Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Pro G3
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Modyfikacje Zatwierdzone - Pro G3

Fuco - |17 Maj 2009|, o 11:11
Temat postu: Pro G3
Witam Was w tutorialu do mojego autorskiego moda - Pro G3.
Nazwa pochodzi od użytych do jego złożenia długopisów: Pilot G2 Pro oraz Pilot G3.
Uprzedzam, że mod jest dość ciężki [20g], a do jego złożenia potrzeba sporo części. Jak wiadomo - peny niesymetryczne są bardziej wymagające, a ten dodatkowo ma sporo [w porównaniu z innymi penami] przesunięty COG. Dlatego też raczej nie polecam go początkującym, za to myślę, że może się bardzo spodobać zaawansowanym. Mam nadzieję, że jeśli postanowisz go złożyć - nie pożałujesz.
W moim odczuciu spora masa pena nie sprawia, że jest on klocowaty, a wręcz przeciwnie - kręci się nim wyśmienicie, gdyż jest świetnie rozłożona. Jednak czekam z niecierpliwością na pierwszą obiektywną recenzję, bo autor to może sobie pogadać :P





Zacznę od statystyk:
Długość - 20.5cm
Masa - 20g, skupiona na końcach [w przeciwieństwie do np. Stylish Pirata]
Przybliżony koszt - 60 zł [dla kogoś kto zna się na interesach sporo mniej ;) ]
COG przesunięty o około 1 cm w stronę capa [Zróbmy z wady zaletę - bardzo pomaga przy bustach i aroundach ;) Zaawansowany penspinner może to doskonale wykorzystać np. przy contach. Tak - w przypadku Pro G3 jest to w pełni zamierzone ;) ]

Potrzebne peny:
2x HGG
1x Uni-ball signo [Polecam użyć signo broad, jego grip nadaje się jako zamiennik signo knock, w dodatku jest lepszy w dotyku :D ]
1x Pilot G2 Pro [jako zamiennika prawdopodobnie można użyć G2 EX]
1x Uni Signo knock [gripa można zamienić Signo Broad]
1x Pilot G3 [metal]
Oraz:
1x Comssa cap
1x HGG tip [z BK77, starego HGR lub po prostu kolejnego HGG]
1x Anyball grip [można użyć czegokolwiek innego] – będziesz potrzebował 4 segmenty lub około 1.5cm.
1x Część z capa duraflasha*
1x Sprężynka
Inserty [do capa i body]
*Będzie służyła do połączenia capa HGG z body G3.





Przygotowanie:

1) Przygotowanie części
  • Z HGG potrzebujesz tipów, gripów oraz jednego capa.
  • Z Uni Signo odkręć tipa
  • Z Pilota G2 Pro weź tip oraz grip
  • Z Uni Signo knock grip, ewentualnie sprężynka
  • Pilota G3 rozłóż całkowicie, łącznie z wyciągnięciem backpluga. Potrzebujesz wszystko oprócz wkładu i backpluga.





2) Body:
  • Odetnij prążkowaną część gripa G3 i spiłuj przednią część body [Foto]. Odciętej części gripa nie wyrzucaj! Na tym etapie możesz już włożyć insert, zaczynając od tyłu body, gdyż przednia część jest zwężona. Wepchnij go trochę głębiej, żeby z tyłu został kawałek bez inserta - tu będzie część łącząca body G3 z capem HGG.
  • Pozbądź się clipa z capa HGG i wyrównaj pozostałości. Nie musisz specjalnie dbać o estetykę, ta część będzie przykryta insertem.
  • Odetnij około 1.5-2 milimetra części z capa duraflasha tak, żeby grubsza strona wcisnęła się w capa HGG. Część tą przyklej do capa HGG tak, żeby wystawało nieco mniej niż 0.5cm węższej części [nie licząc wypustka na górze]. [Foto] Pozostaw na chwilę do wyschnięcia, następnie wciśnij w tylną część body G3.
  • Edit: Obetnij bądź spiłuj około 3 mm zewnętrznej części capa HGG, aby [patrz dalsza część tutoriala] Cap G3 nachodził nieco głębiej zakrywając miejsce połączenia i tym samym dodając mu sztywności. Tego kroku nie widać na zdjęciu!
Body jest gotowe!





3) Cap:
  • Odłam clip z capa G3 i spiłuj pozostałości. Z capa wyjmij gumową część zabezpieczającą wkład przed wyschnięciem.
  • Do capa G3 włóż tip signo. Odetnij 2mm gripa HGG i włóż do capa aby grip przylegał do tipa signo. Następnie włóż i lekko dociśnij tip G3, który dzięki gripowi powinien dobrze się trzymać. [Foto]
  • Odetnij z gripa G2 pro część z segmentami i nałóż ją na cap. Następnie z naruszonego już gripa HGG odcinamy kolejny kawałek, około 3mm. Kawałek ten wkładamy pod odstający z tyłu capa grip G2 pro. Środek gripa z G2 pro przykrywamy 5-6 segmentami gripa anyballa lub około 1,5cm innego gripa. W moim przypadku to odpowiednio ułożone 5 segmentów anyballa [w tym jeden gruby].
Cap jest gotowy!





4) Przód:
  • Na cap comssy załóż najpierw odcięte około 0.6cm a następnie cały grip HGG, ten drugi zgrubieniem do zewnątrz.
  • Do tipa G2 Pro włóż dwa tipy HGG. Odetnij kawałek sprężynki i włóż go do tipa. Następnie całość wciśnij w wystającą część gripa. To może być trudne i czasochłonne. Na tym etapie przód wygląda tak [Foto]. Sprężynka będzie zapobiegać lataniu luźnych tipów.
  • Wytnij wzorek w gripie z signo knock lub signo broad, następnie załóż go na gripa HGG. Jeśli używasz signo knock, przed cieciem polecam skrócić go do 3 cm, a utratę długości zrekompensować paroma segmentami anyballa z przodu i z tyłu. Poprawia to nie tylko wygląd, ale i wyraźnie polepsza rozkład masy całego pena, a przy okazji anyball lepiej trzyma się palców :D Tego kroku nie widać na zdjęciu! Z tyłu dodaj pasek gripa innego koloru pasującego do kolorystyki pena - dodaje to "drapieżnego wyglądu" :P
Przód jest gotowy!





5) Łączenie części:
  • Utnij 4 segmenty odciętej na początku części gripa G3 i załóż je na body.
  • Miejsce połączenia body i capa HGG możesz zabezpieczyć taśmą klejącą, dobierając taką jej ilość, żeby po nałożeniu inserta cap G3 trzymał się "na wcisk". Odradzam używanie kleju - miejsce łączenia co prawda zrobiłoby się sztywne i pozornie trwałe, ale przy upadku łatwo się łamie i może uszkodzić np. body G3 [podobną usterkę miałem w pierwszym modelu Pro G3].
  • Do przygotowanego capa włóż tip HGG i kawałek sprężynki*, dzięki któremu nic nie będzie się ruszać ani klekotać. *Prawdopodobnie po obcięciu części capa HGG sprężynka straci miejsce oparcia, gdyż dziura będzie zbyt duża. Polecam w tym wypadku użyć całej, uprzednio rozciągniętej do odpowiedniej długości sprężynki [tak, aby oparła się na części duraflasha i wystawała poza cap - na niej będzie się trzymał tip od HGG].
  • Do inserta który umieścisz w capie przyklej kawałek taśmy klejącej, a taśmę przyklej do capa HGG tak, aby insert się nie ruszał. Owiń insertem cap HGG, następnie nałożysz na niego przygotowany cap G3. Musisz dobrać odpowiednią ilość taśmy i papieru, żeby cap wszedł ciasno i nie spadał podczas spinningu. Ostrzegam - nie próbuj naklejać taśmy na wierzch inserta [jak w outsercie], bo w zetknięciu z capem będzie wyglądać okropnie.
  • Segmenty gripa G3 dociśnij do capa, aby zakrywały miejsce łączenia i ewentualnie wystające części inserta bądź taśmy.
  • Na przód załóż spreparowany cap comssy i dociśnij mocno, aby cap wszedł na grip aż do charakterystycznych czterech kwadratów.

Gratulacje! właśnie złożyłeś własnego Pro G3!







Wybaczcie małą ilość zdjęć, szczególnie w końcówce tutoriala. Uzupełnię to, kiedy zdobędę części na kolejnego Pro G3 [na 99% zaraz po 5 PenWishu :P ]
Jeśli ktoś zauważy jakiś błąd proszę o info na PW lub gg.

Specjalne podziękowania dla Wojty Be za pomoc przy insertach ;)
Dzięki też za wszystkie porady i rozmowy na gg.

Enjoy!

