Forum penspinning.pl Strona Główna  
  •  Regulamin  •    FAQ  •   Szukaj  •   Kalendarz  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Album  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie tutoriale powinny być zatwierdzone?

Co według Ciebie powinno być kryterium?
Popularność + jakość tutka
32%
 32%  [ 20 ]
Jakość tutka
3%
 3%  [ 2 ]
Innowacyjność + jakość tutka
32%
 32%  [ 20 ]
Wszystkie kategorie razem
32%
 32%  [ 20 ]
Głosowań: 62
Wszystkich Głosów: 62

Autor Wiadomość
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 12:32   Jakie tutoriale powinny być zatwierdzone?

Co jakiś czas pojawiają się pytania, dlaczego akurat ten tutek, a nie inny został przeniesiony do głównego działu. Ponieważ robimy to dla Was i na waszym dobru najbardziej nam zależy prosimy o pomóc w podjęciu nam decyzji, za co tutoriale powinny być zatwierdzone.


Można wyodrębnić 3 kategorie, które mogą decydować o przeniesieniu tutoriala:

1. Popularność modyfikacji
Przy uwzględnianiu tylko tej kategorii, w dziale z zatwierdzonymi tutkami, znajdowałyby się tylko tutoriale do najpopularniejszych modów. To niezbyt liczne grono, pozwoliłoby nam na bezproblemowe odnalezienie informacji o modach, o których najwięcej się rozmawia i które najczęściej składamy.

2. Jakość wykonania tutoriala
Na wstępie od razu dodam, że ta kategoria automatycznie tyczy się punktu 1 i 3. Jej zasięg możemy jednak rozszerzyć o wszystkie dobrze wykonane tutoriale, zatem również o te, które składają się z mazaka i dwóch gripów.
Osobiście jestem ta kategoria według mnie nie powinna być jedynym czynnikiem zatwierdzenia tutoriala, z wyżej wymienionych względów, jednakże ostateczny głos należeć będzie do Was.

3. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w swojej modyfikacji
Kategoria dotycząca wszystkich modów, w których użyto nieznanych wcześniej części, bądź wymyślono jakieś nietypowe ich połączenie. Zatwierdzone Tutoriale byłyby zatem nagrodą dla najbardziej kreatywnych moderów, mobilizujących ich do dalszego wymyślania innowacyjnych konstrukcji.

Zanim zaznaczycie jakąkolwiek opcję warto odpowiedzieć sobie na pytania:
"Czy Zatwierdzone Tutoriale mają być nagrodą dla kreatywnych moderów, którzy dbają o schludność swych tutków?"
a może,
"Czy Zatwierdzone Tutoriale mają być miejscem, w którym szybko i przyjemnie znajdziemy najbardziej interesujące nas informacje"

Miło by było, gdybyście swoje głosy popierali jakimś sensownym argumentem.
Gdyby ktoś zauważył więcej kategorii, według których powinno się zatwierdzać tutki, to proszony jest o pochwalenie się swoimi przemyśleniami :wink:

Ankieta trwająca cały tydzień powinna pozwolić nam na podjęcie najbardziej słusznej decyzji.

Mała rada- przed zaznaczeniem opcji, że wszystkie kategorie na raz powinny być spełnione, aby przenieść tutka do głównych, proszę rozważyć to, że w takim razie liczba zatwierdzonych tutoriali będzie dość duża, co może spowodować do ponownego bałaganu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maniek |26 Wrz 2009|, o 13:00, w całości zmieniany 3 razy  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Cichy 
Użytkownik


Kręcę od: 31.03.2008
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 753
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+13, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 12:56   

Zaznaczyłem opcję 'Popularność + jakość tutka', ponieważ:
Twierdzę iż do głównego działu powinny trafiać tutki do sławnych modów takich jak RSVP MX, Dr KT. Nie widzę możliwości, by jakiś schludnie wykonany tutek do selfmoda wygryzł jakiego moda, którym kręci pół świata! Nie chcę oglądać tutoriali do selfmodów z częściami, które tylko sam jeden Bóg wie gdzie można znaleźć. Wolę postawić na popularność i doświadczenie. Jeżeli zrobiłeś dobre moda, o dobrych parametrach i z wykorzystaniem ciekawych części, a mod ten będzie naprawdę dobry to ludzie go odkryją i też kiedyś będzie sławny. Z każdym modem była taka sama historia. Dajmy polski przykład, Stylish Pirat. Początkowo nikt nie pomyślał, że metalowe rurki się do czegoś przydadzą. Wpadł na to Dercen, a ludziom spodobał się ten mod i nawet sam kUzu nim kręcił. Tak jak mówiłem, jeśli Twój mod jest dobry, ludzie go pokochają i może trafić na główną, ale po co nam mody ludzi początkujących o słabych parametrach. Popularność = Jakość produktu.
Postawmy na popularność!
PTP Wymiany/Trades
 
 
Fuco 



Kręcę od: '07
Posty: 2728
Skąd: Olsztyn
Handel: 100% (+167, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 13:45   

Stawiam na wszystkie kategorie razem, ale oczywiście w granicach rozsądku.

To, że przykładowo mod używa nowych części, albo ma superfajny mechanizm wysuwania wkładu a przy tym ma bardzo przejrzyście napisany tutorial nie musi znaczyć że mod jest wart złożenia (tzw. gówno w złotym papierku). Z drugiej strony mod, który przykładowo jest dość drogi, a przez to ma go mało osób, jednak kręci się nim znakomicie moim zdaniem wart jest przeniesienia do zatwierdzonych tutoriali.

Popieram uwzględnianie wszystkich aspektów, ale nie warto trzymać się kurczowo jakichś norm.
_________________
All them say is, 'it make ya rebel'. AGAINST WHAT?
PTP Wymiany/Trades
 
Hut 
Użytkownik


Kręcę od: 24.06.2009
Ręka: Prawa
Wiek: 28
Posty: 567
Skąd: POZnan*
Handel: 99,36% (+155, 0, -1)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 14:13   

Ja stawiam na popularne mody. Spójrzmy prawdzie w oczy, połowę modów prezentowanych w tutorialach ma tylko sam właściciel. Jeśli mod jest zajawkowy (jak np. stylish) to ludzie będą sami chcieli sobie go złożyć, a im więcej osób go ma - tym bardziej jest popularny. Koło same się napędza ;)
Ważna jest też jakość tutka. Lepsze zdjęcia = mod wydaje się ładniejszy, brzydsze = brzyszy.
PTP Wymiany/Trades
 
 
FeniX 



Ręka: lewa
Wiek: 34
Posty: 3732
Handel: 100% (+218, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 14:28   

Hut, z jakością tutka chodzi o dokładność i sensowność wszelkich opisów i zdjęcia tam, gdzie to potrzebne. Nie chodzi o to, jak mod wypadnie na zdjęciach po prostu.

Co do popularności - często boimy się próbować czegoś, bojąc się, że nie będzie tego warte. Świetne by było, gdyby twórca moda miał możliwość samodzielnej promocji moda - na meetingach, przez znajomych. Można zrobić jednego "promującego" pena i wysyłać go ludziom kilku w Polsce, żeby ocenili, jeżeli komuś zależy na rozpromowaniu pena.

Niestety generalnie kolor nicka też ma tutaj znaczenie dla wielu ludzi - widzi, że jakaś ikonka założyła temat taki człowiek, więc patrzy od razu, bo na pewno coś ciekawego. A nowych zazwyczaj skazuje się z góry, bez czytania nawet i bez testowania. Warto zaryzykować czasem. :)
PTP Wymiany/Trades
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 14:52   

Ja postawiłem na innowacyjność i jakość tutka.Pomimo że kręce krótko miałem styczność z wieloma penami i muszę powiedzieć że peny robione z tych samych części są troche monotonne.Jeżeli ludzie nie będą znajdywać nowych długopisów do penów do za niedługo będziemy mieli setki takich samych penów z innymi nazwami.

I zgadzam się z Fenixem.Kiedy ktoś kto dobrze kręci lub zrobił kiedyś dobrego mod'a to wszyscy się na niego rzucają.

Moim zdaniem warto zrobić własnego pena i nim kręcić.Jest dużo fajniej bo np. ja kręce moim flexinim i nauczyłem się na nim 75% tego co umiem ( dzisiaj np. NeoSonic a nie dawno bakfall) i muszę powiedzieć że zawsze będe o nim pamiętał.A kiedy uczymy się na znanych penach to co nam po wspomnieniach radości z nauki innych trików kiedy podejdzie do nas koleś z takim samym modem i nici z miłych wspomnień.Myślę że nic nie zastąpi radości z kręcenia czymś własnym.

PS:Sorry za takie rozpisanie się ale mnie poniosło. :grin:
Ostatnio zmieniony przez Akeien |26 Wrz 2009|, o 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
Sectienne 
Użytkownik


Ręka: Prawa.
Wiek: 27
Posty: 54
Skąd: Kraków.
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 15:06   

Postawiłam na "Innowacyjność + jakość tutka".

Teraz wiele osób chce mieć najpopularniejsze mody - bustery czy inne, najczęściej promowane przez znane osoby. Moim zdaniem powinno się tworzyć nowe mody, wykazywać się kreatywnością, a nie tylko korzystać z cudzych pomysłów.
Poza tym, Akeien i Fenix mają rację. Jak ktoś znany zaprojektuje pena, to od razu wszyscy się rzucają i chcą taki mieć w swojej kolekcji. A co by było, gdyby ktoś mniej znany wymyślił całkiem niezłego moda ? Spójrzmy prawdzie w oczy - ile osób spróbowałoby złożyć takiego moda ? Niewiele. A może się mylę ?
Na początku chciałam zaznaczyć "wszystkie kategorie razem", ale zmieniłam zdanie. Popularność moda nie jest taka ważna.
_________________
girl in mirror.
PTP Wymiany/Trades
 
 
Ufo 
Facepalm Artists


Kręcę od: 10-09-08
Ręka: prawa
Wiek: 31
Posty: 746
Skąd: Ruda Śląska
Handel: 100% (+153, 0, 0)
Wysłany: |26 Wrz 2009|, o 15:30   

Ja uwazam, ze wazna jest i popularnosc i innowacyjnosc, ale nie ma takiej opcji, wiec zaznaczylem wszystkie kategorie

mimo wszystko bardziej stawiam na innowacyjnosc, nowe czesci, nowy sposob wykorzystania starych itd.

/ toż wszystkie razem to Pomysłowość + Innowacyjność.. Dobra jakość tutka i tak przecież musi być..
Maniek
_________________


klik
Ostatnio zmieniony przez Maniek |26 Wrz 2009|, o 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
PTP Wymiany/Trades
 
 
Akeien 
Użytkownik

Posty: 861
Handel: 100% (+1, 0, 0)
Wysłany: |15 Paź 2009|, o 06:15   

I co teraz?
Mamy potrójny remis.Czy to oznacza że sytuacja się nie zmienia i jest jak wcześniej?
Proponuje kolejne głosowanie.
PTP Wymiany/Trades
 
Maniek 
Fingers' Artist


Kręcę od: IV 2007
Ręka: Prawa
Wiek: 31
Posty: 3080
Skąd: Radom/Lublin
Handel: 100% (+37, 0, 0)
Wysłany: |16 Paź 2009|, o 12:31   

Nie będzie następnego głosowania.

Zdecydowałem się wybrać opcje, która według mnie jest najbardziej słuszną: zatwierdzane będą najpopularniejsze modyfikacje oraz tutoriale do długopisów z najbardziej innowacyjnymi pomysłami.

Dziękuję za wzięcie udziału w ankiecie :wink:
_________________
PTP Wymiany/Trades
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone and Aragon77, Hakan for penspinning.pl