Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Warning: Illegal string offset 'user_level' in /alt/home/webmaster.penspinning/html/forum/includes/bbcode.php on line 326

Zobacz temat - Sonic Reverse

Forum penspinning.pl
Portal Polskich Penspinnerow

Tricki - baza danych - Sonic Reverse

Fenixon - |24 Lut 2007|, o 16:07
Temat postu: Sonic Reverse
Sonic Reverse
Sonic Reverse to trick odwrotny do Sonic'a Normal, należy do rodziny Sonic'ów. Polega na przełożeniu pena ze slotu 12 do 23 kolistym ruchem, przypominającym obrót Charge'a Reverse. Rozpędzamy pena w ten sam sposób co w Charge Reverse i kiedy końcówka pena, która jest po zewnętrzenj części dłoni znajduje się najdalej kciuka, chwytamy pena również palcem serdecznym (tuż za palcem środkowym) i palec środkowy zginamy, tak aby pen mógł swobodnie przchodzić nad nim. Wtedy kolistym ruchem przekładamy pena do slotu 23. Można wykonywać go również w slotach 23-34, 12-34, a nawet, np. 12-p4
Filmy:

Wersja HQ na YouTube

Wersja HQ na YouTube

Brumek - |24 Lut 2007|, o 16:17

Mi tam wychodzilo dobrze bez wiekszych problemow (tak jak w przypadku zwyklego sonica). Na poczatku pomagalem sobie opierajac pena na tym wybrzuszeniu na rece pod kciukiem (nie wiem jak to nazwac :wink: ). Pomagalo mi tez przytrzymywanie pena kciukiem drugiej reki, tak zeby zrobic jakis opor zastepujacy tumbclapa (wiem, ze to malo profesjonalne, ale mi pomoglo)
Fenixon - |24 Lut 2007|, o 16:20

@Rarka
Przepraszam i dziekuje ^^

@Brumek
Wyprobuje twoje sposoby, dzieki :)

Aragon77 - |24 Lut 2007|, o 16:44

"Brumek" napisał/a:
Mi tam wychodzilo dobrze bez wiekszych problemow (tak jak w przypadku zwyklego sonica). Na poczatku pomagalem sobie opierajac pena na tym wybrzuszeniu na rece pod kciukiem (nie wiem jak to nazwac :wink: ). Pomagalo mi tez przytrzymywanie pena kciukiem drugiej reki, tak zeby zrobic jakis opor zastepujacy tumbclapa (wiem, ze to malo profesjonalne, ale mi pomoglo)

Brumek THX :) , Oparlem na tym "miechu" na rece i wyszlo za 1 razem :) , teraz to juz z gorki :D :)

Fenixon - |24 Lut 2007|, o 16:52

No ja wlasnie probuje z tym "miechem" i wraz nie wychodzi :/
Musze jakos recznie zakrecic kolko penem za pomoca palcow czy sam sie okreci tak jak przy normalnym sonicu?

Aragon77 - |24 Lut 2007|, o 17:29

Mi tez z "miechem" nie wychodzi bo trudno jest dobrze zlapac pena nim ;], lepiej thumbclapem z drogiej reki sobie pomoc.

Trzeba ten ruch wycwiczyc :D , dobra, keep practise :D :)

Brumek - |24 Lut 2007|, o 17:32

Wedlug mnie okreci sie tak samo, dopiero potem jak sprobujesz bez oparcia to wychodzi troche mniej efektywnie, ale wszystko z czasem przychodzi (ja jeszcze kilka dni temu w ogole sonica rev nie umialem zrobic). A jak Ci na tym "miechu" nie wychodzi, to sprobuj ten drugi sposob z kciukiem (ja sie teraz tak ucze sonic rev 23 i mi pomaga). Po prostu jak trzymasz pen pomiedzy palcami, to na jego koncu przytrzymujesz kciukiem, a palcami 12 napierasz na pen. W odpowiedniej chwili wystarczy zabrac kciuk i powinno wyjsc.
Zaliwaja - |24 Lut 2007|, o 19:31

A mi Rarka wydaje sie jak najbardziej do tego dzialu, do SOnic rev warto obejrzec tutka - bardzo dobry, chyba przemo robil, naprawde warto obejrzec.
3c i tutek :D .

A i jeszcze Hakan dawal chyba takie cwiczenie. lapac Pena w 13 i przekladac do 12 i 23, ale nie wiem jak to opisac gdzie to bylo tez nei pamietam. Chyba na starym Forum.

Hakan - |24 Lut 2007|, o 19:43

"Zaliwaja" napisał/a:

A i jeszcze Hakan dawal chyba takie cwiczenie. lapac Pena w 13 i przekladac do 12 i 23, ale nie wiem jak to opisac gdzie to bylo tez nei pamietam. Chyba na starym Forum.

Tutaj: media.putfile.com/Sonic-84

Fenixon - |24 Lut 2007|, o 20:52

@Hakan
filmik nie chce mi sie zaladowac ale

Wlasnie chodzi o to ze dlugopis mi sie niejako przeklada. Tak jak jest opisane w artykule o tym tricku, zblizam do siebie palce serdeczny i wskazujacy. Dlugopis laduje miedzy nimi. Przy sonicu zwyklym w tym momencie pen omijal palec srodkowy i ladowal tam gdzie trzeba.
Tutaj palec srodkowy jest zmuszony do ugiecia sie do srodka dloni (poniewaz pen nie chce wykonac tego ruchu) i dopiero wtedy ZSSUWA sie do 2-3.

Wiem ze cos w tym jest zle, pen nie ma tego rozpedu co na filmikach.

Aragon77 - |24 Lut 2007|, o 21:57

Ten rozped to charge :], dlatego doszedlem do wniosku ze najpierw sie naucze charge rev, a dopiero poĹşniej sonic rev :P :) , bo jakos dretwo mi wychodzi bez przytrzymania konca pena :]
mysza - |24 Lut 2007|, o 22:03

"Hakan" napisał/a:
Kiedys widzialem dobre cwiczenie do sonica - jego celem bylo nauczenie trzymania dlugopisu miedzy 1 - 3 i odpowiednim manewrowaniem palcem nr 2
Wyglada to tak:
- trzymasz dlugopis 2-3, szybko zginasz 2 i starasz sie zlapac dlugopis w 1-3
- prostujesz 2, wkladajac go pod dlugopis tak aby zlapac go w 1-2

Ja tak sie uczylem Sonic Reva (tylko, ze na odwrot) i Charge wcale nie bylo potrzebne. A "zataczanie koleczka" przyszlo z czasem.

Zaliwaja - |24 Lut 2007|, o 23:17

No wlasnie mysza o to mi chodzilo....., ja tez sie tak nauczylem i nastapilo to juzjakisczas temu, a dopiero teraz obczailem charge rev :D .
Fenixon - |25 Lut 2007|, o 16:51

Ok, juz umiem SR ale tylko wtedy gdy moja dlon ulozona jest tak jak na filmiku dante'go. Palce rownolegle do ziemi. Nie moge natomiast wykonac tego tricku tak jak pokazuje to przemo :/
Wiem, wiem. Bede cwiczyl, cwiczyl i cwiczyl ^^

Seihe - |16 Cze 2007|, o 15:37

a tam moze dodam cos od siebie co do sonic reverse jak podpierasz o klab to pen nie jest rownolegle do ziemi a jak robisz bez podparcia to zapominasz o przechyleniu pena i moze dlatego tak slabo wychodzi
Poohatek - |16 Cze 2007|, o 21:48

Nie no, dlugo nie wypowiadalem sie na forum i jest tu taki balagan, ze tutaj wypisze : Po cholere odkopujecie te tematy? Patrzcie na date, ja rozumiem jeszcze, ze ktos wypowiedzial sie po miesiacu, ale zeby po 4 miechach ? Niech sie tym ktos zajmie, pozamykac stare tematy albo cos bo na prawde mnie to wkurza. Sebciu wogole wymiata w tym.

Wiem, ze sam bylem takim spamerem kiedys ale juz nie jestem a przynajmniej sie staram tego nie robic. Ale nawal tych nowych po prostu powoduje ze na forum jest jeden wielki burdel. I wiem, ze nie jestem adminem ani modem, ale staram sie tez cos robic dla forum ...

Gooral - |16 Cze 2007|, o 22:19

Na wstepie sorry za offtop.
Poohatek jesli ktos jest nowy i potrzebuje jakis rad do danego tricku, ma jakies spostrzezenia lub cos w tym stylu lepiej, zeby wypowiedzial sie w temacie o tym tricku mimo, ze ostatnio post byl X czasu temu, niz zeby robil nowy temat o tej samej tematyce. A jesli Cie to denerwuje to po prostu nie czytaj. Metoda prosta i skuteczna, a ile zaoszczedzonych nerwow.
Tyle ode mnie na temat odgrzewania starych tematow.

@down

No to oczywiste, ale niestety nie dla wszystkich...

Hakan - |16 Cze 2007|, o 22:41

Pod warunkiem ze pytanie ma sens a odpowiedzi nie udzielono kilka postow wczesniej.

Koniec Offtopu, kolejne posty beda kasowane.

Lawliet - |3 Mar 2009|, o 22:03

Ok to rozwine poprzedni post.. Kupa = nie wychodzi :P A sonica normal to w 5 min (Rarka tut) sie nauczylem. Pierwsza proba udal sie a druga etc juz nie xd ale po cwiczeniach wychodzi 34-23, 23-12, 34-12 (SOnic x2 =? ) Bez uzycia "blony" pomiedzy Thumb i Index :P . A moj problem polega na tym ze przy Sonic Reverse pen nie robi obrotu.. Spada.. Ot jak kamien.. Spada z 12 do 23 .. Zero obrotow..
Revo - |3 Mar 2009|, o 22:11

Geez, czy to takie trudne przysiąść chwilkę i wziąć się do roboty?
cytat: Kręcę od: 24-02-2009
widzę, że jesteś początkujący, nie spodziewaj się nauczenia triku po 3 minutach, ba nawet godzinie(zależy od penspinnera)
Cytat:
A moj problem polega na tym ze przy Sonic Reverse pen nie robi obrotu.. Spada.. Ot jak kamien.. Spada z 12 do 23 .. Zero obrotow..

:facepalm:
wiesz co prawdopodobnie każdy Ci odpowie?

3xĆ!

Pozdrowienia, Revo

No może jeszcze jedno - nie bierz się do praktyki bez teorii, jeżeli pen nie robi obrotu, to robi pewnie pass, po prostu schowaj/odchyl/przekręć/itp. palec 2...

@down
Mówię/piszę o tym, że zanim zrobisz trik musisz go w pewnym sensie rozumieć, pokaż laikowi TA i daj mu pena, niech zrobi, założę się, że mu nie wyjdzie. Daj mu tutoriala i trochę czasu a przyjdzie i zrobi TA (oczywiście jeżeli będzie mu zależało, itp.)

Cytat:
Spada z 12 do 23 .. Zero obrotow..

podręcznikowy przykład tego co mówię, gdyby wykonywał odpowiednie ruchy, Sonic Rev. wyszedł by bez problemu
Koniec tego spamu, Howgh!

Rafau - |3 Mar 2009|, o 22:15

Cytat:
nie bierz się do praktyki bez teorii,
wiekszosc newbie i tak nie rozumie "teorii", a znaczna wiekszosc uczy sie po tutorialach starajac sie zwracac uwage na jak najwiecej rzeczy i mysle, ze jest to chyba najlepszy sposob nauki.
FeniX - |4 Mar 2009|, o 10:40