Czesio - |17 Maj 2009|, o 11:56

Bardzo ladny mod. Czekalem, czekalem i sie doczekalem tutka ;) . Good Job Fuco :) . Niestety troche drogi ale na szczescie chociaz ladny. Minus tez ze tyle czesci potrzebnych. Jak zobaczylem fotke potrzebnych czesci... :shock:
Ale tak czy siak ladny pen i tutek, Brawo Fuco ;) .

hajtus - |17 Maj 2009|, o 15:37

Piękny mod, Fuco. Przypomina mi połączenie Ayatori moda i F1r3fly g3 moda z pomarańczowym insertem :mrgreen: .Tylko cena trochę odstrasza :wink:
Enigma - |17 Maj 2009|, o 15:57

Bardzo podoba mi się kolorystyka tego moda, oraz wygląd. Ale cena trochę spora. Może jak trochę uzbieram kasy to go zrobię. Bo mod mi się bardzo podoba.
Fuco - |18 Maj 2009|, o 13:53

Dodałem info o masie, nieco wzbogaciłem opis i poprawiłem kilka drobnych błędów i niedomówień.

Przy okazji wyjaśnię skąd to przesunięcie COG względem COP - jest to w pełni zamierzone. Może się to wydawać niedorzeczne, ale po odrobinie treningu i przyzwyczajeniu do tego palców doświadczony spinner może tą właściwość doskonale wykorzystać np. przy aroundach oraz trickach cont. Co prawda mod jest przez to bardziej wymagający [combo trzeba układać z uwzględnieniem różnicy w rozkładzie masy], ale - przynajmniej w moim przypadku - zabieg bardzo się opłacił.

Jeśli ktoś zdecyduje się go złożyć, mam prośbę - z napisaniem opinii niech wstrzyma się dzień czy dwa, bo pierwsze wrażenie może być bardzo dziwne ;)

No i zaznaczam - nie każdemu mod może się spodobać, ale to w końcu mój selfmod, który dopasowany jest do moich predyspozycji i stylu ;) Jeśli ktoś jeszcze uzna go za wartego złożenia - będzie mi bardzo miło :P

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 ]

Wprowadziłem kilka poprawek, m.in nieco zmodyfikowałem konstrukcję capa tak, żeby nic już się nie ruszało ^^

Nowe zdjęcia do tutoriala dodam po przyjściu paczki z PenWisha :cool:

Dem0n - |14 Sie 2009|, o 16:02

Can anyone traslate me this tutorial to english?
Fuco - |16 Sie 2009|, o 12:33

I'm gonna release full english tutorial after my PenWish order arrives, I can make a short translation in the evening [I'm a bit busy now].

Edit: a oto tymczasowa [podkreślam - tymczasowa] angielska wersja tutoriala :P Pełna powstanie po przyjściu penwisha ;)
Here's the short english version of the tutorial. I'll release full version after my PW order arrives :P

Tuto


Edit: Wprowadziłem drobne zmiany w przedniej części pena, użycie signo broad [ewentualnie przycięcie gripa signo knock] i dodanie paru segmentów anyballa nie tylko poprawia wygląd, ale i rozkład masy pena, wygodę przy wiperach a w przypadku signo broad obniża cenę ;)

Mojec - |18 Sie 2009|, o 11:46

właśnie stałem się dumnym posiadaczem biało-czarnego Pro G3 wykonnanego przez Fuco xD

na początku bałem się tego że w tym modzie COG nie jest dokładnie na COP... ale ku mojemu zdziwieniu tak jak to napisał Fuco... wystarczy nim trochę pokręcić żeby zauważyć że może być to bardzo pomocne przy różnego rodzaju trickach...

A ze swojej strony bardzo polecam tego moda... nie dość że wygląd ma niekiepski to spinning nim daje dużo radości...

:cool:

Phantasm - |2 Gru 2009|, o 08:52

Piękny :) Ja taki chceeeeee :D Czy będzie można kupić takiego moda u ciebie w sklepie?
Warn.
Dzieki.

Hawk - |2 Gru 2009|, o 19:09

Świetny pen, wydaje się fajny, potrzeba do niego dużo długopisów i być może jest trochę czasochłonny (nie wiem bo nie robiłem). Czasami sam próbuję coś zmodować ale okazyje się to tylko stratą czasu. Nie wiedziałem, że żeby zrobić fajnego moda potrzeba AŻ tyle części. ten PRO G3 bardzo mi sie spodobał, dobra robota Fuco. :wink:
Mojec - |1 Sty 2010|, o 22:49

wskazówka...

jeżeli komuś nie wychodzi włożenie inserta do capa (a na prawdę może sprawiać trudności), lub (jak w moim wypadku) insert w capie się popsół: starł się toner albo porwał to polecam zrobić outsert na capie, wygląda identycznie jeśli nakleisz go dobrze...

sleep - |1 Sty 2010|, o 23:45

Najpierw wypowiem się na temat moda: Cud, miód! Waga idealna i wygląd... musi się kręcić wyśmienicie.
A teraz pytanie: patrząc na wagę zastanawiałem się nad zamiennikiem tego tipa, gripa z G2 Pro można zamienić chyba gripem z zwykłego g2(?), a tip, tak się zastanawiałem, że możliwe że wpasuje się airfit, ale patrząc na capa zbyt małe zgrubienie, ale... Druga możliwość to nasz Polski zamiennik KS'ów, mam takowe i jeden tip z hgg pasuje idealnie ale niestety nie ma zdjęcia bez gripa, osobiście złożył bym go, ale cena trochę odstrasza i ten G2 Pro, jeżeli posiadasz te tipy sprawdź.

Fuco - |1 Sty 2010|, o 23:56

"sleep" napisał/a:
gripa z G2 Pro można zamienić chyba gripem z zwykłego g2(?)
Nie no, trochę sporo się różnią... Przede wszystkim wielkością - kształt niby podobny, ale G2 pro jest sporo większy. No i grubszy. I g2 jest węższy. Jasne, można by go użyć, ale kiepski z niego sub.
"sleep" napisał/a:
a tip, tak się zastanawiałem, że możliwe że wpasuje się airfit, ale patrząc na capa zbyt małe zgrubienie, ale... Druga możliwość to nasz Polski zamiennik KS'ów
Airfit? Zupełnie inna masa, zupełnie inny kształt. Ani odrobinę się nie nadaje. Sub KSów też odpada. Spójrz na kształt tipa G2 pro - ma dość dziwny kształt, gwint wystaje, w środku tip ma sporo miejsca. Właśnie dlatego tak ładnie wchodzą do niego HGG. No i jest dość długi, więc zsubowanie go czymś innym zmieni i masę, i rozkład i długość całego pena.


Ale jak już pisałem jako sub świetnie nadaje się G2 ex, który właściwie jest IDENTYCZNY pod względem budowy. Różni się tylko tym że ma półprzeźroczysty grip. Jest dostępny w polsce, u mnie sa po 8.50, czyli żaden majątek ^^

PJEHÓ - |2 Sty 2010|, o 16:32

oj oj zacny mod
przyzwoita waga, wygląd, no i bardzo podoba
mi się koncept z przesunięciem COG' a. Napewno sobie sprawię, jak
dowiem się gdzie w KrK dorwać G2 pro/ex

geecko - |2 Sty 2010|, o 19:51

"PJEHÓ" napisał/a:
oj oj zacny mod
przyzwoita waga, wygląd, no i bardzo podoba
mi się koncept z przesunięciem COG' a. Napewno sobie sprawię, jak
dowiem się gdzie w KrK dorwać G2 pro/ex

chyba nawet w polsce ich nie ma

@down
sorry myślałem że masz je z jakiejś wymiany

Fuco - |2 Sty 2010|, o 19:52

"Fuco" napisał/a:
Ale jak już pisałem jako sub świetnie nadaje się G2 ex, który właściwie jest IDENTYCZNY pod względem budowy. Różni się tylko tym że ma półprzeźroczysty grip. Jest dostępny w polsce, u mnie sa po 6.50, czyli żaden majątek ^^


W Polsce są, na 100% u mnie, podobno w Warszawie i jak mniemam w Krakowie też powinny się znaleźć. Po prostu poza pro g3 nie są chyba używane w żadnym znanym modzie więc nikt nie zwraca na nie uwagi.


Edit: jak dojdzie moje zamówienie z PW (na które czekam od 5 miesięcy XD ale powinno dojść za jakiś miesiąc, mam to pod kontrolą) to najprawdopodobniej przerobię nieco tutorial. Znalazłem dużo lepszy sposób łączenia body G3 z capem HGG (używa kawałka mechanizmu francuskiego dr gripa).

Arturrek - |31 Paź 2010|, o 17:30

Czy cap Comssy dałoby radę zsubować capem bellcolorsa?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group