Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326
Zobacz temat - Ograniczenia na forach
 
Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Opinie, pytania i prośby, pomysły (Opinions & requests) - Ograniczenia na forach

Hakan - |5 Kwi 2009|, o 14:16
Temat postu: Ograniczenia na forach
Jesli masz sensowne zdanie na ten temat - wyraz je tutaj.
Gooral - |5 Kwi 2009|, o 15:03

Za jakieś specjalne zasługi osoba, która ma już te 20/50 postów może zostać zdegradowana do niższej grupy?
Hakan - |5 Kwi 2009|, o 16:49

Nie zastanawialismy sie nad tym ale z drugiej strony sa ostrzezenia (z blokada pisania po 4) - 2 razy za to samo karac nie mozna wiec nie sadze aby degradacja do nizszej grupy byla stosowana.

Przy okazji: ograniczenia 20 / 50 moga sie zmienic jesli padna dobre argumenty.

Inna sprawa, ze liczba postow nie zawsze mowi o doswiadczeniu ale na ten moment nie ma innej mozliwosci automatycznego dodawania uzytkownikow jak po liczbie postow. Jesli ktos zna gotowego moda do forum, ktory uwzglednia np date rejestracji albo czas wizyt - niech da znac.

Boko - |5 Kwi 2009|, o 17:03

Kiedyś ktoś mówił o czymś takim jak przyłączenie użytkownika do grupy bez wymaganej ilości postów (jeśli użytkownik jest na tyle wartościowy, np. Krz). Istnieje coś takiego?
Jeśli tak to przypominam o dopisaniu tego tutaj.

Cienki - |5 Kwi 2009|, o 17:39

Może dobrym wyznacznikiem oprócz ilości nabitych postów (tak to trzeba nazwać - nie wierzę w to że każdy newbie, który przyjdzie na forum będzie pisał tylko ważne posty, kiedy trzeba żeby w końcu po miesiącu zmagań móc ogłosić się ze sprzedażą moda -_-) będzie też czas?

Ja bym dał coś takiego żeby nowy nie mógł napisać postu przez 2 dni, aby miał spokojny czas na rozeznanie się z forum ;) . Dzięki temu uniknęlibyśmy niepotrzebnego spamu - ktoś wkręcił się w PS, rejestruje się na forum, ale nie może napisać posta, ma dostęp tylko do kluczowych działów (najważniejszych dla początkujących działów!), nie ma nic innego do roboty więc czyta, a jak przeczyta o fundamentalach, kolejności nauki, numeracji palców itd. to będzie już to wiedział i nie będzie musiał zadawać głupawych pytań.

Tak czy inaczej te ograniczenia uważam za dobry pomysł.

Aha i zapomniałem o jeszcze jednym - w związku z dużą ilością "walk" nubków, gdzie nie ma comb tylko pojedyncze kaleczne triki, wprowadziłbym możliwość wyzwania kogoś na pojedynek dopiero gdy będzie miał załóżmy 100 postów.

Mariusz - |5 Kwi 2009|, o 17:49

Well, kusi mnie żeby się wypowiedzieć.

Primo - ograniczenia to świetny pomysł i mówię to nie tylko dlatego, że mnie one ominą (^^). Jednak uzyskanie dostępu do większości forum poprzez pisanie postów to świadome godzenie się na spam IMO. Bo co taki początkujący ma pisać? Zadać 15 pytań jak zrobić dany trik? No nie wiem... Ilość czasu spędzonego na forum wydaje mi się dobrym pomysłem, choć to też nie do końca właściwe i nie wiem czy technicznie możliwe :(

Secundo - a tam... nie będzie secundo, primo starczy.

LesnyDziad - |5 Kwi 2009|, o 18:20

Po pierwsze primo raczej lepiej podziałają ograniczenia czasowe niż spamowe.
po drugie primo- dział 'poradniki i FAQ'?

Rouge - |5 Kwi 2009|, o 19:49

"Hakan" napisał/a:
czas wizyt


w tym momecie kazdy moze przejsc do wyzszej/nizszej grupy poprzez program.
Pozdro Sn00p.

skedra - |5 Kwi 2009|, o 23:48

Ze wzgledu na to ze ograniczenia sa potrzebne to i ja sie wypowiem.

Wedlug mnie licznik postow i ograniczenia z nim zwiazane to jedno ale powinien sie liczyc czas spedzony na forum. Na przyklad po 5 godz. mozna pisac posty w podstawowych dzialach, po 10-15 godz. mozna pisac w dzialach dla junior users (tych ktore hakan wymienil). W koncu po 25 godz. mozna pisac w reszcie dzialow.

Jednakze moglo by to byc za malo wiec mozna by to bylo polaczyc z licznikiem postow. To chyba tyle

Mariusz - |6 Kwi 2009|, o 00:03

No tylko, że jest właśnie jeden problem, któryśmy z XBXem tutaj poruszali (http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=3771&highlight=licznik+post%F3w).
Chodzi mi oczywiście o oszukiwanie w ankietach. 20 postów wszystkich potencjalnych oszustów odstraszy, ale narazi nas na spam :( . Natomiast czas spędzony na forum można nabić w bardzo prosty sposób, jeśli tylko posiadasz Operę.

Hmmm...

Chyba najlepszym sposobem będzie to co napisałeś Skedra. Połączenie czasu + licznika postów. Ale niestety szanowna administracja milczy jeśli chodzi o temat czasu na forum, a wiedzy dot. tworzenia takiego forum nie mam, więc nie wiem czy jest to możliwe.

Boję się tylko, że te zmiany zajdą za daleko i będą przeszkodą dla zwykłego (acz nowego) usera.
Chociaż... zakładając, że rejestrijesz się tylko raz, to wszelkie trudności nie powinny być tak irytujące IMO.

Stylax - |6 Kwi 2009|, o 08:04

A jeśli jakiś zagraniczny gość się zaloguje specjalnie żeby napisać coś w PTP to co wtedy?
Hakan - |6 Kwi 2009|, o 08:18

Aktywny jest temat [Pen Trading Partners / Enchange] -wymiany penow - w tematach mozna spokojnie pisac, nie moze jedynie zakladac nowych tematow.
Karolnovy - |6 Kwi 2009|, o 09:40

A jak taki MaKiZaR będzie chciał założyć nowy temat w dziale Filmy?
Hakan - |6 Kwi 2009|, o 09:53

OK, spod forum Non PPP Users zniknal dopisek Solo Videos.
Veq - |12 Lip 2009|, o 19:10

Piszę posta tutaj, bo lepiej odgrzebać stary dobry temat, zamiast robić nowego.

Zainteresowała mnie kwestia meetingów, bo to, co się ostatnio w tym podforum dzieje jest strasznie denerwujące. Mówię generalnie o topicach zakładanych przez noobków, głównie z Łodzi (:/). No bo masmy sobie meeting, tak? I ten meeting jest 21.06. I następnego dnia, pewien user zakłada topic, kiedy to zrobić następne spotkanie. Wszysacy piszą, że za wcześnie i temat ląduje w koszu. Za tydzień sytuacja się powtarza i tak jeszcze kilka razy. Więc apeluję do administracji, o ograniczenie możliwości tych nowych userów w tym dziale.

W rozmowie z FeniX'em, napisał mi on tak:
"FeniX" napisał/a:
nikomu nie zabronie robienia meetingow


Ale mimo to doszliśmy do wniosku, że takie zaśmiecanie forum jest irytujące i niepotrzebne, chyba się ze mną zgodzicie?

Fuco - |12 Lip 2009|, o 21:29

Czy się zgodzimy? Moim zdaniem jeśli ludzie chcą meetingi, to niech sobie robią, a staż na forum nie ma tu najmniejszego znaczenia. Wiadomo, że więcej osób przyjdzie na meeting organizowany przez kogoś bardziej znanego niż ten organizowany przez newbie, wiadomo też że im dawniej meeting w danym miejscu był tym więcej osób będzie się tam chciało wybrać - to już problemy "organizatorów".


Całe szczęście forum jest wyposażone w zbawienną funkcję ignorowania tematów, na mojej lądują automatycznie wszystkie tematy o meetingach :P Polecam robić to samo i "problem" zostanie wyeliminowany ^^

Maniek - |16 Lip 2009|, o 15:41

"Veq" napisał/a:
Ale mimo to doszliśmy do wniosku, że takie zaśmiecanie forum jest irytujące i niepotrzebne, chyba się ze mną zgodzicie?


Jeśli osoba będzie nadzwyczajnie upierdliwa i mimo upominania przez moderatorów i innych użytkowników zainteresowanych meetingami w danym mieście, będzie dalej zakładała tematy, może zastać ukarana warnem za spam.

Żadnych ograniczeń w dziale z meetingami być nie powinno- i nie będzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group