Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Poradnik dla początkujących
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Artykuły - Poradnik dla początkujących

Zaliwaja - |2 Gru 2007|, o 15:58
Temat postu: Poradnik dla początkujących
Jesteś tu pierwszy raz ?
Ten temat na pewno przybliży Ci sztukę, jaką jest Pen Spinning.

Co to w ogóle jest Penspinning?


Pen Spinning - wyraz pochodzenia angielskiego znaczący nie więcej niż kręcenie długopisem. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, wykonychwanie tricków, sztuczek, podrzutów i innych ciekawych rzeczy naszym długopisem Link do artykułu o Penspinningu na Wikipedii

Od czego zacząć?


Zaczynasz od jednego z czterech podstawowych tricków (Fundamentale) - ThumbAround, FingerPass, Charge, Sonic. Możesz również zacząć od innych prostych tricków, jak Infinity czy Backaround, aczkolwiek tego nie polecam.

ThumbAround - polega na obróceniu długopisu wokół kciuka, więcej o tym tricku dowiesz się na PSPedii, bądź w temacie na tym forum
Fingerpass - polega na przekładaniu długopisu między palcami, więcej o tym tricku dowiesz się na PSPedii, bądź w temacie na tym forum
Charge - polega na wykonywaniu obrotów długopisem trzymanym między palcami, często używany przez perkusistów, więcej o tym tricku dowiesz się na PSPedii, bądź w temacie na tym forum
Sonic - polega na "wystrzeleniu" długopisu z pomiędzy jednej pozycji na drugą, więcej o tym tricku dowiesz się na PSPedii, bądź w temacie na tym forum

Czym kręcić?


Kręcić można prawie każdym długopisem, ołówkiem czy mazakiem, jednak najlepsze wyniki uzyska się dzięki przerabianiu długopisów (tzw. modyfikacja, w skrócie mod). Jednak na początek nie polecam szukać po sklepach jakiś "profesjonalnych" długopisów, tylko wziąć z piórnika pierwszy lepszy długopis i próbować jakiegoś tricku. Jeśli spodoba Ci się Pen spinning możesz zamówić sobie jakiś profesjonalny długopis od któregoś z penspinnerów lub zamówić ze sklepu internetowego, w polskich sklepach nic specjalnego raczej nie znajdziesz. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć o długopisach do kręcenia, przejdz na PSPedie lub tego tematu

Co zrobić, żeby być szanowanym na forum?


Na pewno nie uważaj się za najlepszego. Nawet jeśli bardzo dobrze kręcisz, potwierdz to filmikami, wtedy inni to zauważą i napewno Cię docenią. Nie wypisuj głupot w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia tylko po to żeby Cię ktoś zauważył. Stosuj się do Netykiety (to chyba najważniejsza rzecz). Wiadomo, na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Ile czasu dziennie trzeba kręcić aby stać się najlepszym?


Jak najwięcej.

Ile czasu może upłynąć zanim będe kręcił tak, jak najlepsi na świecie?


To zależy tylko od Ciebie, lecz nie oczekuj po pół roku kręcenia mistrzostwa świata, to jest nie osiągalne nawet przy dużym talencie i kilku godzinach dziennie spinningu. Na wyższe trofea trzeba poczekać.

Zapamiętaj!


-Pisze się 'palców', nie 'palcy'. Proszę o tym pamiętać, na forum o sztuce, którą uprawia się palcami.
-Pozycja - w Pen spinningu pozycja to określenie palców pomiędzy którymi trzymamy pena, np. 12, 23, 24, 3T - jeśli nie wiesz co oznaczają te cyfry i litery wejdz w Mini Słownik Penspinningu[/size]


Opracowane przez Zaliwaję, pomoc w poprawie błędów Rarka.

D4W!D - |2 Gru 2007|, o 16:30

dobra robota Zaliwaja. Przydałoby się to "Co to w ogóle jest Penspinning?" wrzucić na stronę główna portalu bo tam nic takiego niema ;)
mysza - |2 Gru 2007|, o 17:43

Jest. Może nie tak dogłębnie, ale jest. :P
Cytat:
Witamy w portalu Pen Spinning.
Pomożemy wam opanować triki z długopisem. Pokażemy, że kręcenie długopisem nie jest takie trudne i że każdy może zostać penspinnerem


A poradnik oczywiście dobry. :P

EDIT: Aaa! Znalazłem pleonazm! "Kręcić kółka" w objaśnianiu Charge!
Kręcić - "nadawać czemuś ruch obrotowy, poruszać czymś w koło". Zmieniłbym te kręcenie kółek na wykonywanie obrotów.

Cienki - |2 Gru 2007|, o 17:44

jaaa nie moge Zali profeska normalnie :cool: a czy zamierzasz cos dodac? no bo mogloby byc pytanie co moge sie uczyc po fundamentialach? i tam ze kolejnosc jest dowolna jednak polecamy skorzystac z listy na naszym portalu - i tutaj [link]
moze jeszcze pare okreslen by sie znalazlo

FeniX - |2 Gru 2007|, o 18:02

"michalcienki" napisał/a:
kolejnosc jest dowolna jednak polecamy skorzystac z listy na naszym portalu

Jak już, to raczej bym napisał "niezdecydowanym/niepewnym polecamy...". ;) Ogólnie pięknie, nie wiem, czy można się do czegoś przyczepić. A ten temat można dać jako "ważne ogłoszenie", jak to jest z regulaminem np., by w każdym subforum było to widoczne.

WisienQaa - |2 Gru 2007|, o 22:04

o no świetnie napisane, Fenix i Michal maja racje tez sadze ze przydaloby sie cos takiego typu `czego mozna sie uczyc dalej` itp. ale ogolnie dobry tekst :wink:
Wakie - |3 Gru 2007|, o 00:18

Jak już powiedziało parę osób, dobra robota. Twój czas nie poszedł na marne, a to co napisałeś na pewno przyda się początkującym. Dobrze, że teraz każdy nowy penspinner będzie miał łatwy dostęp do informacji o naszym jakże pasjonującym i pięknym sporcie. :P
Hakan - |3 Gru 2007|, o 08:09

Jesli ktos nie ma czegos wartosciowego do dodania, lepiej niech sie powstrzyma od postowania. Bede kasowal posty.
Zaliwaja - |3 Gru 2007|, o 12:00

Właśnie, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, ma coś do dodania niech pisze mi na PW ja to dodam. Ten temat lepiej żeby był bez żadnych dodatkowych postów, tylko ten pierwszy i tak większość nowych nie czyta całych tematów.
shark - |15 Sty 2008|, o 22:08

dzieki za wskazowki zaliwaja
Master6 - |8 Sty 2009|, o 22:28

:)

Warn.
P.

Haks112 - |11 Maj 2009|, o 09:11

Dzięki ,naprawde mi pomogles :wink: Zaliwaja :)

PozDro :!:

BartuuuS - |22 Lis 2009|, o 21:13

A ja mam pytanie..jak dociążyć pena? Czy wystarczy dociążyć zwykły mazak/długopis żeby śmigać?? :)
Akeien - |23 Lis 2009|, o 07:54

Weź sobie na początek np. SUper pirata jakoś go dociąż maybe plastelina w capie.Walnij jakieś gripy i śmigasz.Możesz też np złożyć jakiegoś niedrogiego moda np. Stylish Pirat.
BartuuuS - |24 Lis 2009|, o 16:55

Dzięki :) narazie próbuję na zwykłym penie (dodałem tylko gripy) :) ale postaram się (jak znajdę) zainwestować w coś uczciwszego :)
Hawk - |24 Lis 2009|, o 17:03

Pen który stworzyłeś sam też jest uczciwy sam się "wychowywałem" że tam powiem na penie którego zrobiłem sam: prosty zmazik jakiś gripy i takie piękne tipy metalowe, ale nudziło mi się na lekcji wychowawczej, na której nie trzeba pisać, nie trzeba myśleć nie trzeba nic więc mi się nudziło i zacząłem kręcić i pani wzięła pena. Więc taka rada na przyszłość ode mnie: nie kręć na lekcji xD
Manti - |19 Wrz 2010|, o 15:46

"Przeciez to jest przyspieszone! Oni na pewno tak szybko nie kreca"

Co odpowiedziec? ;)

Valh - |19 Wrz 2010|, o 15:49

Zakręć na żywo ;)
Manti - |19 Wrz 2010|, o 15:57

Cytat:
Zakręć na żywo

Ja tak nie zakrece, ale nieraz pokazujac znajomym filmiki spotykam sie z takimi komentarzami.

Tsuguri - |19 Wrz 2010|, o 16:13

Powiedz, że kamerka słaba i rozmywa, albo po prostu zignoruj to. Ew. możesz powiedzieć "sam spróbuj, trochę ćwiczeń i sam tak szybko zakręcisz"
ObiWan - |20 Wrz 2010|, o 22:15

kręć nad zegarem i nie będą mieli wątpliwości

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group