Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Zobacz temat - Sezon 2, czy ma sens?

Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Team Battles - Sezon 2, czy ma sens?

Hakan - |19 Sty 2010|, o 16:03
Temat postu: Sezon 2, czy ma sens?
Dzitzus pyta:
Cytat:
A ja się pytam czy będzie TB?

http://forum.penspinning....p=126717#126717

A ja odpowiadam:
Cytat:
Czy sezon 2. kiedyś się odbędzie? Nie wiem, może tak - ale kiedy, jak będzie wyglądał i jakie będą zasady - nie wiem. Ja raczej nie będę go już prowadził. Wkrótce rusza sezon 2. Laddera prowadzonego przez Mańka - zapraszam do uczestnictwa.
Tymczasem forum Team Battles pozostawiam drużynom - jeśli będą chciały kiedyś odbyć walki na własnych zasadach.

Ladder się skończył, ja nie będę prowadził Team Battles na pewno. Rodzi się jednak pytanie czy w ogóle jest sens zabawy w takiej formie, kiedy aktywnych drużyn jest 4-5? Rozgrywki na 4 tygodnie - to raczej mini turniej...

Ale można Team Battles, wznieść na wyższy poziom, nie tylko penspinningowy - zaprosić do rozgrywek kilka zagranicznych teamów, UPSB, GPC, FPSB? Zrobić otwarty polski turniej, np. 5 drużyn z PL i 5 zagranicznych...

Przemyśleć trzeba także sposób rozgrywek i sędziowania, ostatni idealny na pewno nie był.
Zrzucam temat do zastanowienia, jak chcecie tak zrobicie :)

Cichy - |19 Sty 2010|, o 16:22

Ja bym zamiast Team Battles zrobił Double Teamowe. Każdy team wystawia pary.
Byłoby więcej rywalizacji ;)

Skyler - |19 Sty 2010|, o 16:31

Taki mini turniej też zły nie będzie, ale jeszcze lepsza zabawa by była gdyby zaprosić zagraniczne teamy.
Co do organizatora to zróbcie temat ze zgłoszeniami i niech administracja wybierze najlepszego. (Tylko czy ktoś się wgl zgłosi ?)

Ziomek - |19 Sty 2010|, o 16:34

Na 99% zagraniczne teamy się zgłosza!
Jestem za międzynarodowymi!

Gildor - |19 Sty 2010|, o 17:19

A ja jestem sceptyczny jeśli chodzi o pomysł międzynarodowego turnieju. Po pierwsze - na UPSB całkiem jeszcze niedawno odbył się taki turniej. Chociaż słowo odbył może nie jest najodpowiedniejsze, bo pomysł nie wypalił i skończyło się bodajże na trzeciej rundzie. Nie ma zbyt wielu aktywnych drużyn na świecie, wbrew pozorom. Po drugie - my w Polsce chcemy dyktować warunki reszcie świata? Wybaczcie, ale oni na to nie pójdą; WC pokazało (nie kłóćmy się, czy słusznie czy nie), że świat nie docenia nas tak, jakbyśmy tego chcieli. I po trzecie - niestety, w obecnej sytuacji nie mamy pięciu na tyle dobrych drużyn, żeby mogły one konkurować z Vengeance, Encore, Genesis (;d), czy innymi na podobnym poziomie. Takie są fakty, niestety.

A TB można by zrobić w sumie, ale tak jak pisze Cichy - w innej formie (raczej nie ligowo), może nie koniecznie parami, ale coś bardziej turniejowego. Może tak jak rozgrywane jest WC? (:

Cichy - |19 Sty 2010|, o 17:29

Ja bym był nie za Team Battles tylko poprostu Double.
Wybierasz z kim chcesz być i walczycie jak jest np na FPSB.

Skyler - |19 Sty 2010|, o 17:34

I można wybrać sobie byle kogo ?
Trochę to dziwne bo ideom tego tematu miała być zabawa teamów.
Ale oczywiście kiedyś tam w przyszłości można zorganizować takie zawody.

Mariusz - |19 Sty 2010|, o 17:47

Tylko chciałem zauważyć, że jak zrobicie meidzynarodowe, to po raz kolejny jedynymi, którzy będą mieli szansę sie popisywać, to ludzie z FA, bo reszta drużyn skillem nie dorównuje.
Zresztą jeśli to bedzie miedzynarodowe to trzeba całkiem zmienić sędziowanie, bo znów jeśli team z UPSB bedzie walczył z tym z PPP to ważniejsze bedą znajomości, nie comba.
IMO.

