzając te strony zdobędziesz więcej informacji, będziesz mógł się wymienić długopisami z innym penspinnerem. (FAQ Tradowania)Istnieje jeszcze jedna ważna umiejętność w PS. Mianowicie pisanie Breakdownów. Breakdown to po prostu combo rozpisane na triki. Dużo łatwiej jest się nauczyć konkretnych ruchów jakiegoś pen spinnera gdy wiesz jakie tricki w jakich slotach następują po sobie. W związku z tym zamieszczam Ci link do tematu ze standardami notacji tricków.


7.Shadows


Shadowy to bardzo wszechstronne tricki. Mogą włożyć dużo płynności w twoje comba, lub połączyć się pięknie z przeróżnymi aerialami. Be zbędnego przeciągania:
Niewiele, prawda? Zbliżamy się powoli do końca. Naucz się wszystkich shadowów we wszystkich slotach. Jak zauważyłeś włożyłem Ci do tego działu jeszcze Index Spina. Jest to trick, który można ładnie wykorzystać. Warty nauczenia. 3 x Ćwicz.


8. Hybrydy i popularne mini-comba


Doszliśmy do ostatniego działu. Zamieszczam Ci tutaj kilka ważnych wariacji tricków.

1.BakFall

2.BakRise

3.BakFall 1.5

4.Falling Fans

5.Flush Sonic

6.Minwoo Combo

7.NeoBakFall

8.Neobak ~ Wristaround

9.Symetrical Backaround

10.Triangle Pass

11.HaiTua

12.Bak ~ FL TA Rev

Uważaj! To są tricki z górnej półki. Jednakże pomogą Ci w osiągnięciu wysokiego poziomu. To ostatni dział z trickami w moim szkoleniu. Jeszcze tylko trochę teorii. Naucz się do perfekcji wymienionych tricków.


9. Końcowa wiedzaTo już ostatni dział! Smutna i szczęśliwa chwila zarazem. Po ukończeniu tego działu będziesz wyposażony we wszystkie potrzebne Ci informacje. Więc:

Ważną częścią penspinnerskiego życia są mody. Stanowią odzwierciedlenie poczucia estetyki spinnera oraz jego upodobań. Gdybyś miał ochotę kiedyś stworzyć własnego moda to musisz wiedzieć co nieco o modowaniu! Poradnik Modowania. Jednakże potrzebujesz jeszcze części do modów! Więc oto: Lista długopisów na świecie. Pomoże Ci to zorientować się gdzie możesz dostać jakie długopisy na świecie! Warto też żebyś widział jakie długopisy możesz kupić w naszym kraju i Twoim mieście. Gdzie co kupić?.

Możesz również potrzebować kiedyś pomocy w twoich combach. Oto kilka sposobów jak je urozmaicić według Shaiibona:Rozkminy by Shaiibon
Jeśli kiedykolwiek dręczyło Cię pytanie po co kręcimy, Pari spróbuje Ci to wyjaśnić tutaj: Filozofia Penspinningu.

Na koniec chciałby życzyć Ci wszystkiego dobrego i sukcesów na drodze penspinnera!
Akeien
Ostatnio zmieniony przez Pari |30 Wrz 2010|, o 17:08, w całości zmieniany 27 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl