Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Revolution
Autor Wiadomość
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 10:37   Revolution

Witam wszystkich serdecznie!



Po długiej przerwie jako emerytowany Penspinner mam przyjemność przedstawić wam mój autorski projekt, Revolution. Po moich 2 nie udanych próbach modowania nareszcie spod moich rąk wychodzi coś naprawdę rewolucyjnego! Oficjalnie, jako pierwsza osoba (o ile dobrze się orientuje) na świecie znalazłem zastosowanie dla body z BK77! Od początku mojej zabawy z Penspinningiem (czyli ok. 2-3 lat temu) poszukiwałem zastosowania dla tej nie pozornie wyglądającej rurki, aż wreszcie po wielu probach (badź co badź cały wczorajszy dzień poświęciłem na to :D ) udało mi się dopasować części od dwóch różnych producentów w jedną całość. Wszystko wygląda i działa jak gdyby całość w tej postaci wyszła z jednej stajni, co więcej mod został dokładnie przeze mnie rozplanowany, aby każdy mógł go złożyć z pomocą części pozostałych mu części po innych modach! Może nie wydaje się to dużym osiągnięciem, ale znaczenie jego - bynajmniej dla mnie - jest KOLOSALNE. Wyobraźcie sobie, dotąd z BK77 wykorzystywaliśmy tylko tip, ink (wkład) i o ile dobrze pamiętam cap (ktoś, coś z nim kiedyś wyczyniał), teraz będziecie mogli wykorzystać cały długopis! Z góry chciałbym przeprosić za jasność fotografii, ale były one robione pod wieczór, gdyż 3/4 dnia straciem na modowaniu. Zaczynamy!


Czego potrzebujemy do złożenia Revolution?


1x BK77 (tylko body, założę się, że każdy z was ma choć jedno na składzie)
2x Uni-Ball Signo (potrzebujemy tylko capów)
2x ZT Tip/Flexgrip Tip i jego zamienniki (zamienniki długopisowe jak i ołówki automatyczne)
+ Gripy (wedle gustu, ja użyłem gripów z Pilota G2, gdyż takie akurat mi zostały, ale równie dobrze możecie użyć każdego rodzaju gripów)
+ Wrzątek wody
+ Cierpliwość i czytanie ze zrozumieniem wszystkich punktow, najlepiej dwa razy.
+ Klej błyskawiczny (kropelka etc.)


Instrukcja



1. Przygotuj wszystkie potrzebne Ci materiały, niewielki garnek napełnij wstępnie wodą.


2. Urwij clip z capu Uni Signo, nastepnie pozostaly element "wypchnij" (np. za pomocą pędzla, twardej, bądź innego "patyczka") od środka.



3. Umieść tip w miejscu z którego pozbyłeś się "główki" (mowa o elemencie w punkcie 2), powinien wejść idealnie. Zacznij podgrzewać nalaną wcześniej wodę.



4. Tak to mniej więcej będzie wyglądało, teraz wyjmij tip i nanieś na niego klej w miejscu gwintu, następnie umieść go z powrotem w tym samym miejscu, delikatnie dociskając, by klej złapał (absolutnie nie potrzeba wkładać nie wiadomo jakiej siły, cap z tipem pasują do siebie idealnie). Przygotuj w sposób analogiczny drugi cap, jak skończysz zajmiemy się gripami.


5. Skonczyłeś? Coś za szybko się z tym uwinąłeś o.O, teraz będzie coś trudniejszego. Jeżeli korzystasz z gripow Pilota G2 (bądź gripów o podobnej średnicy, np. HGG) musisz je trochę rozciągnąć za pomocą wrzącej wody, by bez problemu weszły na capa. Jeżeli jednak korzystasz z innych gripów warto sprawdzić czy obejdzie się bez rozciągania (choć i tak nie ma to dużego znaczenia, bo grip w ten sposób rozciągnięty skurczy się zaraz po ostygnięciu). UWAGA! Pod żadnym pozorem nie próbujcie bawić się w moczenie całego capa, przy tak wysokiej temperaturze plastik staje się elastyczny i ulega deformacji. Oczywiście można zdeformowany cap potem naprawić, jednakże nie jest to łatwa sprawa (wiem z doświadczenia).



6. Kiedy nasze gripy spoczywają juz na wcześniej przygotowanych capach pora złożyć wszystko w całość, capy (o ile się nie zdeformowały :x ) powinny wejść bez większych oporów na body, najlepiej jest sprawdzić przy pomocy zwykłego capa od BK77 czy odcinek na który nachodzą capy oryginalne i Signo'we jest identycznych rozmiarów - jeżeli tak, mod został wykonany poprawnie, jeżeli nie możemy spróbować odstawić na kilka sekund cap do wrzącej wody aby jego średnica się zwiększyła - robicie to na własną odpowiedzialność.



7. Gratuluje, złożyłes prawdopodobnie jednego z najwydajniejszych modów świata! Oczywiście bez mojej pomocy byś nie dał rady, no ale nie każdy może mieć zdolności manualne na moim poziomie :D . Pozostaje Ci teraz tylko kręcić, kręcić i jeszcze raz kręcić. Mod jest idealnie wyważony, tak wiec sprawdzi się zarówno wśród poczatkujących jak i bardziej zaawansowanych. Dużym plusem (przynajmniej jak dla mnie) jest body, które jest odrobinę cieńsze od tego znanego z Comssy, dzięki czemu ewolucje stają się o wiele łatwiejsze w wykonaniu.




BONUS! Revolution MX

Co ciekawe, nasze body od BK77 idealnie współpracuje z capem od RSVP, wystarczy zastosować go zamiast drugiej końcówki, dzięki czemu oszczędzamy na materiałach i zyskujemy nowy, unikalny wygląd!


Czego potrzebujemy do złożenia Revolution MX?


1x BK77 (tak jak poprzednio, interesuje nas tylko body)
1x Uni Signo (tym razem potrzebujemy tylko jednego capa)
1x ZT Tip/Flexgrip Tip i jego zamienniki (zamienniki długopisowe jak i ołówki aut.)
1x RSVP Cap
+ Grip (wedle gustu)
+ Wrzatek wody
+ Cierpliwosc i czytanie ze zrozumieniem wszystkich punktow)
+ Klej blyskawiczny


Punkty od 1 do 5 wykonujemy bez zmian, z tym tylko wyjątkiem, że mamy do przygotowania jeden cap, zamiast dwóch.



6. Kiedy mamy już wszystko przygotowane pora przystąpić do składania. Cap od Uni umieszczamy na przodzie body (tam gdzie gwint), a cap od RSVP z tyłu, na zatyczce.




Adnotacja


Dodam też, że jeżeli dla kogoś mod jest nie wystarczająco ciężki można nakręcić tip, który w niczym nie będzie przeszkadzał po nałożeniu capa Signo, włożyć wkład, a cap RSVP przygotować identycznie jak w typowych MX'ach (włożyć do środka grip od RSVP, odłamać clip), bądź też dociążyć tył tipem wkładając go pod grip - jestem prawie pewien, ze tip od Pilota G1, G3, czy Signo idealnie by pasował, blokując się w środku gripa, a jednocześnie mieszcząc się w całości, aktualnie nie mam jak tego sprawdzić, gdyż nie posiadam gripa od RSVP. To samo tyczy się podstawowej wersji modu, gdzie w środek drugiego capa możemy umieścić tipy z w.w długopisów, tip sam będzie blokował się na body, tak więc nie powinien "latać" podczas spinningu. To są oczywiście tylko moje przypuszczenia, które postaram się sprawdzić jak najszybciej się da.



Podsumowanie


Długość po złożeniu: ok. 19 cm (nie powiem dokładnie, gdyż ja mojego R'ka musiałem rozciągnąć)

Waga: ok. 17g

Wyważony: COP=COG

Całkowity koszt złożenia: W założeniu do moda wykorzystamy części które już mamy, tak więc 0 zł.



