Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Czy karać nadużycia w PTP?
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Opinie, pytania i prośby, pomysły (Opinions & requests) - Czy karać nadużycia w PTP?

FeniX - |29 Kwi 2010|, o 22:09
Temat postu: Czy karać nadużycia w PTP?
"Skyler" napisał/a:
Jak zmienił się regulamin odnośnie sklepów ? Bo widzę że ludzie podbijają sobie skley nie czekając 3 dni. Co za to grozi skoro ni ma warnów ?


Tworzę ankietę, aby się dowiedzieć jak (i czy w ogóle) waszym zdaniem powinien być egzekwowany brak poszanowania jakichś zasad życia w społeczeństwie objawiający się celowym zbyt częstym podbijaniem swojego tematu ze sklepem, czy licytacją, czy też zbytnią aktywnością w temacie zbiorczym z ofertami.

Najlepiej poza odpowiedzią w ankiecie napiszcie też posta, w którym jakoś rozwiniecie swoje stanowisko. Oczywiście nie jest to konieczne i jeśli ktoś nie ma czegoś dłuższego do powiedzenia, to niech nie pisze nic więcej.

Ankieta będzie trwać trzy dni. Proszę o udział wszystkich zainteresowanych - macie możliwość bezpośrednio ingerować w zasady tutaj panujące, nie zmarnujcie tej okazji.

MadEye - |29 Kwi 2010|, o 22:15

Jest to nie fair w stosunku do innych sprzedających, najlepszym rozwiązaniem imo byłaby dwutygodniowa blokada podbijania tematu przez danego usera (blokada topicu, nic skomplikowanego).
FeniX - |29 Kwi 2010|, o 22:23

Też myślę, że to jest nie fair. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś będzie ewidentnie przekraczał jakieś sensowne limity w podbijaniu, to będzie można blokować możliwość pisania w tym dziale, żeby też w temacie ogólnym z ofertami nie mógł pisać i żeby się nauczył kultury. :)

Co do tematu z ofertami - na GPC jest taka zasada (przynajmniej kiedyś była, jak handlowałem), że można pisać posta w tym temacie co dwie strony tematu. Co myślicie o takim czymś u nas? Miałoby to sens? Jest to wygodne, bo łatwo można sprawdzić, kiedy już można pisać. I przy dużym natężeniu ofert w krótkim czasie można spokojnie zapostować jeszcze raz, kiedy przejdzie już druga strona od poprzedniego mojego posta. Z drugiej strony jeżeli ruch będzie mały, to nie będzie można podbić. Ale czy wtedy jest konieczność w ogóle podbijania?

[ Komentarz dodany przez: Pari: Czw 29 Kwi, 2010 ]

Ja mam 100 postów na stronę.

Sobol - |30 Kwi 2010|, o 00:22

Wybrałem "Inne".
Ja bym z powrotem włączył ostrzeżenia i można by było zostawić limit taki jaki był (od 4 punktów blokada pisania) i po 1 punkcie za takie przewinienia. Kto będzie rzeczywiście natrętny, ten 4 warny zdobędzie, ale i tak będzie musiał sporo na to "zapracować".
Według mnie ostatnia zmiana na forum (po 1 pkt za wykroczenia, nie ważne jakie) była wystarczająca i całkiem pasowała. I taka jest prawda, że po tej zmianie wszystko było dobrze i nie przypominam sobie, żeby ktoś w ogóle wspominał, że na forum jest zła atmosfera.

Tak w ogóle to to, że "atmosfera na forum jest taka i owaka" jest nakręcane tym, że co chwilę się tę sprawę wykopuje. Faktycznie - kiedyś nie było za fajnie, ale ostatnimi czasy jakoś nie odczuwałem "złej atmosfery". Z tego co zauważyłem, moderatorzy nie karali za byle co każdego nowego, tylko starali się naprowadzać i było całkiem git.
Co podziała na kogoś rzeczywiście natrętnego jak nie ostrzeżenie i wizja blokady?
A jak się nie chce to się warna nie dostanie, wystarczy się trzymać netykiety i pewnych zasad.

"FeniX" napisał/a:
na GPC jest taka zasada (przynajmniej kiedyś była, jak handlowałem), że można pisać posta w tym temacie co dwie strony tematu. Co myślicie o takim czymś u nas?

Nie. Wyjdzie na to, że cały temat "przyspieszy" i będzie się dało podbijać co dzień jak dobrze pójdzie. Po co zmieniać to, co się sprawdza?
"FeniX" napisał/a:
Z drugiej strony jeżeli ruch będzie mały, to nie będzie można podbić.
Też prawda, dlatego ode mnie drugie "Nie". :)
Phantasm - |30 Kwi 2010|, o 07:52

Wybrałem Inne.

Wg. mnie tak jak jest teraz - jest dobrze. Sam mam sklep który podbijam chyba co 2 tygodnie, bo i tak nikt nie kupuje, lol.

Sobol napisał/a:
Co podziała na kogoś rzeczywiście natrętnego jak nie ostrzeżenie i wizja blokady?


Na początku mojej zajawki penspinningowej szybko zdobyłem 2 warny, ale jakoś mnie nie ruszyły. Jak dostałem trzeciego to dopiero się obudziłem i przeczytałem regulamin. Rzeczywiście, jak to ujął Wojta Be - było mocne "sranie w gacie" - przed każdym postem. Ale podziałało. 4 warna nigdy nie "zdobyłem". Co prawda męczące było to że nie mogłem swobodnie nic napisać, ale teraz jest ok.

Moim zdaniem system warnów może być przywrócany w PTP oraz w drastycznych przypadkach tj. obrażanie kogoś naprawdę ciężkimi bluzgami czy coś. No bo jak przekonać kogoś, żeby zmienił swoje zachowanie nie używając warna? Wiem że to tak jak bym wogóle był przeciwny tej samowolce, ale nie. Podoba mi się tak jak jest teraz, ale poprostu kiedy ktoś naprawdę będzie przeginał to bądź co bądź nie podziała na niego: "Ej, czy mógłbyś nie podbijać tematu codziennie?". Dalej będzie robił swoje.

Dlatego jestem za przywróceniem warnów ALE tylko w PTP i drastycznych przypadkach, bo raczej każdy umie liczyć do 3 i wie ile to 3 dni, wobec tego będzie wiedział kiedy podbić sklep - więc oszczędzi warnów. Co do drastycznych przypadków to takie naprawdę mocne starcia zdarzają się bardzo rzadko, poza tym zarówno newbies jak i starszyzna zna pewne granice więc do starć nie będzie dochodziło często, bo wszyscy sie pilnują - więc znowu oszczędzą warnów.

Wybaczcie że się rozpisałem - od tego w sumie ten temat :d
:o w okienku w którym się pisze wyglądał na dłuższy.

Precel - |30 Kwi 2010|, o 10:17

Inne - warny i kasowanie postów.

Tak jak napisałem w temacie: "Zmiany w restrykcjach na forum"

Cytat:
Przynajmniej mogliście tą frywolność wprowadzić w wybranych działach, bo w PTP łamanie regulaminu powinno się tępić.


A warny to najskuteczniejsza metoda. Brak regulaminu w innych działach jest ok, ale jak w grę wchodzą pieniądze i nasze bezcenne długopisy to przydałby się porządek.

Cytat:
6. Tematy, w których nie pisano nic przez 30 dni zostaną automatycznie skasowane.
7. Wszystkie pytania do sprzedających kierujemy wyłącznie na pw, pytania w temacie są zabronione.


Czyli to też nie obowiązuje? Czy na pewno tego chcemy? Serwer nie wytrzyma od spamu ; p

Anarviel - |30 Kwi 2010|, o 10:23

"Precel" napisał/a:
Czyli to też nie obowiązuje? Czy na pewno tego chcemy? Serwer nie wytrzyma od spamu ; p


Jeżeli dobrze zrozumiałem, to regulamin PTP pozostaje bez zmian więc te dwa punkty też

Hut - |30 Kwi 2010|, o 10:27

Precel napisał/a:
Cytat:
6. Tematy, w których nie pisano nic przez 30 dni zostaną automatycznie skasowane.
7. Wszystkie pytania do sprzedających kierujemy wyłącznie na pw, pytania w temacie są zabronione.


Czyli to też nie obowiązuje? Czy na pewno tego chcemy? Serwer nie wytrzyma od spamu ; p


Aż takich słabych serwerów to chyba PPP nie ma.

