Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Gibki Bonzo
Autor Wiadomość
Gibki 
Mistrz Polski 2011 i 2012


Kręcę od: 23 maja 2009
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1276
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |6 Sie 2010|, o 23:35   Gibki Bonzo

Gibki Bonzo:




Nie planowałem tutoriala, do tego moda. Otrzymałem dużo próśb, żebym jednak umieścił samouczek. Na meetingach ludzie wielokrotnie go chwalili pytając się, z jakich części jest złożony.
Tak więc.. Jest! ;)
Zyczę miłej zabawy przy składaniu moda! ;)

W akcji możecie go zobaczyć w moim solo "14 months" (1:38-1:57):
http://www.youtube.com/watch?v=qvgbo8y-ENA

Dane:
-długość: 20cm
-waga: -
-twórca:Gibki
-symetryczny
-nieklikany, niepiszący

Potrzebne długopisy:
-1.5x "super pirat"
-2x "papermate flexgrip ultra" (ewentualnie mozna użyć długopisu: "Penac RB-085B BA1002 Japan")
-2x "spoko mini"
-1x "anyball"/"Shabity-S" (potrzebne są tylko dwa paski)
-1x "bic" (NIE MA GO NA GłÓWNYM ZDJĘCIU!!!) ( w tesco są suby biców w paczkach po 10szt)





Gdzie dostać części?
-super pirat:
Bardzo popularny. Wystepuje w Polsce w hipermarketach i sklepach papierniczych . Sprzedawany jesr również przez wiele osób na forum. (2-4zł)
-spoko mini:
Można go znaleźć w niektórych sklepach papierniczych. Występuje w Polsce.
Mozna go zakupic też w niektórych sieciach hipermarketów (np Eleclerc) (1.50 - 3 zł)
Dostaniesz go rówież na naszym forum.
-papermate flexgrip ultra:
Występuje prarktycznie w każdym hipermarkecie. (4-5zł)
-anyball/Shabity-S:
napewno dostaniesz je na forum. Jeśli masz problem ze znalezieniem go możesz uzyc dowolnego gripa o małej średnicy.
-bic:
Nie wystepuje w polskich sklepach. Mimo to, jest dosyć popularnym długopisem w naszym kraju. Dużo firm wykorzystuje je jako dlugopisy reklamowe. Poszukaj w domu, w szkole po piórnikach znajomych. Jeśli go nie znajdziesz, zajrzyć do sklepów na forum. Kilka osób je sprzedaje. Suby bica mozna dostac praktycznie w każdym dużym tesco. Paczka 10szt kosztuje tylko 2zł, a przynajmniej tyle kosztowała gdy kupowałem.

Potrzebne części:
-1x body "super pirata" (ok 11.4cm)
-2x fragment body "super pirata" o długości ok 2.5cm
-2x najcieńszy pojedyńczy pasek "anyballa"/"Shabity-S" (Można użyć innego gripa, który ma małą średnicę)
-2x fragment gripa "spoko mini" o długości ok 2cm (1 grip spoko przecięty na pół)
-2x fragment gripa "spoko mini"o długości ok 1.4cm.
-2x tip "papermate flexgrip ultra"(ewentualnie "penac")
-2x fragment body "bic" o dł 2-3cm (Jesli weźmiesz dłuższy kawałek Twój mod bedzie stabilniejszy ale jesli przesadzisz, mod straci swoje parametry)





W pierwszej, orygninalnej wersji tego moda użyte zostały dwa kawałki gripa z gotowym gripcutem. Nie wiem jak nazywa sie długopis z tym gripem, dlatego polecam użycie gripa "spoko mini" o tej samej długości
Tak wyglądałyby części z pierwotnym gripem:




Tutorial:

Zaczynamy od body: Opróżniamy "super pirata" (jesli nie wiesz jak to zrobić zajrzyj do tutorialu Stuhla do jego moda "pirate KS") oraz zmazujemy napisy, w celu uzyskania białego coloru i lepszej przyczepności (uzyj rozpuszczalnika lub zmazywacza do paznokci. Nie wolno uzywać papieru ściernego!). Po przygotowaniu odpowiednich fragmentów body przystępujemy do ich połączenia. Posłużą nam do tego fragmenty bica.






Jeśli chcesz mieć pewnośc, że końcówki nie będą wypadać, użyj kleju:






Przed dołączeniem zewnętrznego fragmentu super pirata do głównego body, na body bica nakładamy pasek anyballa/Shabity-S. Ja użyłem innego gripa, który idealnie pasował, ponieważ nie miałem dostepu do "anyballi"






Tak samo wykonaj drugą stronę body do Gibkiego Bonza.






Z każdej strony wkładamy tip "papermate flexgrip ultra". Aby mieć pewność, że tip "usiedzi na miejscu" używamy taśmy bezbarwnej. Aby była niewidoczna musimy ją macno naciągnąć.





Taśma jest praktycznie niewidoczna (poza tym i tak zasłonią ją gripy):






Nakładamy na siebie gripy spoko mini:






Nakładamy złączone gripy na body.




Polecam troszkę bardziej zsunać gripy, aby było minimalnie większe momentum.




Twój Gibki Bonzo jest gotowy!!!








Jeśli wykonałeś tego moda, lub masz zamiar to zrobić. Napisz o tym. Chętnie poznam Twoją opinie na jego temat.
Jesli zauważyłeś jakiś błąd, niedopatrzenie w tutorialu, bedę Ci wdzięczny jeśli mnie o nim poinformujesz ;)
Jeżeli masz problem ze złożeniem moda, mozesz zadawać pytania. Postaram się pomóc. ;)

Wszelkie poprawki, będą na bierząco uzupeniane.


Pytania/odpowiedzi:

1)Nie mogę wcisnąć body bica do super pirata, bo ma na końcówkach od środka zgrubienie.
-Musisz poszerzyć wnętrze super pirata. Wsadź nozyczki w jedną z jego końcówek i obracaj nimi. W ten sposób spiłujesz go trochę od wnętrza sprawiając, że zrobi się tam więcej miejsca na złączenie tych części.

Prawa autorskie - Gibki
_________________

http://www.youtube.com/user/MrGibki
Fingers' Artists
Ostatnio zmieniony przez FeniX |21 Lis 2010|, o 14:46, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Burning Man 
Użytkownik


Kręcę od: odp:. A
Ręka: 86p3h3legs
Wiek: 28
Posty: 129
Skąd: talent?? :)
Handel: 100% (+3, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2010|, o 00:59   

bardzo ladny gdybym wiedzial skąd czesci złoże
na przyszłosc tnij rowniej elemety
_________________

TRESURA DELFINÓW. POLECAM SIĘ
SZCZĘŚLIWY POSIADACZ KAMIENIA FILOZOFICZNEGO

CZAS SIĘ ROZKRĘCIĆ :D
Ostatnio zmieniony przez Maniek |8 Sie 2010|, o 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
beat 
Użytkownik


Ręka: prawa
Wiek: 27
Posty: 289
Skąd: z kad*
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2010|, o 11:51   

Mógłbyś dodać zdjęcie tego długopisu bic?
PTP Wymiany/Trades
 
 
Gibki 
Mistrz Polski 2011 i 2012


Kręcę od: 23 maja 2009
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1276
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2010|, o 15:49   

"Burning Man" napisał/a:
gdybym wiedzial z kad czesci złoże

Dodałem do tutoriala dostępność części ;)
Cytat:
Mógłbyś dodać zdjęcie tego długopisu bic?

Dodane ;) Jeśli nie możesz go znaleźć to zajrzyj do sklepu Precla, widziałem, że je sprzedaje ;)
_________________

http://www.youtube.com/user/MrGibki
Fingers' Artists
PTP Wymiany/Trades
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |7 Sie 2010|, o 18:09   

Brrzydki potwornie. Inne kolorki i byłoby ok. Spoko nie wyglądają ładnie jako grip główny. Gdybys dał na spód grip z jakiegoś długopisu z żywszymi kolorami i ciekawszym zabarwieniem, a na to Spoko z gripcutem to byłoby ok.
Pomijając wygląd podejrzewam, że mod choć lekki ma dobrze rozłożone momentum. Nie jest drogi, ani bardzo trudno dostępny.

+
Ostatnio zmieniony przez Akeien |7 Sie 2010|, o 18:11, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Socus 
WawSpin


Kręcę od: 05.05.2009r.
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 525
Skąd: Warszawa
Handel: 100% (+108, 0, 0)
Wysłany: |8 Sie 2010|, o 12:45   

fajny jest.. kręciłem nim na ostatnim warszawskim ^^.

Żem się Ukiego pytał czyj to xD (nie wiedział :sad: )

fajnie się nim kręci, polecam jak najbardziej, lekki troszku ale .. idzie się przyzwyczaić (wolę cięższe)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl