Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Kolejny podział tutoriali.
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Opinie, pytania i prośby, pomysły (Opinions & requests) - Kolejny podział tutoriali.

IronShadow - |26 Gru 2009|, o 12:13
Temat postu: Kolejny podział tutoriali.
Jak każdy wie wypadki przy pracy są bardzo częste, nieraz nawet przy bardzo prostych czynnościach, ale są czynności z którymi wiąże się szczególne ryzyko.
Dla penspinnerów najważniejsze są ręce i mózg, gdyż to one powodują ruch długopisu. Jak każdy wie tych samych rąk, którymi kręcimy używamy do składania różnych modyfikacji. Jak wiadomo jedne modyfikacje jest łatwiej złożyć, inne trudniej, ale zauważmy, że im więcej w modzie cięcia plastiku/metalu i innych obróbek twardych substancji, tym większe jest ryzyko uszkodzenia naszych rąk. Ale zauważmy, że cięcie mniej twardych części, jak na przykład gripy jest o wiele łatwiejsze. Niestety w większości modyfikacji musimy wyjąć wkład. Może być to wręcz banalne (RSVP), lub trudne(Super Tips from Crayola). Jest też kwestia tego, czy dana modyfikacja zawiera system retractable i czy jest on trudny do zrobienia. Dlatego uważam, że należy wprowadzić następujący podział tutoriali:
• Bardzo łatwe
→jak np. złożenie rushon moda, lub zebry F3000, nie wymagające niemal żadnych czynności, poza wyjęciem wkładu
• Łatwe:
→cięcie gripów w dowolnej kompozycji, mimo iż pociąć grip równo, to sztuka, jednak ryzyko jest niewielkie
→wyciąganie wkładu, pod warunkiem, że wyjęcie backpluga/odkręcenie tipa nie stwarza zagrożenia
• Średnio trudne:
→cięcie gripów w określonej kompozycji, np. "utnij 1cm gripa"
→wyciąganie wkładu, o ile wyjęcie backpluga jest łatwe i nie wymaga dużej siły
→cięcie miękkich body, takich jak na przykład super pirat, comssa
→szlifowanie twardych, jak i miękkich body, jak w KuZu G3 modzie - nic nie trzeba ciąć, a jedynie zeszlifować pasek plastiku
→ucinanie clipów i wygładzanie pozostałości - w końcu wystarczy zwykła obcinarka do paznokci i pilniczek, żeby oszlifować pozostałość
• Trudne
→cięcie gripów w określonej kompozycji, np. "utnij 1cm gripa"
→wyciąganie wkładu, jeśli wyjęcie backpluga wymaga określonych czynności, jest trudne i stwarza zagrożenie
→cięcie twardych body nie jest łatwe, gdyż w każdej chwili może nam się omsknąć ręka i możemy skończyć w najgorszym wypadku bez któregoś z naszych palców
→wycinanie określonych kompozycji w twardym/miękkim body, nie chodzi tu o ucięcie np. 1 cm z końca body, ale o wycięcie podłużnego otworu w body, jak w np. retr. MX, tym do którego budowy jest użyte monami 153

Przy takim podziale nowicjusze raczej nie sięgaliby do działu z trudnymi modami, tylko łatwymi. Zaoszczędziłoby to im wielu uszkodzeń ich dłoni i nerwów. Zresztą pomogłoby to nie tylko nowicjuszom, ale także niektórym "starym wyjadaczom", którzy z jakichś powodów mają problemy z modowaniem.
Mam nadzieję, że pomysł zostanie pozytywnie rozpatrzony. Jeśli pomysł się bardzo spodoba, a nikt nie będzie się chciał podjąć żmudnej pracy podziału tutoriali w ostateczności mogę sam się tym zająć po udzieleniu mi odpowiednich uprawnień.

Wojta Be - |26 Gru 2009|, o 12:59

Jak dla mnie podział niepotrzebny. Wystarczy w samym tutorialu napisać info nt. trudności modowania. Zainteresowany penem weźmie to pod uwagę.

Nie ma sensu rozdrabniać się aż tak bardzo. Poza tym myślę, że jak ktoś chce sobie złożyć pena, to wnika w szczegóły jego modowania i się tym interesuje. A jeśli kupuje gotowego, to pewnie go to nie interesuje. Kupujący patrzą na popularność i opinie nt. pena. Przy składaniu i tak nie wypada się spieszyć, trzeba się starać itd. Moim zdaniem modowanie żadnego pena nie jest trudne, jeśli ma się olej w głowie. Wypadki przy modowaniu są trochę śmieszne. Najtrudniejsze jest wycinanie wzorków w gripach, a nie cięcie plastików. Przecięcie kawałka rurki plastikowej piłką do metalu czy rozgrzanym nożem, a później spiłowanie nierówności to żadna filozofia. Jeśli komuś sprawia to trudność, to szczerze mu współczuję.

Nie róbmy jaj z pogrzebu.

"IronShadow" napisał/a:
może nam się omsknąć ręka i możemy skończyć w najgorszym wypadku bez któregoś z naszych palców


O! Tutaj mnie najbardziej rozbawiłeś. :lol:

Skyler - |26 Gru 2009|, o 13:17

Imo nie ma sensu tak robić.
Jak chce złożyć załóżmy "Waterfalla" to wchodzę na listę tutków, znajduję go, oglądam krok po kroku i dopiero wtedy biorę się do pracy. A jeśli to Ci nie wystarczy to można napisać gdzieś w tutku np. "Mod trudny do złożenia". Wiadomo że każda zabawa z nożem może skończyć się pokaleczeniem więc nie popadajmy w skrajności.

MadEye - |26 Gru 2009|, o 13:23

Ok, mi pasuje, fajnie, ale tylko w postaci jednego tematu, w którym będą linki do wszystkich tematów i ta Twoja ocena. Jak masz chęci to rób.

Poza tym nie podoba mi się traktowanie penspinnerów jak ciamajd z dwoma lewymi rękami. Modowanie nie jest trudne, raz się nie uda to za drugim lepiej pójdzie. Z tutorialami Skela i Veynera każdy powinien dać radę. Tyle ode mnie.

Maniek - |26 Gru 2009|, o 21:01

Jako, że nadzorowałem prace przy obecnym systemie podziału modyfikacji i tutoriali to nie wyobrażam sobie wprowadzenia podziału zaprezentowanego przez Ciebie, ponieważ wprowadziłoby to niesamowity burdel, z który ja starałem się zwalczyć i myślę, że wyszło nam to w miarę nieźle.
Cytat:
starym wyjadaczom", którzy z jakichś powodów mają problemy z modowaniem.

Starzy wyjadacze wiedzą, które mody ciężko złożyć i nawet jeśli mają problemy z modowaniem to wiedzą za co się nie zabierać :wink:

Ale jak wiadomo sama próba takiego podziału nie zaszkodzi. Założysz temat, pogrupuj to wszystko, a my po prostu podkleimy :wink:

IronShadow - |26 Gru 2009|, o 21:15

Dobra, prace nad tym tematem zacznę od jutra, lub poniedziałku, jak wszystko będzie gotowe, to zapostuję i zgłoszę temat. Dzięki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group