Teoria to zrozumienie, jaki ruch wykonuje pen. Najpierw trzeba oglądać tutoriale pod kątem zrozumienia toru ruchu przy danym tricku. Bez sensu jest od razu zaczynać go powtarzać, bo możliwe, że za pierwszym razem oglądając filmik przeoczyło się coś i potem powtarza się źle zapamiętane ruchy i nie jest się w stanie pojąć, co jest nie tak. Dopiero w momencie, gdy już oczywiste jest, jak się dany trick wykonuje należy przejść do powtarzania wyuczonych ruchów.
iZgoné - |5 Mar 2009|, o 19:30

potrzebuje malej pomocy z tym trickiem... otoz, sonica umiem, przynajmniej tak mi sie wydaje (w 95% wychodzi), jednak jezeli chodzi o reversa to mam problemy... obejrzalem calkiem sporo tutoriali, kazdy wytlumaczony ruch, zwolnione tempo, jednak pen zamiast robic ladny obrot o 360 stopni po prostu spada miedzy palce (23) :/ jakies pomysly, co moge zle robic?
Sobol - |5 Mar 2009|, o 19:59

Potrafisz zrobić Charge reverse?
iZgoné - |5 Mar 2009|, o 20:46

najpierw uczylem sie sonica, potem chargera, wiec uznalem, ze latwiej bedzie najpierw nauczyc sie sonica reverse, pozniej charge :D ale jezeli jest odwrotnie, no to zaraz wezme sie za nauke chargera reverse :D
FeniX - |5 Mar 2009|, o 22:27

iZgoné, nie Charger tylko Charge. Ogólnie jednym łatwiej jest najpierw nauczyć się Sonica a potem Charge, innym odwrotnie.

Sonica i Charge łatwiej robi się (przynajmniej mi) w pozycji palm down (wewnętrzną stroną dłoni w dół, równolegle do podłogi). Możesz próbować się tak uczyć najpierw.

Sobol - |5 Mar 2009|, o 23:45

Piszesz, że
Cytat:
zamiast robic ladny obrot o 360 stopni po prostu spada miedzy palce

Połącz ruch krzyżowania się palców z ruchem ich prostowania. Otrzymasz ruch, który da Ci tą rotację, której ci brakuje. Tu taki filmik jeśli nie łapiesz :P

Wersja HQ na YouTube

iZgoné - |7 Mar 2009|, o 00:49

juz chcialem sie poddac, ale sobolk tak sie dla mnie poswiecil, ze nie moge ot tak sie poddac! :D powoli juz wychodzi...
Lawliet - |7 Mar 2009|, o 11:59

"Lawliet" napisał/a:
Ok to rozwine poprzedni post.. Kupa = nie wychodzi :P A sonica normal to w 5 min (Rarka tut) sie nauczylem. Pierwsza proba udal sie a druga etc juz nie xd ale po cwiczeniach wychodzi 34-23, 23-12, 34-12 (SOnic x2 =? ) Bez uzycia "blony" pomiedzy Thumb i Index :P . A moj problem polega na tym ze przy Sonic Reverse pen nie robi obrotu.. Spada.. Ot jak kamien.. Spada z 12 do 23 .. Zero obrotow..

Jak widac tez mi nie szlo.. Poddalem sie na pare dni z tym trickeim i odwiedzalem ten temat z mozliwoscia zobaczenia jakichs "Boskich" rad.. SobolK naprawde ratujesz.. Po obejrzeniu Twojego video; 2 proba i Sonic Reverse wydaje sie latwy ;) Opanowalem po tym video w 3 min :P

PS: Tylko ze ja cwiczylem tak ze najpierw Sonic --> Sonic Rev. Jakos latwiej tak idzie.. Moze innym sie ta wskazowka przyda :P Teraz jeszcze PALM DOWN pocwiczyc i bedzie dobrze^^

Sobol - |7 Mar 2009|, o 15:53

Cieszę się, że komuś pomogłem :)
Jeszcze dodam, że jeśli dalej nie wychodzi obrót, to zacznijcie go od tego ruchu krzyżowania palców. Innymi słowy na początku nie prostujecie palców. Dopiero kiedy koniec pena dojdzie na wysokość mniej-więcej thumbclapa zaczynacie ruch prostowania palców.
Ale to już kwestia wyczucia pena. Jeśli wychodzi tak jak robicie, to najlepiej nic nie zmieniajcie ;)

iZgoné - |7 Mar 2009|, o 19:30

ciezko idzie, ale cos tam idzie :D
btw. uczyc sie tego, jezeli chce robic tylko triki, ktore mi sie podobaja? :D
od razu mowie, ze nie chce byc super penspinnerem, brac udzialu w mistrzostwach itp. :D

Sobol - |8 Mar 2009|, o 00:44

Według mnie warto się go nauczyć. W końcu to fundamental... ;)
Mayher - |23 Mar 2009|, o 09:52

pierwsze co musicie zrobic ludzie, to charge reverse potem sonic jest banalny... to tak jak z ciastem xxD robisz biszkopt :D a potem krem to pestka;p
Sobol - |23 Mar 2009|, o 11:39

To zależy... Ja na przykład nie potrafiłem pojąć charge rev. puki nie nauczyłem się sonica rev. Wtedy charge staje się prostym trickiem ;)
Novy - |25 Mar 2009|, o 07:24

To ja potrafie nawet nieźle Sonic rev. ale Charge rev. nie :facepalm:
Adamq94 - |17 Kwi 2009|, o 16:53

Łatwiej nauczyć się sonic reversa gdy umie się charge reversa niż nauczenie się charge reversa gdy umie się sonic reversa. Oczywiście lepiej zacząć od tego tricku, który wydaje wam się łatwiejszy. Ja np. próbowałem zrobić sonic reversa i mi nie wychodziło, więc nauczyłem się charge reversa a sonic przyszedł z czasem. Trzeba tylko dużo ćwiczyć...
Skurka - |25 Sie 2009|, o 19:03

Witam

Otóż doszedłem do Sonic-a Reverse 23-34 i tu zaczynają się schody. O ile wersja 12-23 zaczęła wychodzić mi całkiem szybko, to niżej zejść już nie daję rady. Wydaję mi się, że moim problemem jest problem z kontrolą palca nr 2. Za każdym razem podąża za nim nr 3. Jak mocno bym się nie skupił to nie potrafię w żaden sposób zmusić się do ruchu tylko jednym palcem. Na dodatek strasznie przeszkadza, że palec nr.4 jest znacznie krótszy. Dodam jeszcze, że w pozostałych Sonic-ach potrafię utrzymać w miejscu palec po którym przetacza się pen.

Może ktoś z was zna jakieś ćwiczenie które pozwoli lepiej zapanować nad palcem nr.2 i/lub 3 albo ma magiczną sztuczkę żeby Sonic 23-34 wyszedł w ogóle? Najbardziej denerwujące jest nie ciągłe próbowanie, a to że dotąd ani razu nie udało się mi.

klubix - |25 Sie 2009|, o 19:14

Ogólnie ćwiczeń nie ma... więc pozostaje ci tylko ćwiczyć Sonic Rev. Miałem bardzo podobny problem ale nie zraziłem się i jakoś poszło ;)
PaoK - |25 Sie 2009|, o 21:08

Skurka moze powiem Ci jak ja sie nauczylem szybko sonica rev 23-34. Poprostu jak juz nauczylem sie sonic rev 12-23 to zaczynalem probowac robic sonic fall. Przypomne dla tych co nie kojarza jest to polączenie dwoch sonicow rev 12-23 i 23-34. Jak juz rozpedzilem pena w sonicu rev 12-23 to pozniej 23-34 jakos latwiej i coraz czesciej mi wychodzil az wkoncu sie nauczylem plynnie go wykonywac. Pzdr.
pawel_147 - |22 Gru 2009|, o 19:33

Ja po obejrzeniu wielu tutoriali stwierdziłem,że nie dam rady nauczyć się tego sposobem "prostowanie palców" :oops:
Zacząłem się więc uczyć go analogicznie do normalnego sonica. Oparłem pena na rowku (pod małym palcem po zgięciu dłoni) wywarłem presje, puściłem i sonic rev wyszedł :mrgreen:
Po paru chwilach wychodził mi już tradycyjną metodą :smile:

bilus - |5 Lut 2010|, o 00:16

Nie wiem jak ty to zrobiłeś:P Według mnie jeżeli pojmujesz tor ruchu pena to każdy trik staje się łatwiejszy, z soiciem rev u mnie było analogicznie, wyszedł po 01 minutach treningu....tylko teraz pracuję nad płynnością:)

No proszę pana, patrz pan może na daty postów na które odpowiadasz ;f

Prikos - |9 Paź 2010|, o 20:08

Przepraszam że odkopuje ten temat, ale gdzie mam to napisać jak nie tu ? Otóż już umiem Charge Reverse i jak to robie wystarczy tylko middle zgiąć i samo idzie?
Peerph - |10 Paź 2010|, o 17:41

To tez pytanie mam,do ciebie ;P
Cahrge reverse 23 lub 12 :P ??
Ja tylko umiem charge normal w 32 :P P

Prikos - |11 Paź 2010|, o 16:51

Już się nauczyłem, aby Ci ładnie (płynnie) wychodził naucz się Charge Reverse Peerph.
To nie jest takie trudne !

tobix - |23 Paź 2010|, o 08:15

W Sonicu chodzi o to by kręcić charge reverse w slotach 12 i po zewnętrznej stronie dłoni podać do slotów 23?
Prikos - |23 Paź 2010|, o 09:07

No można też tak. Albo jak robisz Charge Reverse 12 to po prostu szybkim ruchem leciutko odchyl middl'a samo zacznie wychodzić :D
paxon - |29 Lis 2010|, o 19:30

Kurcze, chłopaki pomóżcie. Zawiesiłem się na reversie jak na żadnym innym triku. Rozumiem na czym sonic rev polega (dużej filozofii przecież nie ma), wyrzucić już wyrzucam raczej dobrze, ale zawsze pen blokuje mi się na środkowym palcu... Wiem, wiem 3Ć ale ja już tyle czasu praktykuję tego reversa...
Gugu - |30 Lis 2010|, o 19:49

zrob zwyklego sonica i potem sproboj wrocic ... przynajmneij ja sie tak nauczylem
Trans - |30 Lis 2010|, o 20:42

Paxon ja radziłbym CI zrobić tak: Spróbuj po prostu włożyć pena w palce 1-3, a środkowego ugnij. Trzymaj tak przez kilka minut i machaj sobie penem w 1-3 charge na tą stronę na którym robisz rev. Potem sama ręka już będzie tak robiła, bo ona sobie to "koduje". No przynajmniej ja tak się nauczyłem : ). Pozdrawiam
Trans

paxon - |1 Gru 2010|, o 16:37

Dzięki za rady ;)
A jeśli chodzi o radę Trans'a to nie umiem charge rev ;/ No, ale powoli sonic rev wychodzi, powoli bo powoli, ale przynajmniej idę do przodu :) Myślę że już tylko 3Ć ;) Dzięki wielkie :)

dmxzor - |2 Gru 2010|, o 20:34

Jeśli Ci to ułatwi sprawę, to jeśli potrafisz zrobić Sonica bez pomocy kciuka z 'rozpędzieniem' pena samymi palcami to rób to samo w odwrotną stronę.. Taki jakby zamach penem i hejo :P

A jeśli nie umiesz bez pomocy kciuka, to polecam się tego nauczyc.. nie jest to skomplikowane, a pomaga : )

paxon - |2 Gru 2010|, o 20:57

Pewnie że umiem Sonica bez thumbclapa ;) Sonica rev dzisiaj się nauczyłem :D Dzięki za pomoc ;)
kubapen9 - |30 Gru 2010|, o 13:42

@Brumek dzięki CI !!
Zaczaiłem to dopiero po twoich radach. Dzięki :]

Moździerz - |2 Mar 2011|, o 20:27

trochę tego sonica męczyłem, ale go już umiem i robię z łatwością w combo i harmonicu