Można napisać skrypt automatycznie wyciągający temat na górę strony co np. te 72 godziny, a kto pomimo tego będzie bumpował, niech ma zakaz pisania.
Jeśli nie da rady z tym skryptem, to sam zakaz pisania też będzie okej.

Tvister - |30 Kwi 2010|, o 12:53

"FeniX" napisał/a:
Tworzę ankietę, aby się dowiedzieć jak (i czy w ogóle) waszym zdaniem powinien być egzekwowany brak poszanowania jakichś zasad życia w społeczeństwie objawiający się celowym zbyt częstym podbijaniem swojego tematu ze sklepem, czy licytacją, czy też zbytnią aktywnością w temacie zbiorczym z ofertami.


Niezaprzeczalnie dbanie o dobro użytkowników, kiedy chodzi o pieniądze czy długopisy, jest koniecznością. Każdy powinien mieć równe szanse przy sprzedaży czy kupnie, a przypadki oszustw muszą być karane. Uważam, że dotychczasowy regulamin się sprawdzał.

Dosyć często przeglądam PTP i poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale nie spotkałem się ze zbytnim natręctwem w podbijaniu. Chodzi mi o to, że jak ktoś zbyt często wyciągnął temat na góre listy, to dostawał warna i był spokój. Przecież nie było tam jakiejś recydywy i masy ostrzeżeń za te wykroczenia. Ja nie trejduje tak często, więc dla mnie to nie ma większego znaczenia czy ktoś sobie podbił swój temat, ale tym, którzy więcej sprzedają, może to utrudniać życie tworząc jakiś rodzaj konkurencji. Jeżeli już chcecie karać, to wydaje mi się, że usunięcie nowego posta (tym samym nie podbicie tematu) oraz wlepienie warna, to maksymalna kara. Na tym forum nie ma raczej ludzi, którzy oszukują innych. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, jednak te, które się wydarzyły do tej pory można zliczyć na palcach jednej ręki. No może dwóch. Bardziej widać jakąś rywalizację między trejderami, ale to chyba takie swoiste prawa rynku są - masz lepszą ofertę i reklame, to sprzedajesz więcej.

Podsumowując, wybrałem "Inne - Pozostawienie starego regulaminu".

Ufo - |30 Kwi 2010|, o 12:59

Najpierw usuwac posty, pisac ostrzezenia slowne, nie zadziala - blokada

dodam, ze kazdy powinien miec napisane ile ma plusow a ile minusow, jak ktos (Markius dla przykladu) ma tych ostatnich pare, ale nie napisal o tym w swoim sklepie, wprowadza kupujacych w blad i oszukuje kolejnych penspinnerow

Gildor - |30 Kwi 2010|, o 14:09

"Envy" napisał/a:
dodam, ze kazdy powinien miec napisane ile ma plusow a ile minusow, jak ktos (Markius dla przykladu) ma tych ostatnich pare, ale nie napisal o tym w swoim sklepie, wprowadza kupujacych w blad i oszukuje kolejnych penspinnerow

Pointless. Po to jest lista plusów/minusów, żeby każdy mógł sobie sprawdzić ile kontrahent ma tychże, nie potrzeba w gruncie rzeczy pisać tego w temacie ze sklepem. Także tworzenie nowych rozwiązań dla problemów dawno rozwiązanych jest co najmniej bezcelowe.

Co do samego tematu to się nie wypowiadam, bo nie korzystam z PTP i nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja.

Marvin - |30 Kwi 2010|, o 14:19

Według mnie regulamin PTP powinien pozostać taki jaki był... Nie ma warnów na chwilę obecną więc posty nie właściwie napisane, tematy z błędną nazwą powinny być usuwane.
Tyle na ten temat.

Teraz drugi nie wiem czy to tu napisać, najwyżej usunę tą część posta. Czy osoby które podbijają swój sklep co jakiś czas nie mogłyby pisać tych bumpów na wygaśnięciu? Dużo osób prosi o usunięcie "poprzednich bumpów". Gdyby zastosować takie rozwiązanie zawsze pozostawał by post który pisany jest przy zakładaniu tematy i 2 bumpy.(oczywiście będzie tak jeżeli posty będą wygasać po 5 dniach.) Na będzie to ułatwienie dla sprzedających i kupujących.

FeniX - |30 Kwi 2010|, o 14:20

"Gildor" napisał/a:
"Envy" napisał/a:
dodam, ze kazdy powinien miec napisane ile ma plusow a ile minusow, jak ktos (Markius dla przykladu) ma tych ostatnich pare, ale nie napisal o tym w swoim sklepie, wprowadza kupujacych w blad i oszukuje kolejnych penspinnerow

Pointless. Po to jest lista plusów/minusów, żeby każdy mógł sobie sprawdzić ile kontrahent ma tychże, nie potrzeba w gruncie rzeczy pisać tego w temacie ze sklepem. Także tworzenie nowych rozwiązań dla problemów dawno rozwiązanych jest co najmniej bezcelowe.


Nie do końca. Pisanie informacji jedynie o plusach jest mylące dla nowych użytkowników - zobaczy taki, że gość ma fafnaście plusów, to pomknie do niego czym prędzej kupować bez sprawdzania jeszcze dodatkowo WL. Jakby nie było takiej informacji w temacie, to już inna sprawa - tak, to udzie może ufają, może zapominają, może w ogóle nie są zorientowani, żeby tak robić.

Co do samej WL, to może niedługo się coś zmieni, ale o tym kiedy indziej.

Maniek - |30 Kwi 2010|, o 14:23

Jako jedna z głównych osób, która pilnuje porządku w PTP postanawiam wyrazić swoje zdanie.

Jak wszyscy widzimy mamy już pierwsze sugestie dotyczącego tego, gdzie restrykcje muszą być, aby forum prawidłowo funkcjonowała. Uważam, że jest to pierwszy sukces planu FeniXa. Mam nadzieję, że z biegiem czasu zostaną wskazane kolejne miejsca, w których należy coś poprawić.

Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem w chwili obecnej byłoby przywrócenie regulaminu dotyczącego PTP (bo na razie obowiązuje regulamin licytacji). Wiązałoby to się jednak z przywróceniem systemu warnowania, a tego póki co wolałbym uniknąć, ze względu na wstępne założenia pomysłu FeniXa.
Wydaje mi się, że powinniśmy trzymać się ograniczeń wymienionych w regulaminie, natomiast wszystkie posty łamiące jego postanowienia systematycznie usuwane. W przypadku, gdyby samo czyszczenie nie pomagało- w co wątpię, bo wszyscy po ostrzeżeniu na PW, zaczynają trzymać się zasad- osoba taka dostawałaby, by jakąś blokadę or sth, która nie umożliwiałyby korzystanie z tego działu (z licytacjami włącznie).

Adio - |30 Kwi 2010|, o 19:14

Wg mnie najlepszym rozwiazaniem by byla propozycja MadEye'a. Blokowac pisanie na PTP
w zaleznosci od tego czy notorycznie to robi czy raz czy dwa.
Gdyby zamknieto w ogole dostep do PTP, to sprzedajacy nie mieli by z tego zadnego zysku-bez sensu. Aha no i jeszcze trzeba by bylo patrzec na to czy robi to jakis nowy (4-7 miesiecy) czy ktos kto jest na forum juz z rok czy dwa.
Dobrym bylo by tez usuwanie nipotrzebnych postow.
PS: (Do caloksztaltu) FeniX, masz leb chlopie :wink: .

Pari - |30 Kwi 2010|, o 20:23

Za częste bumpy: blokowanie tematu na tydzień bądź dwa.
Oszustwa: Jeżeli Fenix się ładnie postara i będzie automatyczna white lista, pojawią się plusy i minusy przy nicku, to będzie wiadomo, u kogo kupować a u kogo nie. Nie będzie potrzeby za to karania, jego karą będą minusy. Ale, coby nie bylo zbyt wiele oszustw, za powiedzmy 5 minusów ban.

Rafik - |1 Maj 2010|, o 08:51

"MadEye" napisał/a:
najlepszym rozwiązaniem imo byłaby dwutygodniowa blokada podbijania tematu przez danego usera

To wg. mnie było by dobre.


ps dajcie mi cytowanie selektywne >_>

[ Komentarz dodany przez: FeniX: Sob 01 Maj, 2010 ]

Cytowanie selektywne jest, ale tylko na ostatniej stronie tematu, co jest logiczne, bo na poprzednich nie masz okienka szybkiej odpowiedzi.

lol fail ;0 dziena.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group