Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Seven G3 mod
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Modyfikacje Zatwierdzone - Seven G3 mod

IronShadow - |1 Wrz 2009|, o 09:03
Temat postu: Seven G3 mod
Nie ma konkretnego tutoriala po angielsku, ale na podstawie google translatora z japońskiego i tutoriala wideo od TEKa zdecydowałem się napisać dla was ten tutorial. Za błędy z góry przepraszam, nikt nie jest doskonały, jeśli widzicie gdzieś błąd, to dajcie znać.
Indżoj ;)

Potrzebne nam będą:
1 Pilot G3(body i plastic tip, jeśli masz metal tipped G3, to nic straconego, bierzesz tipa Spoko mini i piłujesz go tak, żeby był identyczny jak tip z G3(mini tutorial jak to zrobić w punkcie pierwszym))
1 Zebra Jimnie (cap i grip)
1 Uni Lakubo (grip, osobiście zsubowałem tego gripa gripem z Uni Lacknock 0,5 (grip identyczny jak Lakubo, a lacknock jest bardziej dostępny w polsce chyba) )
1 Ohto Needle Point (tip, można zsubować tipem Uni Signo)
1 Ohto Metallic Gel (można zsubować tipem z Pilot Super Grip)
1 Uni Signo Broad (Grip i tip)
kilka pasków Anyballa/Shabity's/Profile (2,5 paska, będziesz potrzebować jednego całego paska i 1,5 paska)(1,5 paska możecie uzyskać ucinając pasek z samego końca gripa, ten nieco dłuższy niż pozostałe)
2 milimetry gripa HGG
Taśma izolacyjna
taśma przezroczysta
taśma aluminiowa (nie wiem po co są te wszystkie rodzaje taśm, ja użyłem zwykłej przezroczystej taśmy i taśmy izolacyjnej)

Wykonanie

1. Jak zrobić z tipa Spoko tipa podobnego do plastic G3 tipa?
Bierzemy tipa G3, dwa tipy super gripa i tipa spoko. na tipa G3 nakładamy na wierzch tipa super gripa, to samo robimy z tipem spoko mini. Widzisz, że tipy spoko i super grip są wyżej niż G3 i super grip? W takim razie bierz pilnik i piłuj spoko tak, żeby tip Super gripa wchodził na niego i żeby razem były tej samej wysokości, co tipy na G3. rzecz jasna piłuj ostrożnie i trzymając pilnik płasko na spoko, żeby nie uszkodzić tipa.

2. Składanie capa
Bierzemy jimnie, ucinamy clip w całości i wygładzamy nierówności.

3.Ucinamy (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) 2 mm gripa HGG, wciskamy go do capa, a tuż za nim tipa Signo. Kiedy to zrobisz, to powinno to wyglądać mniej więcej tak:


4. Ucinamy 2,6cm gripa Zebry jimnie, licząc od początku gripa (jest tam małe zwężenie) i na sam tył gripa wciskamy 1,5 paska anyballa, owijamy insertem i wkładamy całość do capa.


Dorzucamy kawałek "pastel" gripa. 3 milimetry gripa signo radzę wrzucić.


5. Piłujemy wypustki na G3 i przedni "pasek", który trzyma capa, ale tak, żeby nie spiłować miejsca, gdzie nakręca się plastic tipa G3.

6. W tipa G3 (spoko) do środka wkładamy pasek anyballa i nakręcamy na body tak, aby pasek anyballa wszedł bo środka body G3 i częściowo pozostał w tipie.


7. Na tipa G3 (spoko) nakładamy tipa metallic gela (super grip, plastic signo tip) a na tipa metallic gela nakładamy tipa needle pointa (signo), całość obwijamy taśmą tak, żeby się trzymało sztywno.


8. Nakładamy 6,6 mm gripa signo i grip Lakubo (tudzież Laknock, to to samo).


Gratulacje, właśnie skończyłeś swojego Seven G3 moda.
O błędach i niedopowiedzeniach pisać na PW, nie spamić zbytnio pod tematem.
Pozdro Iron.


PS. Podobno to jest oryginalny insert do sevena, więc wrzucę go tu.

Antraksus - |22 Gru 2010|, o 17:35

Więc tak napisze jako pierwszy . Dziwne, że nikt się nie wypowiada.
Mam oryginalnego SEVEN g3 mod'a. Polecam w 100%
miałem wczesniej 2-3 subnięte.
Jest dość znacząca różnica między oryginalnym a ,nie .
Sądzę, że warto się pofatygować o częśći do niego.
Jak każdy wie jeden z lepszych SC, lepsze od K7 itd.
^^

Robbin - |22 Gru 2010|, o 19:05

W takim razie ja też się wypowiem:
Już za kilka dni będę miał okazję nim kręcić i mam nadzieję, że seven okaże się dobrym wyborem.Jak dla mnie wygląd wizualny, długość i masa są idealne.
Też spotkałem się z opiniami, że zsubowany seven jest gorszy pod względem kręcenia niż oryginalny, więc postarałem się o orginalne części.

Piętas - |21 Kwi 2011|, o 14:58

Chciałbym dodać, że cap musi być z Zebry Jimnie Classic (japońska wersja) nie ze zwykłej europejskiej Jimnie. W większości tutków do Sevena G3 jest również napisane, że grip w capie to Hyper Jell. Czy Jimnie Classic ma identyczny grip? I co oznacza 2mm. "pastel" gripa w capie - tzn. dowolnego gripa?
Rafau - |21 Kwi 2011|, o 16:49

Cytat:
grip w capie to Hyper Jell. Czy Jimnie Classic ma identyczny grip?

Tak. Grip jimnie classic moze byc "przezroczysty" ale parametry ma takie same.
Cytat:
I co oznacza 2mm. "pastel" gripa w capie - tzn. dowolnego gripa?

Z tym pastel gripem chodzi o bialy sub signo.

Piętas - |21 Kwi 2011|, o 17:29

"Rafau" napisał/a:
Z tym pastel gripem chodzi o bialy sub signo.


Ten sub ma jakąś konkretną nazwę? I gdzie go można ewentualnie dostać?

Rafau - |22 Kwi 2011|, o 19:20

Na blogu ponkotu go widac. Typowy noname sub. Mysle ze i u nas by sie znalazl bo inne kolory subow signo sa.
Piętas - |22 Kwi 2011|, o 21:27

Skoro i tak mamy signo to chyba nawet lepiej uciąć 3 mm z niego niż kupować jeszcze suba. A tak btw to nie powinno być signo DX zamiast signo broad? Zdaje mi się, że na blogu Ponkotu jest DX.

edit:
down:
Sugerowałem się tym, że na blogu Ponkotu pokazany jest w odnośniku DX co można rozpoznać po capie mniejszym niż w Broad.

Rafau - |22 Kwi 2011|, o 22:03

Ponkotu zamiast broad uzywa tego suba ^^ Nie ma bialych dx'ow(podobno kiedys byly pastel dx w tym bialy ale nic o tym nie wiem).
Shippy - |5 Lip 2011|, o 20:45

Ja mam taki problem ,że cap Jimnie spada z body G3 , o co chodzi ?
IronShadow - |5 Lip 2011|, o 21:26

O to, że nie zgadzają się średnice, pisałem w tutku, że trzeba taśmą obwinąć tył body G3.
Pozdrawiam, miłego modowania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group