Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Kolejnosc uczenia się trikow
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Fundamentale (Fundamentals) - Kolejnosc uczenia się trikow

aha663 - |23 Maj 2010|, o 14:29
Temat postu: Kolejnosc uczenia się trikow
Po 1. jest to moj pierwszy post wiec WITAM WSZYSTKICH!
Kiedys na starym jescze forum bylo cos takiego jak proponowana kolejnosci uczenia sie trikow. Jest to jescze, ktos ma albo moze ktos podac własna.
THX

mat3q - |23 Maj 2010|, o 15:08

Może i było na starym, ale na nowym nadal jest FAQ

Cytat:
Otóż Ci powiem, dalej ucz się tego, co Ci się podoba. Nikt Ci nie da lepszej odpowiedzi, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki trick jest teraz dla Ciebie najlepszy. Kolejność nauki nie jest aż tak ważna, i tak bez płynności Twoje combosy będą brzydkie Tricków jest dużo, bardzo dużo. Niektóre znajdziesz na PPP, niektóre na PSPedii, po niektóre będziesz musiał sięgnąć na zagraniczne fora, strony czy po prostu na YouTube.

shirkan164 - |25 Cze 2010|, o 21:19

Własnie, mat3q dobrze mówi, ucz sie czego Ci sie podoba, chyba że nie wiesz jaki trick jest prosty, który trudny to spytaj kogoś doświadczonego, ale pamiętaj, że nikt nie poda Ci dokładnej kolejności uczenia sie tricków. Ja przyznam sie, że nie umiem wielu fundamentali :) umiem TA, TA Rev, TA Harm, Sonic, Charge i tyle z fundamentali ;)

W penspinningu najlepsze jest 3xĆ - 3 razy: ćwicz, ćwicz, ćwicz, bez tej zasady nie da sie nauczyć niczego :) nawet sam looknij jak wychodzi Ci na początku trick którego nie umiesz wcale - nie przypomina tego tricku dobrze wykonanego xd

mam nadzieje że nie zanudziłem was :D :mrgreen:

shirkan164 - |26 Cze 2010|, o 11:15

Lol, myślałem że niektóre odmiany fundamentali sie jeszcze do nich zaliczają, ale szczegół xD :mrgreen:

w takim razie umiem TA, Charge i Sonic :)

Tsuguri - |26 Cze 2010|, o 11:23

No to teraz: Fingerpass. Osobiście polecam też Infinity, Twisted Sonic'a i Twisted Sonic Bust'a.
shirkan164 - |27 Cze 2010|, o 11:39

umiem infinity, mój rekord to 57 razy xD, fingerpassa nie moge sie nauczyć, w międzyczasie sie poucze, narazie za coś innego sie wezme ;P

Sama nazwa "Infinity" wskazuje na to, że ten trick można wykonywać w nieskończoność bez większego wysiłku ;) Ćwicz dalej!
Maniek

Piromen - |27 Cze 2010|, o 20:15

"Maniek" napisał/a:

Sama nazwa "Infinity" wskazuje na to, że ten trick można wykonywać w nieskończoność bez większego wysiłku ;) Ćwicz dalej!


Nazwa Infinity pochodzi od tego, że tor ruchu pena tworzy znak nieskończoności (taka ósemka odwrócona poziomo)...

Rozsądna teoria ;) Aczkolwiek nie uważasz, że liczenie cont. Infinity nie ma najmniejszego sensu ^^
Maniek

shirkan164 - |29 Cze 2010|, o 16:52

A wracając do tematu wątku, to kolejnośc nie jest ustalona, a fundamentali nie musimy umieć wszystkich (tak jak jest opisane w Poradniku dla Początkujących) ;) ja nie umiem do tej pory fingerpassa, przez co nie umiem zrobić płynnego przejścia Backaround ~> Charge, więc musze podrzucić pena, więc jak widać fundamentale są bardzo pomocne, a sama kolejność... hmm... Można by jakąś ustalić (coś typu "Tricki poziom: Hard) xD jak komuś sie chce niech zakłada taki wątek, będzie łatwiej dla początkujących użytkowników ;)

Sory za błędy jak sa jakieś ;P

Kubens - |30 Cze 2010|, o 12:17

problem polega na tym że jak już umiesz jakiegoś trickosa to ciężko określić czy jest Hard czy Easy xd
shirkan164 - |14 Lip 2010|, o 19:53

no w sumie racja, ale jakby tak policzyć ile mniej więcej sie uczy danego tricku to można by określić "pozziom trudności" ;D

Tylko gorzej jak jakieś dzieci neo zaczną spamować "to jest ultra mega super hard bo nie moge tego zrobić bo zaczepiam palcem" :facepalm:

aa pobiłem swój rekord w infinity xD teraz jest to 188 ;P

Bischow - |14 Lip 2010|, o 20:31

Ja napisze odp. na pytanie z 1 posta, ponieważ taką mam akurat zachcianke :razz: :
TA, Sonic normal, Figure 8, Infinity, Charge 23, Charge 12, FP, TA reverse...
Narazie tylko tyle się uczyłem, a i tak od Charge 12 wszystko jest dopiero w planach...

Komiłaj - |15 Lip 2010|, o 08:35

Kolejność wykonywania tricków ze starej wersji portalu:
http://web.archive.org/we...e.php?page_id=2

Ostry - |29 Lip 2010|, o 18:48

Wedlug mnie kolejnosc nauki trików nie ma znaczenia najlepiej uczyc się od najprostrzych az do najtrudniejszych wystarczy ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
Detal565 - |29 Lip 2010|, o 19:21

ja umiałem indexa arounda, tumb spin nawet czasem wychodził,kilka innych soniców a charge sprawiało nie lada problem więc trochę w tym prawdy, ale jak ktoś zaczyna to powinny go interesować najpierw fundamentale. :roll:
Mario - |30 Lip 2010|, o 09:53

Heh... Według mnie nauka tricków powinna sprawiać frajdę. Myślę, że nie chodzi tu o to żeby jak najszybciej nauczyć się dużej ilości tricków bądź jak, a starannie. Ja jakbym miał zaczynać jeszcze raz od początku nauke tricków to uczył bym się tych tricków które najbardziej się mi podobają, chociaż mogły by być bardzo trudne do nauczenia...
Karol12321 - |31 Lip 2010|, o 20:58

Co do posta Shirkana Ja umiem infinity coś koło 100 razy i ćwiczę tydzień a charge'a nie umiem.
shirkan164 - |7 Sie 2010|, o 15:56

Karol, nieźle jak na tydzień ćwiczeń, ja ogarnołem infinity w pół godziny żeby raz mi wyszło ;d później zacząłem ćwiczyć, w chyba 4 dzień sobie rekord zrobiłem 188 razy, jak mi sie będzie nudzić to pobije rekord ;d

co do charge, 3xĆ, ja go ogarnąłem w godzine, i kreciłem płynnie 5 razy, teraz nie wiem, bo nie licze ;d, poćwicz troche, a jak zsuwa Ci sie pen tak jak mi to nie zrażaj sie tym że nie wychodzi, ćwicz aż wyjdzie, bo to najpiękniejsza cecha tego sportu :D : widzisz trick, znasz podstawy, próbujesz robić to nic to nie przypomina, po 10 minutach męczarni zaczyna coś sie zmieniać, po następnych 10 minutach ogarniasz trick tak że wygląda nawet podobnie do poprawnie wykonanego, jeszcze kilka razy i umiesz trick XD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group