Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Pari
|3 Sty 2010|, o 15:36
Nowy Portal
Autor Wiadomość
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |3 Sty 2010|, o 12:50   Nowy Portal

imgWitamy Nowy Rok, a wraz z nim witam was w nowym Portalu Polskich Penspinnerów. Tak tak, to nie jest kolejna zapowiedź. To się dzieje na prawdę. Ponad rok czekaliście na tą zmianę, która tak jak zapowiadałem nastąpiła. Już teraz, wchodząc na stronę główną www.penspinning.pl możecie podziwiać owoce naszej rocznej pracy. Wygląd nowej strony to wypadkowa pracy i oceny czterech osób. Mnie (Pari CSS), Madeye'a i Żubera, który był wykonawcą tego oto layoutu. Kodowaniem (php) zajął się śledź. Zaprojektowanie, stworzenie, oraz naniesienie poprawek trwało pół roku, często pracowaliśmy po kilka godzin dziennie. Mam nadzieję, że portal wam się podoba, a nasza praca nie poszła na marne. Stylistycznie ma pasować do naszego forum i myślę, że współgra z nim teraz idealnie.

Mimo, że chciałem aby wszystko było wypuszczone dopiero, gdy będzie gotowe, wygląd wizualny możecie podziwiać już teraz, śledź przekonał mnie, że nie warto dłużej ukrywać tego, a nowy rok to dobra okazja. Spieszyliśmy się, więc nie wszystko działa tak jak powinno. Na razie cały portal linkuje do forum. W przyszłości wszystkie artykuły będą widoczne właśnie tutaj. Nie działa jeszcze wyszukiwarka. Użytkownicy Internet Explorera nie ujrzą także slideshow, promującego główne działy na portalu.

Ma pasować, ale nie tylko wizualnie. Wprowadzenie nowego layoutu to tylko część tego, co się jeszcze zmieni.

Jak zauważyliście zapewne wcześniej, na forum także się dużo pozmieniało. Nie było łatwo posegregować forum, wiele działów było źle nazwanych. Mam nadzieję, że ten podział będzie bardziej przejrzysty i będzie współgrał ze stroną główną.

Tak więc, od góry patrząc, zrobiłem nową kategorię: "Regulamin". Teraz będzie on bardziej widoczny, do tej kategorii prawdopodobnie spłynie reszta regulaminów pobocznych.

Następna kategoria na forum to portal. Wszystko co się znajdzie tutaj (poza małymi wyjątkami) będzie wyświetlane na portalu. Patrząc na stronę główną i na ten dział zauważycie podobieństwo. Całość treści portalowej została podzielona na 3 części: Triki, Mody, Artykuły i Media. Cała wiedza o naszym nietypowym zajęciu, można powiedzieć, kompendium penspinningu, będzie się znajdowało tutaj. Swój rewir tutaj będą mieli redaktorzy, ale o nich trochę później.

Kategoria, która dawniej nazywała się "Penspinning" teraz została zmieniona na "Społeczność". Tutaj w dziale Penspinning, będzie można dyskutować na wszystkie tematy związane z wydarzeniami w naszej społeczności takimi jak zawody, nowinki itp. W tej kategorii pozostały tak jak dawniej Meetingi i Drużyny.

Kategoria Prezentacje została niewiele poprawiona. Doszły podkategorie takie jak "Filmy z meetingów" oraz "Zapisy do collabów". Myślę, że ułatwi to poruszanie się, odzieli tematy których nie chcemy czytać.

Recenzje i Tutoriale do najbardziej znanych modyfikacji, trafiły do portalu. W działu tym zostały więc "Długopisy i inne takie" oraz Wasze Tutoriale (inaczej, nie zatwierdzone tutoriale).

Porady to nowa kategoria utworzona z dwóch działów. "Porady i Tutoriale" oraz "Co kupować". Działy te ciężko było gdziekolwiek sklasyfikować. Można umieszczać tam swoje własne tutoriale. Więcej dowiecie się, gdy w każdym dziale określę do czego ma on służyć.

Handel i Hydepark zostają po staremu.

Dawniej kategoria Portal zmieniła nazwę na Forum. Tam będzie wszystko dotyczące działalności naszego forum oraz jego funkcjonowania. Zaczynając od Organizacji i Zarządzeń, gdzie będziecie się dowiadywać o zmianach oraz o strukturze forum, poprzez "Opinie, Pytania i Prośby", gdzie możecie wyrazić zdanie albo zaproponować zmiany, aż na dziale "Foreigners" kończąc. Tam właśnie kierujcie wszystkich obcokrajowców z ich pytaniami, propozycjami, zapisami do collabów. Na tamtym forum obowiązuje tylko język angielski. Dzięki temu, ktoś nie znający naszego języka będzie czuł się lepiej.

Tak pokrótce przedstawia się nowa struktura forum i portalu. Nie wszystko zostało jeszcze pozmieniane, możecie spodziewać się dalszej modernizacji.

Nowa grupa "Redaktorzy" którą stworzyłem, będzie zajmowała się treścią na portalu. Mam nadzieję, że znajdę kompetentnych i odpowiedzialnych ludzi. Redaktorzy nie tylko będą pisali artykuły do nowego portalu, ale zarządzali treścią forum. Grupa ta, razem będzie podejmowała decyzje które z Tutoriali, Artykułów i Filmów, powinny być na stronie głównej. Te, które są zrobione porządnie i przedstawiają wysoki merytoryczny poziom na pewno nie zostaną pominięte. W planach dla Redaktorów mam także reaktywację naszej gazetki Pentrix, tak aby ukazywała się regularnie.

Jak można dostać się do tej grupy? Tego dowiecie się, gdy skończymy modernizację, a forum będzie przygotowane pod treść, którą Redaktorzy uzupełnią. Oczywiście, to, że ktoś nie zostanie powołany do tej funkcji nie znaczy, że jest skreślony. Portal został właśnie po to zmodernizowany i podpięty pod forum, aby każdy użytkownik miał możliwość napisania artykułu, bądź robienia tutoriali, które będą ukazywać się na stronie głównej, oczywiście tylko wtedy gdy będą na przyzwoitym poziomie. Jeżeli ktoś będzie się udzielał, będzie aktywnie i z sensem pisał, zostanie na pewno wybrany redaktorem.

Komentarze pod newsami mile widziane. Czy portal się podoba? Czy spełnia wasze oczekiwania? Jeżeli nie, to dlaczego? Czy podoba wam się wygląd? Co jest mocną stroną portalu? Zapraszam do dyskusji.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Nitridil 
Facepalm Artists


Kręcę od: marzec 2008
Ręka: both
Wiek: 32
Posty: 160
Skąd: Toruń
Handel: 100% (+7, 0, 0)
Wysłany: |4 Sty 2010|, o 21:57   

Wybaczcie, ale nie wywarł na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia.
Wygląda nawet trochę jak blog, ale moje zdanie nie jest właściwie istotne.

Tak czy owak, gratuluję, podziwiam i szanuję za chęci i pracę w to włożoną.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kazuke 
Użytkownik


Kręcę od: 05.05.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 551
Skąd: Trzebiatów
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |5 Sty 2010|, o 16:04   

Świetna robota.

Doszukałem się drobnego problemu:
- w IE 6 cała część z newsami spada na sam dół. Tak jak by była za szeroka.
Tak to na każdej przeglądarce wyświetla całość poprawnie.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Skyler 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 29
Posty: 564
Skąd: Łącko
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |5 Sty 2010|, o 16:07   

@up
"Pari" napisał/a:
Nie działa jeszcze wyszukiwarka. Użytkownicy Internet Explorera nie ujrzą także slideshow, promującego główne działy na portalu.


Co do strony to bardzo mi się podoba, fajne kolory i wgl ładnie.
_________________
Tiru Riru!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Pari 



Kręcę od: 15.10.2007
Ręka: Right
Wiek: 33
Posty: 1461
Skąd: Kraków
Handel: 100% (+457, 0, 0)
Wysłany: |5 Sty 2010|, o 20:18   

Na portalu filmy będą dopiero po kliknięciu w konkretny dział "Media". Rotacja filmów na portalu to dobry pomysł, ale to wprowadzimy potem, na razie są ważniejsze sprawy.
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |5 Sty 2010|, o 22:26   

Jeśli chodzi o sam wygląd wizualny to jest pięknie, biorąc pod uwagę, że poprzedni portal pod tym względem był okropny (ble, nadal nie mogę zapomnieć tego paskudnego, zielonego koloru). Dodałbym jednak niewielki margines (?) zarówno u góry jak u dołu strony, chociażby tak niewielki jak na forum. Według mnie wyglądałoby to znacznie estetyczniej, ponieważ teraz mam nieoparte wrażenie, że coś chowa się pod moim paskiem w Firefoxie :wink:

Podlinkowałbym również obrazy, które znajdują się pod tymi 4 kategoriami. Nie ukrywam, że linki do nich są w dość mało widocznym miejscu, a tam aż prosi się, aby po kliknięciu przejść do nowej zakładki, w której znajdziemy konkretny materiał. Zaznaczam jednak, że chodzi mi o obrazy, ponieważ byłoby dość uciążliwe, gdyby po każdym kliknięciu w jedną z kategorii przenosiło nas od razu na forum.

No i reklamy. Nie wiem, czy to wy ustaliście ceny, ale póki co wydają mi się one zbyt duże jak na tak mało znany portal :wink:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Mikulew 
Facepalm Artists


Kręcę od: 18.12.2007r
Ręka: Lewa\Left
Wiek: 33
Posty: 1141
Skąd: Tarnów
Handel: 100% (+18, 0, 0)
Wysłany: |6 Sty 2010|, o 15:52   

no no no respect respect! Postaraliście się, naprawdę,, siedzieć parę godzin, żeby zrobić takie cudo, i jeszcze jak widać trzeba parę poprawek zrobić na stronie głównej. Ech...
ja pamiętam jak można było się zarejestrować na stronie głównej i dawać zdjęcia czy komentarze pod zdjęciami, będzie taka opcja? I jak klikam starsze newsy (ale oksymoron) to mi wyskakuje forum PPP? Czy tak ma być? A będzie dział filmy i będą zaprezentowane solo polskich penspinnerów?
Co mnie rozbawiło
Tricki
"Droga do sukcesu wcale nie jest trudna. Zaczynając od fundamentali przejdź ją z nami krok po kroku. Stwórz swój indywidualny styl i zaskocz wszystkich kreatywnością!"

niezły chwyt marketingowy!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Dulek 
Użytkownik


Kręcę od: 1.03.07r
Ręka: Left
Wiek: 31
Posty: 738
Skąd: Giżycko
Handel: 100% (+33, 0, 0)
Wysłany: |6 Sty 2010|, o 19:54   

"Mikulew" napisał/a:
siedzieć parę godzin, żeby zrobić takie cudo


Wątpię, że wyrwałem to z ukrytego kontekstu jakiegoś, ale Władza robiła portal przez pół roku, po te kilka godzin dziennie czasem, gwoli ścisłości.


Portal jest faktycznie solidnie zrobiony - pod względem kosmetycznym jak i tym wewnętrznym, czyli ładnie skryptami porobione.

Jedyną zmianą, którą bym wprowadził to usunięcie działów nie mających niczego z Penspinningiem z 'Ostatnio na forum'. Moim zdaniem powinny znajdować się tam tylko posty o tematyce forum.
PTP Wymiany/Trades
 
 
BiaŁy 
Użytkownik


Kręcę od: 12 Wrzesień 2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 181
Skąd: Lublin
Handel: 100% (+5, 0, 0)
Wysłany: |28 Sty 2010|, o 19:43   

Wszedłem na stronke i .... SZOK !! Stronka jest zrobiona bryyyyyylaaaantooowooooo!! xd Pozdro
_________________
Powrót do Przeszłości ...
PTP Wymiany/Trades
 
 
kamillinho123 
Użytkownik


Kręcę od: 23.01.2010
Ręka: prawa
Wiek: 28
Posty: 46
Skąd: Łosice
Handel: 100% (+2, 0, 0)
Wysłany: |29 Sty 2010|, o 14:41   

Moim zdaniem strona została wykonana wzorowo. :mrgreen:
_________________
Ma ktoś pożyczyć Dragon Ball?
PTP Wymiany/Trades
 
pomidor 
Użytkownik


Kręcę od: od pazdziernika 2009
Ręka: prawa
Wiek: 29
Posty: 9
Skąd: KRK
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |31 Sty 2010|, o 18:14   

portal bardzo fajnie i pomysłowo zrobiony i fajny tutorial na początku.
Ostatnio zmieniony przez pomidor |31 Sty 2010|, o 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl