Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - [Tresura] u Fuco ;d
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Jedi Academy - [Tresura] u Fuco ;d

Fuco - |29 Cze 2010|, o 20:03
Temat postu: [Tresura] u Fuco ;d
Siemson! Tutaj, kiedy przyjdzie na to pora, pojawią się moje trenerskie rozkminy. Gdyby przydarzyły się jakieś pytania (oczywiście za pominięciem tych osobistych, mam na myśli takie pytania które mogłyby rozwiać wątpliwości innych adeptów), bądź gdyby ktoś potrzebował dobrej rady - służę.

Również gdyby ktoś, a w szczególności mój praktykant, miał specjalne życzenia a'propos rozkmin to feel free. W końcu od tego są instruktorzy, joł.




Wersja HQ na YouTube
[PS] TWS rev 12-23 -> pass 23-34 -> [PS -> PD] -> Pinkybak rev -> [PD -> PS] pass rev 34-t2-23-t2 -> TA ^^


Wersja HQ na YouTube
[PS] TA rev t1-23 -> pass 23-12 -> [PS->PD] neobak 12-12 ~ inv sonic rev 12-23 ~ pass rev 23-34 -> pinkybak


Wersja HQ na YouTube

Wyjaśnienie ruchów


Wersja HQ na YouTube
TWS -> corkscrew 0.5 ~ palmspin 0.5 pop -> [c. 12]


Wersja HQ na YouTube
[PU] TWS 34-23 ~ inv sonic 23-13 ~ pass 13-34-23 -> coś jak MA rev w palm up ~ palmspin rev ~ flta rev. A potem ext TA -> TA -> ABSOLUTNIE OBOWIĄZKOWY drop.







Wersja HQ na YouTube
[PS] TWS 23-12 -> [PS -> PD] neobak 12-34 [PD -> PU] RA rev ~ palmspin rev ~ [PU -> PD] ~ pinkybak


Wersja HQ na YouTube
[PS] TWS rev 12-23 -> MA 23-24 -> [PS->PD] inverse TWS 24-12 (nie wiem czy można tak to nazwać, ale jest tam rotacja charge normal po której siada pass ^^) -> warped sonic 12-23 -> TWS 23-12 -> ext TA


Wersja HQ na YouTube
Niestety nie mam pojęcia jak to zbreakowac, ale chyba na filmie widać ;] Jako że kmina jest prosta to oczekuję jej użytej w combie.


Wersja HQ na YouTube
Chodzi głównie o aeriala. Zrobiłem największe możliwe spowolnienie, mam nadzieję że to wystarczy. Nie wiem jak to coś opisać, w praktyce wygląda trochę jak spread reverse. Nie jest to samo podbicie pena palcem, ale robi kawałek obrotu typu around rev na middle'u. Rzecz jasna jeśli ktoś chce tą rozkminę zaliczyć to chcę ją zobaczyć płynnie wpleciona w jakieś short combo a nie sam goły podrzut ^^


Wersja HQ na YouTube
TWS bust 1.5 -> inv warped sonic 12-23 (czy jak kto woli pass rev 12-23) -> TWS rev 23-34 -> pinkybakrev -> pass rev 34-23-34 -> TA t3-coś.


Wersja HQ na YouTube


Rozkminy w większości są kompletnie banalne. Nie wiem czy komukolwiek się przydadzą, ale na moje oko są proste a jednocześnie dość efektowne albo po prostu ładne. Znaczy w sumie to powinienem zostawić do waszej oceny ^^

  • Pierwsza taka o, prosta, mi w sumie wyszła odrobinkę kanciasto, ale jak się zachowa ładną rotację to może się nadać na śródcombowy spam (:
  • Druga taka o, nie wiem, po prostu mi się spodobała. Krzywo weszła, ale chyba widać o co biega. Wierzę w uczniów i w to że jesteście w stanie wykonać ją ładniej niż ja, stary dziadu :D
  • Trzecia to takie trzy bardzo proste aeriale. W pierwszym nawet się pen w powietrzu nie kręci, a przynajmniej w mojej wersji, bo tak jest łatwiej :P Ot zwykły podrzut, a dodaje jednak nieco więcej uroku niż zwykły neosonic->tf charge rev. Drugi to klasyk, wyrzut ze złapaniem do TWS. Trzeci to chyba pierwszy z moich aeriali, jakoś mam do niego sentyment.
  • Czwarta to przykład jak użyć najzwyklejszego czardża do uatrakcyjnienia spamu. Nie wiem czemu, ale to przejście podoba mi się przez swoją prostotę. Takie okrąglutkie jest i w ogóle :3
  • Ostatnia myślę że może się nadawać na finisher inny niż miliard bustospreadów rilizowanych do hajtły. Ot kombinacja dwóch prostych spinów - bust (u mnie 1.5, ale większy spin to i większa frajda), przełożenie palucha i zespinowane ext TA. Zamiast busta ładnie wygląda też np. shadow, albo coś. Ludzie, szczególnie laicy lubią spiny. Czasem nawet wolą thumbspina od 5 bustów C:
Rozkminy są w slow motion, nie specjalnie lubię się bawić w breakowanie. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany breakiem to napiszcie do której rozkminy chcecie a rad będę pomóc, zbrejkować czy objaśnić (: Mam nadzieję że ktoś jeszcze skorzysta z moich badziewnych przejść.




Wersja HQ na YouTube


Wersja HQ na YouTube
[PS]sonic 34-24 ~ MA rev 24-23 -> pass 23-12 -> [PS->PD] ~ inverse TWS rev 12-23 ~ ringbak 23-23 -> [PD->PS] -> pass 23-t1 -> TA


Wersja HQ na YouTube





Wiem, moje breaki są do dupy xd

Fuco - |29 Cze 2010|, o 20:15

Na wstępie zapraszam Rouge na wywiad. Żeby współpraca się układała przyda mi się parę informacji :D Nie chcę wałkować czegoś co ci się nie podoba, co ci się nie przyda albo co już umiesz, bo to byłoby bez sensu ;d

  • Twoje słabe strony, to nad czym chciałbyś popracować, co uważasz ze kuleje,
  • Możesz i mocne strony, żebym wiedział czego nie wałkować,
  • Opisz mi mniej więcej do jakiego stylu dążysz,
  • Jakich rozkmin oczekujesz (nie proś o baki, bo to akurat moja kula u nogi ;d),
  • Jakiego typu mody preferujesz (symetryczne czy nie, lekkie czy ciężkie, krótsze czy dłuższe),
  • Przy okazji ulubiona modyfikacja,
  • Nick ulubionego penspinnera(ów) (:


I jeśli uważasz że coś jeszcze może mi się przydać - też napisz ^^

Rouge - |30 Cze 2010|, o 23:58

Słabe strony:
Baki, plynne, latwe i krotkie przejscia oraz hybrydy
Mocne strony:
Nie wiem, staram sie dawac wszystkiego po trochu ale stawiam ostatnio na koks
Styl:
Cos jak TEK. Plynny JEB, bez szarpania z nutka koksu
Rozkminy:
Raczej moje slabne strony ^^ Dodaj cos od Siebie.
Peny:
Ewidentnie Dluzsze i ciezsze double capped ostatnio krece embossem
Ulubiona modyfikacja:
Emboss albo Cyl z ciezszymi
Ulubieni Penspinnerzy?
Ty, Supawit, TEK i Kuzu

Fuco - |1 Lip 2010|, o 12:38

Ok, nad bakami sam postaram się popracować, ale ostrzegam że to i moja słaba, bardzo słaba strona (: Hybrydy to coś czego na pewno nie będę ci szczędził :D

Dobrze się składa że mam emboss moda, ciężkiego cyla tez mam ale raczej go unikam, do opisu pasuje też mój FCT.

W Supawitowych rozkminach jestem noga, bo power tricki to nie jest moja bajka, ale mam parę pseudo-powertrickowych rozkmin którymi mogę się podzielić, więc może coś mi się uda wykombinować. kUzu to mistrz wszechświata, ale wolę jego starsze comba na kUzu modzie a nie nowe MXowe ścierwo. TEK też jest jednym z ciekawszych penspinnerów, nie powiem żeby należał do ścisłej czołówki moich ulubionych ale na pewno bardzo go cenię (:

Damy radę! ;d

Fuco - |2 Lip 2010|, o 21:18

Pierwsza dla Rouge, mam nadzieję że się spodoba :P fajna na finisher, można na końcu dać EXT TA i trochę koksu, ale nawet tak wygląda chyba dość ładnie :P
http://www.youtube.com/watch?v=DNwutFAdee0
[PS] TWS rev 12-23 -> pass 23-34 -> [PS -> PD] -> Pinkybak rev -> [PD -> PS] pass rev 34-t2-23-t2 -> TA ^^

Druga, którą wyrzucam w próżnię:
http://www.youtube.com/watch?v=X6t9LdMaV4M
[PS] TWS 23-12 -> [PS -> PD] neobak 12-34 [PD -> PU] RA rev ~ palmspin rev ~ [PU -> PD] ~ pinkybak

Wiem, moje breaki są do dupy xd

Rouge - |2 Lip 2010|, o 22:21

Obydwie pasuja mi w 100% sa super! Postaram sie nagrac do niedzieli, jesli nie dam rady to wstawie na sierpien jak wroce. Juz cwicze
Fuco - |9 Paź 2010|, o 13:25

Dla Rouge:
http://www.youtube.com/watch?v=iWFFwzQ_Q8M
[PS] TA rev t1-23 -> pass 23-12 -> [PS->PD] neobak 12-12 ~ inv sonic rev 12-23 ~ pass rev 23-34 -> pinkybak

Chyba tak zdolnemu uczniowi nie muszę tłumaczyć że tą rozkminę można rozczłonkować na czynniki pierwsze i każdy z nich użyć w innym momencie comba ^^ Początek, czyli fragment do neobaka podpatrzyłem u bliźniaków (u nich był bak), można tym całkiem fajnie zacząć combo. Druga część, czyli od neobaka do passa można zamiast pinkybakiem zakończyć zmianą z PD do PS wyprowadzoną na przykład do TWS 34-23 i jechać dalej z koksem, ale wierzę w twoją kreatywność i myślę że będziesz umiał to wykorzystać na wiele innych sposobów ^^

W przestrzeń międzyplanetarną:
http://www.youtube.com/watch?v=P_jNZjKV11c
[PS] TWS rev 12-23 -> MA 23-24 -> [PS->PD] inverse TWS 24-12 (nie wiem czy można tak to nazwać, ale jest tam rotacja charge normal po której siada pass ^^) -> warped sonic 12-23 -> TWS 23-12 -> ext TA

Tu chyba też nie trzeba tłumaczyć że można to rozłożyć na ciekawe elementy i użyć ich wedle uznania ^^ Zwracam szczególną uwagę na ruch dłoni - zauważcie że prawie się nie rusza, widać tylko delikatne przekręcenie. Można to samo zrobić machając łapą jak nawiedzony, to już element stylu, jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie wolę wersję z ręką prawie nieruchomą.

Fuco - |24 Paź 2010|, o 19:45

W próżnię:
http://www.youtube.com/watch?v=gn22Wo4sXkU
Niestety nie mam pojęcia jak to zbreakowac, ale chyba na filmie widać ;] Jako że kmina jest prosta to oczekuję jej użytej w combie.

Dla Rouge:
http://www.youtube.com/watch?v=-aPmjND1Sw0
Też nie potrafię zbreakować... Jest MA hybrydowane do catcha indexem, przekręcenie dłoni do fingerless passa a z pozycji 12 jest wyprowadzone na halftap do flTA. Ale to pogibane, co? ;d

Rouge - |10 Lis 2010|, o 16:44

Problem jest w tym ze nie wiem jak zachowuje sie pen po zlapaniu go w index. Jakos zasloniles to, ze nie zauwazylem ;)
Fuco - |11 Lis 2010|, o 13:39

Ymm, rozumiem. Jakby to zbrejkować... Wiesz jak wygląda fingerless pass p1-12? To mój sztandarowy trick który wszystkim już się znudził D:

No więc myk polega na tym, że tam jest sobie fingerless pass "prawie" łapany w 12, ale kiedy już zahacza o tą pozycję to jest wyprowadzany do halftapa i flta. Z resztą za moment wrzucę filmik krok po kroku (:

Fuco - |11 Lis 2010|, o 14:40

Tu masz poprzednią rozkminę rozłożoną na składowe:
http://www.youtube.com/watch?v=gwcCXLyw7mA
Z tym, że oczywiście w oryginale wszystko jest fingerless ;d

Tu zaległa rozkmina w próżnię:
http://www.youtube.com/watch?v=QA6l_ISUfIM
Chodzi głównie o aeriala. Zrobiłem największe możliwe spowolnienie, mam nadzieję że to wystarczy. Nie wiem jak to coś opisać, w praktyce wygląda trochę jak spread reverse. Nie jest to samo podbicie pena palcem, ale robi kawałek obrotu typu around rev na middle'u. Rzecz jasna jeśli ktoś chce tą rozkminę zaliczyć to chcę ją zobaczyć płynnie wpleciona w jakieś short combo a nie sam goły podrzut ^^

A tu dla Rouge:
http://www.youtube.com/watch?v=gfqA-9hQ3MA
TWS -> corkscrew 0.5 ~ palmspin 0.5 pop -> [c. 12]
Też mile widziane w combosie (np. jako finisher, ale w środku... To byłoby coś ;d). Kogoś kto zna się na breakach proszę o wytknięcie ewentualnych błędów, bo ja jestem w tym noga :D


Coś się długo te filmy nie chcą przepoczwarzyć. Jeszcze chyba nie działają ale muszę spadać więc wrzucam je teraz ^^

Gdyby były jakieś pytania czy problemy co do rozkmin - pytajcie, ale odpowiednio wcześnie (:

Rouge - |11 Lis 2010|, o 19:05

Nadal sie nie przetworzyly
Fuco - |20 Lis 2010|, o 15:59

Gdzieś pomiędzy czasem a przestrzenią:
http://www.youtube.com/watch?v=-7_rCuAwRQs
TWS bust 1.5 -> inv warped sonic 12-23 (czy jak kto woli pass rev 12-23) -> TWS rev 23-34 -> pinkybakrev -> pass rev 34-23-34 -> TA t3-coś.

Oczywiście istotne są zmiany ułożenia dłoni, ale film chyba jest dość klarowny ^^

Gdzieś pomiędzy "Ro" a "uge":
http://www.youtube.com/watch?v=QR-_9yYDQNc
[PU] TWS 34-23 ~ inv sonic 23-13 ~ pass 13-34-23 -> coś jak MA rev w palm up ~ palmspin rev ~ flta rev. A potem ext TA -> TA -> ABSOLUTNIE OBOWIĄZKOWY drop.

I ten... Prawdopodobnie to ostatnie rozkminy ode mnie, bo amputują mi duży palec od małej ręki.








(...)






Nie no, żartuję ;d Ale chyba czas na emeryturę. Za dużo mnie kosztuje wymyślenie i nagranie każdej kolejnej rozkminy, a na kręcenie prawie nie mam czasu. Rouge, przebacz ;( Ale postaram się o godne zastępstwo, nie godzi się zostawiać takiego potencjału z ręką w nocniku ;d

Rouge - |4 Sty 2011|, o 19:28

Hmm, naprawde trudno mi to mówić, ale problem z tym kompem mnie przerósł i muszę się niestety z Wami pożegnać by nie blokować 'młodym' penspinnerom miejsca do trenningu. Jeśli będę mógł oczywiście wrócę. Dzięki Wam za cały ten długi przyjemnie spędzony czas w Waszym gronie. Czas na przerwe. Do naprawy kompa myślę, że w zupełności wystarczy.
Bless

Gibki - |4 Sty 2011|, o 22:40

Dzięki Rouge. Byłeś bardzo długo w JA, właściwie od początków istnienia.
Cieszę się, że byłeś na tyle ambitny, że przez tak długi okres nie odpuszczałeś. Napewno był to dla Ciebie dobry okres i bardzo dużo na tym skorzystałeś.
Życzę powodzenia w dalszej nauce. Trzymaj się ;)

PS. Mam nadzieję, że za jakiś czas znowu do nas dołączysz. Jednak w zupełnie innej roli. Wydaję mi się, że i tak jestes juz za dobry na ucznia ;)

Fuco - |4 Sty 2011|, o 23:31

Ym... Nie powiem "żegnaj", a raczej "do zobaczenia" (:

Ten, no. Jak pisałem wyżej, zrezygnowałem z regularnych treningów bo czas mi za bardzo nie pozwalał. I rozkmin mi na starość brakuje, a nie ma sensu wrzucać takich nagranych na siłę.

Ale poprosiłem o nie wywalanie z JA, cobym raz na jakiś czas mógł wrzucić w eter parę rozkmin, kiedy mi czas i chęci pozwolą ^^ Oto pierwsza paczka:
http://www.youtube.com/watch?v=eRHLIXKjjq0
Rozkminy w większości są kompletnie banalne. Nie wiem czy komukolwiek się przydadzą, ale na moje oko są proste a jednocześnie dość efektowne albo po prostu ładne. Znaczy w sumie to powinienem zostawić do waszej oceny ^^

  • Pierwsza taka o, prosta, mi w sumie wyszła odrobinkę kanciasto, ale jak się zachowa ładną rotację to może się nadać na śródcombowy spam (:
  • Druga taka o, nie wiem, po prostu mi się spodobała. Krzywo weszła, ale chyba widać o co biega. Wierzę w uczniów i w to że jesteście w stanie wykonać ją ładniej niż ja, stary dziadu :D
  • Trzecia to takie trzy bardzo proste aeriale. W pierwszym nawet się pen w powietrzu nie kręci, a przynajmniej w mojej wersji, bo tak jest łatwiej :P Ot zwykły podrzut, a dodaje jednak nieco więcej uroku niż zwykły neosonic->tf charge rev. Drugi to klasyk, wyrzut ze złapaniem do TWS. Trzeci to chyba pierwszy z moich aeriali, jakoś mam do niego sentyment.
  • Czwarta to przykład jak użyć najzwyklejszego czardża do uatrakcyjnienia spamu. Nie wiem czemu, ale to przejście podoba mi się przez swoją prostotę. Takie okrąglutkie jest i w ogóle :3
  • Ostatnia myślę że może się nadawać na finisher inny niż miliard bustospreadów rilizowanych do hajtły. Ot kombinacja dwóch prostych spinów - bust (u mnie 1.5, ale większy spin to i większa frajda), przełożenie palucha i zespinowane ext TA. Zamiast busta ładnie wygląda też np. shadow, albo coś. Ludzie, szczególnie laicy lubią spiny. Czasem nawet wolą thumbspina od 5 bustów C:
Rozkminy są w slow motion, nie specjalnie lubię się bawić w breakowanie. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany breakiem to napiszcie do której rozkminy chcecie a rad będę pomóc, zbrejkować czy objaśnić (: Mam nadzieję że ktoś jeszcze skorzysta z moich badziewnych przejść.

POWOdzenia

Fuco - |26 Lut 2011|, o 14:20


Wersja HQ na YouTube


Wersja HQ na YouTube
Brejk na życzenie:
[PS]sonic 34-24 ~ MA rev 24-23 -> pass 23-12 -> [PS->PD] ~ inverse TWS rev 12-23 ~ ringbak 23-23 -> [PD->PS] -> pass 23-t1 -> TA


Wersja HQ na YouTube

3 proste i efektowne połączenia. Myślę że filmy są dość czytelne, ale na życzenie zbrejkuję ^^

(czemuście odkleili mój temat? :P )

Fuco - |26 Lut 2011|, o 14:40

Zaktualizowałem pierwszy post żeby łatwiej było przejrzeć rozkminy. Zachęcam do nauki (:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group