Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeczy, które powinno się wiedzieć o modach i modowaniu.
Autor Wiadomość
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 19:44   Rzeczy, które powinno się wiedzieć o modach i modowaniu.

Kilka Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o modach i modowaniu.


1. Mod to zmodyfikowany długopis służący do penspinningu.

2. Optymalna długość moda to 20 cm, chociaż jak się domyślasz są krótsze i dłuższe. Modami pow. 24 cm ciężko kręcić, tak samo poniżej 15 cm, ale są to tylko moje subiektywne odczucia. Chociaż zdarzają się tacy (np. Ease) co kręcą zwyczajnymi długopisami co mają dużo mniej niż np. Comssa Mod.

3. Mody można podzielić na single-sided i double-sided. Single sided, czyli jednostronne są , jak sama nazwa wskazuje, różne po obu stronach (np. z jednej strony tip, z drugiej cap). Natomiast Double-Sided to mody dwustronne, często dobrze wyważone z racji tego, że po obu stronach są takie same.

4. Najpopularniejszym modem dla początkujących jest Comssa Mod/Metal Comssa. Metal Comssa się rózni od Comssa Moda tylko tym, że ma metalowe końcówki (tipy) na zatyczkach (capach).

5. Jeżeli zaczynasz od ciężkiego moda typu Stylish Pirat, licz się z tym, że trudniej będzie ci się przerzucić na lekkie mody typu RSVP MX.

6. Mody róznią się długością, wagą, momentum oraz oczywiście wyglądem.

7. Im mod ma wyższe momentum, tym łatwiej się nim kręci. Może to tylko moje odczucie, wysokie momentum pomaga, ale do pewnej granicy. Mod, który waży 30g może i ma wysokie momentum, ale naprawdę ciężko będzie kręcić takim bykiem ;)

8. Można kręcić każdym penem. Lepszy mod nie zrobi z ciebie lepszego PS'era.

9. Żadnego gotowego moda nie kupisz w polskim sklepie. Są firmy które produkują gotowe mody to penspinningu, np. SpinZ, PenMawashi albo Penz Gear, ale ich mody są tylko na wschodzie. Mody możesz kupić od kogoś z forum, albo zdobyć się na odrobinę kreatywności i wymyślić swój :) .

10. Istnieją internetowe sklepy gdzie możesz kupić gotowe mody, zwykłe długopisy, oraz nawet części z tych długopisów (np. same gumki), np. PenWish, PenDolSa.

11. Moda można rozłożyć na następujące części: Występujące w większości modów zarówno double jak i single-sided: Body, Cap, Grip, Tip - oraz występujące częściej w single-sided - Inktube, Clicker, Clip.

12. Swoje mody możesz przedstawiać w temacie POKAŻ SWOJE PENY.

13. Z przedziałem cenowym długopisów i modów możesz się zapoznać TUTAJ.

14. Szukasz jakiejś części w swoim mieście i nie możesz jej znaleźć? Zajrzyj TUTAJ, być może ktoś znalazł tą część w twoim mieście. Musisz się liczyć z tym, że jeżeli mieszkasz w jakimś małym miasteczku, może go nie być na liście.

15. Istnieją mistrzostwa świata w modowaniu penów. Noszą one błyskotliwą nazwę "Pen Modding World Tournament" w skrócie PMWT. W 2009 roku odbyły się poraz pierwszy.

16. Niektóre mody mają przezroczysty korpus (body). Do takich modów wkłada się inserty (czyli nadruki, wzorki, obrazki wydrukowane na papierze), by poprawić jego walory estetyczne.

17. Jeżeli mod nie ma przezroczystego body, można nakleić na niego outsert. Jednak z outsertem jest większy problem, należy wydrukować go na samoprzylepnym papierze. Uwierz mi, po przyklejeniu outserta wydrukowanego na zwykłym papierze modem kręci się fatalnie.

18. Korpusy niektórych długopisów (np. zmazik Super Pirat) można odbarwić za pomocą zmywacza do paznokci / rozpuszczalnika. Np. body Super Pirata po przetarciu staje się białe, a np. z Corelli Duo schodzi tylko napis, body nie traci koloru.

19. Ale nade wszystko musisz pamiętać: Każdym długopisem można kręcić! Nawet zwykłym, szkolnym i nudnym długopisem. Wcale nie musisz mieć Bonkura.KT za 100 zł, żeby dorównać Erirorowi, Bonkurze czy innej legendzie. Wybór dobrego moda to ważna rzecz i dobry pen w jakimś stopniu pomoże ci się wspiąć na wysokie szczyty penspinnerskiego świata, ale nie zrobi on z ciebie uber pr0 penspinnera. Najważniejsze, to zasada 3xĆ - Ćwiczyć, Ćwiczyć i jeszcze raz ĆWICZYĆ!
__________________

Copyright Ÿ by Phantasm 2010. Rozpowszechnianie, kopiowanie tylko za zgodą autora.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |12 Sty 2010|, o 14:41, w całości zmieniany 5 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Vidoter 
Użytkownik


Kręcę od: czasu do czasu
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 30
Skąd: że znowu?!
Handel: 100% (+4, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 19:53   Re: Rzeczy, które powinno się wiedzieć o modach i modowaniu.

"Phantasm" napisał/a:
5. Ciężkie mody "upośledzają"


Moim zdaniem to bardziej plotka/stereotyp niż prawda. Ciężkie mody mają w większości lepsze momentum i łatwiej na nich wychodzą triki ale na lżejszym też wyjdą, wystarczy się przyzwyczaić.

"Phantasm" napisał/a:
19. Jeżeli kręcisz już dosyć długo możesz się pokusić o kupno moda zwanego Dr. KT. Jednak kosztuje on 80-110 zł co jest niewątpliwie jego wadą.


No to zabrzmiało dziwnie... Coś jakby "jak jesteś penspinnerem to musisz mieć Dr. KT". Ja bym napisał że możesz kupić jakieś inne peny po dłuższym czasie a nie konkretnie KT :P
_________________
This girl is sooo hot! (+18)
PTP Wymiany/Trades
 
 
Moonshine 
Użytkownik


Kręcę od: 8.03.2009 ale miałem przerwe
Ręka: prawa
Wiek: 26
Posty: 216
Skąd: łódź
Handel: 0% (0, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 19:57   

"Phantasm" napisał/a:
15. Co roku odbywają się Mistrzostwa Świata w modowaniu długopisów (Pen Modding World Tournament, PMWT).

PMWT odbyło się w tym roku po raz pierwszy.
Ostatnio zmieniony przez Moonshine |10 Sty 2010|, o 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:05   

Aha. Myślałem że już coś takiego działo się już wcześniej :/ Zaraz poprawię. Dzięki ;)

Hm, napisałem "możesz kupić", a nie "musisz" :) KT to poprostu bardzo... renomowany pen, którego każdy pewnie każdemu by polecił.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |10 Sty 2010|, o 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Gildor 
Fingers' Artist


Kręcę od: III 2008
Ręka: Prawa/Right
Wiek: 32
Posty: 1656
Skąd: Dywity (Olsztyn)
Handel: 100% (+9, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:08   

Zbyt subiektywne rzeczy prawisz. Punkty typu:
"Phantasm" napisał/a:
2. Optymalna długość moda to 20 cm, chociaż jak się domyślasz są krótsze i dłuższe.
"Phantasm" napisał/a:
5. Ciężkie mody "upośledzają", lepiej zacząć od czegoś pośredniego np. Waterfall, Comssa Mod.
"Phantasm" napisał/a:
7. Im mod ma wyższe momentum, tym łatwiej się nim kręci.
"Phantasm" napisał/a:
19. Jeżeli kręcisz już dosyć długo możesz się pokusić o kupno moda zwanego Dr. KT. Jednak kosztuje on 80-110 zł co jest niewątpliwie jego wadą.

są wybitnie albo Twoją opinią, albo utartymi stereotypami. Z kolei ten punkt jest po prostu błędny:
"Phantasm" napisał/a:
11. Moda można rozłożyć na następujące części: Body, Cap, Grip, Tip - oraz rzadziej występujące - Inktube, Clicker, Clip.

W dużej liczbie modów jest wkład, clicker praktycznie w każdym singlesided, podobnie jak clip.

Ale pomysł całkiem dobry.
_________________


Muzyka Duszy - i nawet jest nowy wpis, z 25 stycznia.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Kazuke 
Użytkownik


Kręcę od: 05.05.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 27
Posty: 551
Skąd: Trzebiatów
Handel: 100% (+56, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:10   

Cytat:
18. Korpusy niektórych długopisów (np. zmazik Super Pirat) można odbarwić za pomocą zmywacza do paznokci / rozpuszczalnika. Po przetarciu zmywaczem korpus staje się biały.


Oj, nie tylko biały. Jak wyczyści się Corelle Duo ( np. żółtą ), to body jest żółte. Z korpusów schodzą tylko nadruki.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:19   

Zachęciłeś mnie tytułem... Ale niestety większość z tego co napisałeś to bzdury, subiektywne opinie albo rzeczy oczywiste :/

Skąd wziąłeś optymalną długość? Na jakiej podstawie twierdzisz że metal comssa jest najpopularniejsza? A to, że:
"Phantasm" napisał/a:
7. Im mod ma wyższe momentum, tym łatwiej się nim kręci.
to już kompletne przegięcie. Wyobrażasz sobie 50-gramowego pena? Momentum miałby bydlęce, ale do kręcenia chyba się nie nadaje.
Spinz to nie jedyna firma z gotowymi penami. Jest jeszcze na przykład penmawashi, penz gear, ale "gotowe peny" to również produkty z penwisha, pds albo spinyah. Ale o to mniejsza.
W modach może być jeszcze cała masa innych części, nie ma sensu tego generalizować.
A punkt 19 to dobra puenta całego artykułu xd Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego xd


I tak dalej, i tak dalej, przyczepić się można jeszcze w wielu miejscach.



Jasne, trzeba docenić to że chciałeś zrobić coś dla PPP, ale zanim napiszesz artykuł powinieneś się głębiej zastanowić czy jest on potrzebny, czy jesteś w stanie dobrze go napisać i czy masz na dany temat odpowiednią wiedzę...
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:27   

Poprawiłem trochę, bo widzę że zbyt mało wiedziałem :P Dzięki że coś podpowiedzieliście :> Mówcie co jeszcze poprawić etc. No i ten 19 punkt jak napisać, żeby wyszło to co mam na myśli :facepalm:
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:35   

o tych insertach rowniez nie generalizowalbym, neptune w swoich modach daje czasami tasme pcv na clear body

zapomniales rowniez o tasme pcv, ktora stala sie ostatnio popularniejsza wsrod gwiazd ps niz takie outserty, a to jak sie kreci z outsertem zrobionym bez papieru samoprzypelnego to rowniez kwestia osobista, kiedys bardzo lubilem takiego moda
_________________


klik
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |10 Sty 2010|, o 20:49   

Wiesz envy, nie mogę napchać za dużo informacji (myślę, że i tak tego jest już dużo). W sumie to taki świeży spinner/modder prędzej czy później sam wpadnie na pomysł z tą taśmą... Gdybym chciał wypisać wszystko czym można "upiększyć" moda no to trochę by tego było... a chodzi tu tylko o podstawowe informacje*.

Teraz do Fuco:

Fuco napisał/a:
Na jakiej podstawie twierdzisz że metal comssa jest najpopularniejsza?


Ponieważ mnóstwo penspinnerów zaraz po swoim pierwszym selfmodzie kupują comssę/metal comssę, ponieważ przeglądając forum (również dział FAQ), może wyczytać że:

Cytat:
Jeżeli jesteś pewien, że po tygodniu kręcenia nie rzucisz długopisu w kąt, możesz pokusić się o zakupienie Comssy


*Nie cytujcie o spinzie i penmawashi... wiem, ta informacja nie jest tak bardzo potrzebna nowemu spinnerowi.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
Ostatnio zmieniony przez Phantasm |10 Sty 2010|, o 20:55, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |12 Sty 2010|, o 14:10   

Piromen napisał/a:
Phantasm napisał/a:
18. Korpusy niektórych długopisów (np. zmazik Super Pirat) można odbarwić za pomocą zmywacza do paznokci / rozpuszczalnika. Np. body Super Pirata po przetarciu staje się białe, a np. z Corelli Duo schodzi tylko napis, body nie traci koloru.



Prawidłowa nazwa to Colorella Duo. Popraw


Wiem, że nazywa się Corella Duo. Poprostu odmieniłem wyraz Corella (kogo?czego? Corelli...), ale jak to tak przyszkadza to można zmienić.
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Sobol 
Użytkownik


Ręka: Prawa
Wiek: 33
Posty: 215
Skąd: Mielec
Handel: 100% (+20, 0, 0)
Wysłany: |12 Sty 2010|, o 14:35   

"Phantasm" napisał/a:
Poprostu KT jest powszechnie polecanym modem, jednym z najlepszych.

Usuń to, proszę... Buster też jest bardzo powszechnie polecanym modem, a ja mojego sprzedałem po tygodniu. KT jest podobnej masy i tak samo nie wyobrażam sobie kręcenia czymś takim. Dla mnie nawet Żółty Pariego jest za ciężki, a ty tu piszesz, że KT jest "jednym z najlepszych". Może dla ciebie, ale to nie znaczy, że dla każdego. Czyli twoje stwierdzenie jest nieprawdziwe.

"Phantasm" napisał/a:
3. Mody można podzielić na single-sided i double-sided.

Ja bym to trochę rozwinął ;)

"Phantasm" napisał/a:
7. Im mod ma wyższe momentum, tym łatwiej się nim kręci. Może to tylko moje odczucie, bo można kręcić każdym penem, jenakże wysokie momentum na pewno pomaga. Ale bez przesady. Mod, który waży 30g może i ma wysokie momentum, ale naprawdę ciężko będzie kręcić takim bykiem ;)

Bzdura. Patrz: mój komentarz do punktu o KT.
Poza tym sam sobie przeczysz. ;)
Ostatnio zmieniony przez Sobol |12 Sty 2010|, o 20:15, w całości zmieniany 2 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Phantasm 
Użytkownik


Kręcę od: Wrzesień 2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 546
Skąd: Radom
Handel: 100% (+14, 0, 0)
Wysłany: |12 Sty 2010|, o 14:47   

Sobolu, usunąłęm ten przeklęty punkt 19. Starałem się coś upchnąć żeby było już 20, bo jakoś dziwnie... 19 ;p Na początku jak pisałem ten artykuł było 10 rzeczy i wtedy w tytule mogłem jeszcze napisać "10 rzeczy, które...", no ale napisałem te 10 rzeczy no i stwierdziłem, że trochę mało tego. Dobiłem do 15, ale ciągle jeszcze były rzeczy o których nie wspomniałem. No i miałem te 20 no ale pow. 10 to jak pisać "42952 rzeczy, które powinno..."
Widać trochę za dużo, ale jak chcecie to może zostać już 19 xD
_________________
3 miesiące
8 miesięcy
1 Rok
PTP Wymiany/Trades
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl