Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - [Speszjal Trejning]Gibki
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Jedi Academy - [Speszjal Trejning]Gibki

ShaiiboN - |7 Wrz 2009|, o 16:24
Temat postu: [Speszjal Trejning]Gibki
Emanero.
W temacie tym, będę głównie postował połączenia trików, bardzo przydatne, dla szybko rozwijającego się penspinnera jakim jesteś.Nie wiem co jeszcze napisać, więc przejdę od razu do punktów:

1) Naucz się Rising i Falling Fans - są to chyba najbardziej przydatne i najbardziej ułatwiające swobodne kręcenie oraz naukę kombosy(wypróbowane na Przybyszu, sam powiedział, że to dużo mu ułatwiło). Wtedy z każdej pozycji będziesz gotowy zrobić TW Soniki.

2) Bardzo przydatne są mini-kombosy w których często zmienia się pozycję dłoni - ładnie to wygląda, a można też to dowolnie rozbudowywać i zmieniać. Oto dwa do nauki:

TW Sonic 23-12 -> Pass Rev 12-23 [PD->PU] -> Rev TW Sonic 23-34 -> Pass normal 34-23 [PU->PD] -> TW Sonic Bust 23-12

Rev TA T1-T2 -> Pass T2-23 -> Sonic 23-13 [p][s 1.0] ~ Pass 13-34 [s 0.5][c] -> Pass 34-23 ->[PU->PD] Rev Inv TW Sonic 23-34 -> Pinkybak 34-34 ->[PD->PU] Pass 34-TF -> FL TA T1-T1
(drugie trochę trudniejsze, ale fajniej wygląda ;) )

Najlepiej opracuj sobie własny mini-kombos, który będziesz wykorzystywał często we fristajlu.

3) Od teraz ucz się hybryd, są bardzo przydatne i uczą kreatywności, chociaż młodzi penspinnerzy często je pomijają. Parę klasyków:

Inv Sonic 23-13 [p][s 1.0] ~ Pass 13-34 [s 0.5][c]

Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c]

[PD]Inv Sonic 23-13 [p][s 1.0] ~ Shadow 13-12[s 1.5][c]

Więcej hybryd w toku :)

4) Ucz się i wzoruj na przejściach swoich ulubionych penspinnerów. Ściągasz ich filmy->Media Player Classic-> Klatka po klatce oglądasz triki ^^

5)Teraz czas na intensywny trening 34, żebyś przypadkiem nie lekceważył tego slotu, BO TO JEST NIEWYBACZALNE I ZACZNIESZ KRĘCIĆ JAK BOKO. To tak:

Double Charge 34-34 <-- Ładnie wygiąć paluchy można.

[PD] Sonic 34-23 -> Shaow 34-23 -> Pass normal 34-23 -> TW Sonic Bust 23-12

Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c] -> Warped Sonic 23-34 -> Pass normal 34-23 -> Midneobak 23-23 ->[PD] Sonic Rev 23-34 [p][s 1.0] ~ Pass rev 24-12 [s 0.5][c] -> Bak to FL TA Rev 12-T1 -> Pass T1-12 -> Bak 12-12
I jeszcze takie uber-stylowe mini-kombo:

{[PD]Charge 23 [PD->PU] -> Pass rev 23-34 -> Charge 34 [PU->PD]-> Pass norm 34-23} x ileśtam. Taki cont. dobry, prosty i bardzo ładny.

Na razie tyle. Jak nie rozumiesz jakiejś notacji, nie wyobrażasz sobie trików, to podbij do kogoś na gg, albo tutaj.

Gibki - |7 Wrz 2009|, o 20:54

dzieki Shaiibon ;]
co do punktu 4) to właśnie tak robie tylko że puszczam sobie slow motion ;p

no to teraz mam co robic, nie będe się nudził ^^

Maniek - |8 Wrz 2009|, o 21:38

Po nauczeniu się Charge'a, a następnie Twietd Sonicow we wszystkich slotach polecam zabrać się za naukę Doble Charge'a, a następnie Triple Charge'a.
Oba tricki nie wymagają zbytniej wprawy w kręceniu, a wyglądają bardzo efektownie i na pewno urozmaiconą Twoje combosy :wink:

Gibki - |8 Wrz 2009|, o 21:57

No to tak:

Rising Fans już się nauczyłem.
Falling Fans nie do końca bo w slocie 24 reverse słabo idzie ;p

mini combo nr 1 też się nauczyłem tylko nad płynnością muszę popracować.

Małe pytanie: Czy to:"Rev TW Sonic 23-34 -> Pass normal 34-23 [PU->PD]" jest to samo co robie na samym końcu mojego solo 3 months tylko w innych palcach?

Hybryda nr 1 też już sie nauczyłem ^^

reszta na później ;]

Maniek:
ale chodzi ci też o te charge w slocie np 14 czy mówisz tylko o tych zwykłych slotach? ;p
double charge już umiałem wcześniej ale nie wiem czy dobrze robie bo trzymam pena tak bardziej z lewej strony ;p

Filmików narazie nie ma, bo nie znalazłem za bardzo czasu żeby pojechać do media marktu po kamerke int. ale myśle że w najbliższym czasie powninienem to załatwić..

Maniek - |8 Wrz 2009|, o 22:13

"Gibki" napisał/a:
charge w slocie np 14

Charge 14 to dla mnie niezły hardkor, więc nawet o nim nie pomyślałem :mrgreen: . Ogólnie mało używany jest w combach, a ponadto trzeba mieć odpowiedni styl, aby ładnie wyglądał :wink:

ShaiiboN - |9 Wrz 2009|, o 19:34

"Gibki" napisał/a:
Małe pytanie: Czy to:"Rev TW Sonic 23-34 -> Pass normal 34-23 [PU->PD]" jest to samo co robie na samym końcu mojego solo 3 months tylko w innych palcach?

Nie do końca. Ty tam w solo robisz TW Sonic rev -> TW Sonic, tylko zmieniasz pozycję dłoni. W tym moim, przekładasz pena ponad palcem(Ring) w Palm Down. Rozumiemy się? ;)

Ale ogólnie masz mój props, jak załapałeś już tyle rzeczy, zwłaszcza propsy za Rising/Falling Fans. Tak czymaj!

Dodany nowy punkt w treningu.

Gibki - |10 Wrz 2009|, o 13:03

W sumie racja, rozumiemy się ^^
Gibki - |12 Wrz 2009|, o 20:04

Czy mógłby ktoś nagrać jak wyglądają te trzy hybrydy bo z breaka mi cięzko jakoś ;/
Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c]
[PD]Inv Sonic 23-13 [p][s 1.0] ~ Shadow 13-12[s 1.5][c]
Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c]

I tu pytanie jescze:
[PD] Sonic 34-23 -> Shaow 34-23 -> Pass normal 34-23 -> TW Sonic Bust 23-12
czy tu nie powinien być shadow 23-34 zamiast shadowa 34-23???

ShaiiboN - |14 Wrz 2009|, o 20:14

"Gibki" napisał/a:
I tu pytanie jescze:
[PD] Sonic 34-23 -> Shaow 34-23 -> Pass normal 34-23 -> TW Sonic Bust 23-12
czy tu nie powinien być shadow 23-34 zamiast shadowa 34-23???

Oczywiście - mój błąd.

"Gibki" napisał/a:
Czy mógłby ktoś nagrać jak wyglądają te trzy hybrydy bo z breaka mi cięzko jakoś ;/
Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c]
[PD]Inv Sonic 23-13 [p][s 1.0] ~ Shadow 13-12[s 1.5][c]
Sonic Clip 34-24 [p][s 1.5] ~ Rev MA 24-23 [s 1.0][c]

Kej, nagram je w najbliższym czasie, albo popytaj na razie kogoś o filmy z tymi trikami.
Aczkolwiek widzę chyba jakiś błąd, bo powtarzasz jedną hybrydę dwa razy ;d( 1 i 3)

Gibki - |4 Paź 2009|, o 14:03


Wersja HQ na YouTube
sprawdzian

*
sorry że nie złapany finisher. Niestety to combo jest bardzo małej skuteczności. Wykonałem je w całości narazie kilka razy w życiu. I jedyne jakie ułożyłem od czasu poprzedniego filmu na 3 miesiące. Reszta tego co umiem to pojedyncze przejcia i hybrydy jeszcze nie ułożone w combo. Wiem że umiejętnośc wykonaywania comb jest bardzo ważne daletego nad tym pracuje. Mam nadzieje że z czasem będe coraz szybciej układał combosy bo z tym trochę się męczyłem.. Dopiero po jakimś czasie przyszła satysfakcja że rzeczywiście się udało ;p nie wiem.. Może czasem nie potrzebnie porywam się z motyka na słońce, za dużo od siebie wymagam a potem nie potrafie temu sprostać. Jeśli się myle zbesztać z błotem ;p
sorry że się rozpisałem. Co złego to nie ja ;p

poprosze uwagi, commenty co do comba ;)

Lawliet - |4 Paź 2009|, o 14:16

A wiec powiem tak, pierwsze nie dawaj muzyki bo rozprasza i nie mozna sie dobrze skupic , bynajmniej u mnie ^^

Do comba:

Fajny flick, ogolnie widac ze niektore linkings z treningu uzyles, co jest na plus. Dobre Ra jednak mi troche niepewnie wyglada :x
W 10 sekundzie jest zla znmiana kierunku no i finisher xD Ale jak sam mowisz, katowales to i wyszlo jak wyszlo, czyli dobrze wyszlo poza tymi miejscami ktore uwzglednilem ^^ taka moja opinia :P

Maniek - |6 Paź 2009|, o 15:38

Oceniając całość- jestem pod dużym wrażeniem. Ciągle robisz ogromne postępy, przyznam że spodziewałem się czegoś mniej efektownego. Na pewno najgorszym punktem całego comba jest niezłapany aerial. Ustalmy, że to było Twoje ostatnie combo, w którym widzę coś takiego :wink:

Plusem jest muzyka, jednakże ja również nie przepadam za podkładem w pojedynczych combach. Mimo wszystko wprowadza swoistą atmosferę, która niweluje popełnione błędy.

Przejdźmy zatem do szczegółowej analizy comba.

Bardzo ładne dynamiczne wejście. Kombinacje charge'ów i passów, wraz z lekkim obrotem ręki dają doskonały efekt wizualny. Kolejnym plusem jest umieszczenie Flicka który jest wykonany wręcz perfekcyjnie.

Następnie widzimy kolejne kilka standardowych połączeń, obroty ręką, by w końcu dojść do przepięknie wplątanego pinkybaka. Przejście, które zastosowałeś potem, jest przeze mnie najczęściej stosowanym przejście po pinkybaku.

Średnio wyszła zmiana kierunku w 10 sekundzie. Wygląda, jakby wkradł się tam mały lag.

Na pochwałę zasługuje przejście i wykonanie RA.
Finisher niezłapany.

Jest duży progress i oby tak dalej :wink:

Gibki - |17 Paź 2009|, o 18:05
Temat postu: Re: [Speszjal Trejning]Gibki
Chciałem powiedzieć że umiem już praktycznie wszystko z pierwszego postu.
(najgorzej z
Pass normal 34-23 -> Midneobak 23-23 ->[PD] Sonic Rev 23-34 [p][s 1.0] ~ Pass rev 24-12 [s 0.5][c] - umiem ale w combie to cienko)

Jakby ktoś miał chwilę to poprosiłbym o jak to wcześniej nazwał shaiibon:
"ShaiiboN" napisał/a:
Pare klasyków


Pracuje i tak nad paroma rzeczami, więc nie pośpieszam, ale jakby ktos w najbliższym czasie znalazł chwilę aby dodać jakieś punkty do mojego speszjal trejningu to byłbym wdzięczny.

^^

musk - |12 Lis 2009|, o 11:37

OK, więc rzucę postem od siebie. Otóż bardzo podoba mi sie jak kręcisz, ładne kąbo na sprawdzian, bla bla bla, nie po to tu jestem ^^

Otóż myślę że przydały by Ci się jakieś dobre finishery.

1. klasyk i podstawa:

NeoSonic 23-T1 -> FLTA T1-T1

Konkretny, prosty i bardzo ładny finish. Najlepiej go wykonywać oczywiście nie ruszając dłonią w bok po NeoSonicu, co może na początku nie będzie wychodzić, ale potem jak ładnie wygląda :P . Przykład: tak kończył Thelian w PPP Promo.

Oczywiście sam ruch wygląda troszkę sucho, ale kwestią kreatywności jest jego rozbudowa. Zobacz co z tym gównem potrafił zrobić kUzu:


Wersja HQ na YouTube

Oczywiście nie mowie żebyś robił tyle bustów w takim stylu, bo tego nikt nie umie, ale może to pobudzić Twoją wyobraźnię ; ).

Jeśli już jesteśmy przy bustach, to pamiętaj, że te z Ext TA robi mniej osób niż z TW Sonica, więc jeśli będziesz niezły w tych pierwszych, zawsze to jakiś większy prestiż ; )

2. Kozackie jest finiszowanie bakami. Sądzę, że możesz już pracować nad jakimś własnym, malutkim bak sequence ; ). Najpierw jednak proponuję skillować Bakfalla i osławiony już sikłęs: Neobak ~ Pinkybak, na pewno już gdzieś widziałeś ;] Szajbon zrobił do niego tutorial [ http://www.youtube.com/watch?v=uOsVEocZC78 ]

3. Wiesz dlaczego zdecydowana większość ludzi finiszuje na kciuku, indexie czy gdzieś w tym obszarze. a nie np. w 34 ? Bo wydaje sie, że to siarsko wygląda ; ) (poza kończeniem bakami, które jest kozak). Jeśli więc znajdziesz sposób na jakieś piękne finiszowanie w slocie Nie-Tam-Gdzie-Fszyscy to będziesz mistrzem, i ludzie Cie zapamiętają : D

Ogólnie trenuj, staraj sie i pamiętaj! To ma sprawiać przyjemność;)) no i nie zaniedbuj nauki i tego czym sie chcesz zajmować w przyszłości, niech moc będzie z Tobą.

Gibki - |12 Lis 2009|, o 13:37

Dzięki Musk ;]
To tak:NeoSonic 23-T1 -> FLTA T1-T1
1:12 ->> http://www.youtube.com/watch?v=tOjcFWh9AtY
czyli to już umiem ale popracuje nad wyglądem żeby to jakoś stylowo wyglądało.

Co do bustów to rzeczywiście popróbuje z ext ta zobaczymy.

"musk" napisał/a:
Kozackie jest finiszowanie bakami. Sądzę, że możesz już pracować nad jakimś własnym, malutkim bak sequence ; )


Powiedz coś więcej na ten temat, jakiś przykład czy coś bo nie jestem pewny o co chodzi?
jakieś baki 1.5 cont czy coś?
bakfalla tu umiem pewnie i płynnie jakby co.

Neobak ~ Pinkybak widizałem to kiedyś ale jakoś się nie uczyłem tego ;p ok spróbuje, popracuje i i mam nadzieję opanuję. ;]

Finishery: Spróbuje pomyśleć nad jakimiś oryginalniejszymi finisherami ale nie wiem co z tego wyjdzie bo zazwyczaj kończe właśnie na kciuku. Ale jak mówisz że większość tak robi to nie moge być większością ^^

Ogólnie dzięki że znalazłeś chwile czasu. ;]

musk - |12 Lis 2009|, o 14:29

Co do bak sequence, to jest to kilka baków wykonane pod rząd, np. Bak 1.5 -> Midbak -> MidNeoBak -> PinkyBak. Tak po prostu sobie śmigasz bakami ; )

Aha, no i zapomnialem, jak nie znasz tego video, to sobie zobacz:

http://www.youtube.com/watch?v=zcit2Hl-lCg

dobre źródło fajnych hybryd. Gildor dawał brejki na forum gdzieś.

Gibki - |12 Lis 2009|, o 20:04

To videło już widziałem i nawet na dysku mam, slow motion se puszczałem..
ale dzięki

Maniek - |6 Gru 2009|, o 22:21

Do naumienia:

1) BakRise

2) Inverse Shadow 12-1T > fl. TA

Gibki - |6 Gru 2009|, o 22:27

Ok dzięki.
Barkise już umiałem ale dawno nie robiłem to poćwicze żeby był pewniejszy.

w 2 jest zmiana kierunku po inv shadow tak?

Gibki - |29 Gru 2009|, o 20:47

sorry za spóźnienie ;/

http://www.youtube.com/watch?v=TxywFAeiqPg

Maniek - |5 Sty 2010|, o 21:22

1) Po obejrzeniu solo można zauważyć, że nawet spodobał Ci się Triangle pass. W takim razie do nauki masz jakiegoś hardkorowego Triangle passa np. T34 czy 123. Oczywiście możesz próbować inne, jednak chcę, aby zrobiło to na nas wrażenie :wink:

Drugą już mam, ale napiszę dopiero jak zastanę, któregoś z braci, bo nie wiem jak to rozpisać ;d

Gibki - |6 Sty 2010|, o 16:37

ładnie trafiłes bo własnie od paru dni ćwiczę triangle passa 123 ^^

Sorry że tak spytam ale co sie dzieje z Muskiem? ;p

musk - |10 Sty 2010|, o 20:17

Cytat:
Sorry że tak spytam ale co sie dzieje z Muskiem? ;p


jeszcze nie umarłem i w dodatku mam dopa z fizyki D:

--

dobra Gib, więc tak, skoro chwyciłeś się za Triangle passy (mocna rzecz!), to obowiązkowo:


Wersja HQ na YouTube

bo jest to świetne źródło inspiracji, chociaż ogarnięcie tego wymaga nieprawdobodobnego wręcz treningu. Zawsze jednak można coś z tego wyciągnąć :)

Skoro o passach mowa, ciekaw jestem na jakim poziomie stoi u Ciebie Fingerpass i Fingerpass rev. Jeśli śmigasz z szybkością ok. 50-60 przebiegów na minute, mozesz już zacząć kombinować z tym potężnym fundamentalem - spróbuj ogarnąć Extended Fingerpass, lub zobaczyć czy uda Ci się pośmigać FP bez niektórych palców - np. middleless. Dobrze wpleciony FP w kombosie potrafi zagiąć czasoprzestrzeń, wystarczy wspomnieć Bonkurę czy też dobrze znany kombos steq-a na PPP Promo.

odbiór

Gibki - |10 Sty 2010|, o 20:39

Ok to triangle pass 123 nagrywane dla Mańka ale teraz tez i dla Ciebie ;p

http://www.youtube.com/watch?v=koMX3iKMI_w

Pracuje nad innymi triangle passami. miedzy innymi T34, T23 rev,234 itp

fingerpass normal wygląda mysle mniej więcej tak jak na moim filmie na 3 miesiące,
poprawie uległ fingerpas rev.
Nie mierzyłem nigdy ile na minute ale chyba już fingerpassy niezłe są.
Z tymi co napisałeś to popróbuje ext, midless itp


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group