Hakan - |19 Sty 2010|, o 18:12

Double mają tego plusa, że jeden team może wyznaczyć kilka drużyn - więcej zabawy, więcej kręcących.
Jeśli chodzi o międzynarodowe, jeśli rzeczywiście jest kłopot jak opisał to Gildor - to lepiej sobie odpuścić. Chociaż o UPSB myślałem w ostatniej kolejności - lepiej byłoby się zwrócić z propozycją bezpośrednio, na mniejszych forach, krajowych. Aha i bez proszenia, w formie ogłoszenia - chcą - ok, nie - też ok.

Skyler - |19 Sty 2010|, o 18:34

No to może tak.
Każdy team wystawia swoje dwa składy po 4-5 osób. Tym samym mamy około 8-10 drużyn do zabawy. I można zrobić albo ligę albo turniej.

dzidek - |19 Sty 2010|, o 20:30

W mojej opini obrym pomysłem może być ten dubel, o którym pisał Cichy.
A takie międzynarodowe rozgrywki mogą być jednak trochę ponad nasz poziom ^^
Mam nadzieje, że coś wypali ;)

Skyler - |19 Sty 2010|, o 20:33

Ale jeśli dubel to najlepiej tylko z kimś kto jest w Twoim teamie.
Cichy - |19 Sty 2010|, o 20:35

IMO lepiej zrobić zawody jak na FPSB, które wygrał A13X z kimś (nie pamiętam z kim)
Można zapytać Francuzów jak to wyglądało u nich, jakieś wskazówki, itp.

"Skyler" napisał/a:
Ale jeśli dubel to najlepiej tylko z kimś kto jest w Twoim teamie.

To strasznie ogranicza.
Lepsza dowolność.

dzidek - |19 Sty 2010|, o 20:40

IMO tak jak Skyler lepiej, że z osobami z teamu. Chociaż z "obcymi" też by nie było źle.
Rodzi się jeszcze pytanie - kto to będzie prowadził?

Skyler - |19 Sty 2010|, o 20:47

Ale jeśli z kim innym to co to ma wspólnego z Team Battles ? Miała być zabawa dla teamów, ale taki dubel też można kiedyś zrobić.
Myślę że do organizowania tego nie jest potrzebny jakiś prze koks tylko ktoś kto ma trochę oleju w głowie. Musi być to osoba która nie chce brać w tym udziału a zna się dobrze na organizacji i jest odpowiedzialna.

Cichy - |19 Sty 2010|, o 20:49

Skyler, to że temat odnosi się pomysłów do teamów to nie trzeba pisac tylk o teamach. Hakan się pyta czy chcemy TB, a jak nie to co innego.
Ja i tak wolę dowolność :P

Pari - |19 Sty 2010|, o 21:30

Mam już dość daleko przemyślaną sprawę z drużynami na PPP. Ale nie jest to na razie priorytet, dlatego nie było rozwiązania, miało to zostać zmienione nieco później. Podzielę się jednak moją wizją.

Istnienie Team Battles nie ma sensu. Ladder jako tako się trzymał. Dlaczego? Nagrywanie w filmów na walki w krótkich odstępach czasu jest męczące. Dalej - problem z sędziowaniem. Zazwyczaj drużyny głosowały na siebie, tylko i wyłącznie, a wtedy to nie ma sensu. Bo ci co są w drużynie, i mają jakąś walkę w danym momencie, są zainteresowani. A kogo obchodzi team battles, gdy nie należy do żadnej drużyny? Dlatego wyniki głosowań były kontrowersyjne.

Istnienie drużyn z przymusem uczestniczenia w walkach też nie ma sensu zbytnio, być może drużyna czuje się za słaba, bądź nie tylko walki im w głowie - mają inne priorytety i cele.

Drużyny jako takie dobre, regularne rozgrywki - nie.

Proponuję takie oto rozwiązanie:
Drużyny będą trochę bardziej luźno traktowane. Oczywiście luźno, to nie znaczy od razu, że będzie wszystko wolno. Cel integrowania użytkowników został osiągnięty, o to chodziło i myślę, że dalej będziemy do tego zachęcać. Nie będzie za to żadnych obowiązków. Walki powinny wynikać z potrzeby a nie z przymusu. Dlatego stworzymy ranking, każda drużyna od powstania będzie miała w tabeli zapisaną ilość walk wygranych, ilość remisów, oraz przegranych. Oczywiście tak jak w ladderze, drużyny będą same decydowały między sobą czy walczą czy nie. Lepiej, gdy między dwoma drużynami odbędzie się jedna walka roku, na którą będzie patrzeć całe forum, niż 10 walk co chwilę, które spowszednieją. Nie będzie się liczyć miejsce w rankingu, a ilość wygranych meczy ( a dokładniej stosunek wygranych do przegranych) - to będzie prestiż. Dlatego wpłynie to też na jakość prowadzonych pojedynków. 3 razy drużyna się zastanowi kogo wybrać, jaką taktykę przyjąć.

Jeszcze nie wiem jak by technicznie wyglądały walki. Być może ktoś zaproponuje ciekawy system pojedynków. Ale myślę, że najlepiej, aby drużyny między sobą ustalały jakie są warunki. Będzie to mniej skomplikowane, dla ludzi prostych.

Co do walk międzynarodowych jestem na nie, gdyż inne fora na pewno potraktują to zbyt poważnie, trzeba by dużo osób do organizacji, a o to zawsze ciężko.
Wszelkiego rodzaju turnieje, rozgrywki mają sens tylko wtedy gdy jest dużo chętnych. Zmuszając użytkowników nie tędy droga.

Hakan - |19 Sty 2010|, o 21:47

Dużo sensu w tym co piszesz. Tym bardziej, że po całym zamieszaniu na początku powstania drużyn wiele się zmieniło, nie ma już "hurra - zakładam drużynę" a po miesiącu z drużyny niewiele zostaje.

Idea laddera / rankingu drużyn jest w porządku, do niczego nie zmusza - zakłada minimalną aktywność teamu w walkach.

Sprawę doubli pozostawiłbym swojemu biegowi.

dzidek - |19 Sty 2010|, o 21:48

Pari, Ty to masz łeb :D
Ale ta tabela będzie od narodzin timu do upadku czy tak jak ladder, kilka miesięcy i zerujemy wszystko?

Nadol - |19 Sty 2010|, o 22:01

wg mnie powinien byc. podczas TB nauczylem sie wiecej niz podczas 3 innych miesiecy. moj skill dosyc mocno wzrosl i to odczulem. chociazby jeden z argumentow^^. mam nadzieje ze jezeli TB sie odbedzie to zeby chociaz cieszylo sie wiekszym zainteresowaniem niz poprzednio
Maniek - |15 Maj 2010|, o 19:11

Jakiś czas temu poruszyliśmy ten temat na FA, ostatnio pojawiły się głosy na forum, że trzeba zorganizować drugi sezon Team Battles.

Co wy o tym sądzicie? Jest sens? Może macie jakieś ciekawe pomysły na usprawnienie działania TB?

Serdecznie zachęcam do dyskusji szczególnie osoby znajdujące się już w różnych zespołach. Dobrze by było, gdyby kapitanowie poszczególnych drużyn zajęli by jakieś stanowisko w sprawie uczestnictwa drużyny w tego typu rozgrywkach.

FA wyraża zainteresowanie drugim sezonem TB.

Novy - |15 Maj 2010|, o 19:54

Oke, chociaż nie jestem założycielem WS, to jednak obgadaliśmy ten temat na podforum.

Wild Spinners na pewno wzięłoby udział w TB.

Antraksus - |15 Maj 2010|, o 20:08

Nie wiem jak było w pierwszym sezonie ale jestem jak najbardziej na tak.
Fajnie by było gdyby każdy team nagrał coś w rodzaju collabu tak jak na WC w ten deseń. Moim zdaniem takie coś ruszyło by forum :) .

Harna$ - |15 Maj 2010|, o 20:12

W zupełności zgadzam sie z Antraksusem
Narzekacie ,że mało ludzi kręci i mało się rozwija
Gdy odbędą się te zawody myśle że wiele osób poprawi swój spinning
No i jak już powiedział forum może w końcu ruszy bo jak narazie to widze tylko pochwały trejdami i "co dzisiaj zmodziłem". Jestem jak najbardziej na tak aby te zawody się odbyły :lol:

dzidek - |15 Maj 2010|, o 20:40

no kuhwa, fpa sie wkoncu pokaze z "innej" strony
macioster - |16 Maj 2010|, o 20:58

TSG jak najbardziej jest za.
Skyler - |16 Maj 2010|, o 21:04

@up

Ftr tak samo.

Mortens - |18 Maj 2010|, o 10:24

Być może jesteśmy młodą drużyną ale wierzę, że pokonamy nie jeden team
Wchodzimy w to!

"Style Spinners"

Maniek - |18 Maj 2010|, o 11:10

Na chwilę obecną istnieje 9 drużyn. Mam nadzieję, że wszystkie będą w stanie wystąpić. W przypadku odmowy udziału zapewne drużyna będzie usunięta, tak samo jak w tamtym roku.

Zakręcę się za kimś kto mógłby ewentualnie poprowadzić te rozgrywki.

Lawliet - |18 Maj 2010|, o 12:16

Cytat:
Jest, nareszcie ktoś wam skopię tyłki! xD :*

hjehje
"macioster" napisał/a:
TSG jak najbardziej jest za.

/sign

To nie sa puste slowa, belive me.

Jak najbardziej za. Co do usprawnienie, moze wprowadzic "themes" jak na WC? Kazda druzyna moze blokowac jakis theme itp. Wtedy latwiej sklad wystawic itp. Poza tym jakas tam innowacja niby.

Maniek - |18 Maj 2010|, o 12:28

IMO motywy to największe gówno tegorocznych WT. Nie zawsze musisz być lepszy, żeby wygrać.
Lawliet - |18 Maj 2010|, o 12:30

Wlasnie, w Twojej opini to gowno. Moze innym sie podoba ^^ ? Ja bym walnal ankiete.
Fuco - |18 Maj 2010|, o 12:36

Motyw to fajne urozmaicenie, ale jeśli powiedzmy będzie obowiązywał tylko w jednej walce, a nie wszystkich. (w sensie że są 2 walki single i jeden debel, to tylko jedna pojedyncza walka będzie z motywem, a reszta normalna)
Maniek - |18 Maj 2010|, o 12:38

Czemu mają służyć motywy? Oprócz tego, że trzeba będzie zmusić ludzi, którzy kręcą wolno do kręcenia szybko? A może jeszcze Body & Environment..

W moim przekonaniu system funkcjonujący w poprzednim sezonie był idealny. 3 walki, 2 pojedyncze, 1 dubel. Przejrzyście, bez żadnych utrudnień i udziwnień. Same umiejętności.

Fuco - |18 Maj 2010|, o 12:41

"Maniek" napisał/a:
trzeba będzie zmusić ludzi, którzy kręcą wolno do kręcenia szybko
Wiesz, w drużynie powinna być różnorodność stylów ^^ Jeśli motyw będzie znany przed wyborem uczestników do walki, to będzie można wybrać osobę z drużyny która będzie się z tym motywem mierzyła ;)
Lawliet - |18 Maj 2010|, o 12:59

"Fuco" napisał/a:
Wiesz, w drużynie powinna być różnorodność stylów ^^ Jeśli motyw będzie znany przed wyborem uczestników do walki, to będzie można wybrać osobę z drużyny która będzie się z tym motywem mierzyła

Dokladnie, nie przynudzaj, IMO i wydaje mi sie ze w opinii wiekszosci, motywy sa dobrym pomyslem. Mam nadzieje, ze nie od Ciebie zalezy to, czy one beda ,czy nie. Skoro jest samowolka na forum, daj zadecydowac forum, konsekwencja ftw.

Antraksus - |18 Maj 2010|, o 13:11

Motywy były by dobre . Ciekawie by było. Każdy drużyna wystawiłaby zawodnika, który najlepiej pasuje do tematu :P . Ta wersja z collabem jak na WC też jest dobra :)
Maniek - |18 Maj 2010|, o 13:31

Cytat:
Ta wersja z collabem jak na WC też jest dobra :)

Nie ma co robić wcześniejszej selekcji na podstawie collabów, ponieważ na forum funkcjonuje zbyt mało drużyn, aby można było sobie pozwolić, żeby któraś nie wzięła udziału w TB.

Jak tam chcecie z tymi motywami. Ja wiem z własnego doświadczenia, że jest to co prawda urozmaicenie, ale nie wydaje mi się żeby było potrzebne i nie odzwierciedli prawdziwego poziomu umiejętności pen spinnera.
Można użyć motywów takich sam jak na WT, prócz B&E.

Ufo - |18 Maj 2010|, o 13:58

mimo, ze kwalifikacje nie maja sensu stricte, to mozna by je zrobic chociazby po to by wiedziec kto ma z kim walczyc

zrobmy rozpiske wszystkich rund, ale zamiast teamow wpisujemy cyferke albo literke (team 1, A gra z teamem E w 1 rundzie)

pozniej robimy te kwalifikacje np. w formie collabu, potem oceny sedziow zagranicznych (kryteria oceny np. jak w WT) i rozlozenie druzyn do wczesniejszego terminarza

a zeby warto bylo sie starac mozna ulozyc terminarz tak, aby terminarz byl najwygodniejsze/najlepszy dla druzyny, ktora zajmie 1 miejsce w kwalifikacjach ;)

mysle, jest to ciekawsze niz nudne losowanie ^^

ShaiiboN - |18 Maj 2010|, o 14:26

Można też zrobić tak, że walka z motywem może być niepunktowana, tylko dla zabawy i urozmaicenia, ale nie wiem, czy forum się to spodoba. Wtedy nie byłoby opcji, że wygrywa ten, który miał słabsze, ale lepiej wymotywowane kombo, co jakimś tam nie fair zagraniem, a także można byłoby zobaczyć ciekawe kombosy. Takie moje przemyślenie.
dzidek - |18 Maj 2010|, o 14:32

Co do motywów. Można też zrobić tak, że każda drużyna powie jaki styl pokaże a później reszta oceni jak się z tego wywiązali? ;) Takia sugestia ode mnie
Kanonier - |18 Maj 2010|, o 18:59

ja jestem przeciw motywom, wole krecic takie combo jakie chce, a nie z jakims narzuconym odgornie udziwnieniem.
i mam watpliwosci co do tego czy to urozmaicenie, bo skoro bedzie jakis motyw w walce to bedzie wiadomo mniej wiecej co zobaczymy w combie, a ja wole miec niespodzianke co kto zaprezentuje.

Fuco - |18 Maj 2010|, o 19:10

Hmm... Bo TB ma być oceniane przez jakichś sędziów, right? To ja mam plan :D

Tak jak mówiłem - jedna z pojedynczych walk będzie toczona z motywem, i ta jedna walka będzie oceniana przez społeczność forum, podczas gdy reszta będzie oceniana przez sędziów ;)

Jak mówiłem - jeśli motyw będzie losowany przed obsadzeniem miejsc w walce, to będzie można wybrać osobę z drużyny która będzie do tego motywu pasować. No i będzie można wykazać się humorem i pomysłowością, taki plebiscyt publiczności toczony równolegle z walkami :P

Rafau - |18 Maj 2010|, o 19:15

Cytat:
jedna z pojedynczych walk będzie toczona z motywem

motywy ssajom

Lawliet - |18 Maj 2010|, o 19:18

"Fuco" napisał/a:

Tak jak mówiłem - jedna z pojedynczych walk będzie toczona z motywem, i ta jedna walka będzie oceniana przez społeczność forum, podczas gdy reszta będzie oceniana przez sędziów ;)

Jak mówiłem - jeśli motyw będzie losowany przed obsadzeniem miejsc w walce, to będzie można wybrać osobę z drużyny która będzie do tego motywu pasować. No i będzie można wykazać się humorem i pomysłowością, taki plebiscyt publiczności toczony równolegle z walkami :P

Optymalne rozwiazanie Fuco. N1.

Precel - |18 Maj 2010|, o 19:27

"Lawliet" napisał/a:
"Fuco" napisał/a:

Optymalne rozwiazanie Fuco. N1.

Good idea!

Można zrobić też tak, że będą 4 walki. 2 normalne, debel i motyw. W przypadku remisu wygrywa drużyna, która przegrała w walce z motywem.

Wychodzi na to jakby nie było motywu, a jednak jest ^^.

@Down:
Oksymoron, ale mam nadzieje, że zakumałeś o co biega ^^

dzidek - |18 Maj 2010|, o 20:35

@ up :D

no to jak juz mniej wiecej jest ustalone to kto bedzie to wszystko prowadzil?

Maniek - |18 Maj 2010|, o 20:49

Organizacją zająć się ma MadEye i to do niego będzie zapewne należało ostatnie słowo w sprawie tego, jak TB będzie wyglądać ;)
MadEye - |19 Maj 2010|, o 15:53

Widzę, że ktoś wpadł na podobny pomysł, a mianowicie singiel, singiel z motywem i dubel. Dla mnie to średnio z tymi sędziami, no ale skoro chcecie. Z tym, że ja zrobiłbym publiczność jako sędziego, czyli przykładowo jakby było czterech sędziów, to forumek jest piątym i ma 20% mocy głosu. Żadnych kwalifikacji i collabów nie przewiduję, losowanie i jedziemy od razu. Zaczynamy z początkiem czerwca, może wcześniej. Więcej info wkrótce.
Skyler - |19 Maj 2010|, o 16:00

Znaczy jaki będzie system ? Ligowy czy pucharowy ?
FeniX - |19 Maj 2010|, o 16:05

Madajowe rozwiązanie jest moim zdaniem całkiem spoko.

Skyler, ja bym zrobił tak jak rok temu, każdy z każdym i jazda. Nie będzie gadania "a my byśmy wygrali z tymi, tylko że odpadliśmy bo trafiliśmy na tych lepszych" i takie tam.

A co do motywow samych w sobie nie mam za bardzo zdania. Nie śledziłem w ogóle tych zawodów, co są teraz, więc nie wiem, jak to się sprawdza. U nas i tak może się sprawdzić inaczej tak na prawdę - lepiej lub gorzej. Można sprawdzić.

Skyler - |19 Maj 2010|, o 16:09

Fenix właśnie ja też tak myślę. Zrobić ligę to najlepsze rozwiązanie.

A wgl głupio by było jakby trafiły na siebie na początku jakieś dwie koks drużyny i któraś musiłałaby już odpaść.

Novy - |13 Cze 2010|, o 14:31

"MadEye" napisał/a:
Zaczynamy z początkiem czerwca, może wcześniej.

A więc ?

Mortens - |13 Cze 2010|, o 15:10

Dzis na to samo zwróciłem uwagę Novy, ale czekałem aż ktoś coś napisze ;p. Pożyjemy, zobaczymy :D
MadEye - |13 Cze 2010|, o 15:13

Walczę o sędziów, jeszcze dwóch potrzebuję.
dzidek - |13 Cze 2010|, o 15:35

Kurde, a można by zacząć TB na nowy rok szkolny? Bo w lipcu nie mam szans na nagrywanie, pół sierpnia tak samo a nie chcę przegapić TB.
Mikulew - |13 Cze 2010|, o 15:37

"dzidek" napisał/a:
Kurde, a można by zacząć TB na nowy rok szkolny? Bo w lipcu nie mam szans na nagrywanie, pół sierpnia tak samo a nie chcę przegapić TB.

a może przed TB 2 zrobić w końcu MP 10?

dzidek - |13 Cze 2010|, o 15:40

No to jeszcze mi MP przepadnie Mikulew :) ogólnie to w obu tych imprezach chciałbym wystartować.
Skyler - |13 Cze 2010|, o 15:48

Nigdy nie będzie tak, że data przypasi wszystkim. Zawsze sie znajdzie ktos komu nie odpowiada.

Imo to powinno sie to odbyc tak jak w planie czyli w czerwcu.

Ufo - |13 Cze 2010|, o 16:28

nie wiem jak wy, ale ja mialem niezly zapierdol w szkole do piatku od poczatku czerwca

i nie wiem jak inni, ale lepiej z tym poczekac

Asper - |13 Cze 2010|, o 18:35

na początku byłem przeciwny zapraszaniu do TB zagranicznych drużyn ale teraz jestem za.
Dlaczego ?:
-na PPP jest mało drużyn.
-dla wielu polskich PenSpinnerów (np. dla mnie ) takie rozwiązanie bedzie szansa na rywalizacje z zagranicznymi PS'erami, a (np. dla mnie ) taka szansa nie zdarza się zbyt czesto ;)

tylko , że

Cytat:
my w Polsce chcemy dyktować warunki reszcie świata? Wybaczcie, ale oni na to nie pójdą; WC pokazało (nie kłóćmy się, czy słusznie czy nie), że świat nie docenia nas tak, jakbyśmy tego chcieli.

ale można sprobować ;)