Myślę, ze to by było na tyle, mam nadzieje, że mod się przyda, moja praca nie pójdzie na marne i ktoś kiedyś mnie wspomni :D . Pozdrawiam i zapraszam do oceniania/komentowania.
Szymon
PTP Wymiany/Trades
 
 
Tratto 
Użytkownik


Kręcę od: II 2008
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 1094
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+12, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 10:48   

dla początkujących jak najbardziej dobry
jako pierwszy mod nadaje się idealnie, ponieważ jest bardzo prosty w budowie i nie trzeba dużo kosztownych części

co do tej wersji MX to jakoś tak łyso tam z tyłu ten cap wygląda bez żadnego gripa pomyśl nad tym

@down: a okej sorry przeczytałem pierwsza metodę a drugiej już tylko obrazek zobaczyłem :)
_________________
Tratto 1st: http://www.youtube.com/watch?v=jrk0ZDhZpFI?hd=1
Moje 3rd Year: http://www.youtube.com/watch?v=xyi7PJ5e-to?hd=1

http://www.youtube.com/user/Tratt0Pen

PoProstuTomeK - po prostu recenzje filmowe(mój blog):
http://www.poprostutomek.blog.pl/
Ostatnio zmieniony przez Tratto |2 Kwi 2010|, o 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 10:50   

@Tratto, prosiłem o czytanie ze zrozumieniem...

Cytat:
...aktualnie nie mam jak tego sprawdzić, gdyż nie posiadam gripa od RSVP.


Dodam też, że posiadam jeszcze dwa komplety owych tipów, zainteresowanych kupnem proszę o PW.

@up: Nie ma problemu, shit happens.
Ostatnio zmieniony przez Szymi_2004 |2 Kwi 2010|, o 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ygo 
Użytkownik


Kręcę od: 11.06.09
Ręka: Lewa/left
Wiek: 29
Posty: 295
Skąd: Krosno
Handel: 100% (+22, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 10:57   

Bry. Też kiedyś kminiłem coś z capami Signo i tym body. Stwierdziłem jednak, że body BK77 jest zbyt cienkie i ma trochę dziwny kształt. Jest nieprzyjemne w spinningu. Nie jesteś zresztą pierwszym człowiekiem, który używa tego body w swoim modzie. Używa się go do Clear Bictory, bodajże Phantasm włożył je do Clear Stylisha.

Z tym całkowitym kosztem złożenia to też nie jest tak znowu fajnie, żeby było 0 zł :P Tipy Flexgripów raczej nie zostają po żadnym popularnym modzie, gripy G2 też się przeważnie nie ostają. Dziwne trochę jest mówienie: "użyj jakich chcesz gripów, jakich chcesz tipów", bo wtedy parametry moda będą całkiem inne, więc to nie ten sam pen.

Jak dla mnie to główną zaletą tego moda jest całkiem fajny wygląd, gdyby wsadzić jakiś koksurski insert ;)

Gdyby nie to, że nie lubię tego body to może bym złożył :P
_________________
Tiru Riru!



PTP Wymiany/Trades
 
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 11:14   

@Ygo: W takim razie zwracam honor. Cóż, nie powiedziałem dosłownie żeby "użyć dowolnych tipów", rzecz w tym, że zmiana ich na wymienione przeze mnie nie zmieni parametrów moda (tak czy siak w zaokrągleniu będzie miał ok. 19 cm, waga też pozostanie zbliżona do pierwowzoru). O clear Stylishu nie słyszałem, co do Bictorego kiedyś używało się po prostu body od przeźroczystego BIC'a, nie wiedziałem, że coś w tej sprawie się zmieniło. Tipy Flexgripów można zastąpić tipami z ZT, których i tak do niczego nie używamy, bądź kupić zamienniki, które są ogólnodostępne wystarczy się rozejrzeć po pobliskich papierniczych/kioskach. Gripy Pilota G2 były tu tylko przykładem, zastąpienie ich np. Dr. Gripem nie powinno znacznie zmienić parametrów moda (w zasadzie nic nie powinno się zmienić poza wyglądem i nieco wagą). Myślałem o insercie, dokonam stosownych obliczeń i możliwe, że wkrótce zaprezentuje wersję z insertem. Jeżeli chodzi o body na które narzekasz - to kwestia gustu. Napisałem wyraźnie "W założeniu do moda wykorzystamy części które już mamy" jeżeli użyłeś ich do innych modów to tylko i wyłącznie Twój problem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Szymi_2004 |2 Kwi 2010|, o 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
-=Domestos=- 
Użytkownik

Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 13:18   

Fajna zabaweczka Szymi, nie masz co robić w domu? :wink:
Wiem że stać Cie na coś więcej, pokaż coś lepszego xD

Hades :roll:
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 15:12   

Po wstępie spodziewałem się czegoś na prawdę rewolucyjnego, głównie w sposobie połączenia body z częścią inną, które zrewolucjonizuje modding. Jednak nie ma tutaj nic takiego.

Włożenie tipów z Flexgripa do capów Signo jest bardzo fajnym pomysłem, choć nie jest to dla mnie niczym nowym (w wakacje coś takiego robiłem). Ładnie wygląda ten cap z czarnym gripem G2. Całość właściwie pasuje do siebie, jednak nie wygląda najprzyjemniej przez to cienkie body. Sam próbowałem coś fajnego z nim zrobić, ale jest zbyt cienkie, żeby dobrze wyglądało z innymi częściami, które mi się zdarzyło testować.

Co do spinningu tym to nie wiem, testować nie będę raczej, chociaż to cienkie body BK77 nie jest takie złe samo w sobie nawet, idzie się przyzwyczaić. Jednak nie jest też nazbyt komfortowe.

Daleko Ci z tym do rewolucji w moddingu. Jeśli sam fakt użycia tego body jest dla Ciebie rewolucją, to Cię zasmucę - sam kręciłem modem na bazie BK77 jakieś 3 lata temu. Nie uważam też nałożenia capów Signo na to body za rewolucyjne połączenie części dwóch producentów. Fakt, nie gryzą się ze sobą i wyglądają estetycznie razem, jednak powyższym mianem nazwałbym coś pokroju użycia rurki G2 nałożonej na przód z HGG w Clear Comssie (do tej pory mnie zadziwia to dopasowanie i fakt, że jak dobrze spiłujesz przód HGG, to G2 nachodzi i "zakleszcza się" jakby to był cap produkowany dla tego długopisu).

Mam nadzieję, że następnym razem coś rzeczywiście rewolucyjnego stworzysz i zachęcisz mnie do powrotu do modowania. :) Powodzenia.
_________________
Interview WTF?! - blog o rekrutacjach IT
---
Enklawa twórcza:
15. stycznia 2017 - Living on the Island
1. września 2016 - Być człowiekiem
14. maja 2016 - Okruchy magii

"We must become the change we want to see." - Gandhi
PTP Wymiany/Trades
 
Szymi_2004 
Użytkownik


Kręcę od: IV 2008
Ręka: Prawa\Right
Wiek: 30
Posty: 165
Skąd: Gdańsk
Handel: 100% (+52, 0, 0)
Wysłany: |2 Kwi 2010|, o 16:10   

Robiąc tego moda wziąłem pod uwagę, że ktoś już kombinował z tym body, ale nikt nie zamieścił gotowego projektu na forum. Przyznaję, trochę przesadziłem z tą "rewolucją", gdyż nie znałem większości faktów, jednakże nie widziałem dotąd żeby ktoś złożył to wszystko w całość. Cóż z pewnością nie zrewolucjonizuje moddingu, ale przynajmniej trochę pokombinuje. Dziękuje za uwagi.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Stopro 
Użytkownik


Kręcę od: 27 Kwietnia 2010
Ręka: Prawa
Posty: 19
Handel: 95,65% (+22, 0, -1)
Wysłany: |30 Kwi 2010|, o 13:36   

wkład i tip zostawiamy? :roll:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl