Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Pasiasty
Autor Wiadomość
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |24 Kwi 2010|, o 19:33   Pasiasty



Witam w tutorialu do Pasiastego. Mam nadzieje, że ktoś go zrobi. Na meetingach przeszedł pozytywne testy. ^^






Materiały:

2 x Eliteball (lub inny ciasny grip)
2 x Gripmatic tip
2 x HGG tip
2 x Esquisse Ultra Lavable (oryginalny cap do s777 mxa)
1 x Super Pirat
6 x O-ring z francuskich Dr. Gripów


taśma klejąca, izolacyjna, nożyczki, linijka, ostry nóż (nie ma na obrazku)


Przygotowujemy capy:




Ucinamy tak by pozostalo 3,1 - 3,2 cm capa. Możecie to robić bardzo dokładnie, ale to nie jest wymagane. Swój cap po prostu przyciąłem rozgrzanym nozem. (nie mam do tego cholerstwa cierpliwości).




Nakładamy gripa z elietballa, powinno zostać 1,1 cm capa bez gripa.




Naklejamy taśme na capa i gripa.


Tipy:



Układamy tipy w sposób pokazany na obrazku i sklejamy taśmą. Nie powinno latać ani klekotać.



Body:



Czyścimy body z napisów, wymujemy wkład i ucinamy tam gdzie jest ta niebieska zatyczka w srodku. Body powinno mieć długość 10,8 cm. Opcjonalnie naklejamy taśmę.

widok końcówek body SP:






Złożenie:



Nakładamy po 3 O-ringi z dr gripów na każdy cap. Powinny wejsc w miejsce pomiędzy 2 sąsiednimi żeberkami w gripie. Ten krok jest opcjonalny.

Wciskamy tipy do capów tak, aby tip gripmatica wystawał z capa, powinno być tak, że nie można już dalej ich przepchnać. Jeśli ominąłeś poprzedni krok dodaj więcej taśmy na tipy. O-ringi przytrzymują tipy i nie dają im wypaść.

Zakładamy capy na body. Capy nie powinny pękąć, nawet jeśli się tak stanie to nie przeszkadza w kręceniu.

Możesz cieszyć się swoim pasiastym.





W kroku dotyczącym tipów nie potrzebne są tipy HGG. Owijasz tipy gripmatica niewielką ilością taśmy klejącej (tak, aby się trzymały) i wkładasz w capy.

_________________


klik
Ostatnio zmieniony przez Ufo |24 Kwi 2010|, o 19:37, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |24 Kwi 2010|, o 20:36   

Mod piękny. Teraz coraz więcej spinnerów docenia o-ringi z dr.gripów czy airfitów. Wygląda na to, że momentum ma przyzwoite, a body od pirata na pewno w nikomu nie wadzi. Jedyne do czego się przyczepię to nazwa. Już nie można coś kreatywnego tylko takie rzeczy jak : Żółty,Łaciaty,Pasiasty... Toż to kalectwo dla tak pięknego moda.
Może złoże tylko muszę najpierw dostać paczkę od markiusa i potem jeszcze dorwać 2 dr.gripy i czarne HGG x2. I kto wie czy ten piękny mod nie znajdzie się w moich rękach
PTP Wymiany/Trades
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |24 Kwi 2010|, o 21:40   

Świetny mod. Jak będę miał czas, chęci i kasę to złożę :D Gratuluję :] Obie wersje (stara i nowa) przykuwają oko :]
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
HeviŁoś 
Użytkownik


Kręcę od: 12.11.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Sufczyn/ k. Tarnów
Handel: 77,08% (+37, 1, -10)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 10:13   

Sratatata, fajny. Wersja z Tipami o niebo lepsza, IMO. Ano, i to wykorzystanie ringów.
_________________
Tiru Riru!
PTP Wymiany/Trades
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 10:21   

Taka sprawa w kwestii nazewnictwa - o-ring to uszczelka w kształcie pierścienia (link) i używanie tej nazwy dla tych okrągłych blaszek z penów jest złe i błędne. Jak już chcesz z angielska, to "metal ringi" pisz, a nie myl ludziom pojęć. :P

Co do samego moda - można zobaczyć, jak on wygląda w jakimś combosie? Zarzuciłbyś też może jakimiś statystykami w stylu masy, czy długości. Te metalowe pierścienie nie przeszkadzają przy wiperach?
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
kamilkaze21 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawica
Wiek: 32
Posty: 154
Skąd: jestem?
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 18:59   

Jak bardzo ten cap się różni od Stabillo Trio? Nie można go użyć zamiast oryginału? Wg mnie są bardzo podobne więc nie powinno być problemu. Co do samego moda to sprawia wrażenie klocowatego, czyli takiego jaki lubię. Tip Hgg+Gripmatic+3 metal ringi z doktorków powinno dać naprawdę duże momentum. Jak na moja rękę (bo wagi teraz nie mam) to minimalnie więcej wagowo niż tip dr Gripa (mogę się zdeczkę mylić bo to tylko ręka). Wracając do samego moda. Body pirata jest przyjemne w dotyku, szczególnie po wymazaniu. Tylko ringi na końcach muszą przeszkadzać przy wiperach itp, ponieważ jak każdy wie, metale nie są super przyjemne w dotyku. Jedyne co mnie w tym modzie rozbawiło to jego cena. Jeśli ktoś chciałby składać od 0 tę bardziej wypasiona wersję z ringami, to wyniosła by około 150 zł (licząc że doktorki po 20). Poza tym ten mod na pewno daje epicki efekt podczas kręcenia. Pięknie wyglądają takie kontrastowe paski podczas wykonywania każdego rodzaju tricków. Podsumowując: jeśli dorwę jeszcze 3 ringi to go złożę.
Ostatnio zmieniony przez kamilkaze21 |25 Kwi 2010|, o 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
senQ 
Użytkownik


Kręcę od: X 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 32
Posty: 59
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 19:19   

"kamilkaze21" napisał/a:
Jeśli ktoś chciałby składać od 0 tę bardziej wypasiona wersję z ringami, to wyniosła by około 76 zł (licząc że doktorki po 20).

Co? Pirat 3zł, GM 2x5, Hgg tip 2x4, capy 2x4 i Eb 5zł za parę. 34zł, więc za 6 ringów z doktora wychodzi Ci 42 zł. Lol.
A co do moda to tak, wymazane body pirata jest kochane, wagowo też powinien mi podejść, ale jakoś nie lubię modów w paski. Może i efekt podczas kręcenia jest epicki, ale wolałbym zamiast tych Eb i ringów Dr Gripa dać czarne spoko. No i te ringi do wipsów raczej sie nie nadają. jakby dać ringi Airfita (trochę cieńsze od Dr Gripa) i na nie jakiś przezroczysty grip (Airblanc albo sub Lakubo) to by siadały. Ogólnie jest niezły, ale raczej nie złożę, bo ostatnio zrobiłem coś o podobnej wadze, a po co mi dwa zbliżone w kręceniu.
_________________

Ph'nglui mglw'nafh Chtulhu R'lyeh wgah'nagl fthagn
Jak kupisz mi jeansy to zrobie ci moda
PTP Wymiany/Trades
 
 
kamilkaze21 
Użytkownik


Kręcę od: Październik 2008
Ręka: Prawica
Wiek: 32
Posty: 154
Skąd: jestem?
Handel: 100% (+32, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 19:27   

ROR :D senQ, magiczny jesteś :D Przeliczmy to razem: (liczymy od 0 bogatą wersję):
6x dr Grip = 6x20 zł
2x gripmatic = 2x5 zł
2x bk 77 = 2x 5zł
2x magiczne capy s777 = 2x4 zł
1x super pirat = 3zł
2x eliteball = 4zł (bo zestaw)

Razem 120+10+10+8+3+4=155 zł :D Przebij to :D
_________________




PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 32
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |25 Kwi 2010|, o 19:41   

nie mam pojecia co do stabilo trio, nigdy ich nie mialem, mozna sprobowac, przeciez sa tanie

ringi mozna kupic osobno bardzo tanio zreszta po ok. 1,5-2 zl za sztuke (pytajcie u tych co maja/mieli kiedys duzo francuzow, na pewno cos maja na stanie)

nie narzucam, ze musza byc eb i basta, tak samo z ringami, mozna uzyc innych gripow, a zamiast ringow dac chociazby anyballa, tak jak napisalem grip musi byc ciasny, sailor sie takze nada, ale np. taki durek juz nie

@FeniX: combos bedzie niedlugo (collab dzakoba z selfmodami), masy raczej nie sprawdze, ale na 100% moge powiedziec, ze jest to lzejsze od combosa signo + hgg

dlugosc: 19,5cm z tipami, 17,5 bez tipow
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
senQ 
Użytkownik


Kręcę od: X 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 32
Posty: 59
Handel: 100% (+15, 0, 0)
Wysłany: |26 Kwi 2010|, o 07:40   

"kamilkaze21" napisał/a:
ROR :D senQ, magiczny jesteś :D Przeliczmy to razem: (liczymy od 0 bogatą wersję):
6x dr Grip = 6x20 zł
2x gripmatic = 2x5 zł
2x bk 77 = 2x 5zł
2x magiczne capy s777 = 2x4 zł
1x super pirat = 3zł
2x eliteball = 4zł (bo zestaw)

Razem 120+10+10+8+3+4=155 zł :D Przebij to :D

Dorzuć jeszcze koszt taśmy klejącej, izolacyjnej, nożyczek, linijki i ostrego noża. No i aparatu, bo zdjęcia do tuta się same nie robią. Kamil, naprawdę żeby liczyć do tego moda koszt 6 Dr Gripów to trzeba być Tobą. Ja wiem, że jak się przebijaliśmy kto ma droższego moda na RSVP to dawaliśmy cenę każdego długopisu, choćby się używało pół klikera, ale nie róbmy wioski w poważnym tucie, co? Zakopmy topór wojenny bo flamewar może i jest zabawny, ale tylko do momentu aż się zaczną sypać warny.
_________________

Ph'nglui mglw'nafh Chtulhu R'lyeh wgah'nagl fthagn
Jak kupisz mi jeansy to zrobie ci moda
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mutin 
Użytkownik


Ręka: prawa/right
Wiek: 27
Posty: 95
Skąd: Tarnów
Handel: 86,21% (+25, 0, -4)
Wysłany: |14 Cze 2010|, o 17:05   

Ładny, piękny i cudowny mod, bardzo lubię mody w biało-czrnej kolorystyce.
Mógłbyś nagrać filmik jak kręcisz tym modem? byłbym wdzięczny^^
_________________
Chcę: Sevena/Częśći do niego kolorystyka dowolna. Mam: Mody kasę. Pilne!!!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Komcio 
Użytkownik

Wiek: 36
Posty: 161
Handel: 93,18% (+41, 0, -3)
Wysłany: |1 Lip 2010|, o 22:24   

Świetny mod. Jak będę miał czas, chęci i kasę to złożę Gratuluję :] Obie wersje (stara i nowa) przykuwają oko :]
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl