Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Sklep internetowy
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Inne - Sklep internetowy

Nesir - |16 Sie 2009|, o 17:46
Temat postu: Sklep internetowy
Ostatnio uzbierałem trochę pieniędzy i zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego o tematyce PenSpinningowej w Polsce. Chodzi mi o import penów i tego typu rzeczy z zagranicy, a następnie sprzedaż ich w Polsce. Jako że jestem nowy w PenSpinningu, a chciałbym podejść do sprawy profesjonalnie, chce prosić was o odpowiedzenie mi na kilka pytań.

- Co sądzicie o tym pomyśle?
- Ilu jest (mniej więcej) pen spinnerów w Polsce?
- Czy nie lepiej byłoby sprzedawać peny na allegro?
- Od jakiej ilości penów zacząć?

Z góry thx za odpowiedzi.

Ufo - |16 Sie 2009|, o 18:03

Pomysł jest bardzo dobry. Rozumiem, ze wszystkie papierki do różnych urzędów już obcykałeś i wiesz co gdzie i jak by zarejestrowac swoja dzialalnosc gospodarcza.

Wystarczyłoby tak dobrać ceny penów by były konkurencyjne w stosunku do forum, ale także dawały jakiś zysk a znajdą się kupujący. Szczególnie przy długopisach do popularnych japońskich modów, które są mało osiągalne w naszym kraju. Z racji tego mod, do ktorego czesci kosztuja 50-60zł potrafi doskoczyć do 100zł na forumowych licytacjach.

Allegro to zły pomysł. Nikt nie stosuje tej metody zakupu/sprzedazy. Mamy własny system plusów i minusów za dokonywane transakcje, ktory imo jest duzo efektywniejszy niz allegrowy.

Zacznij od małych ilości, wybadaj rynek, sprawdź czego potrzeba i wprowadz to do swojego sklepu.


btw. Jesli zamierzasz sprzedawać mody to wejdź w spółkę z jakimś dobrym modderem lub sam sie tego naucz.

Grzesieq94 - |16 Sie 2009|, o 18:03

1. Pomysł ciekawy o ile wykonanie będzie dobre.
2. Mniej więcej to nie wiadomo. Aktywnych użytkowników jest chyba ponad 500 ale ile jest pen spinnerów nie wiadomo bo ktoś może kręcić a nie robić konta na stronie/nie być aktywnym itp.
3. Na allegro moim zdaniem mogłoby być lepiej ale i gorzej. Lepiej: Ponieważ nie musiałbyś załatwiać żadnych pozwoleń, rejestrować sklepu jako czegoś tam (nie pamiętam ale głównie chodzi o sprawy prawne), gorzej dlatego bo każda aukcja kosztuje ponad 2zł oraz nie każdy posiada konto na allegro.
4. Od jakiej ilości penów zacząć musisz ustalić ty. Zależy ile znaczy dla Ciebie "trochę". Jeżeli masz 500zł to ja bym się z taką kwotą do tego nie zabierał no ale jak coś to trochę comss dla początkujących rsvp mx bustery itp. I kupuj tyle ile wydaje Ci się być słuszne. Myślę, że lepiej by było nie aż tak dużo a ważniejsza jest tutaj różnorodność penów.

To tyle

Krasnal - |16 Sie 2009|, o 18:58

Ja to tylko ze dwie rzeczy napiszę:

1. Musisz mieć naprawdę sporo kasy żeby to naprawdę wyglądało w miarę ciekawie (mówię to o kilku tysiącach). I jeszcze zależy jak chcesz to sprowadzać, jeżeli z Penwisha czy Pendolsy czy innych podobnych sklepów, to lepiej w ogóle nie zaczynać, bo żeby na tym zarobić musiałbyś narzucić spore ceny. Więc w grę wchodziłoby tylko sprowadzania albo od innych prenspinnerów (np. na UPSB) albo od razu od producentów długopisów.

2. Forma sklepu internetowego mogłaby być taka, że na stronie mogłyby być zebrane wszystkie długopisy, a zamówień dokonywałoby się na allegro. To chyba w dzisiejszych czasach właściwie żaden problem.

Nesir - |16 Sie 2009|, o 19:13

@3up

Papierki nie będą problemem. Połowa rodzinny robi tego typu rzeczy (oczywiście nie związane z PenSpinningiem

@2up

Trochę to moim zdaniem 2-3 tyś. złotych.

@up

Sprowadzanie od innych penspinnerów byłoby strasznie nie wygodne. Wydaję mi się, że penspinnerzy nie sprzedają swoich penów hurtem, prawda?

Rarka - |16 Sie 2009|, o 19:44

Rozważałeś zalety i wady oficjalnego rejestrowania sklepu?
Nie sądzę, by było to bardzo opłacalne i konieczne. "Sklep" spokojnie może egzystować na allegro, tam o podatki się czepiają przy dosyć dużych kwotach.

Co do interesu, to już Ty musisz mieć głowę. Orientować się, co jest w pożądaniu, co do czego się zmoduje dobrze, a najlepiej i umieć samemu modować. Wypromować sobie jakiś popularny pen na dobrej promocji i liczyć na to, że kiedyś się zwróci.

Na początek proponuję wejść w to spokojnie, tak jak każdy, szary user zacząć od pojedynczego, detalicznego handlu, przekonać się, jak to jest i czy się opłaca. W gruncie rzeczy niektórzy userzy u nas prowadzą już prawie sklepy, mają po kilkadziesiąt czy kilkaset wymian.
A jak chcesz przejść na jeszcze większy handel i nie boisz się oszustw (które na forum są znikome, 20 minusów (a może w 10 wymianach ktoś faktycznie traci pieniadze/peny, reszta to niewpłacenie), w porównaniu do mniej więcej tysiąca wymian to malutko), to możesz spokojnie tutaj handlować. Sprowadzać po prostu większe ilości. Co do oszustw, to i tak nie wiem jakbyś miał to rozważac w "swoim sklepie".

"
- Co sądzicie o tym pomyśle?
- Ilu jest (mniej więcej) pen spinnerów w Polsce?
- Czy nie lepiej byłoby sprzedawać peny na allegro?
- Od jakiej ilości penów zacząć?
"
- Nic nowego, jeśli nie zrobisz z tego drugiego penwisha, który świetnie moduje peny i ma dostęp do 90% pożądanych penów.
- Nie da się zbytnio określić nawet w przybliżeniu. A jeśli chodzi Ci o kupców, to raczej tylko Ci aktywni tutaj + nowi.
- właśnie, to już sobie sam odpowiedz, skoro się w tym orientujesz.
- jak wyżej, twój biznes.

"Sprowadzanie od innych penspinnerów byłoby strasznie nie wygodne. Wydaję mi się, że penspinnerzy nie sprzedają swoich penów hurtem, prawda?" No, nie za bardzo. Rzadko zdarzają się wymiany za więcej niż 150zł (chociaż 150zł to czasem 2 peny tylko, więc nawet tu nie ma co mówić o rozmachu wymiany).

edit: Jeszcze należy pamiętać, że znane mody nie są niezbędne do penspinningu. Mamy tutaj paru kolekcjonerów na forum, co mają kilkaset czy kilka tysięcy złotych w penach, ale to rzadsze przypadki. I tak chyba każdy z nich woli zdobywać te rzeczy z wymian, bo się trafiają super okazje i jest ciekawiej.
Przeciętnym penspinnerom wystarcza 1-2 peny, często nawet samoróbki. Ciągle są próby promowania polskich długopisów, a takich domyslam się nie opłacałoby Ci się sprzedawać, chyba że faktycznie miałbyś dostęp do wszystkiego u siebie.

Nesir - |16 Sie 2009|, o 20:01

@up

"Rarka" napisał/a:
- Nic nowego, jeśli nie zrobisz z tego drugiego penwisha, który świetnie moduje peny i ma dostęp do 90% pożądanych penów.


Co rozumiesz przez pożądane peny? Jak już wspominałem nie znam się na penspinningu. A dobrze modować można się chyba nauczyć...

Krasnal - |16 Sie 2009|, o 20:30

Pożądane peny to te, które się najlepiej sprzedają, czyli te popularne (BusterCYL, Dr. KT, metal comssy) i te, które w Polsce ciężko znaleźć, bądz nawet ktoś ich jeszcze nie wprowadził (np. Key 3 Mod, Product SC Mod czy jakies takie pierdoły)

Modować się możesz nauczyć, ale sporo kasy zużyjesz, zanim będziesz umiał tak modować, jak chcieliby inni...

A jezeli nie znasz się na penspinningu to raczej nie ma sensu się za takie coś zabierać, sorry...

Kazuke - |16 Sie 2009|, o 21:11

Przecież nie tylko mody można sprzedawać. Ja wolę kupować części i modować na własną rękę niż wydać spore sumy za gotowca. Na razie nie musisz się uczyć modowania. Penwish jest na skalę światową, a taki sklepik z długopisami w stylu comssa czy anyball mógłby być fajny pomysłem. Nie muszą to też być jakieś długopisy zza oceanu. Ja długo szukałem Super Pirata, a cena za którą kupuję mnie nie zadowala - 3,50 zł.

OFFTOPIC: A może zróbmy taką stronkę gdzie będzie można powymieniać się penami. Nie chodzi mi o PTP, bo to to jeszcze mały dodatek. Dzięki temu ludzie nie będą musieli pisać na forum.
Śledź zrobił skrypt, nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne.

Fuco - |16 Sie 2009|, o 21:46

Jak widzę pomysł na razie nie spotkał się ze zbyt wielkim entuzjazmem, a mi całkiem się spodobał ^^

Tak jak mówi rafik01, przecież sprzedawać można nie tylko mody. Modowania można nauczyć się z czasem, do tej pory spokojnie mógłbyś sprzedawać same części. Jeśli załatwiłbyś na początek chociaż ze 20 długopisów niedostępnych w Polsce to mógłbyś wybadać rynek. Jeśli ceny będą atrakcyjne, to na pewno znajdziesz zbyt, bo sprowadzanie penów zza granicy zwykle wiąże się z ryzykiem, a kupowanie od "pośredników" często wiąże się z niebotycznymi cenami :P

Nie spodziewaj się zbyt dużych obrotów, chyba że rozszerzysz działalność za granicę ;) Ale wydaje mi się, że taki handel to niezły pomysł na biznes "po godzinach". Napisać do Pilota, Pentela, Uni i Zebry, zamówić kilka paczuszek - prędzej czy później na pewno się sprzedadzą.

Możesz ewentualnie na początek zdobyć trochę towaru i założyć temat na forum. Kupcy kontaktowaliby się przez PW/gg, a ty na allegro wystawiałbyś gotowe zamówienia przygotowane dla konkretnego kupca. Dzięki temu nie musiałbyś na początku bawić się papierami, ani też wystawiać każdego pena po kolei [i tym samym wywalać pieniądze w błoto :P ].

Jeśli zdecydujesz się głębiej wejść w temat, to z pewnością znajdą się osoby które pomogą Ci w ogarnięciu rynku ^^ Osobiście nie znam się na papierkowej robocie, ale chętnie doradzę w kwestiach samych długopisów ^^

Nesir - |26 Sie 2009|, o 19:02

Dziękuje za posty. Po rozmowie z kilkoma osobami (m.in. urzędnikiem ze skarbówki) okazało się, że:

- Nie opłaca się rejestrować sklepu i zakładać strony ze sklepem.
- Wartość penów sprzedanych na allegro (w ciągu miesiąca) nie powinna przekraczać 1000 zł.

Wobec tego sklep będzie egzystował na allegro. Jednak zanim tak się stanie chciałbym prosić kilka osób znających się na cenach długopisów o pomoc. Chętnych proszę o kontakt na PW.

black80 - |26 Sie 2009|, o 20:16

Pomysł by handlować długopisami na allegro jest jak dla mnie świetny... Na pewno wiele osób z PPP będzie tam kupowało a i pewnie ktoś sobie coś do pisania w domu czy w szkole kupi ^^
Pari - |26 Sie 2009|, o 20:23

"black80" napisał/a:
Pomysł by handlować długopisami na allegro jest jak dla mnie świetny... Na pewno wiele osób z PPP będzie tam kupowało a i pewnie ktoś sobie coś do pisania w domu czy w szkole kupi ^^


Pomysł handlowania długopisami na allegro jest dla mnie bardzo średni.
Jedynym portalem Penspinnerskim w Polsce jest nasza strona. Jeżeli na allegro mają kupować tylko penspinnerzy to wystawianie aukcji to strata pieniędzy, jeżeli ludzie kręcący zbierają się tylko u nas na forum. PTP był i będzie darmowy.

A jeżeli laik chce kupić coś na początek to tak czy siak skądś musi uczyć się trików, więc wraca do nas.
Jedynym tego plusem może być to, że laik może nie ufać komuś z portalu, ale jak wiadomo oszustwa zdarzają się rzadko a administracja zawsze chroni poszkodowanych i stara się im pomóc.

Radzę zacząć od handlu na forum i dopiero potem próbować sił na allegro.

Nesir - |15 Wrz 2009|, o 17:07

Pierwsze zamówienie (co prawda skromne, ale tak jest bezpieczniej) zostało już złożone. Pierwszych penów na allegro należy się spodziewać za jakieś 10-12 dni. Jeżeli 70-75% tego co zamówiłem uda się sprzedać w ciągu miesiąca sklep zostanie zarejestrowany i zostanie założona normalna strona. Jeśli nie - no cóż zamykam interes.

Chciałbym też w tym poście podziękować Envy'emu, Hut'owi i Fuco. Bez ich pomocy prawdopodobnie nie udało by mi się ogarnąć choć małej części Pen Spinningu. Dziękuję wam serdecznie za pomoc i czas, jaki mi poświęciliście.

Grzesieq94 - |15 Wrz 2009|, o 17:27

Jeżeli już coś wystawisz możesz podać nick z Allegro.
Kazuke - |15 Wrz 2009|, o 17:40

Grzesieq94, jak Nesir doda długopisy na allegro to da linka do aukcji. Nie musisz się tak pieklić.
Nesir - |15 Wrz 2009|, o 17:43

@2up Prawdopodobnie założę nowe konto na allegro w tym celu. Więc nie napiszę na razie nicka, aczkolwiek dam link do aukcji jak się pojawią

@up Jeśli możesz nie zwracaj się do mnie per pan

Grzesieq94 - |15 Wrz 2009|, o 19:11

Panie Nesir tak dla przypomnienia konto możesz założyć już dziś bo jeśli chcesz wystawić aukcję musisz mieć potwierdzenie listowne.

@2up: Wcale się nie piekle tylko pytam.

@down: sory nie zauważyłem słowa nie. A po drugie ok nie wiedziałem o takim sposobie.

Nesir - |15 Wrz 2009|, o 21:09

... Jak już pisałem proszę nie zwracać się do mnie per pan. A oprócz potwierdzenia listowego jest też forma potwierdzenia przelewem (wpłaca się 1 zł, które potem jest zwracane).
Phantasm - |3 Gru 2009|, o 08:51

Pomysł jest ekstra - zwłaszcza, że penspinning idzie po Polsce jak burza.

Co do sklepu no to jak ktoś już wyżej pisał to oprócz modów w tym sklepie mogłyby się znaleźć także "surowe" długopisy, zakreślacze etc. jak np. Comssa, których w Polsce jest jak na lekarstwo. Jeżeli to wypali to zgarniesz naprawdę dużą kasę i byłoby świetnie, gdybyś (oczywiście po dłuższym czasie działalności) otworzył też inne oddziały sklepu w innych miastach, gdzie takie peny nie są dostępne. No ale to tak imo :P Mam nadzieję, że temat nie trafi do śmietnika i że coś się z tego wykręci.

Kto wie? Może niedługo będziemy mieli "polski SpinZ" xD

geecko - |3 Gru 2009|, o 13:33

"Phantasm" napisał/a:
Kto wie? Może niedługo będziemy mieli "polski SpinZ" xD

No bez przesady !
Ale sam pomysł jest godny uwagi ale nie wiem czy wypali bo np. taki Pari to ma prawie hurtownię !

Hut - |3 Gru 2009|, o 15:47

ee. nie wiem czy wiecie, ale interes od nesira przejal vothar i to on ma sklepik o ktorym mowa
Vothar - |3 Gru 2009|, o 16:10

No dobra, skoro jak już wiecie dotarło to do mnie to wypadałoby się wypowiedzieć. Nesir musiał zrezygnować z powodu braku czasu więc odkupiłem od niego to co się dało. W przeciwieństwie do niego nie mam tyle pieniędzy więc mój sklepik rozwinie się z czasem. Może za jakiś czas będę prowadził coś, co można nazwać sklepem. Im więcej kupicie tym więcej będzie w sklepie :) . W każdym razie - w najbliższym czasie szykuje się kilka ciekawych update'ów...

@Down http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=5266 > Na razie zapraszam do sklepu na forum... :)

Antraksus - |3 Gru 2009|, o 18:51

podaj link jak już będzie coś :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group