Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Banan
|12 Sty 2015|, o 21:04
HTM
Autor Wiadomość
Kanonier 
Fingers' Artist


Wiek: 30
Posty: 493
Handel: 100% (+19, 0, 0)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 12:02   HTM

No dobra, to jest ten mod, co go pokazywałem ostatnio i parę osób chciało tuta. Nazwa to skrót od "Hidden Tip Mod" (wybaczcie, ale na nic kreatywniejszego mnie nie stać), no i tyle w sumie.




Długość: 19,5 cm
Waga: podejrzewam, że coś koło 16g, bo dokładnej wagi nie mam
COG na COPie
Cena: ~30zł
Styl: Jednostronny, niepiszący






1x Pelikan Super Pirat
1x Anyball albo sub jakiś (w sumie nawet G2/SuperGrip się nada)
1x Spoko Mini
1x Pentel BK101
1x Papermate Flexgrip Ultra
1x Uniball Signo
1x Crayola SuperTips
1x Bic Round Stic
1x Pentel Hybrid Gel Grip







1 - wyczyszczone i puste w środku body Super Pirata
2 - cap BK101
3 - kawałek body Bic Round Stic (około 2 cm)
4 - Grip Spoko Mini pocięty w kawałki: 1,1cm; 0,8cm; 1,2cm i 0,6cm (tnąc od początku gripa)
5 - 5 kawałków gripa Anyballa: 3x 1 segment i 2x 2 segmenty
6 - tip Flexgrip Ultra
7 - tip Signo
8 - backplug SuperTipsa ucięty na długość 2cm
9 - cap Signo
Wkład HGG (nie ma go na zdjęciu)
+ taśma izolacyjna i zwykła przezroczysta






1. Weź capa od Signo i wyjmij zatyczkę z clipem.


2. Weź tipa od Signo i wciśnij w szerszą stronę capa tak daleko, jak się da.



3. Weź backpluga od Supertipsa i owiń z jednej strony taśmą na tyle, aż backplug wejdzie na wysokość tej linii na capie Signo.


4. Obwiń backpluga z drugiej strony i wciśnij w body SuperPirata (strona, w której był zmazywacz do pióra).


5. Weź kawałek body od Bica i wciśnij w drugą stronę SuperPirata. Musi wystawać na 1,8cm. Ważne: należy pozbyć się tego niebieskiego plastiku, który jest wewnątrz tej strony body.



6. Wsadź tipa od Flexgripa w body Bica. Nie ma się idealnie trzymać, bo trzymać go będzie cap. Można owinąć body z tipem taśmą, żeby nie było widać tego gwinta jak całość będzie w capie.



7. Teraz chyba najtrudniejsza część. W zasadzie jest to zabieg estetyczny, choć może też wpływać trochę na rozłożenie masy. Trzeba uciąć 5mm od końca capa BK101.
Weź wkład od HGG i wyjmij końcówkę piszącą, a następnie tą białą część z wkładu.

Utnij ten fragment, który był wewnątrz wkładu, a potem utnij 2mm tej szerszej części. Teraz trzeba spiłować trochę te pozostałe 2mm tak, aby mieściły się w dziurce powstałej w wyniku ucięcia capa. Nie będą się trzymały same z siebie, trzeba użyć kropelki. Na koniec spiłuj capa pilnikiem bądź papierem ściernym, żeby to ładnie wyglądało.

Domyślam się, że niektórzy mogą tego nie zrozumieć, po weekendzie będę mógł zrobić dokładniejszy opis tej części tutoriala.

8. Obwiń końcówkę body SuperPirata taśmą, aby cap się dobrze trzymał, następnie nałóż capa.



9. Na koniec wystarczy nałożyć gripy. Na capa signo w kolejności: 2 segmenty Anyballa, 1,2cm Spoko, 1 segment Anyballa, 0,8cm Spoko, 1 segment Anyballa, 1,1 cm Spoko, 2 segmenty Anyballa. Na capa wg uznania, ja dałem 0,6cm Spoko, 1 segment Anyballa i dodatkowy mały fragment gripa Spoko.



To tyle. Pytać jak coś niejasne.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Suriel 
Użytkownik


Kręcę od: 1.12.09
Ręka: Juz Obie :>
Wiek: 32
Posty: 252
Skąd: KIelce (CK)
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 14:31   

ogolnie rzecz biorac to nawet fajnie wyglada jak dla mnie troche za lekki no ale dzis wieczorkiem zloze to sie dokonca przekonam jaki jest jak narazie dla mnie w ok. bravo!
_________________
"Maksym napisał/a:
"[Czw 23] Maksym: Suriel spoko gościu


>>>Pomozcie w rozwoju miasta<<<
>>>A tu dajecie moim ludzikom zatrudnienie :D <<<
PTP Wymiany/Trades
 
 
Marvin 
TOL


Posty: 1102
Handel: 100% (+25, 0, 0)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 14:44   

Kanonier, Bardzo ciekawy mod. Podoba mi się to, że tip włożony do capa signo schowany jest pod gripem. Ciekawe użycie backpluga supertipsa, który zazwyczaj do niczego się nie przydaje. Niestety u mnie w mieście nie dostanę nic poza Spoko mini i SP więc szybko go nie złożę. Jak dla mnie jeden z ciekawszych modów jakie ostatnio widziałem.
_________________
Byłem tu. Maks.
PTP Wymiany/Trades
 
Harna$ 
Facepalm Artists


Ręka: lewa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Krościenko n/D
Handel: 91,89% (+68, 0, -6)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 16:27   

No i piękny czekałem na tego tutka
mod piękny :cool:
żłoże jak wyłapie cześci
Mod 10/10
Ostatnio zmieniony przez Harna$ |7 Maj 2010|, o 16:28, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tażan 
Użytkownik


Kręcę od: 10.11.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 87
Skąd: Katowice-Podlesie
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 18:35   

Dosyc fajny jak narazie z wygladu, bo nie krecilem. Ale zaskoczylo mnie to, ze nie widac tipa z przodu jest to dosyc dziwne ale tez spoko. Podoba mi sie to, ze nie zrobiles takiego standardowego jednostronnego moda.
_________________

http://www.formspring.me/TazanPPP - Zadawać pytania, mogą być idiotyczne.
YouTube channel - http://www.youtube.com/user/TazanPenspinning
PTP Wymiany/Trades
 
Enigma 
Użytkownik


Kręcę od: jutra
Ręka: LENIWA
Wiek: 30
Posty: 267
Skąd: Biała Podlaska
Handel: 100% (+10, 0, 0)
Wysłany: |7 Maj 2010|, o 21:46   

Modzik dość nie typowy, ale już na pierwszy rzut oka mi się spodobał.
Części do jego zrobienia są łatwo dostępne i cena tego moda jest dosyć mała.
Jedym słowem odwaliłeś kawał dobrej roboty Kanonier ^^
_________________

KRĘCĘ, BO TO MNIE KRĘCI
Ostatnio zmieniony przez Enigma |7 Maj 2010|, o 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl